Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minareli LC-setup  (Posjeta: 11513 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #20 : 07 Listopad, 2008, 19:12:02 »
ak ga ima onda dobro.meni je sa 21 trosio oko 6 litara po gradu.ak kazes da je 19 slican i razlika je pol litre onda nek ga ostavi.

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #21 : 07 Listopad, 2008, 19:13:37 »
Meni je u planu (nakon 10000-15000km) stavit dellorto 21 i malossi radilicu, kasnije c16 ili r 1200 (neznam dali bi tog r1200 mogao stavit ali normalno sa doradjenim cilindrom i sa novim klipom i karikama) kolika bi bila trajnost, zanima me jer bi sa nabavkom dijelova počeo vrlo brzo pa da iduće ljeto bude sve složeno!

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #22 : 07 Listopad, 2008, 19:15:39 »
ak ga ima onda dobro.meni je sa 21 trosio oko 6 litara po gradu.ak kazes da je 19 slican i razlika je pol litre onda nek ga ostavi.

Hmm :icon_scratch:, meni troši sa 17.5 5,5 litara ???

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #23 : 07 Listopad, 2008, 19:17:59 »
Meni je u planu (nakon 10000-15000km) stavit dellorto 21 i malossi radilicu, kasnije c16 ili r 1200 (neznam dali bi tog r1200 mogao stavit ali normalno sa doradjenim cilindrom i sa novim klipom i karikama) kolika bi bila trajnost, zanima me jer bi sa nabavkom dijelova počeo vrlo brzo pa da iduće ljeto bude sve složeno!

I za C16 bi trebao preraditi cilindar da dobijes maksimum. To bi se vrtilo 12500+ okr kroz ubrzanje. Sa R1120 bi vrtio jos vise i trebalo bi jace obraditi cilindar. Bolja varijanta bi onda bila TPR + R1200.
Vijek kita bi bio drasticno manji i trazio posebnu paznju za razliku od serijske replike sa spuhom koji ju vrti do 11000 okr

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #24 : 07 Listopad, 2008, 19:22:36 »
ja bi to ovak slozio :

kit: Stage 6 Pro Sport
auspuh: Stage 6 pro
vario: multivar
kvacilo: serijsko s tvrđim oprugicama ili ak imas para za deltu 
frga: dellorto 17,5 ili 19
getriba: malossi sekundar 
filter zraka: prek zime red sponge a prek ljeta neku pečurku gore(stage 6 double layer)
radilica: stage 6 HPC (ak ti ova ima prek 10000-15000 km)



 

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #25 : 07 Listopad, 2008, 19:23:26 »
u jebt. ja brijo to od metrakita neki mid race,to onda jako,a koji bi mi setup predlozili ,...

Slabiji mid-race, to je sada IN  ;D

Slow legenda si!  :toothy11:

Pa nisu to ženske čižmice da bi to bilo IN  :toothy3:

Koji će ti vrag race kit? Misliš da većina na forumu koja ima para nebi to stavila onda? S tim samo imaš troškove, a ako ga ne složiš kak se spada i ako ga ne uštelaš dobro, uzalud bačeni novci! A da ne govorim o potrošnji od minimalno 8 l/100km i ulju koje ne smije bit jeftinije od 130 kuna po litri! I obavezno inerrotor gore!

Vidim da te recimo base kit ne privlači... Ali kaj misliš na Due Plus? Ali ti onda treba Nardo ili Gianelli Shot. 21 frg ti bi bil čisto dosta onda za to!

Overrange je odlična stvar al pitanje kolko je tebi to isplativo. Jedino ak stvarno hočeš brdo novaca potrošit i da drugima možeš pričat kaj imaš sve unutra! Kupi Multivar, kevlar remen i polutku i to ti je dosta i previše.

Inerrotor, due+, nardo, tu kombinaciju ima Meglić iz samobora na roxu i motor je fakat brutala. Brijem da se sp 180 "bori" s njim i to jako teško...


zasto mislis da ti na race setup-u "treba" innerrotor?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #26 : 07 Listopad, 2008, 19:25:27 »
u jebt. ja brijo to od metrakita neki mid race,to onda jako,a koji bi mi setup predlozili ,...

Slabiji mid-race, to je sada IN  ;D

Slow legenda si!  :toothy11:

Pa nisu to ženske čižmice da bi to bilo IN  :toothy3:

Koji će ti vrag race kit? Misliš da većina na forumu koja ima para nebi to stavila onda? S tim samo imaš troškove, a ako ga ne složiš kak se spada i ako ga ne uštelaš dobro, uzalud bačeni novci! A da ne govorim o potrošnji od minimalno 8 l/100km i ulju koje ne smije bit jeftinije od 130 kuna po litri! I obavezno inerrotor gore!

Vidim da te recimo base kit ne privlači... Ali kaj misliš na Due Plus? Ali ti onda treba Nardo ili Gianelli Shot. 21 frg ti bi bil čisto dosta onda za to!

Overrange je odlična stvar al pitanje kolko je tebi to isplativo. Jedino ak stvarno hočeš brdo novaca potrošit i da drugima možeš pričat kaj imaš sve unutra! Kupi Multivar, kevlar remen i polutku i to ti je dosta i previše.

Inerrotor, due+, nardo, tu kombinaciju ima Meglić iz samobora na roxu i motor je fakat brutala. Brijem da se sp 180 "bori" s njim i to jako teško...


zasto mislis da ti na race setup-u "treba" innerrotor?

valjda zato kaj drzi do 20000rpm ili neznam vec kolko.a za race setupe ti treba cim vise obrtaja jer to zahtjevaju race auspusi.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #27 : 07 Listopad, 2008, 19:34:39 »
ovak,kaj bi bilo da stavim due +,neki slabiji spuh tipa nardo ili nesto stage6 mozda...uz ove popratne djeelove...

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #28 : 07 Listopad, 2008, 19:36:33 »
mislim da je na dosta setupim-a dovoljno promjenit centralinu.....
ok, na nekim obrtajima originalno paljenje vise ne daje "korektno" struju, ali mislim da to nije potrebna stvar na skutere koji nisu namjenjeni za drag..... radije bi isprobao ono paljenje od leonellija, mada o njemu nisam nikakve recenzije citao.....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #29 : 07 Listopad, 2008, 19:38:52 »
ovak,kaj bi bilo da stavim due +,neki slabiji spuh tipa nardo ili nesto stage6 mozda...uz ove popratne djeelove...

Stavi TPR. Moderniji kit, bolje hladjenje, lagana razrada, ne treba ga grijati ko gus kad je hladan.... Ide sa nardom bez problema. Sa nekim jacim spuhom jos bolje, ali i sa nardom je opak.
Jedino sto kad cvikne trebas novi jer nema specijala kod alu kiteva.
Zamjena karike na nekih 5000km ako je sve dobro poslozeno i ako ga ne ubijas na hladno

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #30 : 07 Listopad, 2008, 19:56:55 »
a jel jaci tpr od due+,razlika u cijeni je minimalna mislim,kakva je razlika izmedgu njega i deu+modulara...osim kaj je ovaj alu a ovaj gus...

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #31 : 07 Listopad, 2008, 19:59:04 »
jači je.. sad ti je alfa napisao u čemu je razlika.
ja sam i due+ i tpr isto zagrijavao i nije bilo problema ni sa jednim ni sa drugim.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #32 : 07 Listopad, 2008, 20:03:02 »
ok,ajd onda da kit bude tpr:
sad koja radilica,jel treba getribu dirat,i koji spuh...koji ce najvise izvuc iz njega al da ga nece odma sjebat...
ostalo ce bit:delta,polini evo2 zvono,malossi overrange,karb 21mm,stage6 tassinari...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #33 : 07 Listopad, 2008, 20:14:22 »
ok,ajd onda da kit bude tpr:
sad koja radilica,jel treba getribu dirat,i koji spuh...koji ce najvise izvuc iz njega al da ga nece odma sjebat...
ostalo ce bit:delta,polini evo2 zvono,malossi overrange,karb 21mm,stage6 tassinari...

Malossi hpc i c16 ili r1200 a može i nardo (već ti je 3alfa3 napisao)!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #34 : 07 Listopad, 2008, 20:17:57 »
narda nemoj..
stavi c16. prijenos može ili primar ili sekundar, bitno da ga produžiš minimum 15%
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #35 : 07 Listopad, 2008, 20:30:47 »
s kojim prijenosom ce me kad dam gas mal dignut na zadnji...e a jel dobar taj stage6 r1200,videl sam da oni yasuni neki strsi iza kotaca ,to mi je ruzno,videl sam to na onom roxu narandastom od onog slovenca...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #36 : 07 Listopad, 2008, 21:00:11 »
Stavi TPR. Moderniji kit, bolje hladjenje, lagana razrada, ne treba ga grijati ko gus kad je hladan.... Ide sa nardom bez problema. Sa nekim jacim spuhom jos bolje, ali i sa nardom je opak.
Jedino sto kad cvikne trebas novi jer nema specijala kod alu kiteva.
Zamjena karike na nekih 5000km ako je sve dobro poslozeno i ako ga ne ubijas na hladno

Alfa imam pitanje za tebe. Evo na primjer:

Imam Roxa 2001. sa serijskom strujom, serijski CDI. I sad. Ja da stavim race kit, race spuh i 24 ili 28 frg, ti vjeruješ da bi ja zavrtil 12-13 tisuća okretaja bez problema? To se ja i dottore već duže vrijeme pitamo i nije nam jasno. Ja ne vjerujem baš onim okretajima na novim obrtajkama! Jel stvarno se da izvuč relativni maximum iz kita ak je serijska struja u pitanju?

I dal je piaggiova struja bolje podložnija okretajima nego minarellijeva?

I još jedno pitanje vezano uz struju i paljenje. U kojem slučaju se kupuje innerrotor? Ja sam jednom zavrtio ZX-a na 9 tisuća okretaja po obrtajki i motor nije nikud išel. Malo iznad 8 tisuća mu je maximala! Ja imam osjećaj da serijska struja ne može preko 10 tisuća, a ti me probaj sad razuvjerit.

Tnx unaprijed  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #37 : 07 Listopad, 2008, 21:05:36 »
Stavi TPR. Moderniji kit, bolje hladjenje, lagana razrada, ne treba ga grijati ko gus kad je hladan.... Ide sa nardom bez problema. Sa nekim jacim spuhom jos bolje, ali i sa nardom je opak.
Jedino sto kad cvikne trebas novi jer nema specijala kod alu kiteva.
Zamjena karike na nekih 5000km ako je sve dobro poslozeno i ako ga ne ubijas na hladno

Alfa imam pitanje za tebe. Evo na primjer:

Imam Roxa 2001. sa serijskom strujom, serijski CDI. I sad. Ja da stavim race kit, race spuh i 24 ili 28 frg, ti vjeruješ da bi ja zavrtil 12-13 tisuća okretaja bez problema? To se ja i dottore već duže vrijeme pitamo i nije nam jasno. Ja ne vjerujem baš onim okretajima na novim obrtajkama! Jel stvarno se da izvuč relativni maximum iz kita ak je serijska struja u pitanju?

I dal je piaggiova struja bolje podložnija okretajima nego minarellijeva?

I još jedno pitanje vezano uz struju i paljenje. U kojem slučaju se kupuje innerrotor? Ja sam jednom zavrtio ZX-a na 9 tisuća okretaja po obrtajki i motor nije nikud išel. Malo iznad 8 tisuća mu je maximala! Ja imam osjećaj da serijska struja ne može preko 10 tisuća, a ti me probaj sad razuvjerit.

Tnx unaprijed  :icon_thumright:

ja cu te razuvjerit

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=4915.345

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #38 : 07 Listopad, 2008, 21:06:06 »
mozes serijsku ti vrtit do 12 ak nema blokadu... ali stvar je kaj ce sa drugim cdi ili komplet paljenjem on dobit jos rop i na tih 12k rpm ce biti valjda 30% jaci jer ima puno stabilniju, jacu i kvalitetniju isrku od ove serijske koja je dobra do nekih 10000 rpm.
🙈

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minareli LC-setup
« Odgovori #39 : 07 Listopad, 2008, 21:08:23 »
Ja sam jednom zavrtio ZX-a na 9 tisuća okretaja po obrtajki i motor nije nikud išel. Malo iznad 8 tisuća mu je maximala! Ja imam osjećaj da serijska struja ne može preko 10 tisuća

Ja sam imao ZX-a koji odlicno radi na podrucju okretaja od 9000-9600