Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polini Base 70  (Posjeta: 4414 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Polini Base 70
« : 11 Lipanj, 2009, 22:13:39 »
E ovako ...
Nabavio sam Polini Base 70 za svog DiTecha. Navodno ima cca 4000km. Šta vi kažete jeli zdrav?










Mene zanima gdje bi u Zgu nabavio novi Polini klip,karike i dihtunge ?
Dalje,prije ugradnje bi trebao pohonat cilindar ? Kako se to radi ? Čime ?
Htio bi kad sam se več odlučio na kit da to napravim kak treba.
THX  :icon_biggrin:

Offline sfx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 575
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #1 : 11 Lipanj, 2009, 22:16:54 »
teško reć bez provjere izbliza ali po slikama izgleda ok

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #2 : 11 Lipanj, 2009, 22:36:27 »
Po slikama se cini sve super... Nema potrebe za novim klipom ovaj se cini skroz ok

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #3 : 11 Lipanj, 2009, 22:48:01 »
ovaj klip je osmirglan vodenim i preden je purol pastom!

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #4 : 11 Lipanj, 2009, 22:49:40 »
Mozes to sastavljat,to je dobro,samo ako ti brtve ne naprave problem..sastavi pa vidi hoce li curit il su dobre,a onda lako kasnije nabavis karike i dihtung..al kit je sasvim solidan.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #5 : 11 Lipanj, 2009, 22:52:27 »
kaj se ne dobije uz kit za anjsprice jos inace novi kompjuter?
Under construction...

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #6 : 11 Lipanj, 2009, 22:53:57 »
Ja bi novi klip,karike i dihtunge bez obzira na sve.
Kad već to radim da se napravi kak treba.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #7 : 11 Lipanj, 2009, 22:54:34 »
kaj se ne dobije uz kit za anjsprice jos inace novi kompjuter?

da to bas i ja gledam

a gle ovak se cini sve ok..ak bas oces stavi nove karike na klip iglicasti i dihtunge i bez brige si...

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #8 : 11 Lipanj, 2009, 22:54:49 »
Ja bi novi klip,karike i dihtunge bez obzira na sve.
Kad već to radim da se napravi kak treba.
:icon_thumright:

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #9 : 11 Lipanj, 2009, 23:02:39 »
kaj se ne dobije uz kit za anjsprice jos inace novi kompjuter?


Uz Polni Base se dobije čašica koja se navrne na injektor i sajbicama se štela dotok benge.
A uz Malosi Sport se dobije ECU.

Inače imam i jedno i drugo :D

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #10 : 12 Lipanj, 2009, 00:55:55 »
A ti zagrebčana  :icon_scratch:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #11 : 12 Lipanj, 2009, 13:21:20 »
Imam isti kit ko ti,samo moj ima 10 000 km, u biti sad 11500 jer sam 1500 u mjesec danan napravio  :toothy3:

Ja sam kupio bio dve karike i komplet nove dihtunge. to je inače kit koji je zeko imao na svom ditechu itd itd.

Ja imam i malossi ECU i čašicu i sve, al auspuh mi nevalja, moram uzet zx-a jer ovaj xpro na ditechu ne radi kako treba.

Sve u svemu, sa serijskim ECU-om nisam mogao vozit jer je trokirao čim daš gas s mjesta nisam mogao krenut.

Priče oko hlađenja sve padaju jer se meni nije zagrijao preko 1/3 temperature nikad osim kad se iza busa vozim. Sve u svemu ja sam ti rekao svoje iskustvo pa ti kako hoćeš.

Klip imaš u amitrade-u i dihtunge, 380kn ti je klip, dihtunzi 139,00kn.

Lijep pozdrav & injoy 70ccm  :headbang:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #12 : 13 Lipanj, 2009, 13:49:48 »
Imam isti kit ko ti,samo moj ima 10 000 km, u biti sad 11500 jer sam 1500 u mjesec danan napravio  :toothy3:

Ja sam kupio bio dve karike i komplet nove dihtunge. to je inače kit koji je zeko imao na svom ditechu itd itd.

Ja imam i malossi ECU i čašicu i sve, al auspuh mi nevalja, moram uzet zx-a jer ovaj xpro na ditechu ne radi kako treba.

Sve u svemu, sa serijskim ECU-om nisam mogao vozit jer je trokirao čim daš gas s mjesta nisam mogao krenut.

Priče oko hlađenja sve padaju jer se meni nije zagrijao preko 1/3 temperature nikad osim kad se iza busa vozim. Sve u svemu ja sam ti rekao svoje iskustvo pa ti kako hoćeš.

Klip imaš u amitrade-u i dihtunge, 380kn ti je klip, dihtunzi 139,00kn.

Lijep pozdrav & injoy 70ccm  :headbang:


Svaka čašt,hvala  :icon_biggrin:
Uzeo bi novi klip+karike+dihtunge bez obzira na sve.
Jel imaš možda kataloški broj od toga svega?E da jesi ti svoj cilindar odnio pohonat ili polirat ? Kako? Čime?
Skut mi ima 22000km i ne znam koliko je pametno stavljat taj kit a da ne mjenjam ležajeve na radilici?
Kako si zadovoljan? Jel se baram osjeti razlika?



Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #13 : 13 Lipanj, 2009, 13:59:12 »

Uz Polni Base se dobije čašica koja se navrne na injektor i sajbicama se štela dotok benge.
A uz Malosi Sport se dobije ECU.

Inače imam i jedno i drugo :D

izbjegavam ta anjspric cuda...nezanimaju me inace..vidio sam u kutiji da nema nikakve struje a imam u sjecanju da se na to serafila inace neka druga struja...pa sam pitao...

mislio sam da ide uz svaki kit drugi komp...sad znam...

A kaj se klipa tice deski su ti rekli sve....tvoj izbor..izgleda ovak dobro..ali sigurno je sigurno..ak imas love zas ne..kupit rade novo i klip i dihtunge...
Under construction...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #14 : 13 Lipanj, 2009, 14:34:42 »

Svaka čašt,hvala  :icon_biggrin:
Uzeo bi novi klip+karike+dihtunge bez obzira na sve.
Jel imaš možda kataloški broj od toga svega?E da jesi ti svoj cilindar odnio pohonat ili polirat ? Kako? Čime?
Skut mi ima 22000km i ne znam koliko je pametno stavljat taj kit a da ne mjenjam ležajeve na radilici?
Kako si zadovoljan? Jel se baram osjeti razlika?




ima kataloški broj na polinijevoj stranici, tamo je isti katalog kao i šta imaju kataloge u amitradeu i ovdje u Ri.

A sad zadovoljan ili ne teško je reć,kad stavim serijski auspuh javim ti dojam jer sa xpro ima snage kao neka serijala sa dobro poštelanim spuhom i multivarom kroz ubrzanja dok je krajnja debelo ispod km/h.

Ša se tiče moje mašine imala je 20200 km kad sam stavio kit. Igličasti nije nitko živ imao, trebalo ga je čekat dva tjedna a meni je dihtung prošao i voda malo ušla u cyl tako da je rastavljanje bilo neminovno i morao sam ga sastavit u dva dana jer skuter mora bit pegla 12 sati na dan,vozit bez greške od 8 ujutro do 8 navečer pa sam stavio stari igličasti i sad tako vozim.

Prvo ću sad kad mi prođu ispiti stavit serijski spuh pa onda ZX-a pa onda xpro vratit natrag. Imam dosta setova rolina/federa/šuštica pa ću moć valjda naštelat bar približno al mislim da će se razlika osjetit, znam ja kad on ima momenta i snage a kad ne.

Ja cilindar nisam nosio ni brusit ni honat ni polirat ništa. Košuljica je bila malo potrošena na dijelu prema glavi sa strane auspuha al tako je to na svakom horizontalnom cilindru pa me nije brinulo previše, pošto imam kurblu osjetilo se je veliko povećanje kompresije i do dan danas nakon 1500km nije pala ni malo jer ga na kurblu krešem stalno pa osjetim :toothy12:

Ša se tiče potrošnje nisam osjetio neku veliku razliku od 0,7 kad se sam vozim do 1,2litre kad vozim nekog frenda/curu.

Znam da može bolje, znam da može brže ić al nemam vremena, prekjučer su mi zamalo maznuli lasera xpro pa sam ostao bez jednog nosača,dihtunga na cilindru i tako pa moram skrpat to sve opet da se mogu vozit.

Sve u svemu ako imaš još pitanja reci.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #15 : 13 Lipanj, 2009, 16:07:27 »
ima kataloški broj na polinijevoj stranici, tamo je isti katalog kao i šta imaju kataloge u amitradeu i ovdje u Ri.

A sad zadovoljan ili ne teško je reć,kad stavim serijski auspuh javim ti dojam jer sa xpro ima snage kao neka serijala sa dobro poštelanim spuhom i multivarom kroz ubrzanja dok je krajnja debelo ispod km/h.

Ša se tiče moje mašine imala je 20200 km kad sam stavio kit. Igličasti nije nitko živ imao, trebalo ga je čekat dva tjedna a meni je dihtung prošao i voda malo ušla u cyl tako da je rastavljanje bilo neminovno i morao sam ga sastavit u dva dana jer skuter mora bit pegla 12 sati na dan,vozit bez greške od 8 ujutro do 8 navečer pa sam stavio stari igličasti i sad tako vozim.

Prvo ću sad kad mi prođu ispiti stavit serijski spuh pa onda ZX-a pa onda xpro vratit natrag. Imam dosta setova rolina/federa/šuštica pa ću moć valjda naštelat bar približno al mislim da će se razlika osjetit, znam ja kad on ima momenta i snage a kad ne.

Ja cilindar nisam nosio ni brusit ni honat ni polirat ništa. Košuljica je bila malo potrošena na dijelu prema glavi sa strane auspuha al tako je to na svakom horizontalnom cilindru pa me nije brinulo previše, pošto imam kurblu osjetilo se je veliko povećanje kompresije i do dan danas nakon 1500km nije pala ni malo jer ga na kurblu krešem stalno pa osjetim :toothy12:

Ša se tiče potrošnje nisam osjetio neku veliku razliku od 0,7 kad se sam vozim do 1,2litre kad vozim nekog frenda/curu.

Znam da može bolje, znam da može brže ić al nemam vremena, prekjučer su mi zamalo maznuli lasera xpro pa sam ostao bez jednog nosača,dihtunga na cilindru i tako pa moram skrpat to sve opet da se mogu vozit.

Sve u svemu ako imaš još pitanja reci.


Što se tiče serijale ja mislim da se više ne može izvuć od ovog što sad imam(video u potpisu),pa krećem ispočetka kad stavim kit.
Imam filing da se neće osjetit bitna razlika u perfomansama pa me to malo jebe jer moram sve raskopavat.
Najviše od svega me zanima kako i čime da ispoliram malo cilindar da nove karike bolje sjednu ?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #16 : 13 Lipanj, 2009, 17:46:49 »
ovaj tvoj ide bolje nego moj s kitom  :toothy12: :toothy12: :toothy12:

tako je moj išao dok sam imao samo zx-a, samo manja krajnja, malo prije km/h...

mene najviše taj auspuh zeza, al vidit ćemo....ako cilindar ima 4000km nemaš ga šta polirat i jebavat vjeruj mi

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #17 : 13 Lipanj, 2009, 20:20:14 »
ovaj tvoj ide bolje nego moj s kitom  :toothy12: :toothy12: :toothy12:

tako je moj išao dok sam imao samo zx-a, samo manja krajnja, malo prije km/h...

mene najviše taj auspuh zeza, al vidit ćemo....ako cilindar ima 4000km nemaš ga šta polirat i jebavat vjeruj mi



Budem ja to ovaj tjedan sredio sve i nadam se nabavio do vikenda dijelove da mogu složit za vikend.

E da šta misliš dali da stavim i polinijevu čašicu budući da je malossi ecu već gore ? Jel funkcionira polini kit i malosi ecu ?

Offline osvetnik88

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanic-Grad
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Zx-black
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #18 : 13 Lipanj, 2009, 20:28:22 »
Budem ja to ovaj tjedan sredio sve i nadam se nabavio do vikenda dijelove da mogu složit za vikend.

E da šta misliš dali da stavim i polinijevu čašicu budući da je malossi ecu već gore ? Jel funkcionira polini kit i malosi ecu ?
-po mojem bi trebao maknuti malossi ecu kad stavljas polini kit, i da je bolje da stavis tu casicu!
Malossi Red Sponge
Leo Vinci Zx-black

Prodajem suplemente za teretanu i sport ako ste zainteresirani javite mi se na PM ili na https://www.facebook.com/olimp.suplementi

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #19 : 14 Lipanj, 2009, 00:30:36 »
a vidi, ako imaš malossi ecu čašica je takoreć skoro pa bespotrebna,ali ako ju pustiš deci-dva će ti možda potrošnja bit veća jer malossi ecu elektronski upravlja protokom i tlakom benzina i prema režimu gasa dozira a polini radi na mehaničkom principu i nije baš precizna toliko.Ali samo zbog povećanja tlaka se ECU ne stavlja. Stavlja se radi toga jer u smjesu daje više ulja, dopušta veće okretaje (preko 12 000 o/min ---> serijska 9800 ili 10200 o/min ovisi o godištu). Šta se tiče toga dal daje drugačiju iskru lako je moguće jer meni je skuter sa serijskom toliko trokirao da čim si dao gas davio se i šta ja znam a benzina je imao jel je čašica bila gore, do 30 km/h si mogao doć i samo bi ostao bez gasa tako da sam ja MORAO stavit malossi ECU ako sam se sa kitom mislio vozit.

Polini kit i malossi ECU ti funkcioniraju i to predobro, da nemam tu elektroniku morao bi vrnut serijalu... :-(
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka