Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem  (Posjeta: 5400 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Essox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« : 28 Lipanj, 2009, 20:19:47 »
Pozdrav ekipa,
Treba mi pomoć u svezi skutera (novi skuter). Vozio sam ga 300km sa blokadom i sve je bilo ok, vukao je i radio pravilno i po ravnom i uzbrdo. e da, većinom nas je dvoje bilo na njemu. Prije par dana sam bio na servisu da skinu blokade... i sad show  :headbang: .. dok je hladan još nekako i vuče uzbrdo, ali kad dođe na radnu temp, ne može ni sam sebe povući uzbrdo.
Jednostavno kao da radi sa 10% snage do 6000-7000 o/min, kad pređe 7k okretaja onda je ok. Lik u servisu mi kaže da je skinuo blokadu sa auspuha, sa variomata i da je stavio diznu 64.. ja jedino vidim da je auspuh povaren a ovo dvoje ne mogu provjerit jer nemam pojma o skuterima.  :icon_biggrin:  .

Prije dva dana sam opet bio na servisu i objasnio mu o čemu se radi i kao, počne mi on priču kako bi ustvari trebalo staviti diznu 74 (ili 72 nemam pojma) i naravno, opet ista priča, dok sam ga doveza doma radio je ok, jer se valjda nije stigao zagrijati od servisa do doma (ima 2 min vožnje) a jučer sam opet morao hodati uz njega uzbrdo..
Sutra opet idem u servis, pa bi molio savjet šta da kažem ovlaštenom "serviseru", mislim šta treba napravit da mi novi skuter ide kao i svi ostali  ;D
tnx



Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #1 : 28 Lipanj, 2009, 20:30:15 »
pa normalno kad se zagrije na radnu temp remen se malo rastegne i ne vuce kao dok je hladan,malo ti moze pmoci da izbusis par rupa na deklu ili ak os dat 300kn kupi si malossi kevlar remen i ic ce ti isto hladan i ugrijan

Offline Essox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #2 : 28 Lipanj, 2009, 20:57:05 »
ok, razumijem to sa remenom, ali zašto je onda dok su bile blokade na njemu išao normalno uzbrdo,
mislim, išao je sporije ali nije stao ako sam morao malo pustiti gas pa opet dodati.

Jesu onda radili nešto na remenu u servisu (nevjerujem, al svakako ću ga to pitati sutra)?

Stvar je u tome da je motor novi, sve original, skinute blokade i sad kad bi trebao ići bolje, on ide gore.. ili uopće ne ide, već ga ja guram.  :dontknow:


Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #3 : 28 Lipanj, 2009, 21:08:18 »
nije to do remena....remen je jos novi,a i sta bi onda svi nakon sto skinu blokade morali kupovati malossi kevlar da bi im motor isao brze od 10km/h uzbrdo...a deklo nema smisla busiti,ima on dovoljno rupa na sebi,ipak je to serijala..

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #4 : 28 Lipanj, 2009, 21:11:42 »
nek ti jednostavno stave lakše rolice... neki skuteri to traže nakon skidanja blokada  :icon_thumright:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #5 : 28 Lipanj, 2009, 21:19:51 »
Ček rekao si da iza 7000 rpm sve ok? Onda ga tako i vozi
Nisu isti okretaji u pitanju s blokadom i bez.


Offline Essox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #6 : 28 Lipanj, 2009, 21:27:05 »
Da, i ja sam pomislio na te rolice... prokletstvo, a htio sam samo dobar skuter koji će ići normalno, ne treba mi ni 70 ni 90 km/h nego samo da ide, pffff , masa ljudi koje znam je vozila skuter na servis i kad su im skinuli blokade vukao je bolje poslije toga, i to je to, bez ikakvih rolica, kitova i šta ti ja znam..
hvala na odgovorima, javit ću šta je meštar rekao i kako će sve ovo završiti (ako završi)  :sad3:

Offline Essox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #7 : 28 Lipanj, 2009, 21:36:01 »
je, iza 7k rpm (možda malo više prema 8 ) počne vući ko blesav- do toga ne može ni sam krenuti a kamoli sa mnom ili još jednom osobom,
 ali problem je u tome što se radi o Dubrovniku, a tu se većinom vozi uzbrdo i u nazamislivoj gužvi, tako da ga je nemoguće držat na 8k rpm.
Vozio sam i druge skutere od prijatelja koji su išli u takvim uvjetima bez problema -  ovaj jednostavno ne ide...

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #8 : 28 Lipanj, 2009, 22:06:24 »
imam isti problem..ali star skut,dosta lipo sredjen,s dosta dobrih djelova,malosijevih..stari su minjani..meni su pisali da stavim jaci centralni..nisam ga jos nasa..ne zelim kupovat djelove koji ne rjesavaju problem..ispita sam kompletnu struju,i nista..samo moj sad radi na dovoljno visokim djirima da nekako vozi..a kad razvrti-leti..proba sam i drugi karb i airbox..ako nabavim drugi centralni i remen,prije tebe napisat cu sta je meni bilo..ne kupuj dio koji nije rjesija problem..nadji djelove posudi,jer da sam ja sve prominija dosad,moga sam drugu masinu sastavit..

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #9 : 28 Lipanj, 2009, 22:19:51 »
imamo isti problem...kad sam ga uzeo...s blokadama sam ga mogao voziti 5 h bez prestanka i isto bi krecao uzbrdo i sve..a sad cim se ugrije na radnu temp..uzbrdo samo stane..idem uzbrdo s dvojicom i on samo gubi obrtaje i staje

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #10 : 28 Lipanj, 2009, 22:50:58 »
jel ti se ponasa svako malo drugacije?moj je se do neki dan gusija na malo nizim djirima gasija bi se a nebi krenija..sad se gusi na malo visim pa vozi ka bicikla..vario uvati,ali nemoze razvrtit..nekad razvrti,i cim prodje te djire,kopa asfalt..vuce ka lud..bas me zanima oce mi tvrdji centralni sta pomoc,a ima logike da bi moga.. ???

Offline Essox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #11 : 28 Lipanj, 2009, 22:54:52 »
imamo isti problem...kad sam ga uzeo...s blokadama sam ga mogao voziti 5 h bez prestanka i isto bi krecao uzbrdo i sve..a sad cim se ugrije na radnu temp..uzbrdo samo stane..idem uzbrdo s dvojicom i on samo gubi obrtaje i staje

Da da, to je to.

ne znam šta drugo napravit nego otići u servis i reći.., slušaj baja, ovo sranje košta 20k kn i hoću da ide kak treba!
i što je najgore opet će sve biti isto kad ga pokupim sa servisa  :angry9:

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #12 : 28 Lipanj, 2009, 23:02:44 »
nije ti smel diznu mijenjat,skut je serijski. :nono: :nono:
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline Essox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #13 : 28 Lipanj, 2009, 23:07:10 »
imam isti problem..ali star skut,dosta lipo sredjen,s dosta dobrih djelova,malosijevih..stari su minjani..meni su pisali da stavim jaci centralni..nisam ga jos nasa..ne zelim kupovat djelove koji ne rjesavaju problem..ispita sam kompletnu struju,i nista..samo moj sad radi na dovoljno visokim djirima da nekako vozi..a kad razvrti-leti..proba sam i drugi karb i airbox..ako nabavim drugi centralni i remen,prije tebe napisat cu sta je meni bilo..ne kupuj dio koji nije rjesija problem..nadji djelove posudi,jer da sam ja sve prominija dosad,moga sam drugu masinu sastavit..

Stvar je u tome da ne želim kupovati nikakve dijelove ni ništa dorađivati.. Pa motor nema ni 350km.

Iste rute sam vozio i sa Liberty50 2t koji je sve odradio uredno, isto je samo skinuta blokada a sve ostalo je serijski.
Zašto runner to ne može  :dontknow: , zato ovdje i pitam znalce.

Offline Essox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #14 : 28 Lipanj, 2009, 23:09:16 »
nije ti smel diznu mijenjat,skut je serijski. :nono: :nono:

ok, tražit ću ga da stavi oriđiđi natrag!

hvala

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #15 : 28 Lipanj, 2009, 23:12:32 »
i prerano si skinul blokade.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #16 : 29 Lipanj, 2009, 00:00:57 »
Stvar je u tome da ne želim kupovati nikakve dijelove ni ništa dorađivati.. Pa motor nema ni 350km.

Iste rute sam vozio i sa Liberty50 2t koji je sve odradio uredno, isto je samo skinuta blokada a sve ostalo je serijski.
Zašto runner to ne može  :dontknow: , zato ovdje i pitam znalce.
ja da sam odvea skut na servis,vjerovatno bi dobija listu djelova koje su prominili dok nisu dosli do pravog..jer nije pod garancijom..a ako mu dica,njih nekoliko, nisu uspila nac kvar,sta stalno sastavljaju i rastavljaju skutere,onda nebi vjerovatno ni servis..dica su isto govorila nista lakse,to je karburator,malo postelovat,bla bla..postelovali ka i ja..poslje prominili karb,i airbox,i nista..opet isto..moj je problem sta neznam sta je tocno unutra..malosi multivar,ali neznam koje role..federi su isto nedefinirani(smedji?) a neznam jel kvacilo serijala..neznam ni koje debljine mora remen bit pa da ga izmirim?

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #17 : 29 Lipanj, 2009, 00:57:10 »
neka ostavi tu diznu, i neka umetne malossi red sponge. vjerojatno trokira ili tako nesta jer nema dovoljno zraka.. filter je serijski a dizna veca.. koliko znam ti novi modeli imaju neki "prsten" kod filtera koji sprecava dio zraka da ude.. tako da bi ja za pocetak uzeo tu spuzvu i mako prsten

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #18 : 29 Lipanj, 2009, 01:10:15 »
lakše rolnice nisu velik trošak 75,00 kn pakovanje-probaj s tim
dizna je ok ali nije to samo bubni diznu...treba malo poštelati karb,položaj igle...airbox možda treba lulicu onu maknut...red sponge...naravno uzmi si neki spuh i brda neće biti problem(iako bi sa serijala spuhom morao brda isto riješavat komotno)...

štelanje karba zna puno živaca odnjet(pa je upitno koliko su oni to štelali) jer nekad serucka da boli....na runneru sam poludio dok na nrg-u nisam imao problema 12 dellorto 75 dizna...neznam točno na koji položaj sam iglu stavio...izvađen tuljak  na airboxu i na 1,5 okretaja vijak za smjesu-i od prve sve 5...---zato sam po karbu šamaraj(malo prouči kako i šta)-sam svoj majstor i znaš točno kakvo je stanje čega...
razguliiii

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Runner sp 50, problem sa ubrzanjem
« Odgovori #19 : 29 Lipanj, 2009, 01:46:11 »
a ti bar imas diznu 64..u mene je jos serijska..
evo i frend mi uzeo nrg kad sam i ja runnera..i iste probleme ima..kod njega je cak i gore

de recite sta da radim..jer ljeto je pred nama..kad mi se to desava sad dok je vani 13 stupnjeva..kako ce tek biti kad bude +35