Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nece Da Upali!Runner!  (Posjeta: 5108 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Nece Da Upali!Runner!
« : 05 Lipanj, 2009, 15:56:40 »
Eh ovako..stojo je skuter nekih 5 dana radi kisa koje su padale i tako...i danas ajde zove me frend da se provozamo malo i ajde ok...izvucem ga ispred garaze....podignem chok i upali motor od prve..saceko da se zagrije na 3 crte temp i kreno lagano prvih 5 km ...mozda nekih 30%gasa i ajde vozo se tako sa frendom ..nekih 20 km mozda onako i posto vidim prljav mi skut ...ajde da ga reko operem odemo na praonu i posto je bio zagrijan sjedemo u kafic preko puta reko da odstoji ...i odstojo je nekih 40 min onako u hladu i kad sam dao kontkat 1 crta samo temp...i kazem momku da ga opere...bio sam tu dok je prao i sve je kao i dosad prao..miniwashom pa onda sapunicom i sapere opet miniwashom i obrise sve...i kad je opro sacekam 15 min onako na suncu ga ostavim da se osusi jos malo i da upalim..on se samo upali i ugasi...i da si bog nece da upali ni sa saugom ni bez....ostavim ga jos nekih sat na suncu ..probam ponovo nista ....gledaj dobija gorivo,svjecicu skido mokra po gorivu..skino airbox nema vode ...ali nece i ajde onda pokusam prvo druga svjecica nece ...skinem poklopac magneta ..ne vidim vode ali za svaki slucaj ispusem kompsorom i kabal od svjecice tj onu kapu sto ide na svjecicu,,ispusem magnet ,namotaje  sve ...onaj relej ili sta je vec gdje idu zice od alnasera ...nazad skinem onaj dzek na onom cudu ispod sjedista..tj regleru i ispusem..ma sve sto je bilo kablova i dzekova ispuho sam kompresorom...ali nece....i uzmem da pogledam jel baca iskru kad ono nema iskre uopste ...uopste ne daje iskru motor ...do cega moze biti ???ostavio sam ga evo sad na suncu pa nek stoji jedno 3-4 sata malo ....eto pitanje i vase misljenje:

1.Do cega moze biti da nikako ne baca iskru ??nakon pranja motora miniwashom i to je prat samo onako sa vanjske strane nije po plastikama nije zavlacen mini wash sad da prska po rami i slicno...
2.sta da uradim ,probam,vase misljenje ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #1 : 05 Lipanj, 2009, 15:59:28 »
to je posaljedica pranja miniwahsom pod visokim tlakom  :jerk:

moli boga da ti namotaji nisu otisli ali mislim da je to , ili onaj pickup (davac iskre )

Offline ZverkO

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
  • ....SportProduct 2T....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.facebook.com/zverko191
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Focus
  • Moja Kaciga: MDS GP-1
  • MojSetup: RMS 50
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #2 : 05 Lipanj, 2009, 16:06:15 »
Ista stvar pre par nedeljae desilo mom frendu,licno sam ga prao kismetom posto drzim perionicu i isto osusimo da upali on ni trc...
Na kurblu on opet ni trc..mi da vidimo iskru dal baca ..kad ono nema je..
MI kod maistora on odma ik kaze namotaji..otisli..i stavio je od nekog kineskog scoota i sve 5 aerox proradio da bi pre neki dan zapalio se u voznji..al bes velikih polsedica po oklope a po masinu.. :dontknow:
Onda bice i da se tebi namotaji al pazi da ne dozivis navedenu situaciju!
Za prijatelje Zverko, za ne prijatelje Zverka !

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #3 : 05 Lipanj, 2009, 16:54:51 »
ma najgore ljudi sto su namotaji suhi...nema nista vode na njima ....a i magnet....evo sad sam skido ma ni vlazni nisu ...a i kad sam ih skido zadnji put stavio sam 2 deca izolacionog laka po njima...jedno 10 premaza sve u razmaku od pola sata i onda su se susili 2 dana poslije 10 premaza....i sto je jos gore...prao sam motor miniwashom jedno 100 puta najmanje ....svaki skuter dosad a i motor sam prao tako inikad nista ....ajde vidit cu za dan  kad se jos sve lijepo posusi ako nista posudit od druga namotaje pa probat....imal jos ko kavih ideja ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #4 : 05 Lipanj, 2009, 16:58:40 »
Konektor kod magneta istekaj i propusi sa kompresorom. Onda malo (vrlo malo) posrpicaj WD40 preko kontakata i spoji ga nazad.
Mora upalit

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #5 : 05 Lipanj, 2009, 17:10:25 »
Konektor kod magneta istekaj i propusi sa kompresorom. Onda malo (vrlo malo) posrpicaj WD40 preko kontakata i spoji ga nazad.
Mora upalit
probo..ispuho i jedan i drugi konektor i wd40 nasprico lijepo...tj sve sam konektore zive nasprico ali nece i nece...on se podje upalit poslije par verglanja ...ono vidim po satu podje se upalit obrtaji mozda dodju do 900 ali nista onda...probo u tom trenutnu malo gasa ali nista....probo skinut airbox pa bez njega nista..probo ga skroz zacepit nista...neznam...skino sam i svjecicu i verglo onako ajde reko da nekako nije uslo vode ...nista.....nista sutra ako bude sunce iznijet ga ijeli dan na sunce i onda predvece pokusat upalit...ako nista idem sa mjenjanjem namotaja...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #6 : 05 Lipanj, 2009, 17:12:14 »
Nemas sta mijenajt jer je sve ispravno, ali je nesto mokro.


Ispusi i konektor na svjecici, kao i one na bobini.

Ako nista ne pomogne, onda sve moguce konektore istekaj i pricekaj dan-dva.


Meni se desilo jednom da je zicica pukla u konektoru kod magneta. Pokusaj dio koji je na kabelu rastavit pa vidi jel sve na svom mjestu

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #7 : 05 Lipanj, 2009, 17:13:40 »
Nemas sta mijenajt jer je sve ispravno, ali je nesto mokro.


Ispusi i konektor na svjecici, kao i one na bobini.

Ako nista ne pomogne, onda sve moguce konektore istekaj i pricekaj dan-dva.
ok hvala...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #8 : 05 Lipanj, 2009, 17:14:40 »
I najbitnije....


Sam peri skuter jer ces tako najbolje sacuvat ono sto ne zna plivat, a struja spada u tu kategoriju  ;D

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #9 : 05 Lipanj, 2009, 17:44:49 »
uzmeš fino krpicu, kanticu vode i 15tak min slobodnog vremena i nećeš nikad imati problema sa paljenjem :icon_thumright:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #10 : 05 Lipanj, 2009, 17:53:24 »
uzmeš fino krpicu, kanticu vode i 15tak min slobodnog vremena i nećeš nikad imati problema sa paljenjem :icon_thumright:

Tako sam i ja dok nisam otkrio praonu di za 5kn pod pritiskom operem za 5min, a nema šanse da bi ga s krpicom uspio tako posebno ne kad se zmaže blatom sav. Još nisam imao nikakvih problema zbog vode :)

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #11 : 05 Lipanj, 2009, 17:54:29 »
eh kad ja uvijek negdje zurim....pa mi ovo najbolje rijesenje ...ali od sad valja tako..krpicu ...kantu vode i peri hehe...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ZverkO

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
  • ....SportProduct 2T....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.facebook.com/zverko191
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Focus
  • Moja Kaciga: MDS GP-1
  • MojSetup: RMS 50
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #12 : 05 Lipanj, 2009, 17:59:53 »
Ljudi ja od kad sam kupio scoot perem ga kismetom i beskontaktnim samponom naprskam odstoji 1,2 min i saperem kismetom i uvek pali retko kad sam duvao svecicu...
Za prijatelje Zverko, za ne prijatelje Zverka !

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #13 : 05 Lipanj, 2009, 18:17:51 »
ili onaj pickup (davac iskre )

pickup ne daje iskru, bobina je zaduzena da daje iskru.

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #14 : 05 Lipanj, 2009, 18:58:02 »
Tako sam i ja dok nisam otkrio praonu di za 5kn pod pritiskom operem za 5min, a nema šanse da bi ga s krpicom uspio tako posebno ne kad se zmaže blatom sav. Još nisam imao nikakvih problema zbog vode :)
a dobro, ja svoj ne vozam po kiši pa nemam problema sa blatom a za ovo ostalo dobro posluži i krpica.. :happy3:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #15 : 05 Lipanj, 2009, 20:33:59 »
pickup ne daje iskru, bobina je zaduzena da daje iskru.
ugl znam da je to meni na cpi-u bilo otislo skupa s namotajima  :toothy11: :toothy11:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #16 : 05 Lipanj, 2009, 20:45:30 »
a dobro, ja svoj ne vozam po kiši pa nemam problema sa blatom a za ovo ostalo dobro posluži i krpica.. :happy3:

A i ja izbjegavam, al zna se dogoodit da sam negdje i trebam doma, a pala kiša.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #17 : 05 Lipanj, 2009, 20:49:47 »
A i ja izbjegavam, al zna se dogoodit da sam negdje i trebam doma, a pala kiša.

Pogotovo u zadnja 2 tjedna  :redface:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Nece Da Upali!Runner!
« Odgovori #18 : 07 Lipanj, 2009, 12:36:42 »
evo jutros probo upalit skut i onako sa vec ispraznjenim aku od verglanja prekuce ,upali iz prve ...thx svima na odgovorima
Valentino Rossi 46!!!!!