Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: polini corsa-preformanse  (Posjeta: 13731 )

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #20 : 21 Veljača, 2009, 12:18:19 »
11,5ks po polinijevom katalogu.. to je najslabiji midrace i ustvari puno njih ga definiraju jacim baseom... da sam u tebi, pod uvjetom da imas piaggio blok, bi uzeo polini sa jednom karikom i w ispuhom, deklarirano ima 15ks po poliniju ali svejedno je jaci od mhr replike a i od dueta najvjerojatnije...
koji je to kit onda...il mislis da u corsu stavim klip sa 1 karikom il sta vec???

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #21 : 21 Veljača, 2009, 12:30:31 »
koji je to kit onda...il mislis da u corsu stavim klip sa 1 karikom il sta vec???

Polini alu...

http://cilinder.si/?pageId=142&langId=8

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #22 : 21 Veljača, 2009, 12:40:56 »
Polini alu je skoro isti kit ko i corsa. Kakvih 15 konja.... Pa da stavis na skut Polini Evolution kit i spuh mozes ocekivat toliko ako ne stelas skuter kako treba. A uz malo "srece" niti toliko.

Rakitje00, koliko zelis imat konja na kotacu? Kad to kazes, onda cu ti reci odprilike kaj sve trebas
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2009, 12:43:31 3alfa3 »

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #23 : 21 Veljača, 2009, 12:44:45 »
Polini alu je skoro isti kit ko i corsa. Kakvih 15 konja.... Pa da stavis na skut Polini Evolution kit i spuh mozes ocekivat toliko ako ne stelas skuter kako treba. A uz malo "srece" niti toliko.

Rakitje00, koliko zelis imat konja na kotacu? Kad to kazes, onda cu ti reci odprilike kaj sve trebas

Niti meni nije jasno od kud tih 15 ks, taj polini alu je po ovome na cilinder. si samo 1 ks jači od corse i isti kao mhr i manston replica :)

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #24 : 21 Veljača, 2009, 12:51:27 »
Polini alu je skoro isti kit ko i corsa. Kakvih 15 konja.... Pa da stavis na skut Polini Evolution kit i spuh mozes ocekivat toliko ako ne stelas skuter kako treba. A uz malo "srece" niti toliko.

Rakitje00, koliko zelis imat konja na kotacu? Kad to kazes, onda cu ti reci odprilike kaj sve trebas


ma po cemu je isti??????

drugo, citao sam o mnogo njima koji su isli sa gize na alu i uopce nije isto... a sta se eva tice ako ti nije nastelan nece ti ni jedan kit ici...

zadnje dodji u porecu i probaj ovdje neke od par skutera sa evolutionom, vjeruj mi tu ih ima pun k**ra* pa ces se uvjerit.....

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #25 : 21 Veljača, 2009, 13:13:28 »
zasto se na alu nemogu radit specijaale?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #26 : 21 Veljača, 2009, 13:25:54 »

ma po cemu je isti??????

drugo, citao sam o mnogo njima koji su isli sa gize na alu i uopce nije isto... a sta se eva tice ako ti nije nastelan nece ti ni jedan kit ici...

zadnje dodji u porecu i probaj ovdje neke od par skutera sa evolutionom, vjeruj mi tu ih ima pun k**ra* pa ces se uvjerit.....

Po performansama je isti.
Polini Alu je jaci base/slabiji midrace kit.


Polini zapravo nema pravi midrace kit. Barem ne onaj koji bi razvijao 15-tak konja. Imaju samo EVO koji je high end i koji je odlican cilindar koji cak i traje
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2009, 13:29:38 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #27 : 21 Veljača, 2009, 13:26:18 »
zasto se na alu nemogu radit specijaale?

Jer nemas sto brusit obzirom da je sloj nikasila vrlo tanak

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #28 : 21 Veljača, 2009, 13:29:39 »
Jer nemas sto brusit obzirom da je sloj nikasila vrlo tanak
alfa ovo me konkretno za replicu zanima, moze li se ona ikako honovati tako da bude umjesto a klipa isao b ili c klip...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #29 : 21 Veljača, 2009, 13:30:08 »
alfa ovo me konkretno za replicu zanima, moze li se ona ikako honovati tako da bude umjesto a klipa isao b ili c klip...

Nema honanja nikasila. Nikasil je tanak do 1/10mm

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #30 : 21 Veljača, 2009, 13:32:39 »
Po performansama je isti.
Polini Alu je jaci base/slabiji midrace kit.


Polini zapravo nema pravi midrace kit. Barem ne onaj koji bi razvijao 15-tak konja. Imaju samo EVO koji je high end i koji je odlican cilindar koji cak i traje

nije istina.... pogledaj si malo polini kataloge ili idi po stranim forumima i informiraj se malo....

za evo se slazem, po mom je najbolji high end, steta samo sta se team vise dokazao...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #31 : 21 Veljača, 2009, 13:34:47 »
nije istina.... pogledaj si malo polini kataloge ili idi po stranim forumima i informiraj se malo....

Jesi ga vozio? Ja jesam.
I uzeo bi ga prije nego corsu jer je alu. Ali da je jaci od corse (koju sam isto tako vozio) nije. Ili barem ne osjetno. A radilo se o istom skuteru sa istim spuhom, karbom...
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2009, 13:36:55 3alfa3 »

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #32 : 21 Veljača, 2009, 13:41:20 »
Jesi ga vozio? Ja jesam.
I uzeo bi ga prije nego corsu jer je alu. Ali da je jaci od corse (koju sam isto tako vozio) nije. Ili barem ne osjetno. A radilo se o istom skuteru sa istim spuhom, karbom...


znaci alu jedna karika nije jaci od gize sa 2?  :laughing7:  jako si ga dobro ustimo.....

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #33 : 21 Veljača, 2009, 13:43:48 »
Jesi ga vozio? Ja jesam.
I uzeo bi ga prije nego corsu jer je alu. Ali da je jaci od corse (koju sam isto tako vozio) nije. Ili barem ne osjetno. A radilo se o istom skuteru sa istim spuhom, karbom...

I kako ide naspram tvom nrg-u?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #34 : 21 Veljača, 2009, 13:44:20 »

znaci alu jedna karika nije jaci od gize sa 2?  :laughing7:  jako si ga dobro ustimo.....

Nisam ga ja stelo.

OK, da li onda vjerujes poliniju? Ako da, evo pa citaj... Oni kazu da je SLABIJI OD CORSE i da se manje vrti. Valjda oni znaju (kad ga vec proizvode)
Kazu da se alu vrti na 10700 i ima do 11,4 konja, a Corsa 11500 okretaja i do 12,2 konja

ALU:
http://it.catalogo.polini.it/catalogo/en/risultato.php?op=po&id=161


Corsa:
http://it.catalogo.polini.it/catalogo/it/risultato.php?op=po&id=159
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2009, 13:45:56 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #35 : 21 Veljača, 2009, 13:44:43 »
I kako ide naspram tvom nrg-u?

Isto je to meni sve. Corsa, Alu ili replika

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #36 : 21 Veljača, 2009, 15:36:19 »
Polini alu je skoro isti kit ko i corsa. Kakvih 15 konja.... Pa da stavis na skut Polini Evolution kit i spuh mozes ocekivat toliko ako ne stelas skuter kako treba. A uz malo "srece" niti toliko.

Rakitje00, koliko zelis imat konja na kotacu? Kad to kazes, onda cu ti reci odprilike kaj sve trebas
jel bi se dalo kojih 12-13 ks izvuc

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #37 : 21 Veljača, 2009, 15:45:37 »
12-13 konja bi mogao sa recimo due+ izvuci ili TPR ako bi htio alu kit. Sa fino ustelanim TPRom bi i vise mogao


Opcenito, svaki "konj" kojeg dobijes na 70ccm nakon nekih 11-12 konja jako utjece na trajnost. Ako se mislis vozit, onda ne idi preko slabijeg midracea, a ako se samo propeljas tu i tamo, onda je samo pitanje koliko zelis novaca ulozit.


Koliko km bi godisnje prelazio?
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2009, 15:48:20 3alfa3 »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #38 : 21 Veljača, 2009, 15:51:01 »
12-13 konja bi mogao sa recimo due+ izvuci ili TPR ako bi htio alu kit. Sa fino ustelanim TPRom bi i vise mogao


Opcenito, svaki "konj" kojeg dobijes na 70ccm nakon nekih 11-12 konja jako utjece na trajnost. Ako se mislis vozit, onda ne idi preko slabijeg midracea, a ako se samo propeljas tu i tamo, onda je samo pitanje koliko zelis novaca ulozit.


Koliko km bi godisnje prelazio?
gle nemora on imat niti 12-13 ks...10-12 bis e dalo nekak valjda sa forraceom2...nebi ja da mi zariba nakon mjesec dana i da ga bacim...

oko 5000km godisnje

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #39 : 21 Veljača, 2009, 15:54:46 »
gle nemora on imat niti 12-13 ks...10-12 bis e dalo nekak valjda sa forraceom2...nebi ja da mi zariba nakon mjesec dana i da ga bacim...

oko 5000km godisnje

5000km po sezoni....

Ja bi TPR na tvom mjestu stavio sa Yasuni C16. To bi moralo trajati jer je spuh malo "slabiji" nego sto bi TPR trebao, a jos i dalje dovoljno jak.
Svakako radilicu postenu na to jer pricamo o 12500+ okr


Ili jos bolje... Ako mozes, nabavi Metrakit SP2 koji je odlican kit sa kvalitetnim klipom i nema djeljeni ispuh koji jede kariku
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2009, 15:58:11 3alfa3 »