Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner,max brzina problem?!Update!  (Posjeta: 3063 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Runner,max brzina problem?!Update!
« : 16 Svibanj, 2009, 18:57:54 »
ovako...juce sam malo potjero runnera ...par puta onako full gas...i max dodje do 90...stim da do 60-70 km/h dodje izrazito brzo a ovo ostalo do 90 ..pa brate ko mrtav konj....sad karb sam pokusavo malo ustimat ali bez uspijeha....a sumljam i zasto....evo pitana!
1.Radi cega je krajnja ovako slaba ?? gore je yasuni r,sport 70,karb 17,5 dell sa iglom A7,klipicem 40m,dizna 82,red spoonge i maknuta lulica sa airboxa...a prenos kevlar,multivar + 6.1 rolne ...delta + crveni federi najmeksi polozaj,gore je ljubicasti centralni...da nije do centralnog slucajno ?? ili jel moguce da je prevelika dizna gore??savjeti sta da radim?? jer kad pogledam skut mi je 85-90 isao bez kita...ja sam makar ocekivao 100 po satu....i ova rupa od 60-70 do max me nervira...
2.Koja je razlika i koja je igla na dellorto 17.5 serijskom i malossi 17.5 ...jer kako mi je slow rekao kod mene je 17.5 identican malossijevom i ako pise dell..jer ima iglu A7,i klipic 40...a obicni dellorto ima valjda drugu iglu....navodno moj karb daje vise goriva??imal ko onu tabelu koju je alfa postavljo..pa ima koji karb ima koju iglu i sve?ja je trazio ali nemogu nac...
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2009, 16:21:39 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #1 : 16 Svibanj, 2009, 19:32:58 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #2 : 16 Svibanj, 2009, 19:38:21 »
ovdje ima samo jedan 17.5 i to sa iglom 6,klipicem 30....a kod mene je a7 igla,klipic 40, :S eh jel tacno ovo sto su mi neki rekli da onda moj akrb sa ovom iglom daje vise goriva od obicnog 17.5 ?
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #3 : 16 Svibanj, 2009, 19:44:56 »
ja isto dok sam imao kit gore je stao na 90 i nikud dalje , isto super ubrzavao do 80 ,je da je kod mene bilo kemija sa klipom i cilindar imao pun k**ra* riseva al opet tvoj bi trebao ic preko bez ikakvih problema

jesi skinuo blokade s spuha ?? da te to mozda nekoci ??
jel se moze razvrtiti ? jel se gusi ? jel trokira ? jesi probo svjecicu promjenit ??

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #4 : 16 Svibanj, 2009, 19:50:28 »
ja isto dok sam imao kit gore je stao na 90 i nikud dalje , isto super ubrzavao do 80 ,je da je kod mene bilo kemija sa klipom i cilindar imao pun k**ra* riseva al opet tvoj bi trebao ic preko bez ikakvih problema

jesi skinuo blokade s spuha ?? da te to mozda nekoci ??
jel se moze razvrtiti ? jel se gusi ? jel trokira ? jesi probo svjecicu promjenit ??
skino sve blokade...kroz ubzranje se vrti nekih 10400 rpm pa na max padne oko 10200 malo manje tako nesto...ne gusi se ne tokira nista...samo trokira na min otvorima gasa ..kako da objasnim npr ako idem 60 i pustim gas i sad cisto dam 20% gasa da odrzim tu brzinu on trokira...cim dam malo vise gasa npr 30%odma krene normalno i ne trokira....nisam svjecicu mjenjo jer ne vidim da je u njoj problem..da gubi iskru ili sta lsicno...
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2009, 19:55:55 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #5 : 16 Svibanj, 2009, 19:56:04 »
ovdje ima samo jedan 17.5 i to sa iglom 6,klipicem 30....a kod mene je a7 igla,klipic 40, :S eh jel tacno ovo sto su mi neki rekli da onda moj akrb sa ovom iglom daje vise goriva od obicnog 17.5 ?
Evo uporedi igle al to i nema veze sa max.brzinom....
http://www.thisoldtractor.com/gtbender/dellorto_slide_needle.htm#slide_needle_specifications_for_phva-phbn_carburetors_-_-a_slides-

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #6 : 16 Svibanj, 2009, 20:02:51 »
Evo uporedi igle al to i nema veze sa max.brzinom....
http://www.thisoldtractor.com/gtbender/dellorto_slide_needle.htm#slide_needle_specifications_for_phva-phbn_carburetors_-_-a_slides-
pa ako je prebogata smjesa....onda bi valjda trabalo uticat na krajnju....mislim na cijeli rad motora...jer ako je smjesa tj prevelika ako je dizna i dobija previse goriva...nece ni ok ici skut...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #7 : 16 Svibanj, 2009, 20:12:25 »
Mislio sam na to da[igla] nema puno uticaja na pun gas jer i ti kazes da je ok samo te zeza 1/3 a to moze
da se nasteluje srafom za smesu...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #8 : 16 Svibanj, 2009, 20:39:00 »
Probaj vratiti serijski centralni ili malossi zeleni :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #9 : 16 Svibanj, 2009, 20:44:39 »
Mislio sam na to da[igla] nema puno uticaja na pun gas jer i ti kazes da je ok samo te zeza 1/3 a to moze
da se nasteluje srafom za smesu...
e u tome je fazon sto ne moze....neznam sve do ja mislim 4,5 kruga trokria motor ..kad se korene mal vise znaci 4.5 kruga ..prestane trokirat ali se desava problem onda da obratji ostanu visoko dugo pa padnu poslije 10 sec...a radi se o pomjeranju sarafa za 0.1 tam vam....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #10 : 16 Svibanj, 2009, 20:46:29 »
Probaj vratiti serijski centralni ili malossi zeleni :icon_thumright:
a kako mogu provjerit jel se remen dize do vrha ?? ...koliko sam ja shvatio uzmem onaj dio varioamta i kojem dodju rolnice i po onoj sjajon strani povucem uspravnu crtu npr flomasterom..provozam se par puta full gas i vidim dokle se flomaster izbriso ?
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #11 : 16 Svibanj, 2009, 21:01:41 »
to i je variomat.da,tak probaj.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #12 : 17 Svibanj, 2009, 10:24:55 »
jel mi ko moze reci koji je klipic i koja igla na 17.5 dellorto sto dodje serijski na runnerima....po onoj tabeli pise 06 igla a ovamo gdje se uporedjuju igle tj razlike ima samo 02,07,itd...nema te 06...treba mi taj info jer kako mi je slow rekao da moj karb daje vise goriva nego obicni 17.5 ...stim znaci da bi mi trebala manja dizna od ove sto je sad....eh sad mene zanima koja je razlika i koliko ovaj karb moj daje vise goriva za razliku od obicnog..kod mene je igla A07 i klipic 40,dizna 82 trenutno ...ler dizna 55....sadm i treba info od nekoga ko ima piaggio noviju masinu koja je kod njega igla i klipic ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #13 : 17 Svibanj, 2009, 10:57:21 »
ma to je do prijenosa nesto sjebano ,serijski centralni vratit i ja bi probao sa serijskim remenom

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #14 : 17 Svibanj, 2009, 12:04:18 »
kroz ubzranje se vrti nekih 10400 rpm pa na max padne oko 10200

Vise niti nebi smio, dakle, prijenos je postelan dobro. Trebas samo pogledati da li dize remen do kraja.


Ova gore tablica vrijedi samo za PHBG karbove, a ti imas PHVA pa ti ona ne pomaze.
Kakva je boja svjecice na full gasu? Ako je u redu, onda to nema veze sa max. brzinom. Podsjeti me, kako je preradje n airbox (ako je uopce preradjen)?


Ukoliko se ispostavi da dize remen do kraja, da je karb postelan i da imas 10200 okr na krajnjoj (a 10400 kroz ubrzanje), onda to znaci da brze ne moze jer nema vise snage i to je brzina s kojom se moras pomiriti.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #15 : 17 Svibanj, 2009, 15:36:08 »
Vise niti nebi smio, dakle, prijenos je postelan dobro. Trebas samo pogledati da li dize remen do kraja.


Ova gore tablica vrijedi samo za PHBG karbove, a ti imas PHVA pa ti ona ne pomaze.
Kakva je boja svjecice na full gasu? Ako je u redu, onda to nema veze sa max. brzinom. Podsjeti me, kako je preradje n airbox (ako je uopce preradjen)?


Ukoliko se ispostavi da dize remen do kraja, da je karb postelan i da imas 10200 okr na krajnjoj (a 10400 kroz ubrzanje), onda to znaci da brze ne moze jer nema vise snage i to je brzina s kojom se moras pomiriti.
samo izvadjena lulica na airboxu i redspoonge i to je to.....boja svjeciec je malo potamna ...tj cim se vozim slabijim tempom od full gasa bude crna...a kad se vozim full onda je onako tamnom smedja....na sarafcicima za smjesu nista nemogu postic stimanjem...uvijek isto...jer to utice samo do 3/4 gasa a i to nemogu nastimat nikako....znaci da bi trebala manja dizna ?? a za remen jel se dize do kraja javim veceras....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #16 : 17 Svibanj, 2009, 15:43:45 »
OK, airbox ne diraj vise jer je OK.
Vjerojatno trebas manju dizu, ali ne vjerujem da ce zbog toga skut ici brze. Jedino ce manje trosit

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #17 : 17 Svibanj, 2009, 16:36:55 »
OK, airbox ne diraj vise jer je OK.
Vjerojatno trebas manju dizu, ali ne vjerujem da ce zbog toga skut ici brze. Jedino ce manje trosit
i to mi je neka utjeha jer preksinoc mi je za 30 km laganije voznje potrosio pola rezervoara ...tj ostalo je jos litar ..znam jer sam poslije iso na benzinsku ....nista evo sad odo povuc liniju na variu i probat malo manju diznu...pa vidit kakva ce boja bit i usput dokle remen se dize....pa cu sutra probat nabavit lakse rolne i stavit serijski centralni...pa javim sta je bilo...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #18 : 17 Svibanj, 2009, 17:35:41 »
Vise niti nebi smio, dakle, prijenos je postelan dobro. Trebas samo pogledati da li dize remen do kraja.


Ova gore tablica vrijedi samo za PHBG karbove, a ti imas PHVA pa ti ona ne pomaze.
Kakva je boja svjecice na full gasu? Ako je u redu, onda to nema veze sa max. brzinom. Podsjeti me, kako je preradje n airbox (ako je uopce preradjen)?


Ukoliko se ispostavi da dize remen do kraja, da je karb postelan i da imas 10200 okr na krajnjoj (a 10400 kroz ubrzanje), onda to znaci da brze ne moze jer nema vise snage i to je brzina s kojom se moras pomiriti.
onda se ispotavlja da piaggio serijska termo grupa ima vise snage nego malossi sport , ak se pokolopi ovo da se remen dize do kraja    :toothy9: :toothy3:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,max brzina problem?!
« Odgovori #19 : 17 Svibanj, 2009, 18:22:36 »
onda se ispotavlja da piaggio serijska termo grupa ima vise snage nego malossi sport , ak se pokolopi ovo da se remen dize do kraja    :toothy9: :toothy3:
snage nema vise definitivno ....jer sad skuter starta za razliku od prije dosta bolje..tj puno bolje..potezo sam se sinoc sa 125-icama i namaju sanse do tih 70km/h....tu onda ja imam rupu veliku pa sve do max koja nije velika....evo sad sam probo i motor sa malom nizbrdicom dodje do 120 po satu..znaci nije to sad neka nizbrdica neznam kao planina..nego blaga,skoro pa neprimjetna ....po GPS je 107,4 Km/h ispalo....ocito da remen ne ide do kraja..nego mu treba pomoc male nizbrdice .....sta da radim lakse rolne ili centralni tvrdji ,meksi ??
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2009, 18:27:49 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!