Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Runner SP  (Posjeta: 94782 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #420 : 20 Listopad, 2009, 19:17:49 »
Preuzeo sam karb od slow-a. Također skužio je u čemu je bio problem one vožnje bez gasa. Isti sindrom kao kad se ključ zgasi u vožnji pa se čuje ono zujanje.
Morat ću šarafić od smjese još otvoriti, ali otom potom kad stavim novi karb.

S karbom su također došli W3 igla i nekakava dizna 96.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #421 : 20 Listopad, 2009, 19:31:50 »
S karbom su također došli W3 igla...


Ona u odnosu na W7 obocaguje smjesu na vrlo malim otvorima gasa (od lera do 1/3), a ne previse osjetno i izmedju 1/3 i 3/4
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2009, 19:33:49 3alfa3 »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #422 : 20 Listopad, 2009, 20:37:40 »
Eh, da zaboravio sam napisat da je zlatni šarafić, dakle ovaj za smjesu na novom karbu okrenut na 2 i 1/4 kruga po defaultu.


Ona u odnosu na W7 obocaguje smjesu na vrlo malim otvorima gasa (od lera do 1/3), a ne previse osjetno i izmedju 1/3 i 3/4

Čemu to obogaćivanje smjese na tim otvorima gasa služi? Da se smanji trokiranje ili?
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2009, 23:15:10 Antares »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #423 : 21 Listopad, 2009, 18:22:08 »
Stavio sam frgu. Upalio skuter i početni ler okretaji su bili oko 1200rpm, dakle slabo. Pustio sam ga da radi i kad je došao na drugu crticu sam išao voziti. Trokiranje je bilo koma i kao da je "blokada" na 7k rpm gdje treba držat gas 2sek i onda tek počne vrtit okretaje više.
Kasnije kad se zagrijao je išao dosta bolje, ali daleko je to od onoga što je bilo.

Problemi:

1. Ovo trokiranje na 7k rpm i dalje postoji makar je skut zagrijan na 5 crtica
2. Kad se da full gas skuter krene drži 1 sek i onda kao da se zbelsira na pol sekunde i onda nastave okretaji rast
3. Max okretaji su na 9700... tu zakuca i neće više. Prije su bili na 10600
4. Šarafić smjese je po defaultu bio okrenut 2 kruga i 1/4. I dalje je bio isti drek kao i na prošlom karbu di se nakon puštanja gasa čulo zujanje umjesto rad motora. Okretao sam šaraf za smjesu u lijevo još oko 2 kruga, al nije ništa puno bolje. Mislim mogu još probat vrtit, al što to neće bit previše?


Idem sad u kino pa ću usput pratit malo kako se ponaša skuter.
« Zadnja izmjena: 21 Listopad, 2009, 18:24:26 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #424 : 21 Listopad, 2009, 19:31:45 »
Kad dodjes do mene da ti Deltu postelam, budem ti vidio i karb. Barem da ti kazem sto napraviti.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #425 : 21 Listopad, 2009, 21:57:14 »
prevelika je to dizna 96 to nisi trebao ni stavljati..
probaj sa oko 80 diznom (ja imam 78 na 20.5 frgi a airbox ima rupu oko 25mm)..
normalno je da su pali okretaji jer si sa većim frgazerom dobio nešto momenta pa sad treba i prijenos uštelati, dakle rolice lakše..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #426 : 21 Listopad, 2009, 23:02:47 »
prevelika je to dizna 96 to nisi trebao ni stavljati..
probaj sa oko 80 diznom (ja imam 78 na 20.5 frgi a airbox ima rupu oko 25mm)..
normalno je da su pali okretaji jer si sa većim frgazerom dobio nešto momenta pa sad treba i prijenos uštelati, dakle rolice lakše..

on (Antares) ima i dalje 19 frgu, samo sto je drukcija verzija odnosno unutrasnji setup karba, a dizna koju trenutno ima je broj 85. ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #427 : 21 Listopad, 2009, 23:21:51 »
on (Antares) ima i dalje 19 frgu, samo sto je drukcija verzija odnosno unutrasnji setup karba, a dizna koju trenutno ima je broj 85. ;D

Igla je na 2. zubu, klipic 40, a ler dizna 50?
Pitanje je i dalje kako je airbox preradjen

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #428 : 21 Listopad, 2009, 23:36:48 »
Igla je na 2. zubu, klipic 40, a ler dizna 50?
Pitanje je i dalje kako je airbox preradjen

setup se u potpunosti poklapa sa tvojom tablicom, dakle ovo sto si naveo je tocno. Vjerojatno se treba pozabaviti sa vrlo vaznom stvari, a to je adekvatna rupa na airboxu za usis zraka.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #429 : 22 Listopad, 2009, 00:16:09 »
setup se u potpunosti poklapa sa tvojom tablicom, dakle ovo sto si naveo je tocno. Vjerojatno se treba pozabaviti sa vrlo vaznom stvari, a to je adekvatna rupa na airboxu za usis zraka.

Da, bez tog podatka nista

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #430 : 22 Listopad, 2009, 00:54:17 »
Stavio sam sliku airboxa na prošloj stranici, ali ne kužim zašto bi se airbox trebao dirati, ako je s prošlim karbom bilo sve ok (osim onog problema nakon puštanja gasa)?

Dizna je valjda 85... nisam ništa tamo dirao, a po defaultu dolazi 85.
Predrastični su ovo problemi da bi se radilo o položaju igle.

Na pojačavanje gasa skuter reagira koma. Ako je davanje gasa umjereno skuter ide još kako tako makar trokira tu i tamo.
Okretaji i općenito snaga skutera su koma...

Također čini mi se da je potrošnja veća, ali nisam siguran jer nisu baš pouzdane ove crtice na piaggio (ili samo kod mene...), ali to je vjerojatno posljedica prebogate smjese (4-5 kruga otvoreno...).


« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 01:22:36 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #431 : 22 Listopad, 2009, 01:27:45 »
Ne radi se tu o ovom dijelu airboxa nego o dijelu gdje zrak u njega ulazi kao i o poklopcu airboxa

Ovako bi to trebalo napravit (kod mene je u igri i jos jedna rupa 9mm):

Ova rupa 18x28mm moze biti i nesto veca (ali ne manja)




Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #432 : 22 Listopad, 2009, 01:31:28 »
Gore sam sve napisao, a zaboravio jednu od glavnih stvari, a to je da seo sim trokiranja skuter guši.

Pogledat ću sutra airbox, al opet čudno mi je da je prošli karb radio ok, nije se gušio (osim na brdu bez gasa) niti trokirao.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #433 : 22 Listopad, 2009, 01:33:21 »
...osim trokiranja skuter guši.


Ta dva pojma su dijametralno suprotna.
Gushenje je nedostatak benzina u smjesi, a trokiranje nedostatak zraka

Nije nemoguce da se to desi na istom karbu na razlicitim otvorima gasa, ali 99% sam siguran da u tvom slucaju nije to u pitanju nego ili gushenje ili trokiranje

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #434 : 22 Listopad, 2009, 01:44:37 »
Hm ovako. Dakle krećem sa npr. 1/4 gasa skuter će trokirat do 7k rpm, tu će zagušit, ja ću dat jači gas nastavit će ić i zagušit na nekih 8000 gdje opet treba jače dat gas. Zatim na skoro full gasu će doć do 9000 rpm pa malo narast pa se vratit na 9000 itd. ugl dosta nestabilno na tim višim okretajima, makar ga nisam ni previše vozio na preko 8000 jer mi je bio bad pošto je stanje koma.

Ali to gušenje nije jedanako kao ono koje mi je nakon vožnje bez gasa gdje dam gas pa se čuje samo zujanje i skuter kako pokušava krenut već se ovdje čuje zvuk kao da trokira, ali posljedica je ista, a to je da ne reagira na gas.

Sve to skupa dosta sporije traje nego bi trajalo na proštom uštelanom karbu... kao da fali snage.


Jel ima ikakve veze koliko je cijev unutar karba? Meni se vide navoji gore (a ista stvar je bila i na prošlom karbu).

« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 02:00:22 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #435 : 22 Listopad, 2009, 02:00:25 »
Ler je stabilan? Ako je, to iskljucuje falsh zrak.

Ponavljam, trebao bi podatak kako je (ako je uopce) airbox preradjen.
Okretaji kod 2T u vezi stelanja karba ne igraju (bitnu) ulogu nego samo polozaj rucice gasa (otvor gasa)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #436 : 22 Listopad, 2009, 02:01:28 »
Jel ima ikakve veze koliko je cijev unutar karba? Meni se vide navoji gore (a ista stvar je bila i na prošlom karbu).

Nema veze. Bitno da okretanjem rucice gasa klipic karba ide skroz do kraja, a ne da ga se vidi kad se gleda kroz karb, a gas odvrnut do kraja

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #437 : 22 Listopad, 2009, 02:06:24 »
Ler je stabilan? Ako je, to iskljucuje falsh zrak.

Ponavljam, trebao bi podatak kako je (ako je uopce) airbox preradjen.
Okretaji kod 2T u vezi stelanja karba ne igraju (bitnu) ulogu nego samo polozaj rucice gasa (otvor gasa)

Baš sam si mislio dok sam čekao na zadnjem semaforu od doma kako je jedino što sam uspio naštelat ler. Okretaji su stabilni na nekih 1900 kako sam i nariktao (kad je hladan su bili na oko 3500, ali se spustili ubrzo na 3k pa onda na 2k).
Što se tiče ovog airboxa. Dakle misliš da bi prošli karb mogao normalno raditi, ako airbox nije bio prerađen? (ako uopće je, ali pretpostavljam da je... pitat ću sutra chupsy-a, zaboravio sam, a sreo ga u kinu danas hehe)
Vidim tamo na trznici da benjamin prodaje 19 BD. Sve mi dođe da kupim njega i prebacim dijelove unutra pošto me stvarno živcira smještaj ovog šarafa za smjesu i mučenje oko riktanja istog.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #438 : 22 Listopad, 2009, 02:27:00 »
Dakle misliš da bi prošli karb mogao normalno raditi, ako airbox nije bio prerađen? (ako uopće je, ali pretpostavljam da je... pitat ću sutra chupsy-a, zaboravio sam, a sreo ga u kinu danas hehe)

Oba karba koja imas bi trebala raditi u slicnim uvjetima slicno pa me cudi da je sada tako velik problem sa ovim karbom.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #439 : 22 Listopad, 2009, 02:29:48 »
Oba karba koja imas bi trebala raditi u slicnim uvjetima slicno pa me cudi da je sada tako velik problem sa ovim karbom.

Yep, kužio bi i ja da se radi o finesama, ali ovo je kao da je skuter 50% hendikepiran.
Sutra ću fino sve rastavit i ponovo sastavit pa ako nema pomaka ide gore stari karb dok ne sredimo ovo s deltom. Koliko sam već kompova znao složit i onda jedan od 20 neće upalit. Sve rastavit, sastavim i odjednom sve ok. Sad ćemo vidjet jel tako sa motorima or... NOT hehe
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 02:31:36 Antares »