Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!  (Posjeta: 3495 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« : 30 Srpanj, 2009, 00:11:24 »
Prije svega sorry na opsirnom postu ali evo da objasim sve kako jeste i sta sam sve probo da nebi bilo nepotrebni stvari kao ,jesi probo ovo ono,pa da mi mozete reci samo ono sto bi jos mogo probat pored ovog ?!
Eh ovako...moj problem je idem full gas 10400 rpm ....pustim gas pocne usporavati kad je oko 7000rpm ako dam 1/4 gasa smao se cuje buuu pocne trokirat i krene za sek,dvije,isto i sa min otvorom gasa.....ako dam pola gasa zatrokira i krene ako dam full odma krene ....karb je 17.5 igla A7 dizna 75...ajde slikam svjecicu neki dan posaljem alfi kaze alfa presiromasna smjesa na srednjim otvorima gasa ....uzmem igla je tad bila sputena skroz...uzmem i po jedan zarez dizem iglu...nista ne pomaze...stavim diznu 78...opet iglu po svim zarezima redom jos vise se primjeti taj problem to buuu da nece da ide...sad dok primi gas treba 2-3 sek....stavim diznu 80 probam opet iglu po svim zarezima dizem...ma jos gore skuter jedva da krene ...nece uopste da primi gas ako idem brze pa pustim sacekam 7000 rpm nece nikakav gas da primi dok skroz ne usporim i ponovo krenem...probam diznu 82 sve isto ponovim jos gore...uzmem 90 probam ma nece da krene motor koliko trokira .....naravno svaki put sam probo skroz zavrnut zrak,odvrtat po pola kruga i djabe....I tako dodjem kuci sa diznom 75....i uzmem skinem airbox,skinem usis ,sve lijepo vratim,pregldam lamelice,ponovo dight masu stavim,vratim sve karb ocistim,ispusem,skinem glavu ,cilindar,klip sve u extra stanju ...ko novo...zamjenim dightung izmedju bloka isto i na glavi zamjenim one gumene ....to sam cisto onako uradio....ma sve sam pokuso ali opet me jebe...motor radi na full gasu ima smjesu extra..boja kakva treba,na pola gasa ista ko na full boja,na leru ustimo da prima odma gas,na 1/4 gasa malo trokira ali ok nije puno....sve ok,znaci na svim otvorima se mogu vozit ako krenem stim otvorom gasa ...ali nece kad ides full gas i dam 1/4 ili manje skroz znaci min gasa tek toliko da nastavi se kretat skuter pod gasom...samo se cuje buuu zatrokira i krene onda poslije tek....kako je dizna veca taj efekat je gori....mjeno sam i svjecicu,bonbinu,kablo,sve probo nista........sad meni nije jasno sta mu je ...jel ima previse zraka ili previse goriva..premalo ?? jer prvo se cuje buuu pa zatrokira i krene....ispadne i zraka i goriva da ima previse na tom min otvoru gasa ....kako to rijesit ?? airbox je serijski ,izavdjena lulica i redspoonge....karb je ok gledo plovak zatvara normalno sve ok ....sta da radim drugu iglu? klipic sta ??iglu i nekako mogu nac drugu ali klipic slabo....sutra cu probat sa gljivom da vidim kako se ponasa .....
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2009, 00:14:18 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #1 : 30 Srpanj, 2009, 00:13:27 »
fali goriva nije ti dobro poštiman karb,ili ti negdje vuče falš zrak,možd ti je pukla negdje prirubnica

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #2 : 30 Srpanj, 2009, 00:16:38 »
fali goriva nije ti dobro poštiman karb,ili ti negdje vuče falš zrak,možd ti je pukla negdje prirubnica
sve pregledo.....prirubnica nigdje nije pukla uzeo bas je savijo gledo reko da nema mala pukotina sve ok ..spojevi karbairbox ,prirbunica ok ....filter zraka citav nigdje ne pusta svi sarafi imaju + dight masa na poklopac stavjlena .....eh i ja sam reko premalo goriva jer je to logicno da se tako ponasa...ali meni je sve gore sto vecu diznu stavljam ...za 1/4 gasa je zaduzena igla ili ?
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #3 : 30 Srpanj, 2009, 00:18:48 »
stavi 80 diznu i stavi gljivu pa vidi šta će biti...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #4 : 30 Srpanj, 2009, 00:38:21 »
stavi 80 diznu i stavi gljivu pa vidi šta će biti...
sutra cu bas to da probam....i to tri gljive za probat ..nisu moje ali posudio...jedna je e5 malossiejva,ima onu veliku od stage 6 i neku jos .......neznam vise sta da probam lud sam....danas sam eto izgubio cijeli dan  i rezervoar goriva samo na stimanje i nista nisam uspio.....jedino ostaje probat sa gljivom ,drugu iglu i klipic probat kakav drugi nabavit....ili neko mi je govorio da ovaj uzmem i preradim nekako..neznam tacno kako...ali to cu tek ako ovo sutra ne upali...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #5 : 30 Srpanj, 2009, 01:01:03 »
Pazi, igla ti je za stelovanje od 1/4 gasa do 3/4. Ti kazes da ti trokira na vrhu gasa, a tu je zaduzeno skosenje klipica, ler dizna i vijak za smesu.. E sad tu probaj, posto trokira, ima mnogo goriva, pa samim tim prvo kreni sa vijkom za smesu... Ako tako ne ide verovatno ces morati malo ukositi klipic...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #6 : 30 Srpanj, 2009, 01:57:09 »
Pazi, igla ti je za stelovanje od 1/4 gasa do 3/4. Ti kazes da ti trokira na vrhu gasa, a tu je zaduzeno skosenje klipica, ler dizna i vijak za smesu.. E sad tu probaj, posto trokira, ima mnogo goriva, pa samim tim prvo kreni sa vijkom za smesu... Ako tako ne ide verovatno ces morati malo ukositi klipic...
a da mi nije prevelika ler dizna...nesto oko 50 je ?? neznma tacno sad sam zaboravio ja mislim 50 ili 55...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #7 : 30 Srpanj, 2009, 02:22:42 »
Dali su ti najtvrđe latice one 0.35?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #8 : 30 Srpanj, 2009, 02:36:00 »
Dali su ti najtvrđe latice one 0.35?
da te su ..jedino sam te naso i kupio...tj od haca kupio plocu polini i izrezo
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #9 : 30 Srpanj, 2009, 04:51:23 »
tu bi mogo bit problem... pogotovo ako na 70- 80 km/h dobro prima gas onda je sigurno
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #10 : 30 Srpanj, 2009, 09:47:57 »
daj prvo napisi koji setup imas i kakav airbox, red sponge i to
Trgo - Prijevoz RT

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #11 : 30 Srpanj, 2009, 11:57:58 »
daj prvo napisi koji setup imas i kakav airbox, red sponge i to
setup je sport70,yasuni r,karb je 17.5 A7 igla ...S6Hpc,Delta+crveni federcici+ljubicasti centralni+torsion controler,Multivar+61,Wingbell,Kevlar,airbox je serijski izvadjena lulica napolje i redspoonge....nije preradjivan airbox nista ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #12 : 30 Srpanj, 2009, 11:59:10 »
tu bi mogo bit problem... pogotovo ako na 70- 80 km/h dobro prima gas onda je sigurno
evo odo sad da probam sa gljivom kako ce radit,da probam ako nadjem sa manjom ler diznom....i probat cu druge lamelice stavit ...imam onaj set karbonitni od malossija ...pa ok ce bit za probu..
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #13 : 30 Srpanj, 2009, 14:24:04 »
recimo da imam relativan setup ko tvoj
ali imam veci airbox, red sponge, 17.5, igla na 2. zubu odozgo, 86 diza i radi super
samo kaj trosi radi te sugave igletine, sad sam posudil dellorto 19 i budem njega stavil gore
a kakve lamele imas i u kojem su stanju ?
Trgo - Prijevoz RT

Offline bijesna glista

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Vi
  • Moj Skuter: Runner4ever
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: -a
  • MojSpuh: nemam auspuh
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #14 : 30 Srpanj, 2009, 17:24:36 »
Nevjerujem da ces nest postić sa gljivom jer je očito da karb prima previse zraka,to buuuuu mi je jako poznato i kad god sam to cuo na nekom scoot-u uvjek je bilo da prima previše zraka.Kakva je svjećica?Postavi sliku ovdje da svi mozemo lijepo vidjeti.Ako ti nije nista sa karbom onda moraju biti lamelice PAZI na otklon,meni se razjebale nove malossi carbon lamele 3. dan al nisu pukle nego je samo jedna strana desne lamelice imala otklon za otprilike 1 milimetar dakle izvitoperila se.To obavezno pogledaj dali dobro nalježu na usisnik jer to zna puno značiti i moze prouzrokovati takve pi*darije,jos ako osjetis da ti je potrosnja skočila onda je definitivno to.......
Op mala mic imam novi bic sjedni mi na sic ako neceš onda šic.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #15 : 31 Srpanj, 2009, 07:41:21 »
recimo da imam relativan setup ko tvoj
ali imam veci airbox, red sponge, 17.5, igla na 2. zubu odozgo, 86 diza i radi super
samo kaj trosi radi te sugave igletine, sad sam posudil dellorto 19 i budem njega stavil gore
a kakve lamele imas i u kojem su stanju ?
imo polini karbonske...juce uzeo probo  jos 3 para i opet isto malossi karbonske i polini ma isto....probo ajde reko da vratim lulicu na airbox ma nece skuter preko 7000 rpm da se razvrti....probam zavrnut skroz saraf za zrak opet isto...neznam vise nisam pametan...ali 90% ovaj karb ide u prodaju i uzet sebi 19Bs da sam miran....nemogu vise da se mucim nema sanse....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #16 : 31 Srpanj, 2009, 07:51:15 »
Nevjerujem da ces nest postić sa gljivom jer je očito da karb prima previse zraka,to buuuuu mi je jako poznato i kad god sam to cuo na nekom scoot-u uvjek je bilo da prima previše zraka.Kakva je svjećica?Postavi sliku ovdje da svi mozemo lijepo vidjeti.Ako ti nije nista sa karbom onda moraju biti lamelice PAZI na otklon,meni se razjebale nove malossi carbon lamele 3. dan al nisu pukle nego je samo jedna strana desne lamelice imala otklon za otprilike 1 milimetar dakle izvitoperila se.To obavezno pogledaj dali dobro nalježu na usisnik jer to zna puno značiti i moze prouzrokovati takve pi*darije,jos ako osjetis da ti je potrosnja skočila onda je definitivno to.......
sa gljivom nisam nista postigo sto se tice tog problema...ali da mi dodje i kaze 500 ljudi da skuter bolje ne ide sa gljivom ja cu tvrdit drugcije....stavio dinznu 82,igla dignuta do kraja i e5 malossi....ma motor je zivahniji i na primanju gasa i na ubrzanju i brze nabire brzinu...pravac pored zgrade ..nije velik ali gdje sam prije dostizo brzinu od neki 70....sa gljivom je na istoj udaljenosti 82 postizo...znam da izgleda smijesno ovo za gljivu ...ali skuter stvarno bolje i vuce i odaziv na gas i ide bolje :S ......sto se tice svjecice ok je smjesa na full gasu....bila je presiromasna na srednjim otvorima malo i to sam rijesio sto sam iglu podigo ....na 1/4 je malo tamnija od full i pola gasa ali to je ok ....ler sam nastimo da savrseno prima tako da je sto se toga tice sve ok...svjecicu novu juce uzeo i obicnu ngk br9es i iridum probo i jednu i drugu isto....lamelice sam eto probo 3 seta jos i meni se cini ali neznam jel to do toga sto sam iznerviran bio na kraju dana negdje 8-9 sati navece .....ali kad sam stavio 0.30 karbonitne malossi da nema toliko onoga kad idem full pa pustim cekam 7000rpm i dam min nema buuu..nego se cuje kao tr tr tr zatrokira malo tri puta i primi....sto je dosta bolje od onoga prije buuuu pa trokira dosta pa primi gas....jos nesto sto sam primjetio kad je motor hladniji znaci 2-3 crtice temp ....radna je inace 6....nema tog problema ...znaci koliko god iso ....pustim gas ...dam min odma primi?!i da ti si spomeno potrosnju....meni je odjednom mozda prije mjesec skocila potrosnja litar,litar ipo a bila je oko 4.5 litra sto mi je bilo sasvim ok ..odjednom je to skocilo na 6 l tako .....i poslije toga mozda 10 dana mi je poceo i taj problem sa tim da nece da prima min gas ....ali on ovako savrseno prima i min i srednji i full..ako idem 50 pustim dam min gas odma primi...jedino znaci kad je u pitanju full gas i pustim cekam 7000-7500rpm dam min to se desti...neznam eto ako ko ima kakvi ideja sta jos da probam??jel mogu ja probat stare one metalne lamelice ??samo da probam 2-3 km....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #17 : 31 Srpanj, 2009, 16:51:27 »
 ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline bijesna glista

