Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ugradnja radilice  (Posjeta: 4205 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
ugradnja radilice
« : 16 Kolovoz, 2009, 11:06:38 »
evo ovo neka bude neka vrsta ankete ali svoj glas pisite tu u obliku posta i naravno navedite razlog, mane, prednosti i tako..znaci pitanje glasi na koji nacinu ugradujete radilicu?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #1 : 16 Kolovoz, 2009, 12:08:29 »
Minarelli sam jedino ugrađivao dosad i to traje saaaatima  :toothy12::

Radilica na 5 sati u škrinju. Ležajeve polako nabijem u jedan i drugi dio bloka tuckanjem u krug po samom rubu ležaja dok ne osjetim da udaram "na tvrdo". Nakon toga na jedan i drugi blok po spoju namažem sa dihtmasom. Uzmem fen (može i običan) i zagrijem ležajeve da budu vrući, cca 10 minuta.  Nakon toga radilicu vadim iz škrinje i odmah ju stavljam u veći dio bloka (makar svejedno je) i radilica sjedne ko u loj  :toothy3:

Nakon toga manji blok stavim gore, isto tako sjedne, ako ne lagano tucnem čekićem i pritegnem blokove imbus-šerafima. Pričekam sat vremena da se radilica malo "otopi" i kljucnem sa čekićem sa svake strane (obavezno matice na navojima da ne sj*bemo navoj dok se ne scentrira, odnosno dok se ne počne lagano vrtiti. Nakon toga spremna je za podmazivanje 2T uljem, ležajeve nauljim i na kraju namastim semeringe sa nutarnje strane (gdje klizi po radilici) i stavim ih u ležište.

End of story  :redface:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #2 : 16 Kolovoz, 2009, 12:13:18 »
lezajeve ne hladis tj grijes blokove prije nego stavis lezajeve u njih?

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #3 : 16 Kolovoz, 2009, 12:29:04 »
ja sam radio tri puta na ovja nacin i nije bilo problema nikad
radilica u skrinju,sta duze to bolje,zamotana u vrecicu
lezajeve kuham u ulju(moze od motora,moze biljno svejedno)
i onda te vruce lezajve stavljam na hladnu radilicu,samo kliznu,netreba nista nabijat
onda veci blok zagrijem sa fenom i stavim radilicu unutra,tu je potrebnom malo sa cekicom lupit
i onda isto tako zagrijavam malo blok i staavim gore i mlao lupim i stegnem serafima
naravno prije svega toga izmedju blokova stavim diht masu
i onda nakraju pustim da se sve ohladi i onda stavljam semeringe
podebljao sa ohladi jer je to dosta bitno,jednom kad sam stalvjao odma semeringe na vruce blokove,oni su se vjerojatno malo rastegnuli i onda su ispadali van,tako da je bitno da se to ohladi,ne mora sad bit bas hladno,ali ono pustite nekih sat vremena da se pohladi,ako radite zimi i prije se ohladi :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #4 : 16 Kolovoz, 2009, 12:36:10 »
lezajeve ne hladis tj grijes blokove prije nego stavis lezajeve u njih?

Kod mene nije bilo potrebe. Ležajevi su lagano sjeli "na prvi zub" tako da nisu ukoso ulazili unutra, a dalje samo treba pazit da jednoliko sa svake strane ulazi unutra i nema problema  :icon_thumright:

Moram priznat da ovu @sebinu metodu nisam probao a također izgleda OK  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #5 : 16 Kolovoz, 2009, 12:42:45 »
ja isto uvijek radim ko i ti samo ja uvijek ohladim lezajeve zajedno sa radilicom i prvo njih hladne stavljam u blok i nakon sta se unormali temperatura malo ih zagrijem i buć radilica unutra  :icon_biggrin:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #6 : 16 Kolovoz, 2009, 12:50:12 »
Kod mene nije bilo potrebe. Ležajevi su lagano sjeli "na prvi zub" tako da nisu ukoso ulazili unutra, a dalje samo treba pazit da jednoliko sa svake strane ulazi unutra i nema problema  :icon_thumright:

Moram priznat da ovu @sebinu metodu nisam probao a također izgleda OK  :icon_thumright:
meni je ova moja jako dobra,jer nema nikakvog tuckanja po samim lezajevima,nego su malo mora nabit po blokovima kad ih spajas,tako da mislim da je jako dobra metoda,jer po lezajevima bas i nije dobro da se tucka
znaci u mojoj metdo se tucka samo bo bloku,radilica i lezajevi nista

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #7 : 16 Kolovoz, 2009, 12:53:10 »
ja isto uvijek radim ko i ti samo ja uvijek ohladim lezajeve zajedno sa radilicom i prvo njih hladne stavljam u blok i nakon sta se unormali temperatura malo ih zagrijem i buć radilica unutra  :icon_biggrin:

Eto, ovo je najbolja metoda  :notworthy:

Moja + tvoj update  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #8 : 16 Kolovoz, 2009, 12:54:57 »
meni je ova moja jako dobra,jer nema nikakvog tuckanja po samim lezajevima,nego su malo mora nabit po blokovima kad ih spajas,tako da mislim da je jako dobra metoda,jer po lezajevima bas i nije dobro da se tucka
znaci u mojoj metdo se tucka samo bo bloku,radilica i lezajevi nista

Po ležaju se nesmije lupat jer netko ko nezna će udarat po sredini ležaja. A to nije dobro. Po vanjskom rubu kad se udara (a istovremeno je i otpor sa vanjske strane) onda tu nema greha  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #9 : 16 Kolovoz, 2009, 12:56:30 »
Po ležaju se nesmije lupat jer netko ko nezna će udarat po sredini ležaja. A to nije dobro. Po vanjskom rubu kad se udara (a istovremeno je i otpor sa vanjske strane) onda tu nema greha  :laughing7:
zato i kazem,bolje da se uopce ne udara,ali ako se mora onda po vanjsokm rubu kako si i napisao :icon_thumright:

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #10 : 16 Kolovoz, 2009, 13:39:30 »
ja radilicu isto stavin u duboko, lezajeve namazen s masti i grijen fenom dok se ne otopi i samo ih nataknem na rad. onda (kad se ohladi :laughing7:) to sve skupa opet u duboko, ugrijen jedno deklo, stavin rad s lezajevima, ugrijen drugo, na ovo prvo diht masu i to je to :icon_thumright:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #11 : 16 Kolovoz, 2009, 13:41:42 »
a da cujemo ko s cim semeringe nagura  :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #12 : 16 Kolovoz, 2009, 14:23:03 »
a da cujemo ko s cim semeringe nagura  :icon_biggrin:

Issssss

Pa to nabiješ samo unutra s čim god kaj imaš pri ruci. Najbolje sa cijevastim ključem (ko za svjećicu)  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #13 : 16 Kolovoz, 2009, 14:31:34 »
e da ja sad nesto pitam...cuo sam od par ljudi da na minarelli neide diht masa izmedju blokova jer on sam po sebi ima neku tekucinu premazanu....znaci kad se sklapaju blokovi ponovno se prdje tom tekucinom i nije potrebna diht masa...radi ko tako?
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #14 : 16 Kolovoz, 2009, 15:00:21 »
e da ja sad nesto pitam...cuo sam od par ljudi da na minarelli neide diht masa izmedju blokova jer on sam po sebi ima neku tekucinu premazanu....znaci kad se sklapaju blokovi ponovno se prdje tom tekucinom i nije potrebna diht masa...radi ko tako?

Neznam o kakvoj ti tekućini misliš, ali mi tu stavljamo diht masu. Obavezno  :laughing7:


Ja sam brušenu serijalu (5000 km) i cijeli kit "ubio" (32 tisuće km) na istoj dihtmasi između blokova i još uvijek je dobra  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #15 : 16 Kolovoz, 2009, 15:17:13 »
Issssss

Pa to nabiješ samo unutra s čim god kaj imaš pri ruci. Najbolje sa cijevastim ključem (ko za svjećicu)  :icon_thumright:

ja imam alat za to..je da je home made al sluzi svrsi.. :icon_biggrin: a uz to mi na piaggio masinama se moramo mucit i sa semeringom vodene  :toothy11:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #16 : 16 Kolovoz, 2009, 15:36:08 »
Mrzim na silu. To izbjegavam svakako.

Radilica u škrinju. Ležajevi industrijskim fenom na minutu/dvije. Paziti ako je plastična jezgra da toplina ne prijeđe 110 stupnjeva.
Ležaj vruči na hladnu radilicu. To sve skupa u hladnjak.

Blokovi industrijskim fenom dok ne budu vruči. Radilica sa lagerima onda sjedne bez sile. Eventualno malo tucnuti gumenim čekićem.

Kad se sve ohladi, semerinzi.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #17 : 16 Kolovoz, 2009, 15:38:49 »
Ležajevi industrijskim fenom na minutu/dvije. Paziti ako je plastična jezgra da toplina ne prijeđe 110 stupnjeva...




Makar ne preporučam uopće korištenje plastičnih jezgri. Samo metalne košuljice ugrađujem za radilicu.  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #18 : 16 Kolovoz, 2009, 15:42:15 »
pa kad se raspadne bude veselo  :toothy11:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #19 : 16 Kolovoz, 2009, 15:42:43 »
A vidjeti čemo. Trenutno se vrti plastika več skoro tisuču km.
Ja sam od par stručnijih ljudi čuo da ide plastika kod večih tolerancija dok kod manjih mora metalna rešetka.

Logike mi ima, detalje nisam pitao nažalost.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"