Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ugradnja radilice  (Posjeta: 4091 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #40 : 17 Kolovoz, 2009, 18:33:39 »
najčešće se stavljaju prema bloku, iako s obzirom na totalni metež unutra na 10 000+ okr smjer smjese je teško odrediti..
mislim da ipak klip vuče smjesu iz kartera kroz te kanale prema gore u cilindar..

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #41 : 17 Kolovoz, 2009, 22:18:00 »
cemu komplicirat s tim svim kad su to 2 mala lezaja u bloku koja se jednostano ohlade i bloke se malo zagrije i oni upadnu u blok bez ikakve sile.. :dontknow:


P.S. jel pazi ka na koju stranu lezaj okrece?  :toothy11:

to uopće nije kompliciranje, komplikacije je kad ležaj zapne pa nemože ni van ni unutra, onda moram čekićem nabijat. neskliznu baš uvijek u dosjed glatko...
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #42 : 17 Kolovoz, 2009, 22:23:12 »
najčešće se stavljaju prema bloku, iako s obzirom na totalni metež unutra na 10 000+ okr smjer smjese je teško odrediti..
mislim da ipak klip vuče smjesu iz kartera kroz te kanale prema gore u cilindar..

ma bas sam danas sa alfom malo pricao o tome...kanali uljni su tu, otvoreni dio kaveza je tu i ako nekako moze smjesa doc do lezaja i kuglica to je jedino da otvoreni dio kaveza okrenes prema uljnim kanalima tj. bloku..kad bis okrenuo otvoreni dio prema radilici pri tim okretajima krot toliko malo prostora koliko imedu lezaja i polutke radilice nebi nista uspjelo doc do kuglica a opet bis s druge strane na uljne kanale stavio zatvoreni dio kaveza i nisi nista napravio s tim... :dontknow:


to uopće nije kompliciranje, komplikacije je kad ležaj zapne pa nemože ni van ni unutra, onda moram čekićem nabijat. neskliznu baš uvijek u dosjed glatko...

dogodilo se i meni ali samo onda kad ili nisam dovoljno zagrija blok ili kad b+nisam dovoljno ohladio lezajeve..inace kad jedno i drugo dobro napravim sve sjeda na svoje mjesto uz nikakve ili skroz minimalne sile..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #43 : 18 Kolovoz, 2009, 02:43:47 »
ma bas sam danas sa alfom malo pricao o tome...kanali uljni su tu, otvoreni dio kaveza je tu i ako nekako moze smjesa doc do lezaja i kuglica to je jedino da otvoreni dio kaveza okrenes prema uljnim kanalima tj. bloku..kad bis okrenuo otvoreni dio prema radilici pri tim okretajima krot toliko malo prostora koliko imedu lezaja i polutke radilice nebi nista uspjelo doc do kuglica a opet bis s druge strane na uljne kanale stavio zatvoreni dio kaveza i nisi nista napravio s tim...

Bas tako....

Pa uljni kanali tu i jesu samo zbog toga - da podmazuju.....


Jedino ako se oni namjerno zapune tekucim metalom i sa malossi lezajevima kojima je otokaren vanjski obruc na (cini me se ) 1.5mm onda se otvoreni dio stavlja prema radilici

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ugradnja radilice
« Odgovori #44 : 18 Kolovoz, 2009, 08:46:56 »
Bas tako....

Pa uljni kanali tu i jesu samo zbog toga - da podmazuju.....


Jedino ako se oni namjerno zapune tekucim metalom i sa malossi lezajevima kojima je otokaren vanjski obruc na (cini me se ) 1.5mm onda se otvoreni dio stavlja prema radilici

Meni su tvornički ležajevi bili okrenuti prema polutkama radilice. Imam tu radilicu još uvijek doma i još uvijek su ti ležajevi na njoj  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: