Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: chip tuning golf 3 gti?  (Posjeta: 42777 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #60 : 20 Travanj, 2009, 14:56:55 »
jer postoji opasnost da ti pukne klip u 24. cilindru i mogucnost pucanja daske koja drzi meduosovinski razmak...  :drunken_smilie:
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)

            

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #61 : 20 Travanj, 2009, 15:00:24 »
jer postoji opasnost da ti pukne klip u 24. cilindru i mogucnost pucanja daske koja drzi meduosovinski razmak...  :drunken_smilie:
  :laughing7: :laughing7:

Offline sandro-sr

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 373
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Aprilia sr
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #62 : 20 Travanj, 2009, 18:29:24 »
OKANITE SE VI LJEPO CORAVA POSLA I AMEN...

kakvi cipovi pa nevozite turbake a i ovo ako mu tata ima nezna vozit...
evo ja bio na utrki,tata mu super vozi,bio je 4. ukupno od svih auti,2. u grupi i 2. u klasi. :icon_thumright:
PRODAJEM SR MINARELLI KOMPLET U DIJELOVIMA

Offline nino-brt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-4)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • BU?KO RACING TEAM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: aprilia rs 154 extrema,buggy klr 650 ,tomos a35 (tuned)
  • MojSetup: polini 154 ccm
  • MojSpuh: gianelli
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #63 : 20 Travanj, 2009, 20:28:57 »
nisam reko da tata nezna nego sinek

 :sad3: dečko odi papat čokolino  :jerk:i nemoj pisat za nešto šta nisi vidio i neznaš,sam drobiš gluposti a brijem da neznaš promjenit svječice na autu....... :o

seba videl sam te sa starim  u nedjelju  :headbang: zakaj ti stari nije vozio golfa  :icon_scratch:

Offline sandro-sr

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 373
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Aprilia sr
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #64 : 20 Travanj, 2009, 20:33:20 »
nije to Seba,ja sam bio ja sam od Sebe brat,a nece vozit vise,mozda Ogulin i Učku  :(
PRODAJEM SR MINARELLI KOMPLET U DIJELOVIMA

Offline nino-brt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-4)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • BU?KO RACING TEAM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: aprilia rs 154 extrema,buggy klr 650 ,tomos a35 (tuned)
  • MojSetup: polini 154 ccm
  • MojSpuh: gianelli
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #65 : 20 Travanj, 2009, 20:33:41 »
http://www.brzina.net/index.php?option=com_wrapper&Itemid=253  kad sa ovim autom napraviš ovaj rezultat ja ti poklanjam ovu octaviu  :laughing3:

Offline sandro-sr

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 373
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Aprilia sr
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #66 : 20 Travanj, 2009, 20:36:31 »
http://www.brzina.net/index.php?option=com_wrapper&Itemid=253  kad sa ovim autom napraviš ovaj rezultat ja ti poklanjam ovu octaviu  :laughing3:
:laughing9:meni nece otvorit live timing,ne znam zasto. ide dobro octavia. Glupo sta je skoro cijela grupa H diskvalificirana
PRODAJEM SR MINARELLI KOMPLET U DIJELOVIMA

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #67 : 20 Travanj, 2009, 20:43:25 »
ovako na atmosferca stavljat chip nema neke svrhe dobit ces 5-6ks za puno love, ovisno opet o proizvodhjacu a da ne spominjem smanjivanje trajanja vjekqa motora, chip se isplati samo ako ces imat nekog turbaka pa ga jos dobro mapirat i slozit dobar intercooler ...moze se izvuc cak do 20-30ks , opet ovisno o proizvodjacu chipa od poznatijih i boljih ti je SEB chip koji je iz engleske negdje neznam , a od domacih proizvodjaca vjerujem da je jednako dobar i UNICHIP , a opet ima tih prozivodjaca masu masu , samo ovisi koji ti je nagodniji po cijeni i lokaciji di se nalazis...  svejdno viruj mi konja pod haubom ti nikad nece bit dosta kad malo zagazis u te vode , nema kraja vjeruj... :icon_tongue:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #68 : 20 Travanj, 2009, 21:41:09 »
ovako na atmosferca stavljat chip nema neke svrhe dobit ces 5-6ks za puno love, ovisno opet o proizvodhjacu a da ne spominjem smanjivanje trajanja vjekqa motora, chip se isplati samo ako ces imat nekog turbaka pa ga jos dobro mapirat i slozit dobar intercooler ...moze se izvuc cak do 20-30ks , opet ovisno o proizvodjacu chipa od poznatijih i boljih ti je SEB chip koji je iz engleske negdje neznam , a od domacih proizvodjaca vjerujem da je jednako dobar i UNICHIP , a opet ima tih prozivodjaca masu masu , samo ovisi koji ti je nagodniji po cijeni i lokaciji di se nalazis...  svejdno viruj mi konja pod haubom ti nikad nece bit dosta kad malo zagazis u te vode , nema kraja vjeruj... :icon_tongue:
na ovo podebljano potpis :icon_thumright:

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #69 : 21 Travanj, 2009, 07:59:52 »
hehe  ;D

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #70 : 21 Travanj, 2009, 22:13:49 »
najbolje remapirati.. svi ti chipovi koje kupis i ustekas ne daju pravu stvar, tj ne postoji univerzalan chip..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #71 : 22 Travanj, 2009, 00:06:40 »
tako je , obicno kod koga i kupis cip on ti ga na valjke stavi i mapira odmah ,a to da kao on se restira i on sam sebe mapira , od toga mapiranja nema nista, i to su same price babske...

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #72 : 02 Svibanj, 2009, 23:40:35 »
najbolje remapirati.. svi ti chipovi koje kupis i ustekas ne daju pravu stvar, tj ne postoji univerzalan chip..

Daj mi molim te objasni razliku između remapa i chipa !?  :laughing6: To je jedna te ista stvar samo se koriste dva ili vise naziva...

Ti si ocito mislio na P-Box ako spominjes uštekavanje ...

Postoje univerzalni tj generički čipovi za aute...to su oni najjeftiniji i najnekvalitetniji

Najbolje je raditi custom mapiranje na osnovu stock mape iz auta a jos bolje raditi live mapiranje na cesti ali to kod nas moze cini mi se samo hic...nisam ziher

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #73 : 03 Svibanj, 2009, 01:37:40 »
grijesis prijatelju , serijski cip i aftermarket chip razlika ti je sto ti je aftermarket samo u biti dodatak serijskom, tj samo donosi u igru  neke nove varijable za ecu , i dodatne mape koje ce on kontrolirat , sada sta ja znam npr. naprednije kalkulira smjesu goriva i zraka , optimalnije otvaranje krilaca na usisu i takve stvari sada tocno neznam ni ja sta sve...onako laicki "naucis svoj kompjuter neke nove stvari na koje ce da pazi i kontrolira"...

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #74 : 03 Svibanj, 2009, 11:04:33 »
Hm ajmo ovak...

Zasto sam rekao da ljudi mijesaju chip i remap...


Zato sto kod stariji auta ( nekih ) je potrebno otvarati ECU da se izvadi serijski chip i zamjeni sa drugim. Tu se doslovno radi o ČIPU . Dok kod novijih auta se sve radi preko OBD-a i nema doslovno doticaja sa čipom.

Dakle kod novijih auta se ubaci drukcija mapa i to je to.

E sad ne postoji dodatna mapa kako ti kazes koja je dodatak serijskoj pa onda komp malo iz nje uzima podatke itd...

Komp moze, i komp kontrolira samo jednu mapu koja je ubačena unutra. Ne posotji mogucnost imanja 2 mape u isto vrijeme pa da se iz ove ''tjunirane'' uzimaju podaci. Jedion sto se moze napraviti je kada imas powerbox na njemu stelati...ali powerbox u sebi nema mape on radi na dodavanju goriva na bosch pumpi tako da to nije klasican ''cip'' tj ''remap''


Jedan od najboljih frendova mi se bavi chipanjem autiju tu kod nas i gle sve vrijeme koje sam preoveo s njim smo srali ( tj ja sam slusao njegovo o cipovima ) znam o tome valjda ko i on igrom slucaja...tak da ovo sto ti pricas nisu bas tocne stvari

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #75 : 03 Svibanj, 2009, 11:55:18 »
jest slazem se ! noviji auti se samo mapiraju ! falio sam  :icon_biggrin: ali ovdje se radi o golfu III  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2009, 11:59:30 ratz_hell »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #76 : 03 Svibanj, 2009, 12:42:31 »
Daj mi molim te objasni razliku između remapa i chipa !?  :laughing6: To je jedna te ista stvar samo se koriste dva ili vise naziva...

Ti si ocito mislio na P-Box ako spominjes uštekavanje ...

Postoje univerzalni tj generički čipovi za aute...to su oni najjeftiniji i najnekvalitetniji

Najbolje je raditi custom mapiranje na osnovu stock mape iz auta a jos bolje raditi live mapiranje na cesti ali to kod nas moze cini mi se samo hic...nisam ziher

Hic,Alfaluđak,Fire..... Ima njih malo više. ;)


A oko chipa i ostalih... Da vam to malo pojasnim.

Daklem, postoje Stand Alone riješenja tipa MSa, VEMSa, ViPeca i tako dalje koja su full programabilna riješenja sa hrpetinom varijabli i dodanih modula tipa launch controla,quick shiftera, nitro kontrolera, itd. Takva riješenja koštaju podosta jer zahtjevaju preradu tvroničke instalacije ili čak i zamjenu kompletne. Mjenjaju se neki senzori, neki ostaju što ovisi o tipu aplikacije SA elektrnike i zahtjevima koji se postavljeni pred nju. Cijenu uvjetuje usluga i znanje pojedinca da to posloži. U tu priču prozvani HIC jako lijepo ulazi.

Postoje P-Box moduli koji NE diraju stock ecu več se uštekaju između motora i ECUa te prepravljaju signal koji ECU šalje motoru. Man in the middle opcija.
Koliko je to kvalitetno ovisi o proizvođaču no ne daje se maximum s tim načinom dizanja snage. Iskorištava se neka tvornička rezerva i ok je za nezahtjevnog vozača.

Nadalje, imamo klasični chip tuning koji se dijeli na 2 podnačina.
-Jedan je zamjena EEproma kao što sam si ja radio na C20XE motoru sa EDS stage 2 EEPROMom i to me dovelo sa 150 na 170+ hp. Definirani su uvjeti u kojima če taj motor razviti 170hp i kad se ti uvjeti ispune, EEPROM u potpunosti odradi ono za što je deklariran. Jednostavno i efikasno riješenje.
-Drugi je reprogram upisivanjem druge mape u tvornički EEPROM i tu postoji par generičkih mapa koje tuneri vole napraviti. Tipa: Fast road, Rally, Drag i tako dalje. Tuneri i tu definiraju kolika količina dodatnih prerada je potrebna za ostvarivanje deklarirane snage. Sad, to je dvosjekli mač jer stvar može raditi i nemora. Nema neke prave garancije i snaga zna dosta odskakati od deklarirane vrijednosti. Prvenstveno radi korisnika koji ili ne odrade sve što je potrebno pa se čude kad nastanu problemi ili kad osoba koja upucava mapu ne napomene o kojim se preradama radi. Na Turbo aplikacijama se zna desiti da ECU ode u safe mod pa se ne dobije čak niti serijska snaga motora tako da tu treba biti malo oprezniji.


Generalno od chipanja ne očekujte puno. Ovisi od motora do motora koliko zalihe ima. Recimo, C20XE motor u standardu ima 150hp.
Ta snaga je dijelom ECUom a dijelom ispušnom granom smanjena na 150hp radi vozljivosti i momenta na srednjim okretajima. Daklem, malim tweakovima se ta snaga može vratiti na 170ks koliko motor ima u svojoj nezagušenoj verziji. Bregastima i još nekim preradama se taj motor otvara na 190ks što je povečanje od 40hp a to je PUNO! Kod nekog drugog motora nije moguče dobiti toliko povečanje. Recimo suzuki Swift sa serijskih 125hp ide na 133hp a to nije ni 10% snage tako da, kao što rekoh, chipanje atmo motora ovisi o jako puno faktora.

Turbo motor ide od 20 do 40%. opet, u ovisnosti o puno faktora ali generalno su gain faktori veči nego na Atmo motorima. Pogotovo na dizel motorima.
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2009, 13:04:02 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline yems

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mo
  • Moj Skuter: ex...runner sp 125
  • MojSetup: nikad otvaran
  • MojSpuh: serijala
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #77 : 03 Svibanj, 2009, 13:06:44 »
evo bratic kupio golfa 3 gti 2.0 16v (150 ks) i on bi htio staviti cip.zanima me zna li netko di bi ga mogo nabavit,koliko konja dize i po kojoj cijeni?unaprijed hvala

mk3 abf tvornicki ima ogranicenu blokadu struje radi vr6 kad je napravljen
ja sam imao abf-a i to ideeeeeeeee

sa bregastom i mapiranjem na valjcima kod sls-a ide na 175-180ps,
ali to nema kod nas vec u njemackoj ..evo ti link samo cip
ali ovo su pravi konji ne ovi flo ..
http://www.sls-chiptuning.de/index.php?mark=Volkswagen

imas par firmi u zg koje se bave cipovanjem..

GTI rulles  :icon_thumright:

edit
i evo stage1 ali on zato jede malu djecu  :headbang:
http://www.slstuning.de/leistungskitsaetze/turbo/16v/index.php


« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2009, 13:14:23 yems »

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #78 : 03 Svibanj, 2009, 21:31:31 »
balavi ne laprdaj, ne ti gore ;D

CHIP ili Remap je isti k**ra*, sven vam ljepo reko,  na tom golfu nes dobit nis ako prije toga ne sredis pol motora tako rec, ugalvnom nemoj se gubit sa time...

Offline yems

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mo
  • Moj Skuter: ex...runner sp 125
  • MojSetup: nikad otvaran
  • MojSpuh: serijala
Odg: chip tuning golf 3 gti?
« Odgovori #79 : 03 Svibanj, 2009, 21:45:57 »
balavi ne laprdaj, ne ti gore ;D


valjda se ovo niej odnosilo na mene  :confused5:

aeroxtuning javi se na pm ako oces par savjeta kako abf ide bolje sa par kuna