Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prelazak na jači skuter  (Posjeta: 2944 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Prelazak na jači skuter
« : 25 Svibanj, 2009, 17:53:28 »
Pred kraj prošle sezone sam razmišljao dosta o stavljanju kita na svojeg runnera SP 50( 2008.). Preko zime me to pustilo i sad sam počeo razmišljati o jačem skuteru i to prvenstveno zbog financija.

Naime ukoliko bi sad išao stavljati kit to bi me ispalo minimalno 1500kn (u slučaju malossi sport-a), a preko 2500kn u slučaju MHR replice jer bi onda uzimao i novi karb itd. Također potrošnja bi mi se još povećala (sad je između 4.8 i 5l, s tim da ne pazim na potrošnju jer se volim malo brže voziti).

Ugl. razmišljao sam o kupnji nekog 4T skutera tipa novi runner, stari runner ili derbi gp1. Ako bi uzimao nešto novo (rabljeno, ali ne starije od 2god. uzeo bi prije derbi-a nego gileru s obzirom da je cijena tu negdje, a derbi je ipak malo jači), a staru gileru gledam prvenstveno zbog jeftinije cijene (koliko sam uspio vidjeti cijene 200ccm se kreću oko 13-15k kn).

Naravno morao bih i položiti za tu kategoriju (mislim da je A2?)

Zanimaju me vaša razmišljanja, posebno onih koji su prešli sa 50ccm na jače.


Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #1 : 25 Svibanj, 2009, 18:07:54 »
stariji runner 200 se za 13-15 t kn može naći u odličnom stanju.to će puno trošiti , trebaš uštelati, zagrijavati motor 5 min prije vožnje...... a kit će ti dosaditi za mjesec dana.

najjeftinije ti je položiti A2 kategoriju i kupiti jači skuter.
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #2 : 25 Svibanj, 2009, 18:22:40 »
Ovo za štelanje, potrošnju i zagrijavanje si pretpostavljam mislio na 70 cmm kit?

Ako bi uzimao stariji runner gledao bi da ima ispod 15k km.

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #3 : 25 Svibanj, 2009, 20:57:09 »
evo ja cu ti reć iz prve ruke
definicija je jednostavna
Gušt je gušt ali se nepita za cijenu
znači ja kad sam ga imao rekao sam samo cu klip i cilindar a to me odvelo na cca 4tisuće kuna samo tuning djelova još moraš biti jako sretan u tome svemu jer ja baš nisam imao sreće
e sad kad zbrojiš i oduzmeš za sto ti treba skuter opet odgovoriš na pitanje,od koliko kubika mi skuter treba.


ja sam išao logikom idem tunirat i bit cu zadovoljan što iskreno i jesam jer skuter mi ljepo ide i vuče dvoje bez problema
Naravno to sam ja i moje mišljenje

U svakom slučaju cjene polaganja su skupe jakoo skupe a i jači skuteri su skuplji i njihov tuning je skuplji

Osobno sam probao Runnera ST 200 bio je u mom dvorištu nekih 2mjeseca,i iskreno ću reći taj skuter mene ne ostavlja bez daha a košta besramnih 30tisuća kn

Na tebi je da odlučiš,ALI JEDNO JE SIGURNO NE ULAŽI U TUNING 50Tice AKO NISI SVJESTAN U ŠTA ULAŽEŠ jer tuning je NAUKA
---OSIGURAČ RACING---

Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #4 : 25 Svibanj, 2009, 21:26:25 »
ja bih se u tuningu vodio jednom drugacijom recenicom :
Tuning je rupa bez dna i kraja!  a tko voli, tu nema prevelikoga razmisljanja  :headbang: :headbang: :headbang:
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #5 : 25 Svibanj, 2009, 21:34:06 »
Ja sam sa svojim zadovoljan, ali zna se dogoditi često da vozim još nekoga + živim na brdu, a i volim pretjecati pošto nemam baš živaca za ženske i likove koji se turistički voze pa mi je i sigurnost po tom pitanju dosta bitna. Osim toga sam imam 90+ kg.

Inače za derbi ili novi runner nebih dao prek 22k kn, a za starog runnera preko 15k kn (o tuningu uopće ne razmišljam...)

Da se sam kužim u tuning skutera kao u hardware na kompovima vjerojatno bi odma stavio kit na svoj i prčkao po njemu (znam da bi mi bio gušt jer takav sam), ali pošto neznam ovako mi je jednostavnije...
« Zadnja izmjena: 25 Svibanj, 2009, 21:38:00 Antares »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #6 : 25 Svibanj, 2009, 21:46:39 »
pametna odluka da ides na jace  :icon_thumright:  jer ovo je uzaludno trpanje novaca na 50 ccm

a ak budes prodavao yasunia po nekoj sportskoj cjeni javi mi se  :drunken_smilie:

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #7 : 25 Svibanj, 2009, 21:57:54 »
evo ovak da ti ja svoje iskustvo velim s prelaska na nešto jače od 50:
svakak uzmi derbi 250 ak si več za to zapeo... Ovi stariji runneri 200 ako bolje pogledaš zapravo su isti kao pedesetke tj prednji krajevi im imaju istu tezinu... probaj razliku 12" i 14" ili 15" po zavojima
Ja sad kad se vozim sa nexusom i poslije sjednem za skuter pedeset kubika doslovno kaj da sam sjeo za bicikl tj volan uopće nema nikakvu tezinu tj okrečeš ga bez problema
moja preporuka uzmi sad nešto što je teže i da ima što je moguče veče kotače, i kaj ima nešto veči međuosovinski razmak
razlog zašto ti to preporučam je taj da budeš imal više iskustva ako budeš planiral u bliskoj budučnosti kupiti motocikl
eto to bi bilo to

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #8 : 25 Svibanj, 2009, 22:30:29 »
Eh da dobro da si me podsjetio. Baš sam htio pitati za te kotače. Dakle 12" je dosta lošiji kotač od 14"? To je ono što me najviše muči u slučaju ako bi uzimao starog runnera.

Na prvi pogled sam mislio da nexus ima 13" kotače, dosta malo mi izgledaju, a moguće da zato što je dosta velik skuter ili su stariji modeli stvarno imali manji kotač.
« Zadnja izmjena: 25 Svibanj, 2009, 22:32:26 Antares »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #9 : 25 Svibanj, 2009, 22:32:54 »
evo ja cu ti reć iz prve ruke
definicija je jednostavna
Gušt je gušt ali se nepita za cijenu
znači ja kad sam ga imao rekao sam samo cu klip i cilindar a to me odvelo na cca 4tisuće kuna samo tuning djelova još moraš biti jako sretan u tome svemu jer ja baš nisam imao sreće
e sad kad zbrojiš i oduzmeš za sto ti treba skuter opet odgovoriš na pitanje,od koliko kubika mi skuter treba.


ja sam išao logikom idem tunirat i bit cu zadovoljan što iskreno i jesam jer skuter mi ljepo ide i vuče dvoje bez problema
Naravno to sam ja i moje mišljenje

U svakom slučaju cjene polaganja su skupe jakoo skupe a i jači skuteri su skuplji i njihov tuning je skuplji

Osobno sam probao Runnera ST 200 bio je u mom dvorištu nekih 2mjeseca,i iskreno ću reći taj skuter mene ne ostavlja bez daha a košta besramnih 30tisuća kn

Na tebi je da odlučiš,ALI JEDNO JE SIGURNO NE ULAŽI U TUNING 50Tice AKO NISI SVJESTAN U ŠTA ULAŽEŠ jer tuning je NAUKA
dobar post, ako si svjestan koliko ces para potrosit samo da naucis kako radit s tjuniranim skuterom, dok se naviknes na grijanje ono osnove, ja sam u godinu dana presao 18.000km s novim skuterom, u tih godinu dana sam imao dva pada i jednu pormetnu, skuter sam dva put lakiro, nakon prometne sam mjenjao 4 puta desni lezaj radilice i dvije radilice, cijeli blok, busio specijalu na trophyu, ta godinu dana mi je bila kao brza lekcija skuter tjuninga ono, prije prve specijale sam bas granice iskusavao na kitu, sad na prvoj specijali znam sta mogu sta ne..ove sve mi je opet predonjelo da kad drugi skuter kupio drugacije bi postupio s njim i bio bi bolji 100 posto.. jer meni to gust postao, nekad mi nema nista drazeg radit nesto oko skutera, jer kad shvatis kakve sitnice i stvari mogu promijenit skuter gotovo je.

puno filozofija o prelasku na jaci skuter jednostavno moras bit svjestan ako zelis uredan nabrijan skuter trebas i para i znanja.. ja na tvom mjestu bi kupio vx125, starij model onaj.. s njim se izgustas i onda roknes gore od vxr-a klip cilindar ili ako si pri lovi 209 i serdu i grmi prika,e.  :laughing7:
po meni najbolje..
« Zadnja izmjena: 25 Svibanj, 2009, 22:35:43 gianelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline marinzd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: vxr 200
  • MojSpuh: serdarevic
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #10 : 26 Svibanj, 2009, 00:21:38 »
Ako bi uzimao stariji runner gledao bi da ima ispod 15k km.

to ces tesko naci a da nije vracan. bolja opcija je sa malo vise kilometara ali odrzavan ( servisna isto dobro dode )

Ovi stariji runneri 200 ako bolje pogledaš zapravo su isti kao pedesetke tj prednji krajevi im imaju istu tezinu... probaj razliku 12" i 14" ili 15" po zavojima

to se osjeti samo na otvorenoj cesti i brzini 110+
po gradu di su kratki zavoji sa naglim promjenama smjera ti sa nexusom 250 od neznam tocno koliko kila tesko da mozes pratit vxr-a i tu ne smeta manje kolo.

