Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info  (Posjeta: 7929 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #40 : 04 Svibanj, 2010, 15:28:56 »
za piagio postoji multivar (al to je za starije modele mislim da ga vise nema uzet) i multivar 2000 on je isti ko mhr Or za minarell,i na forumu se sluze nazivom multivar za variomat koji je na minarellli masini i on koristi rolice 16x13 i vecina ga imaju na motoru znaci ti vjerovatno imas multivar 2000 jer vidim da vozis runnera (on je samo za piagio) i koristi rolice 19x15,5 poslikaj ga da ti tocno mogu rec koji je to model u tebe?
99% je 2000 rolice su 19x15,5
a kanali su picino oko :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #41 : 04 Svibanj, 2010, 16:11:37 »
ovaj gore ni mogo vjerovat :toothy9:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #42 : 05 Svibanj, 2010, 00:16:40 »
u mene je multivar bez toga 2000, i rolice su 16x13... nemoze bolje, sada sve sto sam imao za pezoa mogu iskoristiti, kanali su ok odradjeni, i ima ga jos za kupiti...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #43 : 06 Svibanj, 2010, 01:13:35 »
jel netko probao polini speed control verzia 2003 (performanse) i polini hi speed (performanse)?

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #44 : 11 Srpanj, 2010, 23:55:54 »
Evo danas sam instaliral "Hebo next generation" variomat.

Stavio sam njegov centralni koji je malo mekši i dosta krači od malossi žutog kojeg sam do sad imal, a koji je pretvrd za serijalu, bar mi se tak pokazalo!

Generalno ja sam prezadovoljan. Nije razlika nebo i zemlja, al se skuži. Sad nema nikakvih trzajica, nikakvih pada okretaja ili slično, okretaje mogu lagano regulirat prek gasa i sve je finije. Recimo na serijali je to bilo koma naspram ovog sad.
Jedino kaj nisu pogodili je set rolica, dobe se 4.9gr, 4.1gr, 3.4gr.  Sa 4.1gr mi okretaji nejdu prek 8t(i poslje 50km/h slabije ubrzanje), a sa 3.4gr. mi malo prevrtava i izgubio se start.

Sad sam stavil svaku drugi 4.1gr. a svaku prvu 3.4.gr, i sad je puno bolje, tj sad bi bilo 3.7gr kad bi se računalo, kaj je identično kakve sam imal i sa serijskim, no ipak sa Hebo variomatom se ne dere tolko.
I još jedna stvar, sad je sve skoro nečujno, dok prije sam imal neko zveckanje, lupkanje i sl. Sad je sve tiho...

Kad uzmem Hebo remen baš za taj variomat i rolice 3.8gr koje su original Hebo jer vidim po katalogu postoje, valjda ću dobit još finiji prijenos. Sad sam mjerio serijski remen i ima mi 15,7mm(16,5 je org) a to je napravil žuti centalni feder, koji mi jede remenje ko blesav.

Nisam probal ostale variomate, no nakon pun k. premišljanja spao je odabir na Hebo i izgleda da sam uzel jedan od boljih....

P.S- ak treba nekome serijski variomat nek se javi! Napravil je 9T kilometara.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #45 : 12 Srpanj, 2010, 01:07:49 »
imao sam prilike vidjeti variomat i moram priznati da sam odusevljen zavrsnom obradom proizvoda, za razliku od malossi variomata, a i dosta ostalih.





usput sam izmjerio variomat i to je jedini koji ima u teoriji mjere da pogura remen od 16.5mm do vrha.  :headbang:


kasnije cemo saznati jos neke detalje... a mora biti bolji od malossi multivara, i onda bi prednosti bile sljedece za jednaku cijenu:
uz hebo se dobiju 3 seta rolica koja su korisnija nego kod malossija 1 set od 7gr.
kod hebo variomata rolice moraju trajati mnogo dulje, isto tako i klizaci variomata koji su multivaru boljka pa zvecka na sve strane i na kraju se potrose vodilice
puno linearniji rad hebo variomata naspram multivara
nema potrebe za kupovinom torq drivera sa hebo variomatom




Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #46 : 12 Srpanj, 2010, 10:22:32 »
Ja se dvoumim između ovog variomata i stage6.. Jer multivar je za smeće, neda mi se klizače svako malo mjenjat a i vodilice su pojedene malo... :angry7:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Variomat Hebo Next Genration minarelli - info
« Odgovori #47 : 19 Srpanj, 2010, 22:53:26 »
http://www.youtube.com/v/KfudcFlrkok&hl=en&fs=1

Evo ovo sam sad dobil sa Hebo variomatom i rolicama 4.1g

Samo sam htel reči da inače sa serijalom mi je bila max brzina po ovom brzinomjeru malo iznad 80km/h, a sad diže remen i dosta preko. A remen sam mjerio prije par dana i širina mu je 15,5mm, znači dosta pretanak. Ovaj tj će mi stići original Hebo remen koji je nešto duži pa bumo vidli... i da kad se motor zagrije okretaji i max brzina padnu, okr za 200 a brzina na malo iznad 80km/h, al jbg pakleno je vruče vani u normalnim uvjetima se to valjda nebu dešavalo.
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2010, 23:00:43 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636