Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pure jet tuning  (Posjeta: 9408 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #20 : 25 Listopad, 2008, 22:48:24 »
Ak hoces bit 100% siguran, promjeni radilicu! Cisto radi preventive...

Offline apriliatuner

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #21 : 25 Listopad, 2008, 22:50:54 »
Ak hoces bit 100% siguran, promjeni radilicu! Cisto radi preventive...
potpis

Offline matrix000

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LEOVINCE
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #22 : 25 Listopad, 2008, 22:53:33 »
Ak hoces bit 100% siguran, promjeni radilicu! Cisto radi preventive...

a ako nemam para 8)

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #23 : 25 Listopad, 2008, 22:56:28 »
Onda nemoj niti kit stavljat! Ili prodaj motor...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #24 : 25 Listopad, 2008, 22:58:41 »

jel treba radilica

Koliko imaš pređenih km sa skuterom?

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #25 : 25 Listopad, 2008, 23:08:16 »
vidim ima tu nebuloza...  :icon_scratch:
ovak: didrch i pureshet imaju samo base kiteve, a to imaju radi toga jer elektornika koja se ugrađuje na njih nije dostatna da nabuni neki midrace kit a kamo li race... sad malo detaljnije. jedan pisljivi injektor sa pumpicom i kompresorom sve skupa velicine nokta da filaju 70ccm na 11500 rpm konstanto da ga zaljevaju i da to radi kak trea... problem je u tome sto injection skuteri nesalju gorivo u karter da hladi lezajeve i termo grupu.. nego to gorivo ide u kopresioni prostor nakon sto se ispusni kanal zatvori i tu se stedi onih 1l.
korz karter se krece samo zrak i ulje. kod didrecka ulje ide u mizernim kolicinama i to odgovara onima koji furaju cukre sa fency smensi oblekicom i mirisicima...

a sad natrag na kiteve: za oba skuta postoje samo dva proizvođača i dva kita. polini i malossi..!
polini: vise momenta na nizim rpm i losije rijeseno hlađenje ali cilindar je kvalitetniji i dobivas ventil koji daje vise goriva da to sve dobro radi i nesto rpm dobis i snage.. problema ima pureshet zbog jebeno malog kilera koji tesko da ce hladit taj kit ak se ne garis cijelo vrijeme... ali za mene je polini bolji.

malossi: vise rpm, hlađenje dobro rijeseno performanse slicne ko u polini sad su nijanse razlike.. umjesto ventila kao u polinija dobiva se nova elektronika koja mice blokadu rpm i daje vise goriva i rpm... i mjenja jos neke parametre... da sam tudum za skuter uzeo bih malosi jer svaki brajo zna za njega i klipova imas i u pekari...

moja preporuka: kupi mallosi radi tog jer imas klip za njega u svakom ducanu sa pia dijelovima, ako ces stavljat kit obavezno kupi produzeni prijenos da bi iskoristio taj kit. ako vec kitas skupi pare pa probaj nabavit polini casicu i nju stavit pa onda nabi gljivu na skuter i uzivaj kak ti skuter radi dobro sa gljivom i kak ti se dere a ak ces imat to sve onda ce i ic solidno a trosit oko 2.5-3l. zavisi od voznje mozda i 2l.

za oba kita nemoras mjenjat radilicu ali ja da kitam skuter stavio bih nov cilindar, klip, klip ili karike od kompresora, brtve i lezajeve radilice.. odma bi vidio kakva je ona pa ako nevlja nova (oko 1000+kn) a malossi oko 2500...
🙈

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #26 : 25 Listopad, 2008, 23:19:17 »
Da, highend kiteva il postenog midracea nema, to je banana!

Al ovo da postoji malossi i polini nije istina...zaboravio si na motorforce  :toothy9:

jako siromasan izbor kiteva...a i ostali djelovi nisu zastupljeni bas...Ivan ti je sve super objasnio!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #27 : 25 Listopad, 2008, 23:26:51 »
Da, highend kiteva il postenog midracea nema, to je banana!