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #11 : 26 Svibanj, 2009, 00:28:21 »
ni ja nisan virova kako ej nexus dobar u zavojima dok nisan napravija đir, osijećaš se puno sigurnije, a o kočnicama da ne govorin (duplo su bolje nego u starijeg runnera)

ali za po gradu stariji runner je bog  :glasses9:
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #12 : 26 Svibanj, 2009, 15:36:18 »
 :icon_thumright:

Offline VoRdA_NRG_MC3

  • Tržnica : (+16)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG mc3
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #13 : 26 Svibanj, 2009, 18:00:04 »
ma uzmi ti neki jaci skut..moj kolega je imao vxr-a 200 skut je stvarno super, i prije nekih 3 mjeseca ga proda u Zg za 13k..a motor je bio ko nov presao je 18k km, a sto je fora taj koji ga je kupio stvarno ima srece jer on ga je 2 puta mjesecno provoza pola sata i spremi ga u garazu i glanca ga...ja ti preporucam da uzmes vxr-a i jos mu samo stavis auspuh 4road da grmi...to ce te kostat max 1500kn polovni.. :frajer:

Offline vx

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 819
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #14 : 26 Svibanj, 2009, 21:47:51 »
ma uzmi ti neki jaci skut..moj kolega je imao vxr-a 200 skut je stvarno super, i prije nekih 3 mjeseca ga proda u Zg za 13k..a motor je bio ko nov presao je 18k km, a sto je fora taj koji ga je kupio stvarno ima srece jer on ga je 2 puta mjesecno provoza pola sata i spremi ga u garazu i glanca ga...ja ti preporucam da uzmes vxr-a i jos mu samo stavis auspuh 4road da grmi...to ce te kostat max 1500kn polovni.. :frajer:

4road ne grmi  ;D
i bolje serijala nego to
Tjesim svinje prije klanja! Informacije na tel. +38763518514

Offline VoRdA_NRG_MC3

  • Tržnica : (+16)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG mc3
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #15 : 27 Svibanj, 2009, 00:01:46 »
4road ne grmi  ;D
i bolje serijala nego to
ma 4road je zakon spuh..

Offline goci1990

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner FXR180
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #16 : 27 Svibanj, 2009, 01:49:36 »
jebes 4road, serdarevič majka. nema boljeg spuha. i da ak vec uzimas nes jace, sve zavisi s koliko novaca raspolazes ja bi ti preporucio 3 modela:     1.derbi gp1 250- najbolji izbor
                                                                                                                                                                                                       2.gilera runner 200- stariji model
                                                                                                                                                                                                       3.piaggio beverly 200- krstarica
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2009, 01:56:11 goci1990 »

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #17 : 27 Svibanj, 2009, 01:59:26 »
Pred kraj prošle sezone sam razmišljao dosta o stavljanju kita na svojeg runnera SP 50( 2008.). Preko zime me to pustilo i sad sam počeo razmišljati o jačem skuteru i to prvenstveno zbog financija.

Naime ukoliko bi sad išao stavljati kit to bi me ispalo minimalno 1500kn (u slučaju malossi sport-a), a preko 2500kn u slučaju MHR replice jer bi onda uzimao i novi karb itd. Također potrošnja bi mi se još povećala (sad je između 4.8 i 5l, s tim da ne pazim na potrošnju jer se volim malo brže voziti).

Ugl. razmišljao sam o kupnji nekog 4T skutera tipa novi runner, stari runner ili derbi gp1. Ako bi uzimao nešto novo (rabljeno, ali ne starije od 2god. uzeo bi prije derbi-a nego gileru s obzirom da je cijena tu negdje, a derbi je ipak malo jači), a staru gileru gledam prvenstveno zbog jeftinije cijene (koliko sam uspio vidjeti cijene 200ccm se kreću oko 13-15k kn).

Naravno morao bih i položiti za tu kategoriju (mislim da je A2?)

Zanimaju me vaša razmišljanja, posebno onih koji su prešli sa 50ccm na jače.



a slušaj...naturpijaš tih 50ccm opet ćeš dobit nevozljivo đubre koje će bit odlično za male brzine i gužve po gradu, al za nikakve ozbiljnije vožnje i jurcanja jer ćeš u prvom zavoju ili na prvoj rupi negdi izgubit glavu...i svako par tkm polugeneralka ;D

kad si već spomenia derbi gp1 250, ako već imaš pare ja se nebi ni momenta mislia...pre pre lip motor, u kvalitetu i performanse ni ne sumljan
druga stvar koja je malo češća na cestama, meni osobno isto extra...nexus 250. na oba su ti mašine iste, nećeš falit kojeg god da uzmeš

sritno :icon_thumright:
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Prelazak na jači skuter
« Odgovori #18 : 27 Svibanj, 2009, 15:24:36 »
ako uzimas onda uzmi Derbija gp 250 i uzivaj :icon_thumright:

skut je zbilja ljep ko slika a i ide fino :)