Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zima je blizu-akumulatori  (Posjeta: 31288 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: Zima je blizu-akumulatori
« Odgovori #20 : 08 Studeni, 2009, 11:28:03 »
Posjedujem elektro skuter za invalide proizveden 2006.godine. Za kretanje skuter koristi dvije baterije marke BLACK DIAMOND od 12V 100Ah sealed lead acid. Prve tri godine koristenja mogao sam sa napunjenim baterijama da predjem preko 50 Km medjutim u poslednjih nekoliko mjeseci to se drasticno smanjivalo tako da sad mogu da predjem jedva 10 km.
1. Na koji nacin je najpravilnije puniti i trositi lead acid baterije, posto sam ih ja dopunjavo svaku noc bez obzira na potrosenost baterije?
2.Da li je moguce reparirati lead acid bateriju i koliko to ima svrhe da se radi?
3.Na koji nacin formirati nove baterije i poceti ih koristiti da bi sto duze sluzile?
4.Koju mi marku lead acid baterije preporucujete da kupim?
5.Da li ja u svoj skuter mogu da stavim Li-ion bateriju punjac baterije je integrisan u skuter mislim da je 20ah
Kontaktirao sam čovjeka preko maila da mi pošalje dimenzije i sliku akumulatora, ali mi se nije javio, ipak evo da odgovorim koliko mogu.
Kao što sam naveo gore, nove lead acid baterije zahtijevaju, zavisno od modela, 10-15 ciklusa potpunog pražnjenja i propisnog punjenja da bi postigle svoj optimalni kapacitet i rok trajanja. To nije ništa novo što se tiče akumulatora (kod mobilnih telefona, aku mašina i sl.), jedino što je kod ovih akumulatora broj ciklusa prilično velik, zbog poprilične debljine ploča s aktivnom masom u ćelijama i prilično velikim brojem punjenja i pražnjenja tokom eksploatacionog perioda (1000 i više). Taj početni period razrade je svakako problematičan za korištenje invalidskog vozila kao u ovom slučaju (trebalo bi ga voziti praktično dok ne stane), tako da tu nema pomoći, osim da se prati indikator napunjenosti akumulatora, koji bi predpostavljam trebao biti ugrađen na takvo vozilo.
Nakon tog perioda "razrade", akumulator se može slobodno dopunjavati po potrebi.
Kod svakog akumulatora, pa tako i kod ovih, nakon više godina aktivnog korištenja dolazi do "trošenja" aktivne mase na pločama, tako da je kupovina novih akumulatora po mom mišljenju neophodna. Preporučio bih svakako neke firmirane akumulatore, kao npr. Yuasa, pitanje je samo da li imaju takve u svom programu, jer mislim da se ovdje ipak radi o akumulatorima za specijalne namjene.
Što se tiče Li-ion baterija, čuo sam da se i one u posljednje vrijeme koriste za pogon električnih vozila, međutim teško bih mogao odgovoriti na pitanje da li da se uzimaju u ovom slučaju, ipak bih se pridržavao onog što je tvornički predviđeno za navedeni elektro-skuter.
   
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline solipamet

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: staklena
  • MojSpuh: plasticni
Odg: Zima je blizu-akumulatori
« Odgovori #21 : 08 Studeni, 2009, 16:14:09 »
Zahvaljujem puno, evo vam site vozila o kome se radi:http://www.ec-manufacture.com, pa ako imate jos sta dodati.
hvala.
« Zadnja izmjena: 08 Studeni, 2009, 16:23:34 solipamet »

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: Zima je blizu-akumulatori
« Odgovori #22 : 08 Studeni, 2009, 17:07:17 »
Zahvaljujem puno, evo vam site vozila o kome se radi:http://www.ec-manufacture.com, pa ako imate jos sta dodati.
hvala.
Pročitao sam u priloženom linku između ostalog, da proizvođač ovih vozila daje garanciju na samo vozilo 2 godine, a na akumulator samo 6 mjeseci, što je već po meni razlog, da se možda potraži neki drugi akumulator za zamjenu, iako je stari aku. poprilično nadmašio taj rok.(malo sam skeptičan kad kupujem "originalne" potrošne ili rezervne dijelove). Vidim takođe da imaju akumulator kao potrošni dio "11.202.100.A1A  Batterie 12V 100Ah", ali tu opet nema oblika, odnosno dimenzija akumulatora, tako da bi bilo dobro da se to ipak izmjeri.
 
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline filozof

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zima je blizu-akumulatori
« Odgovori #23 : 22 Prosinac, 2009, 16:41:36 »
JEDNO KONKRETNO PITANJECE,  PA AKO MI NETKO MOŽE POMOĆI BIO BIH VEOMA ZAHVALAN

imam bosch silver akumulator bez ćelija (tkz. suhi akum) koji je prazan. zanima me dali se on može i smide puniti jer su mi neki rekli da može, a drugi da ne može jer može eksplodirati i nema svrhe od punjenja jer nema vode u njemu?? hvala

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: Zima je blizu-akumulatori
« Odgovori #24 : 23 Prosinac, 2009, 18:16:15 »
Ako ti akumulator nema ćelija, a uz to su ćelije još i prazne, znači da uopće ne postoji, tako da ti nema što eksplodirati. :icon_biggrin:
Baci to u smeće.
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!