Al ovo da postoji malossi i polini nije istina...zaboravio si na motorforce  :toothy9:

jako siromasan izbor kiteva...a i ostali djelovi nisu zastupljeni bas...Ivan ti je sve super objasnio!
Ovi sa SA su tu nesto zeznili-motoforce je *obican * kit :icon_biggrin:
http://www.streetlights.de/Scooter_50ccm/Gilera/Runner_Purejet_(ab_05)/Zylinder_und_Motor/Sport-Zylinder/index.html
Ipak su samo dva :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2008, 23:29:46 cvele60 »

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #28 : 25 Listopad, 2008, 23:39:33 »
A kit ko kit...ionak ak nije malossi, polini, TCR ili 2fast ljudima nije kit... :icon_biggrin:

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #29 : 26 Listopad, 2008, 10:44:24 »
Moja preporuka-prebaci se na frgazer pa onda stavljaj kit,taj pure jet je jednostavno dead end za bilo sta...

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #30 : 26 Listopad, 2008, 10:45:25 »
Ak hoces bit 100% siguran, promjeni radilicu! Cisto radi preventive...

a ako nemam para 8)

ako nemaš love nemoj ništ kupovat,nemoj ga tunirati,kupi si boatiana :headbang:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #31 : 26 Listopad, 2008, 10:51:39 »
jeb... takvog skutera koji s kitom trosi 2-3l  ::) :toothy12:
to uopće nije zanimljivo ,ovak kad stavis kit nemos ga natocit koliko on moze popit  :laughing7:

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #32 : 26 Listopad, 2008, 22:12:32 »
vec duze vrijeme se hocu rijesit svog sr-a i nabavit neki drugi naravno ditech... zasto..?
zato sto mi je ovaj tu nekek zao ubit ovak serijala ide ko mutav... i nebum nikad se primio posla... najradje bi ga mjenjao za neki ditech koji je krepal i da mi lik da 2k kn. i onda bi didrecka streso do kraja...
a negdi cu i nac kad ubrizgava gorivo u cilindar do tog trena ako nije vise 190° ispuh bi mogao biti otvoren.. i preljevne obradit na taj kut te squish na 0.7 i jos se potrudit pa uzet onu svjećicu kaj ima 2 pipca... i nabaviti ovako neki ispuh koji bi se slagao sa prerađenim kitom... i neas brige peres svaki base a trosis ko fercek i dalje...
jedna nebuloza mi se vrti po glavi... dali pase glava od sporta na replicu
🙈

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #33 : 26 Listopad, 2008, 23:25:51 »
2t=snaga ali i potrosnja,ostalo su sve nebuloze  ::)

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #34 : 27 Listopad, 2008, 12:58:11 »
2t=snaga ali i potrosnja,ostalo su sve nebuloze  ::)


nebuloze koje su slađe od vase snage... gledaj to ovako.
ditech koji trosi 1l ulja na 2000 km. (trosi manje)
koji trosi sa kitom i đinđa minđa 3.5l na 100 km (trosi manje)
koji ide na spici 110 kmh (mozda ide vise) govorim realne
i opet skuter kojem je rega 500kn
i obje gume svaku sezonu 600 kn
i da napravis 5000 km po sezoni to ti je 2l ulja 170 kn.
i da je cijena goriva 8.50 kn i sa 5000 km imas trosak od 1500kn.

ja mislim da mi se to isplati a u tih 5 k km nemoras mjenjat nist osim rolica a i puno njih ce ostavit iste gume 2 sezone..
i skuter nece trosit 3.5 neg 2.5..  i tak da dolazimo da imas godisnje maximalno 3000 kn ubacivanja u skuter.. a da stalvjas novu radilicu 100€ kit 250€ i produzeni prijenos mislim oko 50€ dao si 400€ i imas to 3-4 godine bez problema
🙈

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #35 : 27 Listopad, 2008, 13:14:24 »
Sto se tice ditech skutera mislim da je trziste aftermarket dijelova preslabo i da se ne isplati pucati pare na nesta tako osim ako imas jako veliko znanje i iskustvo sa ubrizgavanjem i 2T motorima... dosta financija za eksperimentiranje i jako puno vremena da se nesta posteno napravi....

Puno je tu problema koje treba rijesti a posto vidim da su ti finacnije tj usteda na prvom mjestu onda nemoj se ni upustati u tako sta. Postoji alterantiva a zove se vxr(vx)! 20(15)ks potrosnja neka noramlna 4-4,5l.... brzina 130(115-120)!





Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #36 : 27 Listopad, 2008, 14:03:49 »
Oprosti ali zasad još ni jedan ditech ili pure jet se ne moze mjerit s frgazerima,ni po tuningu ni po ni cemu,puno je tu jos problema s tim sustavom.Govorim ovo iz iskustva,frendovi su mi imali i ditech i pure jet,oba dvojici su vrisnule pumpe,imali frku s losom bengom,mjenjali svijecice ko carape-a nisu jeftine,jedna iridium za ditech je 139kn,a sto je najgore,moj tada moj serijski sf2 je prao njih dvoje a oni s rezama (rr i zx)!!! Mislim da cu ja radije dat za litru ulja vise i benzina al se bar onda ne sramotim  ::)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #37 : 27 Listopad, 2008, 17:40:03 »
2t=snaga ali i potrosnja,ostalo su sve nebuloze  ::)


nebuloze koje su slađe od vase snage... gledaj to ovako.
ditech koji trosi 1l ulja na 2000 km. (trosi manje)
koji trosi sa kitom i đinđa minđa 3.5l na 100 km (trosi manje)
koji ide na spici 110 kmh (mozda ide vise) govorim realne
i opet skuter kojem je rega 500kn
i obje gume svaku sezonu 600 kn
i da napravis 5000 km po sezoni to ti je 2l ulja 170 kn.
i da je cijena goriva 8.50 kn i sa 5000 km imas trosak od 1500kn.

ja mislim da mi se to isplati a u tih 5 k km nemoras mjenjat nist osim rolica a i puno njih ce ostavit iste gume 2 sezone..
i skuter nece trosit 3.5 neg 2.5..  i tak da dolazimo da imas godisnje maximalno 3000 kn ubacivanja u skuter.. a da stalvjas novu radilicu 100€ kit 250€ i produzeni prijenos mislim oko 50€ dao si 400€ i imas to 3-4 godine bez problema

Cisto sumnjam da DiTech sa kitom trosi 2.5L kada serijski skoro toliko trosi. Za takvu masinu ipak moras imati vise iskustva i nije za svakoga.

Zanimljivo je to sto takva masina trosi isto kao 4t od 50ccm, a ide sigurno bolje od nakitanog 4t koji trosi vise. Znaci jedina je prednost 4t masine cijena, s tim da dobivas nekvalitetniji prozivod.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #38 : 27 Listopad, 2008, 19:14:24 »
sa kitom trosi 2.5l naravno ako imas produzeni prijenos jer onaj koji imalo kuzi ditech nece ga ostavit sa serijala prijenosom... jer to je pljuga... cisti promasaj i klanje masine

ovo gore kaj je pisalo da je sf naprao ditech i pure yet.  cisto informativno moj tech koji je do malo prije bio totalno razjeban je isao 98 kmh na ravnici... sad ide 103 na ravnici a nizbrdo dodje do 108-110 ima samo rr i ustelan prijenos... ubrazva bolje od svbih karbova sa spuhom a trosi manje... i nema nist puno drkano po njemu.. par sitnica... znam da sat laze... ali ja ostavljam runnera 2000g. sa 11000 km koji ide 105 tak da ak ide realno 80 ja sretan...
vxr je jedna od opcija da kupim ali opet je to 4t krama kojoj treba mjenjat ulje i filtere i da trosi ko tech opet je skuplja rega... tak da mi veci gust imat malu tablicu i đirat se brze od vx-a

i dobar py didreck napere 80% serijskih karbova i treba samo tocit na tifonu i koji put ubacit tableticu...
🙈

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: pure jet tuning
« Odgovori #39 : 27 Listopad, 2008, 19:24:25 »
Drago mi da vidim da znas sta hoces ,...sada bi neki rekli radi pa ces vidjeti na greskama se uci.. ,cuj kreni istrazivati i uciti ceka te puno posla proci kako radi 2t masina i npr ubrizgavanje kod auta pa ce ti puno toga biti jasno i imat ces dobru podlogu da nesta ovdje nas posavjetujes i informairas o svom iskustvu i napretku. Na posljetku to je ono sto se cijeni i trazi razvijanje i nova znanja. Sretno  :icon_thumright: