Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?  (Posjeta: 12050 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #60 : 21 Siječanj, 2009, 13:18:45 »
Pa da, odma izmjenjat rolica,kais, dihtunge,karike, lezajve, mozda bi odma i trazio neki kit, jer ovo je dosta preslo

Offline zuzi497

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #61 : 21 Siječanj, 2009, 14:36:41 »
I gp1 open mi malo ljepše izgleda nego NRG,al to je sve tu negdje

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #62 : 21 Siječanj, 2009, 15:17:24 »
a onda uzmi gp1

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #63 : 21 Siječanj, 2009, 17:27:00 »
Uzmi bilo koji skuter koji ti se najviše sviđa, npr. Aeroxa i onda nemoj skidati blokadu sa auspuha nego odmah kupi novi auspuh (+rolice i federi). Tako ćeš imati serijski spuh sa blokadom, onaj prsten na variomatu si isto ostavi i kad ideš na tehnički nemaš problema, samo vratiš serijsko nazad  ::) Naravno prvih 1000 km vozi sa blokadama bez razmišljanja  :icon_thumright:

Čujem da su počeli na nekim stanicama zafrkavat ako "skuže" da imaš elektronsku blokadu  :dontknow: Neznam samo kak skuže to  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #64 : 21 Siječanj, 2009, 17:48:53 »
dosta njih ce ti rec onaj kojeg on ima...pa i ja..moj glas ide Aerox-u.!   :toothy9:
mada i ostali su tu..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #65 : 21 Siječanj, 2009, 17:57:13 »
Naravno prvih 1000 km vozi sa blokadama bez razmišljanja  :icon_thumright:

Najlosija moguca kombinacija za razradit motor. Ici ce u prevelike okretaje, a vozit ce max. 50 km/h.
Puno je bolje odmah skinuti sve blokade i vozit tako da okretaji ne prelaze neku razumnu mjeru.
Na taj nacin ce moci voziti i 70+ km/h sa manjim habanjem motora nego s blokadama pri 50 km/h

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #66 : 21 Siječanj, 2009, 18:23:44 »
cek polako da prwo kupi scoot...ali kad ti budu blokade na njemu ...lijepo je 3alfa3 reko..nemoj ic 50km/h a 8000 obrtaja..! ili ga wozi oko 45-50 pomalo ponekad ili na 300+ skini blokade.!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #67 : 21 Siječanj, 2009, 18:37:22 »
cek polako da prwo kupi scoot...ali kad ti budu blokade na njemu ...lijepo je 3alfa3 reko..nemoj ic 50km/h a 8000 obrtaja..! ili ga wozi oko 45-50 pomalo ponekad ili na 300+ skini blokade.!
nisi shvatio alfu... skut sa blokadama se ne razradjiva nego se unistava... npr. on sa 35-40 kmh dodje dokle moze remen i onda do 50 ide tako da podize okretaje motora, a bez blokade ce on tek na nekih 70 poceti dizati okretaje, tako da mu je bolje nov skut voziti 70 kmh bez blokada nego 50 kmh sa blokadama
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #68 : 21 Siječanj, 2009, 18:47:52 »
Tacno tako, blokade su smece, i eto bar kod vas treba ih koristiti za tehnicki, zbog brzine, kod nas jos toga nema, tj 50ccm se kod nas jednom registruju i miran si,tj trajno se registruju i niko te ne provjerava, ali sam cuo da i kod nas to ubrzo uvode..
Nego zbilja, odma skines blokade i nemoras ga stalno voziti full gas, onda vozis nekih 1000 lagano ,tu do 60-65kmh onako laganini, bolja razrada masine, a ne ovako sa blokadom u 50 bukvalno stalno full gas i vece je tada opterecenje za masinu....

Offline zuzi497

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #69 : 21 Siječanj, 2009, 20:59:51 »
Zbog cega te blokade uopce imaju koristi???Unistavaju masinu,mozes sporije voziti.Koja je uopce pozitivna strana blokada?I zasto za tehnicki moram imati blokadu?

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #70 : 21 Siječanj, 2009, 21:12:03 »
Pozitivne strane nema, a moraju biti tu jer je u mnogim zemljama pa i kod vas u HR zakon da 50ccm ne smije ici preko 50kmh...Zato sto su to svuda po zakonu i dalje bicikle sa motorom, a ne pravi motori...A na tehnickom te nece pustit ako ide preko 50kmh...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #71 : 21 Siječanj, 2009, 22:32:28 »
nrg, derbi open, runner, sr50r.... sve je to isto, piaggio masina, prakticnki samo izgled moras birat.. ja bi se odlucio za nrga novog, jer je najeftinij od ponudenih a isto muzike dobijes i pouzdan je po meni mozda i najljepsi, ja nisam uzeo nrg-a jer ga svi imaju ovdje pa sam uzeo sr-a i nisam pozalio, odlican je motor i sve to, al kad je nekome nesto ljepse to je to.  ;D
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #72 : 22 Siječanj, 2009, 01:06:52 »
Naravno prvih 1000 km vozi sa blokadama bez razmišljanja  :icon_thumright:

Najlosija moguca kombinacija za razradit motor. Ici ce u prevelike okretaje, a vozit ce max. 50 km/h.
Puno je bolje odmah skinuti sve blokade i vozit tako da okretaji ne prelaze neku razumnu mjeru.
Na taj nacin ce moci voziti i 70+ km/h sa manjim habanjem motora nego s blokadama pri 50 km/h

To sam reko informativno. Jedino ako se misli pridržavat toga da ga ne "čepi" dok je nerazrađen, onda može. A da je meni netko dao skuter bez blokada u vrijeme kad sam ga ja dobio... sigurno bi ga stiskal na fol gas. Možda tome pomažu blokade. A inače... slažem se da blokade uništavaju motor. To ja svima tupim a nitko me ne shvaća, počevši od mojeg vujče  :angry7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #73 : 22 Siječanj, 2009, 10:13:44 »
a kak da ga ne čepi sa blokadom,dok je moj derbi imo blokadu moro sam stalno imat ful gas a kad se je zgrijo jedva je kreto  :toothy10:
Zakon je u banani težoj  :angry7:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #74 : 22 Siječanj, 2009, 11:05:02 »
a kak da ga ne čepi sa blokadom,dok je moj derbi imo blokadu moro sam stalno imat ful gas a kad se je zgrijo jedva je kreto  :toothy10:
Zakon je u banani težoj  :angry7:

Slažem se u potpunosti da blokade uništavaju skuter, stalno držiš ful gas a ideš 48-49 km/h ::) i svi te zaobilaze... zakon neću komentirati!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Koji skuter kupiti? NRG, Runner, GTR, Aerox ili GP1?
« Odgovori #75 : 24 Siječanj, 2009, 17:11:32 »
Izgleda da ove današnje blokade nisu iste ko moja na roxu prije 8 godina.  :toothy3:

Motor se čuo jako tiho, skoro je nečujan bil, ubrzaval je ko krepana mačka na konjskim utrkama, a krajnja nakon 3 minute "čepljenja" je bila abnormalnih 49kmh po cajgeru odnosno 39 po GPS-u  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: