Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info  (Posjeta: 7928 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« : 06 Siječanj, 2009, 20:03:38 »
Mislim da nitko nema iskustva sa ovim variomatom  :dontknow:, ali ako je netko negdje procitao kakav pozitivan/negativan komentar dobro bi dosao.

Radi se o ovom variomatu: http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637535552&target=productdetail&category1=A%3AA_YAMAHA%3AA_YAMAHA_AEROX5099&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB%3ACAT_ANTRIEB_VARIOMATIK

Navodno je jedini prilagodjen radu serijskih polutki koje se ne sire linearno.


A ovdje je opisan kao vrlo dobar: http://www.skborovje.20m.com/prijenos.html

"Malossi multivar: u setu dolazi jedan set rolica 16x13 i feder (ne za sve modele scootova). Jako dobar variomat, odlična kvaliteta izrade. Imao sam ga i kod minarelli mašina se osjeti mala rupa između 20-40 km/h ali se to da srediti. U vožnji se odlično ponaša i u bilo kojem trenutku dobro kontrolira okretaje motora šta sa originalnim nije slučaj i motor se znao "zaletiti" kad dodam gas i onda okretaji naglo padnu. S malossi variomatom je prilikom dodavanja gasa motor uvijek dobio iste okretaje i  dobro ubrzavao.

Malossi multivar 2000: ima rolice 19x15,5 .Proizvodi se samo za piaggio mašine i trebao bi biti najbolji variomat za njih. Ne možete pogriješiti ako ga kupite.

Malossi overrange: kompletan prijenos koji uključuje variomat, ventilator, kompletan sistem zadnjih polutki i produženi kevlar remen. Promjer variomata i polutki je povećan zbog čega je osigurana bolja kontrola okretaja. Definitivno nešto najbolje šta se može kupiti ali takva je i cijena.

Polini Speed Control: u setu dolaze dva seta rolica 16x13. Zastarjeli model sa lošim performansama. Još ga nitko nije pohvalio da dobro radi i s originalnom pomičnom polutkom ga je nemoguće  uštimati. Nakon zamjene polutke radi bolje ali opet ima rupa u ubrzanju.  Nemojte ga kupiti

Polini Speed Control 2003 : U setu dolaze dva seta rolica 16x13 i tvrđi federi za kvačilo (oni mali). Potpuno nova verzija i trebao bi biti jako dobar. Nije ih još puno prodano ali prva iskustva ljudi koji su ga kupili su jako dobra. Odlično radi u kombinaciji sa polini polutkom (Speed drive) ali ne znam kakav je sa originalnom. No valjda su se naučili pameti na onako lošem starom modelu.

Hebo Next generation: U setu s njim se dobiju tri seta rolica 17x12 i feder (ne za sve mašine) tak da imate gotovo sve za uštimavanje. Jedini variomat na tržištu prilagođen nelinearnom širenju originalne pomične polutke. Jako dobra ubrzanja i bolja krajnja. Nema rupa u ubrzanju i zamjena pomične polutke nije potrebna. To je i jedan od glavnih razloga zašto sam ga kupio. Za 10 eura više dobije se s njim i Hebo Special Belt (kevlar) koji je duži od originalnog zbog čega se može potpuno iskoristiti veći promjer variomata.

Top Performances Nardo (variomat): neki ga hvale, a neki govore da nije puno bolji od originalnog. Ne znam kome vjerovati jer ga nisam probao pa ne bi htio niti lupati bez veze. U setu se dobije ventilator, jedan set rolica i remen."
« Zadnja izmjena: 05 Svibanj, 2010, 03:05:00 SlowRider »

Offline Lule_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 153
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka-dv
  • Moj Skuter: sr 50
  • MojSetup: trophy 70
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #1 : 06 Siječanj, 2009, 22:16:59 »
ja ga imam,kad sam umjesto serijskog stavio hebo variomat razlika je bila nebo i zemlja,sasvim sam zadovoljan s njim,samo me rolice zivciraju 17x12 tesko za nabavit! :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #2 : 06 Siječanj, 2009, 23:03:42 »
ja ga imam,kad sam umjesto serijskog stavio hebo variomat razlika je bila nebo i zemlja,sasvim sam zadovoljan s njim,samo me rolice zivciraju 17x12 tesko za nabavit! :icon_thumright:

Jel dize remen do vrha variomata?

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #3 : 06 Siječanj, 2009, 23:06:12 »
šta ti vrijedi dali diđe remen do kraja kad rolice moraš naručivati ako ih ovdje nema?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #4 : 06 Siječanj, 2009, 23:07:19 »
šta ti vrijedi dali diđe remen do kraja kad rolice moraš naručivati ako ih ovdje nema?

Rolice mi predstavljaju najmanji problem  :icon_thumright:

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #5 : 06 Siječanj, 2009, 23:11:11 »
evo gledo na sc-u... jeftiniji je od multivara + dobijes rolice  :) 3 seta

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #6 : 06 Siječanj, 2009, 23:12:14 »
evo gledo na sc-u... jeftiniji je od multivara + dobijes rolice  :) 3 seta
ja cu si ga uzet,imao sam multivar,tek toliko da probam

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #7 : 06 Siječanj, 2009, 23:13:50 »
a dok sam ga ja htio uzet svi me popljuvali sta cu s tim kad imam malossi,polini i sve tu :)
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #8 : 06 Siječanj, 2009, 23:15:58 »
a dok sam ga ja htio uzet svi me popljuvali sta cu s tim kad imam malossi,polini i sve tu :)

Daj link.

Za ovaj variomat moras kupovati klizace iz vana... E sad se namecu pitanja da li su klizaci banana kao u multivara za minarelli, da li trosi rolice kao multivar i kakav je u usporedbi sa multivarom opcenito.
« Zadnja izmjena: 06 Siječanj, 2009, 23:20:17 SlowRider »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #9 : 06 Siječanj, 2009, 23:25:03 »
a dok sam ga ja htio uzet svi me popljuvali sta cu s tim kad imam malossi,polini i sve tu :)

Daj link.

Za ovaj variomat moras kupovati klizace iz vana... E sad se namecu pitanja da li su klizaci banana kao u multivara za minarelli, da li trosi rolice kao multivar i kakav je u usporedbi sa multivarom opcenito.
kolko sam cuo i imam spoznanja,bolji je od multivara i ne trosi toliko rolice i klizace,bolja je zavrsna obrada

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #11 : 06 Siječanj, 2009, 23:30:50 »
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=8649.0  :headbang:

Ja ti mogu reci iz 1. ruke da je taj polini sto imas bolji od obicnog multivara  :icon_thumright:

Od kada sam stavio polini klizace na multivar nema vise trosenja  :headbang: cijena im je ista kao malossijevi klizaci nesto manje od 40kn.

Inace meni je multivar vrlo dobar, ali zajeb kada nece podignuti remen do vrha...
« Zadnja izmjena: 06 Siječanj, 2009, 23:32:42 SlowRider »

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #12 : 06 Siječanj, 2009, 23:53:17 »
a mallosi variomat iz overrange paketa? jasno mi je da se mora skinuti kvačilo i zubčanik anlasera ako se on stavlja.
zna li tko kakve je on kvalitete? ima li isto ove šugave hrapave kanale ili je malo bolje poliran?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #13 : 06 Siječanj, 2009, 23:56:32 »
a mallosi variomat iz overrange paketa? jasno mi je da se mora skinuti kvačilo i zubčanik anlasera ako se on stavlja.
zna li tko kakve je on kvalitete? ima li isto ove šugave hrapave kanale ili je malo bolje poliran?

Koliko sam vidio, ima iste klizace kao i piaggio, znaci to je jako dobro. Mislim da gumy zna kakvi su kanali i kolika mu je "potrosnja" rolica  :laughing7:.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #14 : 07 Siječanj, 2009, 00:01:14 »
Ja imam MHR variomat iz Overrange paketa (ali za Piaggio) i kanali su jednako (ne)obradjeni kao i kod obicnog multivara.
Nista sto se finim brusnim papirom nebi moglo dotjerat na zadovoljavajucu razinu za 20-tak minuta

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #15 : 07 Siječanj, 2009, 00:03:48 »
Ja imam MHR variomat iz Overrange paketa (ali za Piaggio) i kanali su jednako (ne)obradjeni kao i kod obicnog multivara.
Nista sto se finim brusnim papirom nebi moglo dotjerat na zadovoljavajucu razinu za 20-tak minuta
a ja uvjek mislio da ti imaš start preko anlasera! :dontknow:

Offline Losinj

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1406
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Losinj -- Rijeka
  • Moj Skuter: F15 Ducati 70RR
  • MojSetup: budzen
  • MojSpuh: Yasuni R BlackEdition
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #16 : 07 Siječanj, 2009, 00:05:26 »
i kome od vas ovdje osim meni i slow-u nedize remen do kraja a imate multivare :icon_scratch:
▀█▀ █ ▀█▀ ███ ™

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #17 : 07 Siječanj, 2009, 00:07:56 »
i kome od vas ovdje osim meni i slow-u nedize remen do kraja a imate multivare :icon_scratch:

Robertu takodjer i jos 10-ak multivara za koje sam se uvjerio na minarelliju.


@Robert  Piaggio ti nema kuplung anlasera, on ima bendex koji okrece ventilator tako da uvijek imaju anlaser (jedino ako stave neki trkaci ventilator bez zubi, tipa drive face za drag)...


Znam da TOP-ov variomat izgura remen do vrha...
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 00:15:52 SlowRider »

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #18 : 07 Siječanj, 2009, 00:17:48 »
a da, sad mi je jasno!

Offline Lule_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 153
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka-dv
  • Moj Skuter: sr 50
  • MojSetup: trophy 70
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #19 : 07 Siječanj, 2009, 13:41:48 »
šta ti vrijedi dali diđe remen do kraja kad rolice moraš naručivati ako ih ovdje nema?
ima rolica za kupit kod nas,samo ne u svakom ducanu,jer je ista dimenzija ko serijskih rolina od ditecha!ja sam bio u malom motu tu u rijeci kraj mene i bile su tezine 7.0 i jos neke preteske pa sam narucio cekao tjedan dana i sve ok! :icon_thumright: