Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dilema do 10 000kn!  (Posjeta: 3724 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pinbot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Generic XOR 50
Dilema do 10 000kn!
« : 19 Siječanj, 2007, 15:02:49 »
Pozdrav forumasima, pratim vas vec neko vrijeme, ali tek sad sam se registrirao (neznam zasto iskreno ::))
Razmisljam o kupnji skutera vec neko vrijeme i od svih mogucih kombinacija odlucio sam kupiti novi skuter. Posto za talijana nemam buđet (10k kuna na raspolaganju) izbor mi se sveo na dva: Generic XOR 50 i TGB 303R Black Hawk.
Od ta dva modela najradje bi kupio TGB, medjutim nakon pracenja foruma, i par telefonskih poziva, javio se problem dobavljivosti motora, kao i djelova. Kod Generica je malo bolja situacija, motora ima, a i servis je relativno blizu (u Sv. Nedelji, ja sam iz Samobora). E sad, da nebi ispalo da sam sam odgovorio na pitanja koja sam postavio, htio sam pitati strucnjake (vas  :notworthy:) za objektivno misljenje i pomoci pri odabiru, kao i da preporucite mozda neku trecu soluciju, kako bi mi olaksali zivot :help:
Unaprijed hvala...

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #1 : 19 Siječanj, 2007, 16:28:05 »
E, sad, nije ti lako... Za TGB se ispostavilo da ga je teško dobavit, a i servis možda škripi, a za XOR-a se ispostavilo da ga je teško odblokirat potpuno tj. natirat da ide priko 60-65 km/h (pitaj robija44).
Sad, neznan ništa detaljno o SYM skuterima, osim da su tajvaska firma ka i Kymco, i jedan od Kycovih najjačih konkurenata, iako ne toliko poznati kod nas... O servisu i djelovima isto tako neznam puno, ali mislim da bi SYM Jet 50 skuter moga bit OK, i cijena mu je ispod 10 tisuća kuna...
http://www.gigant.hr/news.aspx?newsID=179&pageID=88&myRootID=4#
Ako neko ima više informacija o tom skutu, nek dopuni...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #2 : 19 Siječanj, 2007, 17:09:30 »
bas sam jucer oprao jednog SYMa, taj isao 50 max, sad jel blokada ili sta, al nije bio ni priblizno novi.
uglavnom, cudni su, imaju neki svoj tip masine, ne ide kit od nicega nego oni imaju svoj neki. e,sad ak ces htjet tunnirat bas i nije preporuka, al kao serijski mi se cini ok.
razmisli jos o necemu rabljenom...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4266
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #3 : 19 Siječanj, 2007, 17:53:49 »
Kupiš moj polovni i još ti ostane love, a šišaš sve serijale http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=280.0  :headbang: :headbang:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #4 : 19 Siječanj, 2007, 17:59:54 »
2 pinbot : Najbolja opcija je kupnja rabljenog starog 3-4 godine - dobijes za oko 7000 kn
              za cca. 2000 kn promijenis sve potrosne dijelove - multivar, remen, kvacilo, vodena pumpa, akumulator, karike, gume, ulje u prijenosu - naravno ako ima potrebe za svime tim i za 1000 kn ugradis alarm

I za tih 10 000 kn imas skoro novog npr. runnera koji sigurno ima rez. auspuh i base kit... (dakle vozio ga je netko tko je brinuo o njemu i u odlicnom je stanju)

Stavis el. blokadu za 50 kn i miran si... Dijelove i servis imas na svakom koraku, mada ti je najbolji servis preko foruma (naci se s nekim forumasom) ili sam polako uciti...

I ja ti garantiram da ce takav skuter preci vise nego neki kinez ili korejanac i ici ce bolje...

A izmedju ta 2 navedena uzeo bih TGB jer je XOR preblokiran  :toothy10:
« Zadnja izmjena: 19 Siječanj, 2007, 18:01:36 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4266
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #5 : 19 Siječanj, 2007, 18:04:49 »
Pa na mojem je več sve zamjenjeno, za ostatak si kupi kacigu i jaknu :)

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #6 : 19 Siječanj, 2007, 20:57:38 »
Kupiš moj polovni i još ti ostane love, a šišaš sve serijale http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=280.0  :headbang: :headbang:
ili kupiš mog leonarda i šišaš sve serijale od 125ccm :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #7 : 20 Siječanj, 2007, 18:55:17 »
Ja ti isto preporučan kupnju polovnog.Kod novog skutera ti nesmiš gledat samo njegovu cijenu.U toj cijeni nije registracija i ostala papirologija uračunata ali nema veze sad to.To zanemari.Kupiš jedan polovni skuter koji što manje kilometara i onda se baciš na posa ovo što ti je MrJ reka:potrošni djelovi i to ti je to :glasses9: :frajer: :headbang:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline pinbot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Generic XOR 50
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #8 : 22 Siječanj, 2007, 10:28:06 »
Hvala na odazivu ekipa :) Mozda nisam na pocetku rekao zasto mi treba skuter, vozilo za prevaliti 10km dnevno za posao, i jednom tjedno mozda na neki brijeg (okolica Samobora, Zumberak) sparkirat se i prosetat po prirodi. Znaci nista posebno, nista nabrijano. Htio bi vozilo koje kad kupim, sjednem na njega i vozi, sta se tice blokade, to ne igra veliku ulogu, ako ide 60ak na sat, to je cisto dovoljno, jedino me brine pouzdanost i dostupnost djelova. S obzirom da ce mi to biti jedino prevozno sredstvo od proljeca do jeseni htio bi nesto po cemu nemoram prckati, dosta mi je kemijanja :laughing1:. Slazem se da su polovni talijani zakon (bili i bit ce) ali nisam imao sa polovnim autima srece, pa me strah polovno bilo sta kupovat vise, tako je i pala odluka za novo. Evo sad je i Sym u igri, cini se ok, mozda Sym i Generic.
BTW, Roby44, jel si ti zadovoljan sa Genericom, izgled je super, masina je poznata, ide 60 bez blokade?, kako potegne u brdo?, jesi imao puno troskova?

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #9 : 22 Siječanj, 2007, 10:41:41 »
a gle, on je kompletno napravljen za normalnu voznju po gradu bez nekih sportskih ambicija, buduci da meni to nije bilo dovoljno neke sam dijelove promijenio i sve ok.
sto se dijelova tice stvarno nemas brige, doslovno sve imaju tako da oko toga nema brige.
ali svakako bi ti preporucio promjenu variomata, sam variomat mu je blokada koji mu ne da vise od 60, s kitom 70...

Offline pinbot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Generic XOR 50
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #10 : 22 Siječanj, 2007, 11:01:39 »
Hvala na informacijama, sad se moram povuc i razmisliti sta cu, javim se kad kupim... :hello:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #11 : 22 Siječanj, 2007, 12:07:07 »
Razmisli i o Kymco Agility 50 4T, ako ti se neda kemijat, kažu da ide skroz OK, a nije dvotaktni, manje zajebancija, više je đir pali-vozi, ali zato nema poštenog tjuninga ka na cvaji, pa sad...
http://www.kymco.hr/modeli_info.asp?id=9
I on je ispod 10 tisuća kuna, pa bi moga bit OK kupnja (bar neće bit smrada od izgorenog ulja... :laughing7: )
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline vanilla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Ženski
  • Brm brm
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia SR DiTech
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Malossi ditech kit
  • MojSpuh: Leovince RR
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #12 : 22 Siječanj, 2007, 12:42:57 »
Hvala na odazivu ekipa :) Mozda nisam na pocetku rekao zasto mi treba skuter, vozilo za prevaliti 10km dnevno za posao, i jednom tjedno mozda na neki brijeg (okolica Samobora, Zumberak) sparkirat se i prosetat po prirodi. Znaci nista posebno, nista nabrijano. Htio bi vozilo koje kad kupim, sjednem na njega i vozi, sta se tice blokade, to ne igra veliku ulogu, ako ide 60ak na sat, to je cisto dovoljno, jedino me brine pouzdanost i dostupnost djelova. S obzirom da ce mi to biti jedino prevozno sredstvo od proljeca do jeseni htio bi nesto po cemu nemoram prckati, dosta mi je kemijanja :laughing1:. Slazem se da su polovni talijani zakon (bili i bit ce) ali nisam imao sa polovnim autima srece, pa me strah polovno bilo sta kupovat vise, tako je i pala odluka za novo. Evo sad je i Sym u igri, cini se ok, mozda Sym i Generic.
BTW, Roby44, jel si ti zadovoljan sa Genericom, izgled je super, masina je poznata, ide 60 bez blokade?, kako potegne u brdo?, jesi imao puno troskova?

ak mislis osvajat brda, onda nikako nemoj te jeftine skutere.. radije uzmi taj poggialijev za 7000kn, za tih 3000si kupis kacigu i jaknu i sve super, imas skuter koji je piaggio, trajna masina, ako ti bude preslabo uvijek moze tuning, a da ne govorim da servisa za njih, a bome i dijelova ima stvarno na svakom cosku.. a ovi xorovi, simovi, cpiovi i ostali se nisu bas pokazali kao najsretnije rijesenje

btw ako te tak jako strah, povedi sa sobom nekog ko se kuzi u motore, il kupi od nekog poznatog.. ima tisuce i tisuce nacina, a vjeruj mi ipak je sigurnije nego kupovat te prakticki no name skutere.
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2007, 12:45:31 vanilla »
aj bok

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Dilema do 10 000kn!
« Odgovori #13 : 23 Siječanj, 2007, 22:56:19 »
Razmisli i o Kymco Agility 50 4T, ako ti se neda kemijat, kažu da ide skroz OK, a nije dvotaktni, manje zajebancija, više je đir pali-vozi, ali zato nema poštenog tjuninga ka na cvaji, pa sad...
http://www.kymco.hr/modeli_info.asp?id=9
I on je ispod 10 tisuća kuna, pa bi moga bit OK kupnja (bar neće bit smrada od izgorenog ulja... :laughing7: )

sad je i KYMCO ZX 50 ispod 10.000kn (9.500), a i vitality 50 na akciji, doduse malo skuplji od 10.000 (10.900), ali je zato sigurno best buy u ekonomskoj klasi, performansama i dizajnom.

sto se tice agilityja, imamo za manje od 1.000kn originalni kymco kit od 70ccm, jako dobro dodje :-) Iako, od svih 4T 50cc skutera, ide daleko najbolje.

Inace, kymco je prvi u ponudi imao 4T skuter od 50cc, jos 1997 godine, postojao je model Filly 50, to ti je kasnije iskolonirano u ovo sto se kod nas zove Baotian, a u biti klonira svaki kineski proizvodjac :-)