Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Runner SP  (Posjeta: 94781 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #400 : 17 Listopad, 2009, 00:03:25 »
Naravno, al bad mi ga stisnut na 10k+ okretaja kad nije na 6 crtica. Oduvijek pazim da ne pretjerujem kad cilindar nije na skroz radnoj temp.

koja je normalan radna temp na serijskom, a koja na  kitu 70?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #401 : 17 Listopad, 2009, 00:35:55 »
koja je normalan radna temp na serijskom, a koja na  kitu 70?

Idealna bi bila 55C za LC

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #402 : 17 Listopad, 2009, 01:05:18 »
Idealna bi bila 55C za LC
to je nemoguce pogotovo ako je nakitan cyl

meni je bila oko 75 stupnjeva,na mina masini i SF koji ima jedan od najvecih kilera

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #403 : 17 Listopad, 2009, 01:15:21 »
A znate li po "crticama"  (gilera display)  Jel moguce da 1 crtica oznacava 20C?  Govorimo o ser mashini!
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #404 : 17 Listopad, 2009, 01:15:33 »
to je nemoguce pogotovo ako je nakitan cyl

meni je bila oko 75 stupnjeva,na mina masini i SF koji ima jedan od najvecih kilera


Ponavljam, 55C je idealna temperatura LC  cvaje. Na toj temperaturi cvajo daje najvise snage.
Kako ces ostvarit tu temperaturu - ostavljam tebi da rijesis. Na 75C (pa i dosta vise) se svakako mozes vozit bez stete za mahsinu, ali neces imati snagu koju bi imao na 55C

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #405 : 17 Listopad, 2009, 01:17:59 »
A znate li po "crticama"  (gilera display)  Jel moguce da 1 crtica oznacava 20C?  Govorimo o ser mashini!

Ne mozes tako racunat. Uostalom, 6 crtica bi onda znacilo 120C, a sigurno nije tako.
Racunaj (ako je sat ispravan) da je 6 crtica neka normalna temperatura koju najcesce skuteri imaju. Za preciznije bi trebao imati posten instrument za mjerenje.
Taj sat je vise indikator ako rikne remen vodene pumpe ili sistem nije odzracen kako treba, a ne da bi njime precizno mjerio temperaturu

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #406 : 17 Listopad, 2009, 11:59:30 »
Ne mozes tako racunat. Uostalom, 6 crtica bi onda znacilo 120C, a sigurno nije tako.
Racunaj (ako je sat ispravan) da je 6 crtica neka normalna temperatura koju najcesce skuteri imaju. Za preciznije bi trebao imati posten instrument za mjerenje.
Taj sat je vise indikator ako rikne remen vodene pumpe ili sistem nije odzracen kako treba, a ne da bi njime precizno mjerio temperaturu
  OK  HVALA NA INFO!
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #407 : 17 Listopad, 2009, 12:45:22 »
Totalno sam zadovoljan ugradnjom termostata i sređivanjem mješavine.
Skuter više toliko ne dimi, a jučer navečer sam bio vani, neznam koliko je bilo stupnjeva, ali dosta hladno i skuter se baš fino zagrijavao. Skoro pa uopće nema trokiranja na hladno kako je prije bilo.
Čak sam imao jedan race sa nekim starim runnerom 209cc i držao sam ga do 60kmh.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #408 : 17 Listopad, 2009, 12:49:01 »
Samo eto kad nema 6 crtica meni bad stisnut :D.
::) ::)  neboli to njega , necemu nis bit ,samo gasss  :toothy11:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #409 : 17 Listopad, 2009, 13:06:25 »
Stigla nova frga. Trenutno je kod slow-a i razmišljam dal da je pokupim ili da čekam ostat dijelova koji trebaju stići.

ugl. zanima me koji sad postupak slijedi sa stavljanjem nove frge?

Samo ju stavim kako je ili da šaraf smjese odmah prije stavljanja stavim na krug i pol otvoreno? Inače radi se o PHBG BS karbu dakle default dizna tog karba je 85. Valjda će bit ok pošto vidim da i alfa na svom setupu ima istu ili sličnu diznu, a slični su nam setupovi skutera.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #410 : 17 Listopad, 2009, 13:11:18 »
Stigla nova frga. Trenutno je kod slow-a i razmišljam dal da je pokupim ili da čekam ostat dijelova koji trebaju stići.

ugl. zanima me koji sad postupak slijedi sa stavljanjem nove frge?

Samo ju stavim kako je ili da šaraf smjese odmah prije stavljanja stavim na krug i pol otvoreno? Inače radi se o PHBG BS karbu dakle default dizna tog karba je 85. Valjda će bit ok pošto vidim da i alfa na svom setupu ima istu ili sličnu diznu, a slični su nam setupovi skutera.

Okreni taj serafic na 1,5 kruga pa nek to bude polazna tocka stelanja lera.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #411 : 17 Listopad, 2009, 14:15:12 »
Okreni taj serafic na 1,5 kruga pa nek to bude polazna tocka stelanja lera.

lera? što nije drugi šaraf za ler, a ovaj za niske okretaje u kojima skuter kreće?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #412 : 17 Listopad, 2009, 14:24:30 »
mislio je da šarafić za smjesu odvineš za 1.5 krug a dalje štelaš sa velikim šarafom ler..

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #413 : 17 Listopad, 2009, 14:33:21 »
ok,

a hoću li morat radit one dionice od 1km sa gašenjem nakon 4sek itd. što je već napisano u postupku... i gledat svijećicu?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #414 : 17 Listopad, 2009, 17:42:10 »
ok,

a hoću li morat radit one dionice od 1km sa gašenjem nakon 4sek itd. što je već napisano u postupku... i gledat svijećicu?

Tako bi to trebalo napraviti.
Ali na tvom mjestu bi se samo usredotocio na polozaj igle. Ako ti pase na 1. zubu onda je tako stavi, a ako ne, onda na 2.
Kod W7 igle glavna dizna (osim na full gasu) ne utjece puno na potrosnju (a taj dio te ocito zanima jer inace bi ti i ovaj karb koji imas bio OK).

Prvo stavi taj karb na skut, okreni serafic smjese 1,5-2 kruga u lijevo od skroz zaserafljenog i vozi se dan-dva. Za svaki slucaj, pogledaj svjecicu poslije toga.
Onda spusti iglu do kraja pa vozi, ali pazi da se skut ne gushi na otvorima izmedju 1/4 i 1/2. Ako se ne gushi i odziv na gas je OK, onda ostavi tako.


Vec sam zaboravio.... Airbox je kako preradjen?

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #415 : 17 Listopad, 2009, 21:06:56 »
Prvo stavi taj karb na skut, okreni serafic smjese 1,5-2 kruga u lijevo od skroz zaserafljenog i vozi se dan-dva. Za svaki slucaj, pogledaj svjecicu poslije toga.
Onda spusti iglu do kraja pa vozi, ali pazi da se skut ne gushi na otvorima izmedju 1/4 i 1/2. Ako se ne gushi i odziv na gas je OK, onda ostavi tako.

Dakle stavim ga bez obzira kako je okrenut šarafić za smjesu sad i onda na zagrijanom skuteru riktam?

Vec sam zaboravio.... Airbox je kako preradjen?

Poslikat ću to ili pitat chupsy-a u pon.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #416 : 17 Listopad, 2009, 21:40:49 »
Dakle stavim ga bez obzira kako je okrenut šarafić za smjesu sad i onda na zagrijanom skuteru riktam?

Vidi koliko mu treba da ga skroz zaserafis - nije da ce ti taj podatak trebati, ali neka..

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #417 : 18 Listopad, 2009, 14:32:47 »
Vec sam zaboravio.... Airbox je kako preradjen?

Evo kako izgleda airbox. Kad sam ga otvorio začudilo me koliko je ulja u onom poklopcu aixboxa i kako je zmazana spužva. Prošli put kad sam otvarao da stavim novu spužvu to nije bilo tako.


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #418 : 18 Listopad, 2009, 21:20:59 »
Sto se tice preradjivanja airboxa, ne mogu pronaci sada malossijeve upute gdje pise koliki treba biti promjer za airbox od aeroxa (za 19 i 21 frgu), ali znam da je na mom skuteru promjer rupa na airboxu veci, odnosno 2x20mm. Tako sam stavio zbog jednostavno boljih performansi koje najvise dolaze do izrazaja u samom startu i jos nekih stvari, ocekivao sam vecu potrosnju, medjutim pokazalo se kao suprotno. Frga je 17.5 i cilindar malossi sport.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Runner SP
« Odgovori #419 : 19 Listopad, 2009, 01:35:55 »
Što znači kakvo je stanje mog airboxa sad? Znam samo za običan, običan bez lulice i prema malossi uputama (to je nekakvo bušenje rupa jel?). Neznam kako bi ta lulica trebala izgledat, ali kad mi je chupsy davao serijske dijelove tamo je bio nekakav šuplji gumeni dio, makar čini mi se preuzak da bi išao u ovu rupu od airboxa.

Inače mislim da je širina ove rupe oko 40-50mm, a visina 20-25mm. Na najširem dijelu naravno.
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2009, 01:37:35 Antares »