Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007  (Posjeta: 2969 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« : 15 Kolovoz, 2024, 10:39:33 »
Stiglo novo daily drive vozilo, nemojte pitat zašto najodvratniji skuter ikad jer je bio ultra povoljan i preko poznanika. Stajao je zadnjih 5g pod ceradom, tako da ga je vlaga malo napala i neki dijelovi su pohrđali, gume dotrajale, čeljusti blokirale, sic pukao po šavu, akumulator umro, rega istekla i trebalo je detaljan servis napraviti.Ali generalno na okupu, osim što su zmigavci malo poljepljeni trakom.
Na satu je 16900km i naravno ni pinjon ne broji kilometre niti pokazuje brzinu, ali to sam tek kasnije vidio...
Uz skuter je išao kofer i original cerada njegova.
Nakon 2g stajanja spojili smo aku i na zub je kresnuo, lijepo radio i to je bio razlog zašto sam ga uzeo.
Evo i koja slika kad smo ga dovezli.





Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #1 : 15 Kolovoz, 2024, 10:47:43 »
Za početak sam odradio komplet inspekciju i servis

raskopane i preslozene čeljusti
novo kočiono ulje
ulje u mašini 5w40 eni
filter ulja
zračni filter sa airboxom opran i nauljen
Rolice provjerene, u tvorničkoj toleranciji, olakšane sa 12 na 10.8gr
Feder centralni još uredan po manualu
federi kvačila crveni najtvrđi iz seta za leader mašine
remen oem novi
polutke otvorene,očišćene i stavljena nova grafitna mast
nove zadnje pločice
nova svjećica denso
novi akumulator
















ugrađen veči kofer od 35L sa alu platom ispod njega
« Zadnja izmjena: 25 Kolovoz, 2024, 08:41:43 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #2 : 15 Kolovoz, 2024, 11:27:17 »
Malo je onda estetski poriktan samo za regu, opran, pofarban hrđavi lim na vilicama, skinute oznake s jedne strane jer je pola slova falilo, malo ušprican prednji blatobran itd.

Popio cugu s Matijom i regao skuter, čak je i novu podlošku za tablicu dobio.











Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #3 : 15 Kolovoz, 2024, 11:33:22 »
Evo ga regan i odma spreman da ide na more, pa će se tamo drljat tjedan dana...










Isprobao sam ga ja još dan -dva po ZG-u prije puta da nebi bilo nekih izvanrednih pi*darija pošto je dugo stajao. Ostao sam ugodno iznenađen kako taj 200cc (zapravo 181cc)skuter ide.
Mali puni 124-125gpsa ko iz šale, ima ekstremno dugu getribu.
omjer je 9.5 okretaja zvona za jedan okret kotača koji je 16cola.






« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2024, 11:43:06 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #4 : 15 Kolovoz, 2024, 12:46:39 »
I Matija bez tablice :icon_scratch: :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #5 : 15 Kolovoz, 2024, 20:17:27 »
Konacno jedan zanimljiv skuter na forumu  :headbang: :headbang:

Cuo sam da jako dobro idu te 200 ie masine, samo ne znam kak je sa djelovima, jel tu pase ista sa leadera ili quasara?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #6 : 17 Kolovoz, 2024, 02:10:45 »
Hehe, meni je postao zanimljiv tek kad sam ga kupio  :laughing11:

Prijenos je isti kao na leaderu, drugo nema nekog doticaja u globalu.

Na moru je naravno bio show. Uputili smo se u Knin na 5.8, dan prije smo pokrpali crvom moju zadnju gumu i odlučimo se ići frend i ja na mojem, a drugi frend sa KLE-om,. Ideja je bila da nas 50cc ne usporava previše pa smo s ovom kombom otvorenom cestom bili brži.
Sve je bilo oke dok u Erveniku nadomak Knina nije izletio crv i ispustila guma. Sreća u nesreći je bila što se to desilo 200m od poznatog restorana Kod Pere koji je bio krcat ljudima, pa smo tamo uspjeli skrpat gumu sa crvićima koje smo ponijeli i napumpat gumu sa pumpom koju smo užicali od lika koji kolje janjce.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #7 : 17 Kolovoz, 2024, 02:29:56 »
Naravno da bez problema nije uspjelo izdrzat do izlaska iz Knina , a uz to što je flisnula guma počelo je nešto i mljet iza kod getribe/kotača. Zaključili smo da se sasuo ležaj kotača u supportu, pa je sad frend koji je bio samnom prešao na KLE na kojem je kofer postavljen tako da se dvoje praktički ne mogu voziti, ali nije bilo nekog izbora... Onda je opet pred ulazom u Šibenik crv izletio i guma ispustila. Tu u pomoć pristiže Lukazikaovic s foruma kojeg sam zvao kao đoker zovi i baš na sreću je bio par kilometara od nas na selu i imao je kompresor da nam dođe napumpat gumu, mi smo to opet skrpali s tim nevaljalim crvima.






Hvala Luki što je izašao u susret, dužan sam uslugu za ovo :)

Uglavnom tu već zaključujemo da ti crvi ne valjaju i kombiniramo kako ćemo i šta, praznik je i osim pumpi ništa ne radi. čak je Luka zvao svog vulkanizera da otvori radnju i pokrpa nam gumu, ali čovjek naravno bez 100e ne otvara radnju što nama nije bila opcija jer je guma stara 11g i nema smisla davat tolike novce za krpanje, pa idemo na rizik dalje i smišljamo di kupit one sprejeve za krpanje i pumpanje guma pa odlučujemo stat na sve pumpe koje su usput.

Našli mi to na prvoj pumpi i uzimamo dva komada, kao jedan bude nam dosta, ali nek bude i drugi za rezervu.

nearest station to me now

Naravno sad je crv ispao na najgorem mjestu kojem je moglo, u sred zavoja na Šibenskoj obilaznici poslije samog izlaza iz tunela i ne mogu se nigdje sklonit da me netko ne pokupi. Nekako smo se spustili na sam trokut kod uključenja



Naravno ovaj mulec sa KLEom je odletio od nas i onda se preko kontra smjera vratio do nas( u međuvremenu se ovaj vratio vozit samnom jer mu se kičma prefrkala ko upitnik).
Mečemo zadnji crv i pumpamo gumu sa pjenom iz spreja, naravno morali smo iskoristit oba dva jer jedan nije bio dovoljan.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #8 : 17 Kolovoz, 2024, 02:55:53 »
I tako smo došli na par kilometara od Vodica i trka me frend, eeee prska me sprej i pokazuje mi ruke kako ga je poprskalo. Nije baš ugodno kad ti flisne guma na 7-8 banki, a ekipa se napikava na guzicu. Još frend maše s rukama umjesto da se drži pa sam malo manevrirao, sreća svaki put smo prošli bez pada.
Eto smeče od spreja nije se skorilo i uz to što je guma opet izbušena sad je i sve živo isprskano s tim smećem od spreja koji je ljepljiv.
Tu je naravno bio kraj igre jer više nemamo crvića, pa su dečki otišli u Pirovac po kombi i prikolicu, a ja sam čekao na cesti skoro 2h dok se nisu vratili, potovarili i gas u apartman.



Slijedeće jutro sam odmah zvao sve vulkanizere u uzoj i siroj okolici i nađem ja gumu kod Auto Antonio u Šibeniku( malo unikatna dimenzija), kaže evo kreće kombi iz Splita može mi dovest gumu za Šibenik. Reko okej može, koliko to košta?
Veli lik" aaaeee to ti je ravno 100e nemaš izbora" a u Web shopu guma piše da košta 62e. Velim dobro javim se i mislim si nedam ti g#vn#ru 100e pa makar se ne vozio ni dana više na moru.

Ajmo đoker zovi, Markaneeee(chalenbeen) pomagaj di u Zadru mogu nać gumu ove unikatne dimenzije? Kaže zovi HVZ vulkanizerstvo Zara, ako oni nemaju onda teško tko ima.
Zovem ja tamo kažu evo ima jedan Mitas na stanju 60e cijena montaža i balans su vam gratis kad kupite gumu kod nas. Rezervirao ja to na ime i otišao u garažu skidati kotač. Nešto sitno alata smo ponijeli, ali gazda ima garažu sa ponešto alata pa nam je posudio sve što bam je trebalo, iako se i Marko ponudio da će sa Paga donijeti bilo što ako treba...

Tako smo mi to demontirali, otišli za Zadar, tamo zujali, frend si je i kacigu kupio usput, smontirali tu gumu, kupili ležaj supporta u Tokiću jer se rasuo. Zvali Marka da pomoć trebamo jer ćemo peć roštilj i da dođe pomoć to pojest i popit pokoje piće s nama.







Eto i to smo pošerafili, dalje nije bilo pi*darija...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1321
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #9 : 17 Kolovoz, 2024, 11:10:04 »
kakve ti probleme imas hahah.,al da 100 eu za pokrpat gumoi da bog da mu niko u radnju vise ne doso .,ja sam vec 2 put ove g tripovo sa sportcitiem do krka istre sa zenom i to je top.
0981674245

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3019
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #10 : 17 Kolovoz, 2024, 11:21:05 »
kakve ti probleme imas hahah

To je točno onaj razlog zašto ja to prvo napravim na skuterićima, osvježim te pi*darije baš da ne dođe do svega toga hahah


Ajmo đoker zovi, Markaneeee(chalenbeen) pomagaj di u Zadru mogu nać gumu ove unikatne dimenzije? Kaže zovi HVZ vulkanizerstvo Zara, ako oni nemaju onda teško tko ima.
Zovem ja tamo kažu evo ima jedan Mitas na stanju 60e cijena montaža i balans su vam gratis kad kupite gumu kod nas. Rezervirao ja to na ime i otišao u garažu skidati kotač. Nešto sitno alata smo ponijeli, ali gazda ima garažu sa ponešto alata pa nam je posudio sve što bam je trebalo, iako se i Marko ponudio da će sa Paga donijeti bilo što ako treba...

Tako smo mi to demontirali, otišli za Zadar, tamo zujali, frend si je i kacigu kupio usput, smontirali tu gumu, kupili ležaj supporta u Tokiću jer se rasuo. Zvali Marka da pomoć trebamo jer ćemo peć roštilj i da dođe pomoć to pojest i popit pokoje piće s nama.

 ;D :toothy11: :headbang: :icon_thumright:

Za ekipu uvik na usluzi ako sam u mogućnosti... nije nikad bio problem!
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV 750 2017g

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #11 : 17 Kolovoz, 2024, 11:30:17 »
Prije cca 2 godine, razrezao sam straznju gumu i osjetio da nema tlaka 500tinjak metara od benziske u Krapini (presao preko neceg sto je napravilo 1cm rez na gumi i nisam to osjetio, tlak pao na ispod 1 bar koliko sam izmjerio na pumpi kad sam dosao). Vidio da crv nebi pokrpao jer je rez bio oko 1cm, a guma vec skoro celava, i trebalo je nekako doci doma u ZG, a bila je nedjelja. Kupio sprej, naspricao ga cijelog u gumu, napumpao i krenuo. Izdrzalo je uz spricanje po repu motora do prve slijedece benziske, tamo dopumpao. I tako 2-3 puta do ZG i kod svakog slijedeceg dopumpavanja, trebalo je manje zraka dopumpat. Kad sam parkao motor u garazu, napumpao iz znatizelje gumu na 2.9 i drugi dan izmjerio 2.9. Dakle, sprej treba neko vrijeme da se skori u gumi, to je moj zakljucak. Ali, dosao kuci malo sporije nego inace i morao cistit rep motora, ali, ispalo je super je je druga opcija bila  slep sluzba.
« Zadnja izmjena: 17 Kolovoz, 2024, 11:32:48 3alfa3 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #12 : 17 Kolovoz, 2024, 21:09:38 »
Jbg u planu je bilo kupiti nove gume prije puta i onda ići na more, ali naravno uvijek nešto iskrsne pa onda to nejde uvijek po planu.
Skuter troši toliko smiješno malo da to nisu istine. Napravim 250km sa 5.5L goriva, tako da je prosjek na dva točenja bio 2.2L.i stalno je u sport modu. Ima tipku za šaltanje eco/sport, iako ja neku značajnu razliku nisam primjetio.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6075
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #13 : 17 Kolovoz, 2024, 21:53:44 »
 Kak vam moze crv izletit?pre velika rupa? :icon_scratch:
Ja sam vec 10-tak guma pokrpo s onim setom s aliexpresa i svi drze
Cak i moja guma na motoru a stisnem ga povremeno i preko dve glave.
Takoder u zagorju imao situaciju da sam krpao sa sprejom gumu na zecu i drzala je tjedan dana dok nisam novu stavio :glasses9:


Jbt stvarno te izjebala maximalno
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2024, 08:46:56 ljubo46 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #14 : 18 Kolovoz, 2024, 10:55:30 »
Falilo je ljepilo u tom setu, a i pitaj boga kakva je kvaliteta toga. Frend isto veli da je na autima masu puta krpao pa nikome nije ispao...Pitaj boga...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #15 : 18 Kolovoz, 2024, 11:15:23 »
A jesi li sta budžio oko prenosa ili je sve serijala?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #16 : 18 Kolovoz, 2024, 12:39:50 »
Da,da pisat cu o tome...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #17 : 22 Kolovoz, 2024, 01:38:16 »
Uočivši kako skuter ima dosta mlitav start odlučio sam kod Zvonkeca potokarit ventilvar i variomat kako bi remen sišao niže u startu. Tom preradom smo dobili 1.5mm u dnu i stanje se dosta popravilo, ali još uvijek nisam skroz zadovoljan. Na žalost nisam slikao postupak tokarenja, ali radili smo već prije te stvari pa tko prati zna o čemu se radi.
Istestirao sam i ponašanje okretaja u ubrzanju i zaključio da mi treba još okretaja. Trenutno da 10.8gr vrti oko 7200-7400rpm u ubrzanju i već na 85-90 gpsa počinje odlaziti u prevrtavanje. 9000rpm imam na 117gpsa, a na krajnjoj od 124-125 dolazi do 9850 rpm i nejde ni okretaja višlje. Blokadu ne čujem, ali lako moguće da je tu. Trebao bi probati na nogarama ima li blokadu i gdje je....

Slijedeći planovi u vidu performansi je podići okretaje na nekih 8300rpm u ubrzanju jer mi se tu učinio najjači, a kasnije možda probati i da Techpulley ili Dr.pulley rolicama. Preškrt sam dat 130ak eura za sportski variomat za sad...Nanjušio sam da 250 i 300cc agregati imaju 21x17 rolice dok leaderi i ova kemija kineska imaju nazivno 21x17 dok su na šubleru mjere 20.6x17, tako da ću probati i sa dlaku većim rolicama ukoliko negdje nađem kakav rabljeni set. Za sad sam od Zvonkeca iz šteka izvukao 20.6x 17 od vxra koje će služiti za olakšavanje i testiranje prije finalnog određivanja težine.

Inače na moru je procurila i vilica pa su kupljeni novi semerinzi i lezaji volana, usput je plan staviti novu prednju gumu koja je također naručena te probati osposobiti elektronski puž ako se nije raspao. Uz to još ima malko krpanja plastike volana, poliranje ili lakiranje vizira i nabavka vanjskih plastika prednjih žmigavaca.

To je generalno to što se tiče nekih radova u dogledno vrijeme, a dalje se voziti, pa na zimu riješiti pjeskarenje i plastificiranje pojedinih dijelova koji su oksidirali ili zahrđali.
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2024, 11:17:17 zvonkec92 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #18 : 22 Kolovoz, 2024, 20:59:19 »
a aftermarket rolice za kvasare od malossia i slicnih su 20x17? Jeste ih mozda usporedjivali sa OEM koje su kakti 21x17?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Scarabeo 200 i.e - dario007
« Odgovori #19 : 23 Kolovoz, 2024, 08:40:23 »
Jesam, post iznad sam mjere pisao. Ove nazivne 20x17 su na toj mjeri aftermarket.

Jučer sam ulovio malo vremena pa sam ufazio Scarabeo, one probne 3 sam olakšao na 8.8 gr u kombi sa 3x 10.8gr i dobio 9.8gr i dobio 7800-8100 okretaja u ubrzanju. Onda sam svoje išao olakšati na 9.65gr jer mi se učinilo da još nijansica fali. Sad mi pak vrti 8200-8500, a ciljao sam da bude oko 8000rpm. Budem pričekao možda se malo smiri jer sam ih podmazao grafitnom masti.







Dobitak je enorman, skuter ide tak dobro da je praktički za nepovjerovat. Bio je dacerovs kod mene pa je probao. Bacili smo i drag race, nabrijani Runner na 300m pobjegne samo 2-3 duzine.
Dacerovs ga je rasčepio pod selom i izmjerio 127gpsa


Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!