Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: stop svjetla i zmigavci  (Posjeta: 2953 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ADRO 3

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • BIG Scooter Tuning Fanatic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovran
  • Moj Skuter: LUDU HONDU DIO 50CCM IDE KO 150CCM
stop svjetla i zmigavci
« : 07 Travanj, 2007, 22:13:02 »
dal štop svjetlo moze bit plavo ili zeleno a ne crveno isto vrijedi za žmigavce jer vidim da ima za kupit svašta a sada neznam dal se to po zakonu smije mislim dal prolazi na tehnickom

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: stop svjetla i zmigavci
« Odgovori #1 : 08 Travanj, 2007, 07:54:26 »
"ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA (od 15. srpnja 2004. godine)
...
V. PROMETNA PRAVILA

1. OPĆE ODREDBE
...
Članak 42.

(1) Vozila ne smiju na prednjoj strani imati svjetlosne, svjetlosno-signalne ili reflektirajuće uređaje ili tvari koje daju svjetlo u boji (plava svjetla i sl.), a na stražnjoj strani – uređaje ili tvari koje daju bijelo svjetlo.

(2) Odredba stavka 1. ovoga članka glede bijelog svjetla ne odnosi se na svjetlo za osvjetljavanje ceste pri vožnji unatrag, pokretno svjetlo za istraživanje (reflektor), svjetlo za osvjetljavanje registarske pločice i registarsku pločicu te na vozila ministarstva nadležnog za unutarnje poslove, hitne medicinske pomoći na cestama, vatrogasna vozila i vozila oružanih snaga.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač čije vozilo, suprotno odredbama stavka 1. ovoga članka, ima na prednjoj strani svjetlosne, svjetlosno-signalne ili reflektirajuće uređaje ili tvari koji daju svjetla u boji, a na stražnjoj strani uređaje ili tvari koje daju bijelo svjetlo.
..."

A da ste pismeni, nebi van ja mora tražit, sve lipo piše o prometu u ovom zakonu, do detalja... :laughing7:

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2004/2021.htm

Sretan Uskrs!

:toothy9:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ADRO 3

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • BIG Scooter Tuning Fanatic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovran
  • Moj Skuter: LUDU HONDU DIO 50CCM IDE KO 150CCM
Odg: stop svjetla i zmigavci
« Odgovori #2 : 08 Travanj, 2007, 19:29:16 »
hvala hvala

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: stop svjetla i zmigavci
« Odgovori #3 : 09 Travanj, 2007, 20:39:53 »
dal štop svjetlo moze bit plavo ili zeleno a ne crveno isto vrijedi za žmigavce jer vidim da ima za kupit svašta a sada neznam dal se to po zakonu smije mislim dal prolazi na tehnickom
na tehničkom ti to ne prolazi sigurno ka šta ti je i on reka,ali uvik možeš posudit pžmigavce u prijatelja da prođeš i onda opet staviš svoje :dontknow: :icon_thumright: :icon_thumright:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: stop svjetla i zmigavci
« Odgovori #4 : 10 Travanj, 2007, 21:53:40 »
Tja... zakonski ti "ne prolazi" ni jedna boja osim bijele, crvene i narančaste (svaka u svojoj funkciji)... a ako ćeš radit neki "vizualni" tuning, onda (bar) pokušaj stavit na zaseban prekidač (kamufliran negdje), pa da pališ "light show", samo kad si u dolasku/odlasku na/od mjesta gdje treba biti "viđen" (i tako, ponekad, kad ti "dođe")...
Live to ride, ride to live

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: stop svjetla i zmigavci
« Odgovori #5 : 10 Travanj, 2007, 22:13:29 »
Tja... zakonski ti "ne prolazi" ni jedna boja osim bijele, crvene i narančaste (svaka u svojoj funkciji)... a ako ćeš radit neki "vizualni" tuning, onda (bar) pokušaj stavit na zaseban prekidač (kamufliran negdje), pa da pališ "light show", samo kad si u dolasku/odlasku na/od mjesta gdje treba biti "viđen" (i tako, ponekad, kad ti "dođe")...
Potpis na ovo... i nećeš se trebati brinuti oćeš li proć na tehničkom ili ne  :happy6:
Who's looking for punishment ??

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: stop svjetla i zmigavci
« Odgovori #6 : 11 Travanj, 2007, 07:38:40 »
A ako se stvarno hoćeš potrudit, nabavi prozirne plastike za zadnje svjetlo i sve žmigavce, pa stavi ledice, za poziciju i štop crvene, za žmigvce žuto-narančaste (ili za žmigavce stavi žutu/narančastu običnu žaruljicu)... :dontknow:
Jedini problem je što kod prozirne plastike, kućište ledica i žaruljica mora bit lijepo urađeno jer je vidljivo kroz prozirnu plastiku, najbolje od plastike sa efektom zrcala... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: stop svjetla i zmigavci
« Odgovori #7 : 14 Travanj, 2007, 00:08:55 »
A ako se stvarno hoćeš potrudit, nabavi prozirne plastike za zadnje svjetlo i sve žmigavce, pa stavi ledice, za poziciju i štop crvene, za žmigvce žuto-narančaste (ili za žmigavce stavi žutu/narančastu običnu žaruljicu)... :dontknow:
Jedini problem je što kod prozirne plastike, kućište ledica i žaruljica mora bit lijepo urađeno jer je vidljivo kroz prozirnu plastiku, najbolje od plastike sa efektom zrcala... :icon_thumright:
ovo ti je najbolje šta ti je reka :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :glasses9: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!