Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: trokira na uzbrdici  (Posjeta: 3600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gilerarunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
trokira na uzbrdici
« : 11 Veljača, 2009, 13:57:17 »
oprostite sto pravim novu temu ali neznam sto mi je bilo sa onom,pa cu jos jednom napisat kakav je problem u nadi da ce mi neko pomoc i molim vas da me obavjestite ako nesto nije uredu sa temom.


znaci problem je sto kad je uzbrdica,bila mala ili velika,pocne da trokira i da se trese(vibrira) kao kad nije zagrijan i sve vise usporaje,ali ovog puta je bio zagrijan.
dali moze da bude zbog kise ili sto sam ga vozio na rezervu(nerazumijem se bas,necete zamjerit) ili je mozda do goriva na koje se svi zale da je lose?
ili moze da bude nesto cetvrto???
hvala.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #1 : 11 Veljača, 2009, 14:08:01 »
vjerovatno je zastopan carb, ja sam se dva tri dana samo na rezervi vozio, i pocet mi trokat scoot, jer se vjerovatno od onog taloga u rezervaru zastopo carb, ne znam zasto je to samo na uzbrdici al ok.. nemora do toga bit.  :dontknow:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #2 : 11 Veljača, 2009, 14:20:57 »
da li ti na uzbrdici padaju okretaji koliko?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #3 : 11 Veljača, 2009, 15:24:21 »
oprostite sto pravim novu temu ali neznam sto mi je bilo sa onom,pa cu jos jednom napisat kakav je problem u nadi da ce mi neko pomoc i molim vas da me obavjestite ako nesto nije uredu sa temom.


znaci problem je sto kad je uzbrdica,bila mala ili velika,pocne da trokira i da se trese(vibrira) kao kad nije zagrijan i sve vise usporaje,ali ovog puta je bio zagrijan.
dali moze da bude zbog kise ili sto sam ga vozio na rezervu(nerazumijem se bas,necete zamjerit) ili je mozda do goriva na koje se svi zale da je lose?
ili moze da bude nesto cetvrto???
hvala.
na ovo bi te modovi trebali upozorit da malo obracaju paznju...  :dontknow:

aj ti nama prvp reci koji motor uopce vozis i o njemu nesto...ovako moze bit i nexus 500 moze i tgb 50. :angry7:
4t

Offline gilerarunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #4 : 11 Veljača, 2009, 15:46:07 »
vozim gileru runner 50sp,kupio je u april.

evo sad sam se malo provozao i katastrofa jedva sam stigo kuci.
znaci ne trokira samo na uzbrdici(ali najvise),nego i na ravno.
drzim isti gas celo vreme a on cas naglo uspori,cas naglo ubrza i obrtaji padaju i rastu,a ja drzim stalno isti gas.na trenutak mi se zna cut kao da nesto pukne kod auspuha.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #5 : 11 Veljača, 2009, 15:47:58 »
Pucanje iz spuha znaci u pravilu da je paljenje iskre na svjecici krivo (da ne opali svaki put kad treba nego neki puta nema iskre, a trebalo bi je biti).
Prvo stavi drugu svjecicu pa probaj vozit. Ako i dalje bude isto, onda bi mogao biti kabel svjecice, bobina ili sami namotaji. Mozda je i vlaga/voda usla u neke konektore.

Uglavnom, prvo novu svjecicu pa vidi

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #6 : 11 Veljača, 2009, 15:49:35 »
sto postio sam uvjeren da ti ima vode u lulici, meni je tako stalno ovih dana, voda ti prska po kabelu ili lulici... ja sam napravio od lima mali komad kojim zastitim da ne prska po lulici i od tada sve 5 :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #7 : 11 Veljača, 2009, 16:13:19 »
reko sam ti da ak si vozio po mokrom da je to problem, ja ovaj vikend pravim nesto s čime cu uspjet zastiti bobinu od prskanja vode, jel imas blatobran nazad ??

možda je fora bez blatobrana, ali zato ti guma naprska puno vode oko bobine i instalacija, i svakako cu si stavit blatobran, makar bio to jedini gadni detalj na skotu....

nisam ga prao 2 mj nit vozio po mokrom i sve najbolje sve 5 a kad sam ga detaljno oprao i probo po mokrom problemi odaziva na gas pa trokirnje pa pucanje na spuh....
eto...rijesi to  :icon_thumright:

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #8 : 11 Veljača, 2009, 16:19:19 »
zasto uopce vodit po kisi i mokrom... ja isto imam runnera i kad je na rezervi trokira a kad natankam sve ok... svakako zamijeni svjecicu, i natoci goriva... pa reci jel pomoglo sta

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #9 : 11 Veljača, 2009, 16:55:52 »
ak je tvoj gust vozit po ljepom vremenu ok, al nikad neznas, odes negdi 20km od kuce i za čas se naoblači počme padat kiša i sta onda,vozit po kiši....
pa ak zna da nema goriva nebi trokiro tak dugo vec bi krepo, to ti je bobina vs kabal

to ti je kao da ja stavim post ljudi motor mi baca desno ljevo (a znam da su mi gume prazne),,,tak i ovo sjeb.... se nesto ali nije do goriva....
pa malo malo pa neki post o trokiranju i svima problem isti, ovo za gorivo...ma ne

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #10 : 11 Veljača, 2009, 17:44:00 »
cuj moguce je svasta... vidis da je onaj tip gore reko da mu je povuko talog pa se postopalo sve... a to je samo ono najbanalnije sto moze bit, i najbolje od toga krenut

Offline gilerarunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #11 : 11 Veljača, 2009, 17:52:12 »
skinuo sam svjecicu,izmedju onih kontakta je bilo prljavstine i jedno zrnce,to sam mako,ismirglao je i vratio,testirao i za sad je sve uredu,ne trokira vise.
momci,puno vam hvala.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #12 : 11 Veljača, 2009, 18:03:05 »
tzv. čvarak na svječici

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #13 : 11 Veljača, 2009, 18:32:15 »
 :laughing6:

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #14 : 11 Veljača, 2009, 19:47:53 »
sporkica :icon_biggrin:

j#bote ja sam non stop na rezervi voim se po kisi pa motor radi ko sta ja ne kuzim :icon_biggrin:

Offline gilerarunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #15 : 25 Srpanj, 2011, 00:48:37 »
vratio se stari problem,samo sto je sad jos gore i nije samo na uzbridi cak sta vise do sad mi se desavalo na ravnici ili nizbrdici.
pre mozda mesec dva odjednom poceo da trokira,ne prima gas u ugasi se.upalim ga on malo radi nesto jadno pa se ugasi.skinuo sam svjecicu,ismirglao, vratio i radilo je sve do par dana.
prije neki dan mi odjednom pocese padat obrtaji i ugasi se motor.zatim ga nije bilo sanse upalit,verglaj al bez ikakve sanse.skinuo sam svjecicu da vidim jel opet nesto prljavo ali ovog puta nije bilo nista,vratio sam je i ono upali.tako sam se vozio par dana sve do veceras kad mi opet na sred puta poce motor trokirat,obratji padaju i neprima gas sve dok se nije ugasio.probavao sam ga upalit i na kratko je radio pa se opet ugasio,davao sam gas ali ga nije primao.
zamjenio sam dvije svjecice ali problem je ostao isti.

sad kad sam pregledao ovu temu posle duze vremena vidio sam par solucija koje bi mogle bit,kao sto je karburator.
ali ako nekome nesto znace ovi simptomi koje sam opisao u ovom postu i ako ima jos neku soluciju molio bih da napise,ako slucajno nebude karb da probam jos nesto.ovdje mi je neko spominjao i diznu pa sto mislite jel moze ona da proizvede ovakvo nesto?

da jos jednom napomenem motor mi je Gilera runner 50sp sve serijski.
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2011, 00:50:24 gilerarunner »

Offline hondasfx

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 271
  • Spol: Muški
  • ...................
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • eeeeeeeeeeeeeeee
  • Mjesto: zmijavci
  • Moj Skuter: honda sfx,nrg power
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Malossi sport,italkit
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #16 : 25 Srpanj, 2011, 01:09:45 »
Probaj skinut karb i ocistit dizne kanale ...
pali gume ne  dušu za sebe a ne za publiku
The reason why I love bmw e30 it is because if you get it wrong it'll kill you

Offline Kymco Tauris Mambo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Tauris Mambo
  • Moja Kaciga: b-square pearl black
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: serijski
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #17 : 25 Srpanj, 2011, 02:27:47 »
Meni je jednom prilikom nestalo goriva i motor se ugasio, nasuo sam ga punog i cijelo vrijeme je trokirao pucalo je iz auspuha trzao je i kad bi držao gas ugasio bi se shvatio sam da je povukao tzv. mulj (talog u rezervoaru) koji je došao do karba. pa sam ga otišao malo produvat pročepio sam ga na jedno 500 metara i dalje je radio ok. Ovih dana planiram čistiti rezervoar jer sam primijetio da kad je pri kraju sa gorivom počne trzati i trokirat.  :hello:
Pali gume a ne dušu!

Nikad ne idi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #18 : 25 Srpanj, 2011, 08:28:48 »
ja kad sam kupio skuter skinuo sam rezervoar, opro ga s ivasolom i vozim ga do zadnje kapi svaki put i nikad mu ništa

a vi bi prvo mogli malo naučit šarafat jer skinut i oprat karb nije nikakva filozofija, treba ti litra benzina i 20 minuta vremena
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: trokira na uzbrdici
« Odgovori #19 : 25 Srpanj, 2011, 12:33:28 »
ja kad sam kupio skuter skinuo sam rezervoar, opro ga s ivasolom i vozim ga do zadnje kapi svaki put i nikad mu ništa

a vi bi prvo mogli malo naučit šarafat jer skinut i oprat karb nije nikakva filozofija, treba ti litra benzina i 20 minuta vremena
ili pistolj za zrak i kompresor  :toothy11:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta