Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco super 9  (Posjeta: 3713 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Kymco super 9
« : 29 Travanj, 2019, 13:54:36 »
Poštovani članovi foruma
Uz pomoć savjeta na forumu uspio sam riješiti pitanje falšeg zraka.
Znači Mašinu je generalno sredio ovlašteni servis (mašinu sam slao poštom),novi zamjenski karburator,novi zamjenski auspuh,motor pali i vozi,imao sam nekoliko korištenih usisnih lamelica pa sam uspio nešto složit tako da kad se gleda iznutra dobro prijanjaju i ne vidi se svjetlost,svječica smedje boje stavljena nova ngk 8hsa zajedno sa novom bobinom.Dijagnoza je ta da kad se motor zagrije drži okretaje na 1,800 cca ali kad se ohladi to jest duže radi na leru okretaji padaju i skuter se guši,iskre ima ali crvene je  boje,na izlazu iz auspuha masna fleka ,hoće se ugasiti na malo gasa ali kad ga se pusti na ravnom dobro vuće sa više gasa s tim da ima nekakve kratkotrajne gubitke gasa.Ne znam što mu je ali sumnjam na nešto od struje ili na nepodešenost pumpe ulja(namještena tako da dira kraj minimuma u leru i kraj maximuma u full gasu).Plus sporo se gubi gas kad se otpusti ručica gasa,nekako bučno i sa vremenskim odmakom što prije nije bio slučaj. molim vas za vaše savjete.hvala
« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2019, 14:01:21 oli »

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #1 : 29 Travanj, 2019, 14:54:11 »
Djeluje kao neustelan karb.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #2 : 29 Travanj, 2019, 15:06:14 »
napisi od kuda si pa cemo ti lako preporucati nekoga iz tvoje blizine

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #3 : 29 Travanj, 2019, 15:10:52 »
Samo ovlasteni servis.
I kaj sad? :dontknow:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #4 : 29 Travanj, 2019, 16:22:52 »
Sa otoka Pašmana sam ,sa karburatorom sam probao sve moguće i svjećica je lijepe smeđkaste boje ,evo sad sam se dovezao na posao bez ikakvih problema ali ga moram držati preko 5000 okretaja da bi vozio normalno kad stanem negdje je na 1800 okretaja i prede a sve izmedju 1800 i i 5000 je tu i tamo gubitak snage ,oscilacije u okretajima .Znači generalno sređena mašina ,novi zamjenski karburator.zamjenski auspuh ,nova vakum pumpa ,nova crijeva vakuma i goriva ,nova bobina,mislim da me jebe struja jer imam iskru koja je crvena a ne plava ,masna fleka na izlazu auspuha govori da nije dobro sagorjevanje dok boja svjećice pokazuje da je sve u najboljem redu ,pa vi sad meni dragi forumaši recite što da radim?Napominjem da kad pustim gas motor treba par sekundi da spusti okretaje što prije nije bio slučaj,već bi sve bilo automatski pustiš daš gas bez neke vremenske odgode

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #5 : 29 Travanj, 2019, 16:37:52 »
E sad promjer priključne cijevi zamjenskog auspuha je duplo tanji od serijskog koji je bio prije (naglo se zaštopao ,što je isto indikacija lošeg sagorjevanja),nije vrag da to može stvarati ovakve probleme !?Pomagajte ,j**** se sa ovim već misec ipo dana ,skuter radi i služi mi odlasku na posao ali to nije to ne radi kako treba

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #6 : 30 Travanj, 2019, 10:43:51 »
Zao mi je, ali ja se ne razgovaram ako imas zamjenske dijelove jer tu niti bog ne pomaze!! Onaj tko tvrdi suprotno nek.mi se slobodno napusi kurca sa svojih 100 kilometara predjenih godisnje i neka uziva u toj kvaliteti.
Tko god ozbiljnije koristi skuter, dovokjno je s posla na posao, napatiti ce ko isus. Stoga, ne zanimaju me misljenja hobi sretnika, i savjetujem.im neka si pocnu slagati od papira to sto imaju jer ce biti jos extremno sretniji posto im barem nece hrdjati to smece ako ga ostave na vanjskom zraku.
S postovanjem!


Ovo u nastavku nemoj shvatiti osobno, nego samo kao frustraciju jer ti ne mogu pomoci samo zato sti imas trule temelje, odnosno imas ZAMJENSKE dijelove i to nikad nece biti to.


Najebao sam.se ko isus s ditechima i ZAMJENSKIM KINESKINESKIM TERMO GRUPAMA, najebao se na PIAGGII S KINESKIM.TERMO GRUPAMA.


