Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa  (Posjeta: 2748 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa
« : 03 Svibanj, 2009, 13:37:39 »
Nova radilica,semerinzi,ležajevi,stavljeno vodeno hlađenje na minarelli zračnjaka,pali samo na čok bez nema šanse,promjenio tri karba,sa svima sve isto,semerinzi provjereni i nisu izbijeni,skuter kad upali guši se čim mu se doda gas ( karb je 21 dellorto,48 ler diza,igla treći položaj,gljiva)...kao da vuče falš zraka,priribunica dobra,usis je standardni s limenim lamelicama ali to nema veze jer radi normalno..kit je trophy s klipom i glavom od due+ a na specijali 47.4,spuh je stage6 R1200....

pojavljuje mi se još jedan simptom,puca iz auspuha ponekad,struja je od zračnjaka neznam jel to ima kakve veze ali mislim da su na 50-tkama struje iste i na zračnom i na vodenom tak da sam to isključio.Struja je radila normalno do konverzije,tak da se nije ništa moglo sjebat s strujom...

Neznam evo tri dana mozgam,prvo mi nije jasno zašto se guši,ponekad uhvati gas ali se samo najednom uguši,drugo zašto puca iz spuha ponekad...već sam sve 67 puta provjerio,ispuh je dignut 1mm po hacovoj preporuci za narda,ali eto uletio mi je malo jači spuh.Isto mi je glupo da se to događa zbog toga jer nema smisla.Imao sam prije due+ sa roostom,dignut ispuh isto i sve radilo normalno,nikakvog gušenja,pucanja iz auspuha.Isto tako i trophya sam imao prije isto nekog šta je netko drko po ispuhu pa nije se ništa ovako događalo.

Ima tko kakve ideje ?


~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa
« Odgovori #1 : 03 Svibanj, 2009, 13:51:23 »
pogledaj svjecicu,ja imam slican problem i imao sam isto prije. prvo me je je*lo sta nisam imao uzemljeno,isti simptomi ko i tebi. to sam rjesio i nakon par dana opet isti problem,meni prima gas do nekih 5-6trpm-a
poslije ne i gusi se i puca iz auspuha. sve sam pregledao i sve je ok osim magneta i namotaja,to sam narucio novo i sutra bi trebao dobit,tako da pogledaj i to moguce da to zafrkava.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa
« Odgovori #2 : 03 Svibanj, 2009, 14:33:35 »
dvije svjećice sam isto isprobo, B8ES i B10EG,ova B10EG je nova iz dućana,a ovu b8ES imam otprije..iskru baca...provjerio kompresiju,isto je ok,ma sve je ok,stvarno i ja mislim da je nešta do struje jer lud sam.A nije mi jasno kak može biti nešta do struje,sve je radilo normalno prije dok je bi zračni kit i nije ništa mrdano,samo skinuto, sada opet stavljeno i problemi...A radi se o minarelli mašini iz 99-te godine koja nikada nije otvarana do pred mjesec dana,znači nikad ništa dirano osim cilindra i stvarno neznam kako da objasnim ovo šta se događa.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa
« Odgovori #3 : 03 Svibanj, 2009, 14:43:33 »
tako je i meni,sve radi sve super,stavim drugi auspuh i ne radi vise isto ne kuzim kako. isto mjenjao sam par svjecica,dizne,kabel za svjecicu,bombinu,cdi,pregledao jel sve izolirano i sve je ok. jedino nisam magnet i namotaje mjenjajo,to cu za par dana,ako nije to onda stvarno ne znam sta bi vise moglo bit. a mislim da imamo slican ako ne i isti problem

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa
« Odgovori #4 : 03 Svibanj, 2009, 14:54:43 »
a da pogledate vakum pumpu? meni je ona bila otkazala nakon što motor nije paljen mjesec dana i isto tako se zajebavo dok nisam provjerio jel radi...
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa
« Odgovori #5 : 03 Svibanj, 2009, 15:17:11 »
a da pogledate vakum pumpu? meni je ona bila otkazala nakon što motor nije paljen mjesec dana i isto tako se zajebavo dok nisam provjerio jel radi...
mjenjao sam i nju ;D

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa
« Odgovori #6 : 03 Svibanj, 2009, 17:59:51 »
imaš staru minarelli mašinu ? ovo je 99-ta godina ima drukčiji CDI iz kojeg ide jedna masa od alnasera.Na mom aeroxu ja to prije nisam morao spajat jer CDI radi na drukčiji način tj novije je godište,vidio si valjda da CDI nisu ni približno isti.Sad sam spojio tu masu na blok i nepuca više,neguši mi se,jedino mi na leru radi malo nemirno i neće upaliti bez čoka a to moram otkrit uzrok toga još.Pogotov zašto uopće nepali bez čoka.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: problem minarelli struja,guši se na dodavanje gasa
« Odgovori #7 : 03 Svibanj, 2009, 18:29:32 »
imaš staru minarelli mašinu ? ovo je 99-ta godina ima drukčiji CDI iz kojeg ide jedna masa od alnasera.Na mom aeroxu ja to prije nisam morao spajat jer CDI radi na drukčiji način tj novije je godište,vidio si valjda da CDI nisu ni približno isti.Sad sam spojio tu masu na blok i nepuca više,neguši mi se,jedino mi na leru radi malo nemirno i neće upaliti bez čoka a to moram otkrit uzrok toga još.Pogotov zašto uopće nepali bez čoka.
da,staru masinu imam. evo super da si rjesil problem,ja cu svoj nadam se isto novim magnetom i namotajima. znao sam da te to zafrkava,jer tako je i meni bilo. skinuo sam alanaser i automatski nije bilo uzemljenjo,spojio sam jendu zicu i sve ok je bilo do ovog novog problema