Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: carb me *ebe :(  (Posjeta: 4053 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
carb me *ebe :(
« : 20 Srpanj, 2009, 13:17:10 »
imao sam diznu 64 i twin air spuzvu ,seraf za smjesu je bio zavrnut na pola kruga do kraja i isao motor super, samo nekad mi se znalo desiti da kad krecem sa dvojiucom da se gusi na startu prvih 2-3 metra al onda dalje sve super,  i sad stavim red sponge i diznu 70 , seraf prvo stavim na jedan i po krug, i kreno se vozati i probo da nastelam da ide kako treba, i sat vremena pokusavao i uvijek se gusi(ide motor al se gusi na preko pola gasa), ja uzmem vratim diznu 64 i opet isto nemogu nastelati nikako, ja uzmem vratim twin air spuzvu stavim seraf na pola kruga(tako je i prije bio) i sad se opet gusi, a prije je bilo superr ???  mozeli mi iko pomoci  :help: :help: :help:

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #1 : 20 Srpanj, 2009, 14:36:11 »
možda ti sad vuče negdje falš zrak

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #2 : 20 Srpanj, 2009, 14:46:16 »
možda ti sad vuče negdje falš zrak
prirubnica nije , filter zraka nije  :icon_scratch:

 :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #3 : 20 Srpanj, 2009, 14:50:30 »
Ako se gusi ima puno vazduha odnosno malo goriva... Moras razlikovati gusenje od trokiranja...
Uglavnom ako na full gasu ide ok a gusi se samo na malom odnosno do 1/4 gasa tu ima uticaj taj sraf za smesu i moras ga malo zavrnuti... Nema tu jedan-dva kruga... Malo pojacas ler i onda zavrces polako taj sraf. Polako ga zavrces i kad pocnu padati obrtaji malo ga vratis za nekih max pola kruga i to je to... Nema velike filozofije. Inace on ima uticaj samo do 1/4 otvora gasa

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #4 : 20 Srpanj, 2009, 14:53:31 »
imao sam diznu 64 i twin air spuzvu ,seraf za smjesu je bio zavrnut na pola kruga do kraja i isao motor super, samo nekad mi se znalo desiti da kad krecem sa dvojiucom da se gusi na startu prvih 2-3 metra al onda dalje sve super,  i sad stavim red sponge i diznu 70 , seraf prvo stavim na jedan i po krug, i kreno se vozati i probo da nastelam da ide kako treba, i sat vremena pokusavao i uvijek se gusi(ide motor al se gusi na preko pola gasa), ja uzmem vratim diznu 64 i opet isto nemogu nastelati nikako, ja uzmem vratim twin air spuzvu stavim seraf na pola kruga(tako je i prije bio) i sad se opet gusi, a prije je bilo superr ???  mozeli mi iko pomoci  :help: :help: :help:


kad sam štelao karb skužio sam da šarafić ide na 1,5 okretaja i to je to može sitna tolerancija više-manje(šarafićem dobiješ samo fino naštelavanje)...bitno je da motor bude ugrijan dok štelaš preko šarafa za zrak...
ono nšto bi trebao napraviti je poigrati se sa iglom od gasa...
na igli postoji onaj osigurač pa ti njega stavi na najvišlji položaj to jest spusti iglu do kraja...
kad to učiniš ako nevalja ideš za svaki utor niže(dižeš iglu) dok nedobiješ idealni omjer zraka i benge...
posao od max sat vremena-nemoj skidat karburator nego samo onaj dio di ti je sajla gasa na karbu odšarafi i izvadi van...
twin air i red sponge bi trebale bit gotovo iste protočnosti(možda se varam)...

mene je mučio srednji otvor gasa(iglom sam to riješio)...
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2009, 14:55:12 nostra »
razguliiii

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #5 : 20 Srpanj, 2009, 14:55:15 »
Ako se gusi ima puno vazduha odnosno malo goriva... Moras razlikovati gusenje od trokiranja...
Uglavnom ako na full gasu ide ok a gusi se samo na malom odnosno do 1/4 gasa tu ima uticaj taj sraf za smesu i moras ga malo zavrnuti... Nema tu jedan-dva kruga... Malo pojacas ler i onda zavrces polako taj sraf. Polako ga zavrces i kad pocnu padati obrtaji malo ga vratis za nekih max pola kruga i to je to... Nema velike filozofije. Inace on ima uticaj samo do 1/4 otvora gasa

pa sta onda ima uticaj na full gasu :D ,

 mogu ja voziti i na full gasu po ravnome sad al nece scooter preko 70-80 da ga *ebes,vec se cuje on broo booo brooo, a prije navuce 90-95 "ko metak" i onda ide polako do 110

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #6 : 20 Srpanj, 2009, 14:59:03 »
pa sta onda ima uticaj na full gasu :D ,

 mogu ja voziti i na full gasu po ravnome sad al nece scooter preko 70-80 da ga *ebes,vec se cuje on broo booo brooo, a prije navuce 90-95 "ko metak" i onda ide polako do 110

sad sam tek skužio koji je problem-90% igla
podigni iglu to jest spusti osigurač...

pogledaj prvo svječicu dali ju zaljeva ako da onda nemoj spuštat osigurač...
razguliiii

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #7 : 20 Srpanj, 2009, 15:10:39 »
sad sam tek skužio koji je problem-90% igla
podigni iglu to jest spusti osigurač...

pogledaj prvo svječicu dali ju zaljeva ako da onda nemoj spuštat osigurač...

svijecica je dosta crna,nije nesto posebno "mokra" ima samo mrvu one smedje boje kakva bi i trebala biti i bilo je na njoj one garezi crne to sam ocistio a sad ode po novu svijecicu pa cu onda vidit kako dalje  :)  

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #8 : 20 Srpanj, 2009, 15:18:50 »
Ako se gusi na full gasu treba ti veca glavna dizna.. Uglavnom na full gasu uticaj ima samo glavna dizna, igla sluzi za stelovanje od 1/4 do 3/4 gasa... Dizanjem i spustanjem igle stelujes smesu na srednje spektru otvora gasa....

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #9 : 20 Srpanj, 2009, 15:25:41 »
Ako se gusi na full gasu treba ti veca glavna dizna.. Uglavnom na full gasu uticaj ima samo glavna dizna, igla sluzi za stelovanje od 1/4 do 3/4 gasa... Dizanjem i spustanjem igle stelujes smesu na srednje spektru otvora gasa....

ovo je točno ,ali njegov prvi post kaže da je imao 64 diznu i išao je ok a sad sa 70 diznom na istom karbu ima problem da mu skuter ne dolazi do željene brzine....po tome nije dizna..ali uostalom i to može provjeriti...
na 17,5 karbu imam 70 diznu a skuter je serijala sve je ok nakon dugo dugo uštelavanja...
na nrg sam stavio 12,5 karb i 75 diznu tu je išlo sve kao po loju...
razguliiii

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #10 : 20 Srpanj, 2009, 15:31:52 »
ev sad sam isao kupti sviecicu i nema ih moram doci za 3 dana  :notworthy: ,,


ovo je točno ,ali njegov prvi post kaže da je imao 64 diznu i išao je ok a sad sa 70 diznom na istom karbu ima problem da mu skuter ne dolazi do željene brzine....po tome nije dizna..ali uostalom i to može provjeriti...
na 17,5 karbu imam 70 diznu a skuter je serijala sve je ok nakon dugo dugo uštelavanja...
na nrg sam stavio 12,5 karb i 75 diznu tu je išlo sve kao po loju...


al meni nije jasno sto sad nece da ide ko prije(jutros je bilo sve ok) neznam sta da uradim, mislio sam da mi je dizna premala 64 p sam uzeo 70, al evo sad ispada da je i ona premala a nema sanse da je i ona premala, onaj seraf za smjesu kako god da okrenem isti *urac gusi se , jos sam pprimjetio da mi se jakoo jakkoo scooter trese kad radi na leru, bil pomogao onaj seraf za ler gas , da ga zavrnem il odvrnem , il da pokusam sa iglom???

 :help: :help: :help: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #11 : 20 Srpanj, 2009, 15:35:36 »
ev sad sam isao kupti sviecicu i nema ih moram doci za 3 dana  :notworthy: ,,


al meni nije jasno sto sad nece da ide ko prije(jutros je bilo sve ok) neznam sta da uradim, mislio sam da mi je dizna premala 64 p sam uzeo 70, al evo sad ispada da je i ona premala a nema sanse da je i ona premala, onaj seraf za smjesu kako god da okrenem isti *urac gusi se , jos sam pprimjetio da mi se jakoo jakkoo scooter trese kad radi na leru, bil pomogao onaj seraf za ler gas , da ga zavrnem il odvrnem , il da pokusam sa iglom???

 :help: :help: :help: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:


probaj sad malo iglom igru odigrat...nebudeš od tih šarafa puno dobio...kreni od skroz gornjeg utora...prema dolje...
razguliiii

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #12 : 20 Srpanj, 2009, 16:17:05 »
kako da pomaknem iglu gore il dole, jel moram skidati sav carb ili samo onaj dio od gasa gore??  :help:

nekontam gjde je taj osigurac  :icon_scratch: imal neko sliku mozda

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #13 : 20 Srpanj, 2009, 16:39:09 »
Imas od gore na karbu gde ulazi sajla jedan sraf.. Nega odvrnes i izvuces sve u kompletu sa klipicem... Nije mnogo komplikovano.
Evo jedan video cisto da znas o cemu se radi

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #14 : 20 Srpanj, 2009, 17:00:09 »
ma ok tnx, izvadio sam ja ovo ,ja sam to izvario al nisam znao kako iglu pomaknuti  :toothy10:

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #15 : 20 Srpanj, 2009, 18:01:12 »
ev skino sam to, igla mi je spustena do kraja, znai onaj osigurac je na prvoj onom zubu a ima ih 5, dal da dignem gore iglu? i za kolko da je podignem???     :help: :help: :help: :help: :help:

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #16 : 20 Srpanj, 2009, 18:02:46 »
Za pocetak za jedan zarez pa probaj... Ako se i dalje bude gusio na srednjim otvorima digni je na pola...

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #17 : 20 Srpanj, 2009, 18:04:59 »
Za pocetak za jedan zarez pa probaj... Ako se i dalje bude gusio na srednjim otvorima digni je na pola...

al nije problem u srednjem otvoru, isao sam vani i odserafi-zaserafi.....   sad je ok na startu krene kao i prije do mozda nekih 40 km/h al dalje gubi snagu , nece daide, ide oono al 5 puta slabije nego prije, znaci  problem mi je u full gasu

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #18 : 20 Srpanj, 2009, 18:10:21 »
ev podigao sam za jedan onaj zarez, motor na startu punim gasom ide kako treba do otprilike 40 km/h al dalje moram vratiti na pola gasa , jer se pomalo gusi na punom gasu,  imal ovjde iko da se razumje kako treba u carb  :icon_scratch:

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: carb me *ebe :(
« Odgovori #19 : 20 Srpanj, 2009, 18:21:41 »
Treba ti veca dizna...Probaj sa 5-7 brojeva vecom