Kad se naicite jebat majku ovima sto vam uvaljuju kineska g#vn# od dijelova koja traju maksimno sezonu u penzionerskim uvjetima korostenja, onda se mozemo normalno razgovarati. Jer s ovim nikad nisi na cisto. Malo po malo, postalo je normalno pusiti teska sranja, a to je prije vec 10god bilo neprihvatljivo.

Sto podrazumijeva ZAMJENSKI dio.
To je dakle kopiran dio identican originnom, a svaki originalni ima ZIG i oznaku od proizvodjaca, dakle mora pisati KYMCO na cilindru i glavi. Ne smije biti BEZIMENO ili neka lijeva marka. Taj zajenski dio se u pravilu radi od brutalno jeftine sirovine, neodgovarajucih materijala i onda se to sve razjebe u roku keks, a nerijetko ti dodje novo van tolerancija.
U konacnici, korisnik se olaksava za vise tisica kuna, postaje frustriran i izjeban, i odjebava taj skuter jedva cekajuci da ga se rijesi.

S postovanjem, al pun mi je k**ra* vise jedenja zamjenskih govana za nekim tko je uzeo 500€ cistih sebi u dzep, a ovaj jadan i ispacen meni se jada i moli za milost koliko je ozenjen. Ne hvala, kad se opametis i shvatis da je cilj zamjenskog da te izjebu, geng bengaju, i opeljese ko majmuncinu, a ti se opet pusi, tek onda ce biti sve odjednom normalnije, poudanije i bolje.


E da, i postoje neki alternativni brendovi koji mogu zadovoljiti jer jednostavno imaju normalan nivo kvalitete,, ali moras biti expert za to i ici na svoju ruku, a najcesce kroz iskustvo pronadjes dobru alternativu ako za to ima prostora.
« Zadnja izmjena: 30 Travanj, 2019, 10:51:05 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #7 : 30 Travanj, 2019, 13:47:14 »
Poštovani Corectore
Stavio sam zamjenski karburator od 300 kn dok mi se ne vrati orginalni sa serisa na kojega ću ugraditi ručni čok jer ovi električni su nepouzdani .Zamjenski karburator i servis starog kod profesionalca koji zna posao i bavi se samo time 400kn
Stavio sam i zamjenski auspuh 450 kn, ali na mašinu je servis ugradio sljedeće=
Ležajevi radilice naraku sym,kymco=305kn
Remen variomata 50cm 4t,zip=139kn
utezi var 16x13 7,5g piaggio mali=110kn
Klip meteor sa prstenima za cilindar kymco 2t-50cc=300kn
Brtve cilindra set Naraku 50cc Kymco sym=62kn
Čišćenje mašine i rad =250kn
Stavio sam još novi filter zraka,novu vakum pumpu .Motor vozi sa sitnim poteškoćama jer je karburator iako novi -smeće jer čoku treba previše vremena da zatvori,kad stavim svoj stari reparirani karburator sa ručnim čokom i novim usisnim lamelicama Malosi 0.30 vjerujem  da će to bi to i da će me skuterić služiti dobro.pozdrav

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #8 : 30 Travanj, 2019, 13:50:57 »
E sad promjer priključne cijevi zamjenskog auspuha je duplo tanji od serijskog koji je bio prije (naglo se zaštopao ,što je isto indikacija lošeg sagorjevanja),nije vrag da to može stvarati ovakve probleme !?Pomagajte ,j**** se sa ovim već misec ipo dana ,skuter radi i služi mi odlasku na posao ali to nije to ne radi kako treba
Zelis reci da je grana auspuha duplo manjeg promjera? Naravno da ti skuter ne ide normalno, samo mimetar-dva uza grana vec pravi probleme a kamoli duplo uza.

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #9 : 30 Travanj, 2019, 17:08:23 »
Nemalo sam se šokirao kad sam primio pošiljku sa auspuhom ,vanjski dio grane je standardne debljine ali unutra je rupa duplo tanja nego orginalnog auspuha što naravno nikako nije dobro

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #10 : 30 Travanj, 2019, 19:06:37 »
Da to nije blokada, bez obzira što je taj auspuh kinez? Na mom ZX je takodje bila na samom početku grane, ali se lako da iščupati.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #11 : 30 Travanj, 2019, 19:47:52 »
Na djelovima su te preveslali i to jebacki, sve si preplatio duplo jedino ruke su oke cijena. Kakav je to servis karburatora, kaj se na karburatoru treba servisirat  ???
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #12 : 30 Travanj, 2019, 20:40:04 »
Naplatili su mu ruke posebno i jos na dijelovima nadodano za ruke xD
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #13 : 30 Travanj, 2019, 21:41:26 »
Slikaj nam taj auspuh.

Maloprije sam pricao s Juricom iz Varazdina, jer sam mu neki dan ispitao i injection i 100% je ispravan, ali mi je tek tada rekao da ima generalku iza sebe.

Znaci covjek se prakticki nije ni vozio na RMS piaggio LC termo grupi, i nakon godinu dana IMA KOMPRESIJU 5 BARA.
Ruke su mu naplacene 1600kn izmedju ostalog...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #14 : 01 Svibanj, 2019, 15:55:46 »
Hebe mi se za 1160 kn servisa ako je sve doista i promijenjeno i napravljeno kako spada ,jer tada imam praktički novu mašinu.Što se tiče karburatora servisira se tako da se dubinski čisti i lagano se poliraju dosjedi jer kad vam ne zatvara gorivo na dovodu ili na čoku može i dosjed biti neravan bez obzira što ste promjnili iglicu plovka ,plovak u redu ,vakum pumpa zatvara i slično

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #15 : 01 Svibanj, 2019, 16:10:01 »
Nažalost nemam s čime slikati auspuh Šifra oglasa tog auspuha na njuškalu je 19725086 ,za sad ču se voziti s njime jer mu se ništa ne vadi iz grane kako bi se proširio odlaz plinova,sve zavareno ,prodat ću ga i kupiti ixillov auspuh koji je najsličniji serijskome , za kojeg sam tražio i sliku grane iznutra ,jer tko bi se nadao da netko prodaje zamjenski auspuh čija grana iznutra nije deblja od jedne malo jače kemijske olovke

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #16 : 01 Svibanj, 2019, 17:10:15 »
na slici se jasno vidi da ima najnormalniju granu kako i treba imati ali vjerovatno u grani ima blokadu kao i vecina novih auspuha koju treba bijaxom odbrusiti i izvaditi. Isti takav auspuh jucer ja i suhy montirali jednom covjeku na pezoa. Skuter nikako nije isao dok nisamo izvadili to suženje i posle toga skuter ide nesto sitno preko 80 po satu

ovo ultrazvucno - bez komentara sam, glupost na kvadrat

Dobro tebi se mozda i ne cini to sve puno novaca kaj si dao jer neznas kak se inace krece cijena dijelova i da si za te novce mogao imati premium djelove u masini umjesto tih naraku, žnj i no name. Al dobro, nemre svako sve znat. Prije nego prodas taj auspuh poslikaj to velicine olovke pa cemo ti rec kak se to vadi i odblokira
« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2019, 17:14:53 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #17 : 01 Svibanj, 2019, 17:34:18 »
Zvonkec92 Ja nemam poima kako se kreću cjene istina. Čovjek iz servisa mi je rekao da bi generalna ako se bude dosta toga mjenjalo došla oko 1000kn sa rukama Jeli se vama čini skupo ako vam netko nabavlja i ugrađuje recimo ležajeve radilice sa semerinzima 300 kn ?Ili remen 135 ?Dajte molim vas .Stvar je u tome da pošalješ mašinu na servis i ne misliš o ničemu ,komfor se plaća .Slažem se da je imati više iskustva da bi za te pare dobio kvalitetnije djelove .Najveći problem je što u mom kraju svi bježe od Kymca ko vrag od tamjana i nitko ga ne želi popravljat ,zato ostaju dvije varijante ili sam ako znaš ili mašinu u paket i poštom u najbliži ovlašteni servis kako sam i napravio.E sad dragi forumaši kako se vadi to g#vn% od blokade u grani ,jer kako sam ja vidio to je zavareno !??

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #18 : 01 Svibanj, 2019, 17:42:32 »
Cek pa kakav je to komfor 300kn dat za lezajeve i semeringe marke naraku bez ugradnje jer si ruke posebno platio 250kn. Ma ugl nebitno je da se sad ne j****o oko toga valjda ce potrajat ti kineski lageri a za ovo u grani reci mi kako je zavareno? skroz u krug ili samo na dva mjesta, tj sa dva mala vara piknuto?

Ovako je bilo na mom, da li je isto i kod tebe?

Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline oli

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
Odg: Kymco super 9
« Odgovori #19 : 01 Svibanj, 2019, 18:50:09 »
Zvonkec 92 zavareno skroz u krug .Napisao sam već ja nisam mehaničar ,a u široj okolici nitko ne želi popravljati Kymco ,onda ostaje servis koji je   relativno brzo promjenio djelove i poslao kompletnu mašinu nazad ,stavili su što su stavili što da ja sad radim