Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj novi scooter Aerox  (Posjeta: 1534 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Joker2206

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: original
Moj novi scooter Aerox
« : 13 Svibanj, 2009, 19:02:38 »
Evo da se malo pohvalim, danas sam dovezao novi scooter Yamaha Aerox, dakle 50ccm.
Ne znam da li je ovo itko pisao igdje, ali ja ću iz svog iskustva.
Ono što želim reći je da sam prije imao Yamahu Neosa 2T i želim samo naglasiti da se ova 2 skutera nikako ne mogu uspoređivati iako su oba Yamaha.
Zašto ?
E ovako, kada sam imao neosa (također novi sam kupio) imao sam brdo problema od prvog dana:
1. Retrovizori na Neosu su bili klimavi da nije normalno,
2. plastika kod kazaljke mi se konstanto maglila
3. Onaj digitalni mjerač za gorivo nije pokazivao gorivo kako treba kada se natenkira do vrha,
4. Skuter se gasio sam od sebe ponekad kada stojite (na servisu kažu da se ništa ne treba dirati i da je to normalno što mi je bilo smiješno)
5. Morao sam ga paliti s gasom (što ja opet smatram da se dalo podesiti kao i ovo gore, ali na servisu ništa)
6. Motor na neosu je bio znatno bučniji nego na aeroxu

Uglavnom, ne sjećam se svega, ali ništa od navedenoga nije bio slučaj na aeroxu. Skuter radi puno bolje što me ugodno iznenadilo i dovelo do šašavog pitanja da li je Neos uopće Yamahin proizvod !?
Ne znam da li su na novom Neous slični problemi, ali ugođaj vožnje Neos vs Aerox...Neos dosta lošiji, manji, tvrđi itd. i lošija izrada...te plastike i sve....kao da nije na mjestu.

Iako se moje točke čine kao tehnički rješivi problemi, vjerujte Neos kao da je napravljen zbrda-zdola. Naravno onaj model prije ovog novog. Za novi ne znam

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #1 : 13 Svibanj, 2009, 20:37:28 »
Evo da se malo pohvalim, danas sam dovezao novi scooter Yamaha Aerox, dakle 50ccm.
Ne znam da li je ovo itko pisao igdje, ali ja ću iz svog iskustva.
Ono što želim reći je da sam prije imao Yamahu Neosa 2T i želim samo naglasiti da se ova 2 skutera nikako ne mogu uspoređivati iako su oba Yamaha.
Zašto ?
E ovako, kada sam imao neosa (također novi sam kupio) imao sam brdo problema od prvog dana:
1. Retrovizori na Neosu su bili klimavi da nije normalno,
2. plastika kod kazaljke mi se konstanto maglila
3. Onaj digitalni mjerač za gorivo nije pokazivao gorivo kako treba kada se natenkira do vrha,
4. Skuter se gasio sam od sebe ponekad kada stojite (na servisu kažu da se ništa ne treba dirati i da je to normalno što mi je bilo smiješno)
5. Morao sam ga paliti s gasom (što ja opet smatram da se dalo podesiti kao i ovo gore, ali na servisu ništa)
6. Motor na neosu je bio znatno bučniji nego na aeroxu

Uglavnom, ne sjećam se svega, ali ništa od navedenoga nije bio slučaj na aeroxu. Skuter radi puno bolje što me ugodno iznenadilo i dovelo do šašavog pitanja da li je Neos uopće Yamahin proizvod !?
Ne znam da li su na novom Neous slični problemi, ali ugođaj vožnje Neos vs Aerox...Neos dosta lošiji, manji, tvrđi itd. i lošija izrada...te plastike i sve....kao da nije na mjestu.

Iako se moje točke čine kao tehnički rješivi problemi, vjerujte Neos kao da je napravljen zbrda-zdola. Naravno onaj model prije ovog novog. Za novi ne znam



Čini mi se da smo dobili još jednog Aerox fana u klub  :toothy3:


Svaka čast što si izabrao Aeroxa.  :icon_thumright:




Ali nije mi baš jasno kad si vidio da Yamaha Neos ne valja, kako si se onda ipak odlučio opet za Yamahu? Makar su po meni ta dva motora neusporedivi  :toothy11:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline igor27

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Hornet 600
  • Moja Kaciga: Shoei xr1000
  • MojSetup: na kaj da ga denem
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #2 : 13 Svibanj, 2009, 20:45:54 »
lijepo....puno sreče sada sa ovim skuterom u što ne sumnjam........a i mene zanima ko i dhorvata kak to da si se odlučio ponovo za yamahu :glasses9:
kupujem zadnji blatobran za hornet 600 2008

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #3 : 13 Svibanj, 2009, 22:07:38 »
4. Skuter se gasio sam od sebe ponekad kada stojite (na servisu kažu da se ništa ne treba dirati i da je to normalno što mi je bilo smiješno)
5. Morao sam ga paliti s gasom (što ja opet smatram da se dalo podesiti kao i ovo gore, ali na servisu ništa)


Ovo je zbog loseg servisa.

Offline boleee

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Cpi - Oliver
  • MojSpuh: ZX
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #4 : 13 Svibanj, 2009, 22:14:44 »
Yamaha Aerox :) zakon :)
O_o

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #5 : 13 Svibanj, 2009, 22:25:40 »
lol, sve te sitnice na neosu bih otklonio za 10-15 minuta...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline marko1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 557
  • Spol: Muški
  • Cijeli život u Mercedesu dao bi za jedan dan u BMW
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #6 : 13 Svibanj, 2009, 22:42:51 »
lol, sve te sitnice na neosu bih otklonio za 10-15 minuta...

no no.....  :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:
Živi život živih jer život je JEDAN!!!

Offline nexi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2009, 23:38:07 »
Mislim da je bila greska u servisu jer ovi problemi sto si nabrojao nisu nerjesivi!!! Puno srece i kilometara na novoj pili! Pozdrav
Nexus u srcu...

Offline Joker2206

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: original
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #8 : 14 Svibanj, 2009, 07:19:58 »
Slažem se s vama da su problemi u servisu i da nisu nerješivi, ali također se slažem, a i sam sam već napisao na početku posta da su ta dva modela neusporediva.

A kako sam se odlučio... Pa jedna frendica je kupila Aeroxa puno prije mene tako da sam probao scooter i ostao šokiran koliko su različiti.
Naravno, moj stari je opet htio Neosa, ali 4T. Vrlo lako ga je bilo odgovororiti pogotovo kad je vidio da je Aerox scooter kako spada. I veći i lijepši itd.
Nije mi žao što je bio 3000 Kn skuplji. Stvarno sam zadovoljan.

A sad jedna nesreća (radi gluposti): Kada su dovozili skuter, jelte moj pametni stari i njegov kolega su ga svezali "gurtnama" za prikolicu od auta... I naravno
nisu podigli nogaru i skuter počeo skakat po prikolici i pao (sva sreća na povišenu ogradu prikolice)... Ostali su oštećeni blatobran i maska iznad fara.

Poludio sam kada sam vidio jer izgleda 'ko da su polovni skuter dovezli...Sva sreća (opet) ništa nije puklo, samo se malo zgulilo. Nadam se da ću to na neki način moći rješiti da se ne kuži.

Offline Scooter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Moj novi scooter Aerox
« Odgovori #9 : 31 Svibanj, 2009, 09:41:32 »
Aerox je zbilja dobar motor i nemože se uspoređivat sa Neos iako one male greškice mogu se brzo otkloniti samo uz malo volje i vremena..al ipak aerox je aerox...
Skuteri u srcu ;)