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Vi
  • Moj Skuter: Runner4ever
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: -a
  • MojSpuh: nemam auspuh
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #18 : 31 Srpanj, 2009, 19:29:45 »
sa gljivom nisam nista postigo sto se tice tog problema...ali da mi dodje i kaze 500 ljudi da skuter bolje ne ide sa gljivom ja cu tvrdit drugcije....stavio dinznu 82,igla dignuta do kraja i e5 malossi....ma motor je zivahniji i na primanju gasa i na ubrzanju i brze nabire brzinu...pravac pored zgrade ..nije velik ali gdje sam prije dostizo brzinu od neki 70....sa gljivom je na istoj udaljenosti 82 postizo...znam da izgleda smijesno ovo za gljivu ...ali skuter stvarno bolje i vuce i odaziv na gas i ide bolje :S ......sto se tice svjecice ok je smjesa na full gasu....bila je presiromasna na srednjim otvorima malo i to sam rijesio sto sam iglu podigo ....na 1/4 je malo tamnija od full i pola gasa ali to je ok ....ler sam nastimo da savrseno prima tako da je sto se toga tice sve ok...svjecicu novu juce uzeo i obicnu ngk br9es i iridum probo i jednu i drugu isto....lamelice sam eto probo 3 seta jos i meni se cini ali neznam jel to do toga sto sam iznerviran bio na kraju dana negdje 8-9 sati navece .....ali kad sam stavio 0.30 karbonitne malossi da nema toliko onoga kad idem full pa pustim cekam 7000rpm i dam min nema buuu..nego se cuje kao tr tr tr zatrokira malo tri puta i primi....sto je dosta bolje od onoga prije buuuu pa trokira dosta pa primi gas....jos nesto sto sam primjetio kad je motor hladniji znaci 2-3 crtice temp ....radna je inace 6....nema tog problema ...znaci koliko god iso ....pustim gas ...dam min odma primi?!i da ti si spomeno potrosnju....meni je odjednom mozda prije mjesec skocila potrosnja litar,litar ipo a bila je oko 4.5 litra sto mi je bilo sasvim ok ..odjednom je to skocilo na 6 l tako .....i poslije toga mozda 10 dana mi je poceo i taj problem sa tim da nece da prima min gas ....ali on ovako savrseno prima i min i srednji i full..ako idem 50 pustim dam min gas odma primi...jedino znaci kad je u pitanju full gas i pustim cekam 7000-7500rpm dam min to se desti...neznam eto ako ko ima kakvi ideja sta jos da probam??jel mogu ja probat stare one metalne lamelice ??samo da probam 2-3 km....

Posto si se posteno namučio mislim da ti ovo nece biti problem.Posudi od nekog frenda elektronski čok,svoj izvadi i stavi taj od frenda.Ti čokovi su vrlo zajebana stvar i tesko mos primjetit kad oni odu.Ajd molim te probaj jer sad sam ja živčaniji od tebe ili ako nemos nabavit drugi onda ovaj svoj iskopčaj sa instalacije.........Ja vise ideja nemam nažalost.

Op mala mic imam novi bic sjedni mi na sic ako neceš onda šic.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,Krb.Sta jos da pokusam?!
« Odgovori #19 : 31 Srpanj, 2009, 19:33:47 »
on ima manualni koliko se sjecam  :icon_scratch:
rossi probaj sa serijskim lamelicama pa vidi kak ce bit  :icon_thumright: