Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner - Nece da upali!Update 2str.!  (Posjeta: 3664 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Runner - Nece da upali!Update 2str.!
« : 29 Ožujak, 2009, 23:48:15 »
Eh ovako da pocnem sa romanom......danas se napokon nakanio i zvao frenda da sklopimo skut ...i sve smo mi sklopili ...dodjem do usisa ...dobio karbon plocu polini ...cim god sam je pokuso rezat nemoze ....a i tesko je precizno izrezat...odem ja to jedne firme imaju CNC masine ...nacrto prije toga u corelu pripremu ja kuci i dam liku...lik nemoze ni jednom masinom da izreze ...ajde pokusa on i CNC laserom..medjutim ploca se topi pod laserom i na najmanjoj jacini ..uglavnom zvao frenda jednog i on reko da dodjem do njega..ima neku CNC masinu koja koristi za sjecene dijamantske one kao nozice....uglavnom ostreni su dijamantom i ostrica se pravi od neceg posebno pa se prahom diamanstkim presvuce...kaze lik 5 ostrica kosta 200 eura..izreze on to sve super ispadne ...ja sav sretan odem kuci...postavim lamelice one savrsene ...zatvaraju kako treba ,nema ni trunke da se vidi svjetlost ili sta slicno...a kad puhnes u usis ..trubi hehe ...eh sad dalje sklopimo mi to sve uredu povezem....znaci vakum spojim na blok kod usisa normalno..vakum na karbu je zacepljen....i sad da zaverglan da upalim....vergla ali nece..pokusam skinut filter zraka nece..pokusam zacepit skroz zrak nece....pokusam malo sarafcice na karbu stimat nece..pogledam iskru ...baca ...goriva ima ....eh sad ja vjerovatno znam sto nece da upali ...ja sam na tri litra benzina nasuo jbg mozda 2 deca ulja...uso sam mozda dec ulja kroz usis gore gdje radilica..i usuo sam i malo odozgo kroz rupu za svjecicu...pa zato vjerotavno nece...eh sad ja imam jos pitanja drugih...ovak ...
1.Kad sam ga verglo par puta po mozda 20 sek ....na airbox mi ovamo pocne da gorivo izlazi....a kad sam skino svjecu i stavio ruku gore na rupu ...ne vidim da baca gorivo...??
2.Prije mi je a alnaser normalno palio iz prve....sad kad hocu da upalim nekad se desi samo se cuje ono ko udari tak i to je to..ili zavergla jednom i opet to tak....a nekad par puta za redom normala vergla??
3.Gdje se nalazi vakum ventil i kako mogu provjerit jel otiso ??
4.kako zamjenit lulicu na runneru?? na starom se odvrne samo...ja sam skido cijelu bombinu i alfa mi je reko da se na njoj odvrne kabal..medjutim kod mene ..gore gdje ulazi kabal u bombinu je zaliveno sve..necim zutim..tvrdo ko kamen...pokuso odvrnut nece...jer je nemoguce kad pogledas ...zaliveno...pokuso lulicu okretat nista nece....???
5.Imal jos ko kakvu ideju zasto nece upalit ...za svaki slucaj ako ne bude ovo sto sam ja napiso gore...
6.Kad sam postavljo klip ...nikako nisam mogo postavit one malossi osigurace jer nisam imo alat potreban..pa sam uzeo od druga osigurace koji dolaze neznam ni ja na kojim klipovima...uglavnom za runnera su i izgledaju kao slovo e...znaci isti takav oblik...jesul oni ok ???
Eto to je to....bilo bi lijepo da neko odgovori..Hvala unaprijed   
« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2009, 23:41:34 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline generic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #1 : 30 Ožujak, 2009, 00:28:03 »
jesi možda pumpao gasa dok si verglao???
robi

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #2 : 30 Ožujak, 2009, 00:42:30 »
Ako ima iskre ne vidim potrebu za diranjem kabela/bobine/lulice.
Ulij malo benzina, jedno 5ml u cilindar i probaj onda zapalit vidi dal će bar malo zapalit.
Ali ako nisu originalni osigurači na klipu ja se ne bi igrao, jesi probao jel to čvrsto stoji?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #3 : 30 Ožujak, 2009, 00:47:37 »
prvo vidi dali ti ima vode u karbu. onda vidi dali ti radi vakuum ventil. Moze biti da si zamjenijo cjevi vakuuma i dovoda goriva na karbu pa ti baca gorivo na filter

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #4 : 30 Ožujak, 2009, 01:21:09 »
1. slabo vidiš
2. prazan akumulator
3. prati cijevčicu od benzina, ispod jaja točno ti se nalazi ako sjediš na vrhu sica! ako neradi ne propušta benzin ili obrnuto propušta ali ne zatvara
4. na zadnjim modelima runnera se lulica mijenja skupa sa kablom, ali bi je trebao moć odvrnuti iz bobine
5. jedina ideja koju imam je da imaš jedno 4 deci ulja viška u mašini i da nema teoretske šanse da upali ako si stavio toliko koliko si napisao
6. pretpostavljam da si stavio original osigurače, mogu i oni aku su ispravni i pravilno namontirani

7. kakva ti je svijećica kru te mazo???
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #5 : 30 Ožujak, 2009, 01:22:46 »
prvo vidi dali ti ima vode u karbu. onda vidi dali ti radi vakuum ventil. Moze biti da si zamjenijo cjevi vakuuma i dovoda goriva na karbu pa ti baca gorivo na filter
:laughing6:

ucini ovo sta je vktr reka..nalij malo goriva u cilindar i zaverglaj,ako je sve spojeno kako treba,treba bi upalit,pa dodi vamo,pa cemo eliminirat jednu po jednu stvar zasto nije..
p.s. za osigurace..dobro razmisli..ako treba ja bi isa i kupit klijesta za stavit te osigurace,iako nisu potrebna,ima i drugih nacina za ubacit ih..i obavezno nove ne polovne osigurace,ja sna se jendon opeka s tin osiguracima,jedan je izletia i napravia povecu stetu na klipu..ne isplati se igrat s tin

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #6 : 30 Ožujak, 2009, 01:25:12 »
1. slabo vidiš
2. prazan akumulator
3. prati cijevčicu od benzina, ispod jaja točno ti se nalazi ako sjediš na vrhu sica! ako neradi ne propušta benzin ili obrnuto propušta ali ne zatvara
4. na zadnjim modelima runnera se lulica mijenja skupa sa kablom, ali bi je trebao moć odvrnuti iz bobine
5. jedina ideja koju imam je da imaš jedno 4 deci ulja viška u mašini i da nema teoretske šanse da upali ako si stavio toliko koliko si napisao
6. pretpostavljam da si stavio original osigurače, mogu i oni aku su ispravni i pravilno namontirani

7. kakva ti je svijećica kru te mazo???

prvo pogledaj jel prazna baterija,ako je baterija dobra,pogledaj relej alnasera,prodrmaj ga malo ,moze i do njega bit

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #7 : 30 Ožujak, 2009, 20:17:27 »
evo upalio je danas :) ...ima samo previse ulja i zato nije..uso malo u cilindar goriva cistog i zaverglo jedno 2 puta i upalio je ....malo radio..odzracio vodenu pumpu ,odzracio uljnu i sve super....hvala na odgovorima i savjetima...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #8 : 01 Travanj, 2009, 20:03:15 »
evo danas malo izvuko napolje runnera upalio ...reko da probam i tako...i ugasim ja njega ...da upalim nece...verglam bez gasa ...chok iskljucen ..poslije 2 pokusaja ...posto sam airbox zavrno na 2 sarafa ..vidim curi iz airboxa gorivo..skinem ...puno goriva ....na sve strane u karbu puno goriva..pokusam upalit sa airboxom dole ..upali on ...vratim airbox ..ugasi se i nece upalit....skinem ja crijevo sa karba od benge...ma gorivo ide ko ludo...ostavis ga onako i ode ti sigurno sve iz rezervoara...to znaci da mi vakum ventili ne valja ?? cim ne zatvara dovod goriva kad se ugasi skut .....a nekad se desi i da nece nikako da pusti gorivo ...pa nemogu upalit...trebam 10 minuta verglat nebil povuko...isto se desavalo na serijali..ajde konto sam da vuse fals zrak ili karb nevalja..sad je sve to promjenjeno i siguran sam da ne vuse fals zrak..znaci jedino ostaje mi vakum ventil...gdje se on nalazi i kako se mjenja ?? jel to ono cudo ispod rezervoara u koje ide crijevo iz rezervoara i na drugom kraju crijevo od tog cuda do karba ??ili grijesim ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #9 : 01 Travanj, 2009, 21:41:39 »
da to je to sto si rekao.. u mene za pezoa u servisu je taj vakuum pipa 200 kn, u mene isto nije htijela raditi, i ja stavio i proradila, vjerojatno se natalozilo smeca  :dontknow:
uglavnom i da ona ne radi ok,, ne bi sjelo teci ako je karb ok, znaci da plovak ne zatvara, to je i meni bilo na phbg 19 pa sam onda onaj mali limic koji drzi plovak savijao lagano sve dok nije zatvarao normalno
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #10 : 02 Travanj, 2009, 00:30:53 »
a karb je nov jbg....prvi put upalio motor snjim...nemoze biti da je do njega...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #11 : 02 Travanj, 2009, 00:50:02 »
a latice smiju i zijevat to se provjeri tak šta uzmeš usis i udahneš kroz njega ako ne pušta zrak tj ak nemoreš vuć zrak kod njega onda valja i može upalit
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #12 : 02 Travanj, 2009, 00:52:20 »
provjerio sam usis tako i on savrseno funkcionise ..karb je novi...znaci nije do karba ,dizna 82 ..nije prevelika..chok normalno radi ...ugasen manualni ..nije ni do toga...jedino sto mi ostaje je vakum ventil....jer ja uzeo namjerno skino crijevo ,,,pola litra goriva mi iscurilo..i jos nastavilo curit....vratio na karb ...ono ovamo pocelo na airbox izlazit....meni jedino pada na pamet da ne vakum ventil...ako ko ima drugu ideju sta je nek kaze...i gledam ovaj vakum ventili nesto mi velik ...ako je to ono ispod rezervoara....ja sam konto to nesto malo...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #13 : 02 Travanj, 2009, 08:30:11 »
a latice smiju i zijevat to se provjeri tak šta uzmeš usis i udahneš kroz njega ako ne pušta zrak tj ak nemoreš vuć zrak kod njega onda valja i može upalit

Znaci tako se moze provjerit dali je usis ispravan? Ja sam stavio karbonske lamelice sto sam imao od prije, svaka je imala oko 0.5mm razmaka, pa sam vratio serijske metalne. I btw, jel bitno na koju stranu okrenem karbonske?  Na jednoj strani pise "polini", a druga strana je bez natpisa.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #14 : 02 Travanj, 2009, 09:21:42 »
je on se nalazi ispod rezervara. unj ti idu dvije cjevi. obicno je donjacjev za vakum a gornja od goriva. ako istekas oba crjeva iz njega i gorivo ti nastane teci on ti je neispravan. ispravan ti je samo kada lagano udahnes na donje crjevo pa ti gorivo potece iz gornjeg. najbolje ti je da ga izvadis i stavis ko u tomosa da ga sam palis ili ako imas undertail stavis drugi vakuum ventil

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #15 : 02 Travanj, 2009, 10:03:45 »
to sam i konto ...ispod sjedista sebi sprovest vakum ventil rucni i gotovo....ili negdje kod karba ondje...vidit cu ,nesto da skontam ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Runner - Nece da upali!
« Odgovori #16 : 02 Travanj, 2009, 10:14:29 »
mene za*ebava mali vakuum koji masina pravi pa sam si mislio staviti rucni ventil i provesti ga ispod sica ima neka mala rupa ili napraviti elektro ventil kao u ves masine samo ne od plastike

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner - Nece da upali!Update 2str.!
« Odgovori #17 : 03 Travanj, 2009, 23:48:34 »
ovako..danas i juce sam malo skut zagrijavo i tako razradjivo oko zgrade na parkingu ..tek tako da ne stoji masina djabe do kse plastike ne urade...bice preko vikenda gotove sad....eh ...ovako...juce motor uplio sve extra..sjedo da probam gas motor nece ugusi se...sidjem pocne se gasit ja koliko god gas dam on se ugusi....dizna 82,karb 17.5 dellotro ali nije kao klasicni nego je identican onom iz malossi pakijranja znaci igla je A7 i klipic neznam koji meni se cini 60...ne znam sad tacno..uglavnom slowrider mi je reko da je identican malossijevom kad smo poredili ....igla je bila na 2 zazoru...vidim ja na airbox i na casicu ..tj cijeli karb pn je goriva ...jednostavno presauga...kontam vakum ventil....odem do frenda uzmem nov vakum..probbam isto...ocu da krenem karb se prepuni gorivom....danas uzmem...probam jendom isto...ugasim ,skinem karb...stavim iglu na prvu poziciju....upalim...motor radi savrseno...bez problema..krece normalno sve super..ugasim,upalim sve radi kako treba...cijeli da se voziko oko zgrada onak bez plastika...sve super....znaci jednsotavno motor mi se gusio radi previse benge !! jesam upravu po ovome sto se moze zakljucit iz napisanog ?? eh mene sad zanima sljedece...na ovaj setup....malossi sport 70,S6 hpc,Yasuni R,serijski usis,karb dellorto 17.5(igla A7,osigurac na prvoj poziciji,i klipic kao i u malossijevom sve)...airbox serijski sa redspoonge i izavdjena lulica...jel ova dizna premala sta vi mislite??ja nemam trenutno vece od 82....meni motor radi ok ovako koliko sam ga vozio nisam vise od pola gasa....i ok mi radi...sad sta vi mislite vase misljenje trebal veca ili ne??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Runner - Nece da upali!Update 2str.!
« Odgovori #18 : 04 Travanj, 2009, 00:46:11 »
ajde probaj za probu samo izvaditi spuzvu iz airboxa i upaliti skuter...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Runner - Nece da upali!Update 2str.!
« Odgovori #19 : 04 Travanj, 2009, 09:36:24 »
jel ova dizna premala sta vi mislite??ja nemam trenutno vece od 82....meni motor radi ok ovako koliko sam ga vozio nisam vise od pola gasa....i ok mi radi...sad sta vi mislite vase misljenje trebal veca ili ne??

Nije premala (imaš samo red sponge), probaj sa 74 ako imaš :icon_thumright: