Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Jet Force - problem sa smjesom  (Posjeta: 2885 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Jet Force - problem sa smjesom
« : 26 Listopad, 2008, 17:39:37 »
Pozdrav svima.

Lud sam vise od svega. Zapalit cu ga i bacit u Rječinu.

Dakle imam rezonanti TT, i prvo sam imao diznu 72, filter koji nije nikako dihtao, karburator je bio djelomicno spojen na prirubnicu (od vibracija bili ispali vijci pa se skinuo s karburatora), al scoot je išao! Dakle, lijepo je primao gas, nije mi gubio snagu, itd.

Onda, jednog dana, odlucim ja da idem to sve sredit jer me bilo strah da mi sta ne uleti u cilindar, i lijepo stavim protocniju spuzvu jer sa originalnom nije nikako htio radit jer je ona vrlo gusta i zrak tesko prolazi kroz nju. Lijepo stavim šarafiće, zadihtam sve diht masom, lijepo sve sredim - upalim skuter - ne prima gas nikako jednostavno mu fali zraka. Kontam - ajde - sta je je dizna 72 je prevelika za to. Onda sam saznao da mi i zračna pumpa vuce dosta zraka iz airboxa pa sam ju skinuo dolje (izvadio onaj ležaj sta naliježe na radilicu).

Jednog dana, odem u Sprint, pitam imaju li diznu 62, kazu nemamo - imamo jedino 64. Reko aj daj tu ko' je jebe. 2 broja više manje, i kontam to bi trebalo bit taman da radi dobro sa airboxom. Preradim diznu, ušarafim je (skuter hladan) - upali sve normalno. I sad, ono kako cvaje dime dok su hladne, dimio mi je dosta dugo - prije bi dimio 8-10 sekundi i poceo bi primat gas. Sa diznom 64 i airboxom je dimio dosta duze i trebalo bi mu i do 25 sekundi dok bi normalno poceo primat gas. Kontam ajde dobro - fali njemu jos malo zraka. I nista, ja se tako vozio do dana danasnjeg, dok mi jucer i prekjucer skuter nije poceo jako gubit na snazi. Na uzbrdicama jednostavno bi mi znao jedva se vuc po 50 gore, u tunelima (u tunelima jedino cujem auspuh onako kako ga drugi cuju) bih cuo onako kao da mi skuter na visokim obrtajima trokira.

I nista, danas ja sve to skinem dolje, otvorim opet airbox, malo prosirim pregradu di dolazi zrak, odrezem dio gume koja je unutra gdje je bila malo sužena, i fakat - stvarno je protocniji puno nego prije. Opet zadihtam airbox, vratim to sve gore, al skuter nekako sporo prima gas. Nije da je to nesto strasno, al osjetim da to nije to! Skinem airbox, bez ikakvog filtera skuter lijepo prima gas (dizna 64).

Vec sav lud, stavim nazad orginalnu diznu 55, puknem gore airbox, probam, al skuter ne krece uopce na opterecenju. Samo se zaguši. Kontam premalo goriva previše zraka. Ne znam vise sta da radim, puknem gore diznu 72, stavim airbox, odem u voznju, nakon par minuta skuter osjetno lošije vuče.

Dal mi definitvno nije dobar omjer zraka/benge, il mi se prijenos pregrijava, sta mogu lako probat malo se probat vozit bed dekla, ili mi je svječica u qrcu? Kako se manifestira loša svječica. Boja svječice je bila smeđa, malo svijetlije smeđa, po onom FAQ-u to nije loše.

Sutra cu vjerovatno otic po novu NGK svječicu jer sam više fakat lud, al cu prije toga se probat vozit s otvorenim deklom. Bio bih zahvalan na vašim saznanjima i mišljenima.
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #1 : 26 Listopad, 2008, 17:46:11 »
prvo kupi novu svjećicu i onda javi kak ide  :icon_thumright:

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #2 : 26 Listopad, 2008, 17:59:57 »
stavi sjeriski filter zraka bez nikakve promene i stavi  dizna 62 to ti je naj bolja smjesa ( vidi u projektu na pitaNS

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #3 : 26 Listopad, 2008, 18:01:43 »
Njegov filter ne dihta, vuce mu zrak na spojevima, ja ipak to nebih. :dontknow:
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #4 : 26 Listopad, 2008, 18:17:09 »
pa ako hoces mozes staviti i sport. filter zraka i dizna 80

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=7103.75

Offline unique007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ...
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #5 : 26 Listopad, 2008, 18:19:50 »
Zapalit cu ga i bacit u Rječinu.

mogu ti ja pomoć, nije problem
That's apsurd.
I love it.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #6 : 26 Listopad, 2008, 19:06:32 »
Zapalit cu ga i bacit u Rječinu.

mogu ti ja pomoć, nije problem
ti mu se javi... :happy8:
ovako normalno je da kada je hladan trokira, dizna 64 je ok, samo pogledaj karb jel zeza na ful gasu ili na kojem otvoru, jel redsponge u airboxu?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #7 : 26 Listopad, 2008, 19:09:04 »
pa ako hoces mozes staviti i sport. filter zraka i dizna 80

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=7103.75

To će mu prije odmoć nego pomoć!

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #8 : 26 Listopad, 2008, 19:28:42 »
stavi gljivu.

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #9 : 26 Listopad, 2008, 19:33:39 »
ti mu se javi... :happy8:
ovako normalno je da kada je hladan trokira, dizna 64 je ok, samo pogledaj karb jel zeza na ful gasu ili na kojem otvoru, jel redsponge u airboxu?

Sad je gore 72, jer sam predelao malo airbox iznutra kao sta sam napisao, probat cu opet sa 64 al cini mi se da ce sad bit previse zraka. U airboxu je spužva od electrolux usisavača. ;D protocnija je dosta nego originalna, ma originalna uopce nije protocna. ;D sutra cu prvo probat vozit bez dekla da eliminiram pregrijavanje mulitvara, onda ako ni onda nije u redu idem po novu svječicu, a ako ni tada nije ok, onda stvarno ne znam sta cu...

Hvala svima na pomoci!

@sanatorium
a sta ja znam, nekako mi glijiva nije za serijalu, i ovako mi se scoot čuje i prejako. E da, danas sam nešto oko auspuha radio isto... O tome u "projekti" ;D
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #10 : 26 Listopad, 2008, 19:38:28 »
evo meni sa ovim setupom, znaci dizna 92 sa gljivom je isao puno losije nego sa airboxom, pa sada neka mi to netko objasni
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #11 : 26 Listopad, 2008, 19:44:50 »
Gljivu je glupo stavljati ako nemaš kit a ako se i stavlja (sa serijalu) bolje je kupiti onu zatvorenu verziju, na serijali ne dobiješ ništa osim da te se čuje u okolici od 5km!

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #12 : 26 Listopad, 2008, 19:46:50 »
Ma ja kad vozim i kad imam kacigu zapravo uopce nisam svjestan kako se ovo moje cude dere. Tek kad sam vozio bez kacige sam skuzio kako mi ljudi psuju rodbinu i sve zivo.
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #13 : 26 Listopad, 2008, 19:48:27 »
Gljivu je glupo stavljati ako nemaš kit a ako se i stavlja (sa serijalu) bolje je kupiti onu zatvorenu verziju, na serijali ne dobiješ ništa osim da te se čuje u okolici od 5km!
tocno to, i ovako se dere jace od r1, a jos kada je na njemu bila gljiva, cuo sam ga nekih 6-7 km od kuce skoro... ali i ovako sa red spongeom ima onaj duboki jaki zvuk kao da je gljiva, neznam u cemu je fora
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #14 : 28 Listopad, 2008, 17:12:35 »
Piknuo danas novu svječicu, al ne mogu probat jer kiša pada... Budem javio rezultate. :hello:
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #15 : 28 Listopad, 2008, 17:24:45 »
Crogenie: probao ja gljivu e5 i bacio djir...to se dernja da me sramota voziti a i motor je hteo raditi kako valja tek sa cini mi se 82 diznom...znaci da bi potrosnja bila veca, jer mi je sada 62 sa airboxom, a performanse su bile zanemarljivo bolje!  :icon_tongue:

znaci gljiva ti je totalno nepotrebna na serijali...

Sto se tice tvog problema ne gresis sigurno u smesi, jer meni sa diznom 62 i sundjerom u airboxu radi kako treba...i boja svecice je isto ok! Probao sam i tu tvoju kombinaciju 64 dizna i isto je dobro... sto se tice mog airboxa dihta to sve dobro ne brini... i da 72 dizna na airboxu je prevelika...a voznju bez filtera u airboxu ti ne bi preporucio nikako...  :nono:

ti imas neki drugi problem, verovatno svecka! ajd javi sta je bilo pa da dalje resavamo ako treba!  :icon_thumright:

MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #16 : 28 Listopad, 2008, 22:32:10 »
Evo doso maloprije, razbudio pola Rijeke i skuter ide. Ne gubi vise snagu, na uzbrdici sam dobio od 5 do 10 km/h po čuki, ubrzanje je bolje, ipak mi se cini da mi se mrvicu i multivar pregrijava, al to ce se reši. ;D BTW, krajnja mi je manja sa kevlarom nego sa serijskim remenom. Al tu brzinu ionako uspijem jedino na nizbrdici navuc tako da mi i nije bitno. Krajnja sad po ravnici mi je jos cirka 20km/h od 80 po čuki i meni je to dosta. Stižu mi nešto lakše roline (6.75) pa cu vidit kako ce s njima bit, sutra ujutro cu skinut svjecicu da vidim kakve je boje, buduci da mi je sad unutra dizna 72 + prerađeni airbox. Ako je OK boje, ja je više ne diram. Kad položim za auto, ide skuter na farbanje kod lakirera, boju sam vec kupio. (isto bijela)

Sutra cu skinut deklo pa jos malo rupica oko variomata napravit, osmirglat i nanovo ga prefarbat.

Hvala svima koji su pomogli rješit problem!
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Jet force-problem sa smjesom
« Odgovori #17 : 29 Listopad, 2008, 00:38:22 »
I čekaj šta je sad na kraju bio problem, ipak svećka?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Jet Force - problem sa smjesom
« Odgovori #18 : 29 Listopad, 2008, 00:41:29 »
Da, ocito je ona zayebavala.
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..