Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Obrtomjer...spajanje?  (Posjeta: 22326 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #40 : 19 Listopad, 2008, 23:36:57 »
pa ja bi imao ideju gdje i kako ali treba nabaviti i znati točne dimenzije

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #41 : 20 Listopad, 2008, 09:21:35 »
ajmo svi na hrelic i trazimo satove od bt-a. :toothy12:

Offline hARisson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jajce
  • Moj Skuter: Gilera Runner ..
  • MojSetup: Engine, styling > Under Construction !!!
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #42 : 20 Listopad, 2008, 23:24:03 »
da  ja  ne otvaram novu temu , vidim neko je vec zapoceo s finim pitanjem ali nigdje konkretnog odgovora kako skopcati obrtomjer tacno da radi .
ja imam gileru runner 2004  ( naravno nema  obrtomjera) pa bi ugradio dodatno ali kako skopcati  i jel moguce ( tesko)  Hvala  unaprijed

Offline hARisson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jajce
  • Moj Skuter: Gilera Runner ..
  • MojSetup: Engine, styling > Under Construction !!!
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #43 : 21 Listopad, 2008, 23:09:44 »
niko nezna odgovor  ili nece da nista  odgovori ?  :S  ???

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #44 : 21 Listopad, 2008, 23:31:21 »
 ::)a cekao si punih 4minute

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #45 : 22 Listopad, 2008, 00:47:25 »
ma to sam imao kratko gore dok sam stelao prijenos i bez plastika... prodao sam ju nazalost skupa sa svim dijelovima od tomosa... ali ugl. kad kuzpujete trazi neku obrtaljku za motor/auto kaj god da je na 12v struju... svaka bi morala raditi sad za auto nisam ziher al za motor jesam jer vecina ih ima isto... tipa nsr/rs/tzr... itd.. od nrg-a sam ja htio stavit al nemas ju di ubacit... a necu bome rezat plocu gore... ili vadit neku cukicu van pa to ubacivat... jer ipak je to skuter a rpm ti trea samo kad stelas prijenos...
🙈

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #46 : 22 Listopad, 2008, 07:08:43 »
ma to sam imao kratko gore dok sam stelao prijenos i bez plastika... prodao sam ju nazalost skupa sa svim dijelovima od tomosa... ali ugl. kad kuzpujete trazi neku obrtaljku za motor/auto kaj god da je na 12v struju... svaka bi morala raditi sad za auto nisam ziher al za motor jesam jer vecina ih ima isto... tipa nsr/rs/tzr... itd.. od nrg-a sam ja htio stavit al nemas ju di ubacit... a necu bome rezat plocu gore... ili vadit neku cukicu van pa to ubacivat... jer ipak je to skuter a rpm ti trea samo kad stelas prijenos...

Istina... Al ljepše izgleda skuter sa obrtajkom  :toothy3:

Par frendova je čak i reklo da motor bolje ide, a nisu ni znali da je samo razlika bila kaj sam stavil cajgere sa obrtajkom... Sad kad sam stavil brzinomjer umjeren po GPS-u vele da motor više uopće nejde  :toothy9:

A ide isto ko i prvi put kad su probali   :uff:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #47 : 22 Listopad, 2008, 08:59:36 »
ma netreba ti obrtaljka kad stelas prijenos jer cujes valjda kad ti padnu okretaji i bez obrtaljke.ja bi ju stavio samo zato da imam u kaj gledat dok se vozim jer mi fora izgleda pogotovo ak nabavis neku atraktivnu. :icon_tongue: :laughing9:

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #48 : 22 Listopad, 2008, 11:16:28 »
ako je impulsna onda na bobinu spajaš.a vjerojatno jeste :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #49 : 22 Listopad, 2008, 12:12:25 »
da, ali nemožeš ti sve na uho štelat, mislim možeš, al bolje je kad imaš celer pa onda možeš vidjet na koliko rpm kreće, na koliko je rpm VMax, gdje su rupe u ubrzanju i tako, dobro ju je imat samo ju treba nabavit
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #50 : 22 Listopad, 2008, 12:28:01 »
ma netreba ti obrtaljka kad stelas prijenos jer cujes valjda kad ti padnu okretaji i bez obrtaljke.ja bi ju stavio samo zato da imam u kaj gledat dok se vozim jer mi fora izgleda pogotovo ak nabavis neku atraktivnu. :icon_tongue: :laughing9:

Je, baš je fora  :toothy3: Zato svako malo imam slučajeve da moram motat i zadnji kraj na smik bacat da ne potepem auto ispred sebe... Baš je fora ta obrtajka  :toothy11:

Hebemu, stalno ju gledam...  :jerk: :icon_tongue:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #51 : 22 Listopad, 2008, 12:40:43 »
Ma ljudi svi iskusni tuneri  znaju cim pogledaju ugasen skuter na koliko okretaja radi.....

Kljucna rijec ugasen (za one malo sporije) :toothy12:

Sada ozbiljno... na runere one starije pase sat sa NRG onaj sto na sebi ima obrtaljku ima negdje na netu tako da ako mozete nabaviti sat sa nekog skrsenog ili slicno...

Ovi od auta nisu prakticni zbog velicine i premalo okretaja tj. skale...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #52 : 22 Listopad, 2008, 15:56:53 »
Ma ljudi svi iskusni tuneri  znaju cim pogledaju ugasen skuter na koliko okretaja radi.....

Kljucna rijec ugasen (za one malo sporije) :toothy12:

Sada ozbiljno... na runere one starije pase sat sa NRG onaj sto na sebi ima obrtaljku ima negdje na netu tako da ako mozete nabaviti sat sa nekog skrsenog ili slicno...

Ovi od auta nisu prakticni zbog velicine i premalo okretaja tj. skale...


cek cek malo.oces rec da mozes stavit obrtaljku koja je predvidjena za vise cilindara na jedan cilindar.mislim da se to nemoze.  :nono:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #53 : 22 Listopad, 2008, 20:44:58 »
Ma ljudi svi iskusni tuneri  znaju cim pogledaju ugasen skuter na koliko okretaja radi.....

Kljucna rijec ugasen (za one malo sporije) :toothy12:

Sada ozbiljno... na runere one starije pase sat sa NRG onaj sto na sebi ima obrtaljku ima negdje na netu tako da ako mozete nabaviti sat sa nekog skrsenog ili slicno...

Ovi od auta nisu prakticni zbog velicine i premalo okretaja tj. skale...


cek cek malo.oces rec da mozes stavit obrtaljku koja je predvidjena za vise cilindara na jedan cilindar.mislim da se to nemoze.  :nono:

Uh na to upoce nisam pomislio...

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #54 : 22 Listopad, 2008, 20:50:31 »
ja mislim da se mooze bez obzira na koliko cilindara je masina..netko je na forumu imao onaj za auto koji se naknadno ugradjuje u automobile s namjerom da se dobije sportski look ...ali jedini problem je bio pokazivac je premalo obrtaja pokazivao cini mi se do 8 000 obrtaja

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #55 : 23 Listopad, 2008, 07:18:46 »
ja mislim da se mooze bez obzira na koliko cilindara je masina..netko je na forumu imao onaj za auto koji se naknadno ugradjuje u automobile s namjerom da se dobije sportski look ...ali jedini problem je bio pokazivac je premalo obrtaja pokazivao cini mi se do 8 000 obrtaja

Sve se to da nacrtat... Ak sam ja mogo na svojem smanjit sa 12 na 9 i pol onda se da i sa 12 na 16 hiljada okretaja bez problema. Samo je problem ak ima prostora. Ak nema onda j#bi ga! Za jedan pristojni midrace setup dosta je od honde integre, starije su do 10, novije do 11 hiljada  :o

Pa ak je više cilindara spojiš da mjeri samo po jednom... brijem da to nema veze kolko je cilindara  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #56 : 23 Listopad, 2008, 08:51:07 »
ja mislim da se mooze bez obzira na koliko cilindara je masina..netko je na forumu imao onaj za auto koji se naknadno ugradjuje u automobile s namjerom da se dobije sportski look ...ali jedini problem je bio pokazivac je premalo obrtaja pokazivao cini mi se do 8 000 obrtaja

Sve se to da nacrtat... Ak sam ja mogo na svojem smanjit sa 12 na 9 i pol onda se da i sa 12 na 16 hiljada okretaja bez problema. Samo je problem ak ima prostora. Ak nema onda j#bi ga! Za jedan pristojni midrace setup dosta je od honde integre, starije su do 10, novije do 11 hiljada  :o

Pa ak je više cilindara spojiš da mjeri samo po jednom... brijem da to nema veze kolko je cilindara  :dontknow:

ja sam gotovo uvjeren da ima jer on radi na principu impulsa svjecica.ak je u njemu sklop koji je predvidjen za vise cilindara neznam kak bi to pokazivalo na jednom cilindru.ak imam dobru logiku mislim da bi pokazivalo premalo okretaja.trebalo bi probat uzet sa nekog motora koji ima vise cilindara i probat.imam ja doma od gamme500 i suzukija gsxra 750 i jos neke obrtaljke pa mogu probat ali neznam kak i di da to spojim da radi. :icon_scratch:
Ak mi neko pomogne kak da to spojim napravim to pa javim dal se moze ili ne i kak radi. :icon_thumright:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #57 : 23 Listopad, 2008, 13:36:03 »
Evo naso sam doma 3 obrtaljke koje dosta dobro izgledaju ali ih neznam spojit.Jel mi moze neko pomoc oko toga.Iz svake izlaze po tri zice znaci jednako se spajaju.


« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2008, 13:37:54 2TDottore »

Offline pajs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: orij (split)
  • Moj Skuter: aeroxx
  • MojSetup: tp trophy 70
  • MojSpuh: ARROW
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #58 : 23 Listopad, 2008, 13:43:55 »
crvena ide na +, crna na -, a ta bila mislim na bobinu...tako sam ja spajao u autu i radilo je, neznam za ovo dali ce...

...odaziva se na gas ko beskucnici na besplatni rucak...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Obrtomjer...spajanje?
« Odgovori #59 : 23 Listopad, 2008, 13:49:01 »
Ja si moram jedan mjerač okretaja nabavit, imam samo dva km/h :sad1:, koliko dođu oni koso ako netko zna ???