Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stvarno velika potrosnja...  (Posjeta: 4690 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Stvarno velika potrosnja...
« : 02 Siječanj, 2009, 02:19:50 »
Evo ovako 1. pozzdrav svima, i sve najbolje  ;D

Imam 1 problemcic s skuterom (Piaggio Carnaby 125),... daklem skuter je nov ima 177 km (ne tkm, nego km :)) danas popodne gledano, nije se nista vozilo, ali me muci ogromna potrosnja, motor mi je potrosio prvi rezervar na tocno 100km ostala jos rezerve ali kako je ono prije potrosio, mozda jos 10ak km se moglo.... i dolio ne do cepa,,, nego onako, - 8l ja mislim, i ona od goriva dosla skroz do Max. skoro pa izvan onih crtica (tako je bilo i 1. put, nisam prelio) i sad napravio tih 77 km (+onih 100) i doslo mi na crticu i pol  - dvije do rezerve, jbte koji.... beeep. Jel to do toga sto je nov ili... jer nenormalno trosi, a niti ga gazim jer nesmijem niti se vozi tko s menom, sam na njemu. -I jos mi trosi dosta (ja mislim da jest) tekucine za hladenje, nadoljevano ima, ne znam, mozda 1 tjedan do oznake, i sad mu je opalo za oko 1.5-2 cm....

Sad jel najbolje to u servis ili je to normalno?
Zahvaljujem  :icon_thumright: :icon_thumright: :toothy3:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline ivan007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 200
  • Moja Kaciga: HJC IS-17ARMADA
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #1 : 02 Siječanj, 2009, 02:25:27 »
provjeri da ti rezervar necuri :toothy12: meni je generic xor 125 prvih  500km trosio oko 5l dalje cjelo vrijeme 4l
đaba se kurčiš i bacas mrki pogled kad upali se zeleno trebat ce ti dvogled .......XD

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #2 : 02 Siječanj, 2009, 02:27:14 »
provjeri da ti rezervar necuri :toothy12: meni je generic xor 125 prvih  500km trosio oko 5l dalje cjelo vrijeme 4l

Ma ne curi,.. nema ono mrlje od goriva ili sl. na podu, motor je uvijek u garazi, a pod nije nit prljav ni nista, primjetilo bi se jel tako?  :dontknow:

Al mozda je do toga sta se treba malo razradit, ali opet 7-8l.... pa nije dizelas  :toothy3:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #3 : 02 Siječanj, 2009, 07:18:04 »
malo je to kilometara za racunati...

ajde jos jednom, ulij full do čepa, zapisi kilometrazu, istrosi gorivo skoro full do kraja i onda ulij ponovo do čepa, opet zapisi kilometrazu i reci nam koliko si ulio...

onda cemo racunati....

Offline Djera

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 50
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #4 : 02 Siječanj, 2009, 10:07:49 »
malo je to kilometara za racunati...

ajde jos jednom, ulij full do čepa, zapisi kilometrazu, istrosi gorivo skoro full do kraja i onda ulij ponovo do čepa, opet zapisi kilometrazu i reci nam koliko si ulio...

onda cemo racunati....
Tako sam ja racunao na mojoj gileri 50,trosi mi oko 6l na 100km.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #5 : 02 Siječanj, 2009, 12:30:25 »
I jos mi trosi dosta (ja mislim da jest) tekucine za hladenje, nadoljevano ima, ne znam, mozda 1 tjedan do oznake, i sad mu je opalo za oko 1.5-2 cm....

To je lose i trebas u servis jer ocito ili curi ili (jos gore) ulazi u cilindar i tamo izgara.

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #6 : 02 Siječanj, 2009, 12:37:01 »
Ma vozim ga ovih dana, vjerovatno nakon vikenda u servis, cisto da se malo informiram, da ih malo tamo peglam, kako ovo, kako ono...., jer ovo mi je 1. skuter pa zlu ne trebalo  :icon_biggrin:  evo sad se malo vozao, ucinio par km, sad je na 180 i nesto km, i polako mi dolazi do rezerve, sta znaci da 1 spremnik = 100km (otpr), ali evo sad kad budem nadoljevao zapisat cemo, pa cemo vidit za nekoliko dana jos cu vam javit!  :icon_thumright: :icon_thumright:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #7 : 02 Siječanj, 2009, 13:45:44 »
a koliko ti stane u rezervar?

Offline 180fxr

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2139
  • Spol: Muški
  • MF team- - 091/5983/707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP180 & VXR180
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #8 : 02 Siječanj, 2009, 13:49:08 »
ja sam sretan s takvom potrosnjom.... :toothy9: :icon_biggrin: :toothy12: :toothy3:
PRODAJEM TUNING I STYLING DIJELOVE ZA SVE SKUTERE    (PM,MSN)

            

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #9 : 02 Siječanj, 2009, 13:51:31 »
a nemozes usporedivat sebe i njega, ti ipak imas bjesnu pilu... :toothy11:

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #10 : 02 Siječanj, 2009, 14:50:30 »
ako je taj motor 2t onda nis novo ako ne onda ima neki problem

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #11 : 02 Siječanj, 2009, 15:04:07 »
U motor ulijem 8l to je ono skoro do cepa (od rezerve do punog), i to mi potrosi na 100km, motor je 4t, vodeno hladanje, 125ccm itd itd....
A izgleda da mi nema druge nego pravac servis...
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #12 : 02 Siječanj, 2009, 15:20:06 »
namas sta razmisljat, ti si ga posteno platio i sad nek se oni jebu sta nije nesto uredu...

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #13 : 02 Siječanj, 2009, 16:14:04 »
namas sta razmisljat, ti si ga posteno platio i sad nek se oni jebu sta nije nesto uredu...

To se trazi!!!  :icon_thumright: Al evo sad sam ulio skoro do cepa, 6.5 litara, 192km na satu,,, +slikano mobitelom da ne zaboravim, vidit cu sada za par dana kad bude na 292km koliko ce goriva bit unutra.
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #14 : 02 Siječanj, 2009, 16:27:30 »
sto se ti patis s tom potrosnjom

trebo si isprazniti skroz rezervar, natociti litru i vozat se i gledat koliko predes s tom litrom, i onda 100/km koliko si napravio i eto potrosnje
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #15 : 02 Siječanj, 2009, 16:54:18 »
to nije precizno, premalo je litara i premalo kilometara se napravi da bi se detaljnije izracunalo...

cek cek cek...

ulio si jedan rezervoar i prisao prvih 100km, nakon toga si ulio cca 8 litara (ali nisi do čepa ulio) i vozio se jos 92km da bi opet ulio 6.5 litara...

sto znaci, da je potrosio manje jer prije nije bio do cepa, a sad je...

po nekoj logici - rezervoar je 9 litara sto znaci da skuter trosi manje od 5 litara, al je jos upitno, jer ne znamo koliko je tocno falilo prvi put do čepa...

buduci da je malen rezevoar, svaki decilitar je bitan za racunanje, tako da ce na kraju ispasti da si se uzalud bojao :D
« Zadnja izmjena: 02 Siječanj, 2009, 17:04:41 stipe »

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #16 : 02 Siječanj, 2009, 17:38:17 »
to nije precizno, premalo je litara i premalo kilometara se napravi da bi se detaljnije izracunalo...

cek cek cek...

ulio si jedan rezervoar i prisao prvih 100km, nakon toga si ulio cca 8 litara (ali nisi do čepa ulio) i vozio se jos 92km da bi opet ulio 6.5 litara...

sto znaci, da je potrosio manje jer prije nije bio do cepa, a sad je...

po nekoj logici - rezervoar je 9 litara sto znaci da skuter trosi manje od 5 litara, al je jos upitno, jer ne znamo koliko je tocno falilo prvi put do čepa...

buduci da je malen rezevoar, svaki decilitar je bitan za racunanje, tako da ce na kraju ispasti da si se uzalud bojao :D


Grrr ajd cek da procitam ovo par puta da skuzim...  ;D U rezervar stane 8l, tako pise u onome o motoru, i ulio sam 6.5l ali nije bilo skroz na rezevi, taman pocelo dolazit do crvenog, znaci da je bila jos 1.5 l u rezervaru, ali mogao sam proc oko 10-20km s tim, ako i toliko mozda i manje

EDIT: ali cek cek, kako sam onda ulia 8l prosli put, doduse jest bilo skroz na rezevi ali,.. nebi moglo opet stat 8l nego 7l i jos malo.... hebo ga pise u onome 8l rezervar
« Zadnja izmjena: 02 Siječanj, 2009, 17:40:12 Scoot_Fan »
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #17 : 02 Siječanj, 2009, 17:43:35 »
to nije precizno, premalo je litara i premalo kilometara se napravi da bi se detaljnije izracunalo...

dobro znaci nije precizno to s litrom, a sta je onda precizno?

jel sat na skuteru laze?, laze, pređes veci broj km nego sto stvarno pređes, i ajd ti sad meni reci kako ce on detaljno izracunat potrosnju?

a uz to ovisi di toci i kakve je kvalitete gorivo
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #18 : 02 Siječanj, 2009, 17:44:25 »
to nije precizno, premalo je litara i premalo kilometara se napravi da bi se detaljnije izracunalo...

dobro znaci nije precizno to s litrom, a sta je onda precizno?

jel sat na skuteru laze?, laze, pređes veci broj km nego sto stvarno pređes, i ajd ti sad meni reci kako ce on detaljno izracunat potrosnju?
GPS :toothy11:
zaboravio napomenuti i crpke lazu...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Stvarno velika potrosnja...
« Odgovori #19 : 02 Siječanj, 2009, 17:45:47 »
bas tako  :toothy11:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...