Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !  (Posjeta: 4439 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandro Maršanić

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: Nolan
Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« : 09 Srpanj, 2016, 19:54:58 »
Evo ovako.. uzeo skuter,napravio 300km bez ikakvih problema,išao lijepo,vukao lijepo, sve kao novo..odjednom je počelo zvrndanje iz dekla i pošto se ne razumijem previše mislio sam da su rolice ili klizači jer mi je to više ljudi potvrdilo kad su čuli zvuk..Uzeo to novo s tim da sam stavio 6.3g rolice jer drugih nije bilo a bilo mi je bitno samo da vidim da li je do toga..Promjenio rolice i klizače,sastavio skuter i opet isto..nikakve promjene i dalje je bilo zvrdanje,šuškanje
Skuter je i imao visoke okretaje kad stanem na oko 3k okretaja i onda nakon par sekundi spusti i mislim da je prevrtavao malo previše u vožnji pa sam mislio da je i tu do rolica da su potrošene i prelagane pa previše okretaja

Bratić mi je rekao da izvadim ovo od kurble jer mi je kurbla bila čudna, čudan je feder malo, kurbla ne vraća




Dakle to je onaj dio koji je "spojen" sa polumjesecom od kurble, na zvijezdu variomata..valjda sam dobro sve rekao i objasnio. Kad sam to skinuo više nije bilo zvrdanja onog kao što je bilo jer mislim da je ovaj osigurač lupao od poklopac variomata iznutra. E sad od kad sam to skinuo novi problemi..skuter ubrzava slabije, do 40km/h je mrtav ( možda zbog težih rolica), također do 7k okretaja ima ok zvuk, a nakon toga nekak glasniji i kao da nekak "reže" nezz kak objasniti bolje. Max brzina je ok, cca 82-84km/h na ravnom, potrošnja isto ok koliko sam mjerio


Zanima me da li je zvuk druagačiji jer toga nema, da li slabo ide zbog teških rolica, da li se uopće smijem tako vozit?  :dontknow:


Nadam se da će netko znati nešto o ovom i pomoći ako je ikako moguće

PS. Znam da ne mogu koristit kurblu bez toga

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #1 : 09 Srpanj, 2016, 20:04:09 »
ako kurbla nevraca podmazi mehanizam kurble,tj taj polumjesec(njegovu osovinu),a taj feder ili osigurac sto drzi,taj mali zupcanik kurble probaj ga malo rastegnuti da sjedne u dosjed da se nemrda.

i pazi kada skines taj polumjesec zjb ga je vratiti nazafd,ako nikad to nisi radio ,jer unutra ima opruga koju je tesko vratiti nazad,ako to radis prvi put,barem sam se ja mucio sa tim na sr125,kada sam to prvi put radio,sada bih je bez problema to vratio i sastavio,podmazi sa top masti.

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #2 : 09 Srpanj, 2016, 21:42:25 »
koji je remen unutra i u kakvom je stanju
tj najbolje poslikaj taj cijeli prijenos
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline Sandro Maršanić

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #3 : 09 Srpanj, 2016, 23:50:50 »
Remen je Piaggio, po meni izgleda ok, mislim da još nije za mjenjanje
Sutra poslikam sve pa postavim slike ovdje

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #4 : 10 Srpanj, 2016, 00:08:32 »
Kakve veze ima slab start sa možda potrošenim remenom dajte ljudi malo logike  ::)
Problem je u tom polumjesecu kurble koji se nije vraćao i dirao ti je zupčanike na ventilvaru. Na to se usredotoči kad si već otkrio da bez toga nema "rondanja".
Sada ti je lijen jer si stavio teže rolice, vrati staru gramažu, dobro počisti vario, ni u kom slučaju ga ne podmazuj i mora biti kao i prije.
Izmjeri širinu remena kad već otvaraš to.

Offline Sandro Maršanić

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #5 : 10 Srpanj, 2016, 00:17:45 »
Ja isto ne mislim da remen ima ikakve veze s tim, mjerio sam remen kad sam bio otvarao mislim da je bio oko 14cm,ali sad više nisam siguran..sutra ću ponovo sve otvorit i vidjeti..Ali isto tako nezz jel bi polumjesec dirao ventilator ako ne koristim kurblu..ja ju nisam ni koristio osim jednom samo da vidim jel pali na nju..i tad sam vidio da ju ne vraća
Kad smo se već dotakli teme, kako da očistim dobro vario, a podmazivat ga nisam ni mislio

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #6 : 10 Srpanj, 2016, 00:26:54 »
Širina remena utiče na ponašanje motora, naravno. Ali što je remen uži odnosno potrošeniji to je više motor na startu agresivniji damo što motor tada gubi krajnju brzinu.
u tome i jest problem što je ne vraća. Znači da ne odvaja zupčanike polumjeseca od zupčanika ventilvara i otuda ti dolazi taj zvuk. Sklopi taj mehanizam nazad kako treba pa vidi da li će problem i dalje biti prisutan, možda se jednostavno sam smaknuo iz svog ležišta pa opruga nije mogla vraćati kurblu.

Imaš kupiti  sprej za čišćenje kočnica, to ti je najbolje sredstvo  za uklanjanje naslaga masnoće, prašine i ostalih nečistoća.

Offline Sandro Maršanić

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #7 : 10 Srpanj, 2016, 00:31:57 »
Hvala puno na odgovorima..Sutra i ovih dana ću probati to sklopit i vratit kak je trebalo bit..problem je što se ne razumijem uopće u to jer mi je ovo prvi skuter,a nemam previše vremena da ga vozim majstoru jer s njim idem na posao i sa posla..auto je uvijek zauzet kod cure  :toothy12:
Brine me najviše sklapanje tog polumjeseca i federa,a i mučim se sa skidanjem ventilatora da dođem do variomata..kako najlakše to skinuti ako nemam onaj alat za "zakočit" ventilator i onu zvijezdu

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #8 : 10 Srpanj, 2016, 00:34:58 »
Širina remena utiče na ponašanje motora, naravno. Ali što je remen uži odnosno potrošeniji to je više motor na startu agresivniji damo što motor tada gubi krajnju brzinu.
u tome i jest problem što je ne vraća. Znači da ne odvaja zupčanike polumjeseca od zupčanika ventilvara i otuda ti dolazi taj zvuk. Sklopi taj mehanizam nazad kako treba pa vidi da li će problem i dalje biti prisutan, možda se jednostavno sam smaknuo iz svog ležišta pa opruga nije mogla vraćati kurblu.

Imaš kupiti  sprej za čišćenje kočnica, to ti je najbolje sredstvo  za uklanjanje naslaga masnoće, prašine i ostalih nečistoća.
Sta pričaš ti, pa remen kad se potroši nit ima start nit krajnju. Prvo zato jer je tanak pa upada u polutke i legne na bolcnu variomata pa skuter jedva kreće, a drugo gubi krajnju zato sto je opet tanak pa se ne penje na variomat.

A polumjesec nema veze sa ventilatorom već polumjesec vrti mali zupčanik koji iskoči i uhvati se za zubove na ventilatoru variomata. Može se desit da se taj zupčanik ne vrati već zapne al to onda doslovno melje i tako bi to on i opisao. Vjerojatno mu šuška bendiks

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #9 : 10 Srpanj, 2016, 00:42:14 »
Širina remena utiče na ponašanje motora, naravno. Ali što je remen uži odnosno potrošeniji to je više motor na startu agresivniji damo što motor tada gubi krajnju brzinu.
u tome i jest problem što je ne vraća. Znači da ne odvaja zupčanike polumjeseca od zupčanika ventilvara i otuda ti dolazi taj zvuk. Sklopi taj mehanizam nazad kako treba pa vidi da li će problem i dalje biti prisutan, možda se jednostavno sam smaknuo iz svog ležišta pa opruga nije mogla vraćati kurblu.

Imaš kupiti  sprej za čišćenje kočnica, to ti je najbolje sredstvo  za uklanjanje naslaga masnoće, prašine i ostalih nečistoća.
Sta pričaš ti, pa remen kad se potroši nit ima start nit krajnju. Prvo zato jer je tanak pa upada u polutke i legne na bolcnu variomata pa skuter jedva kreće, a drugo gubi krajnju zato sto je opet tanak pa se ne penje na variomat.

A polumjesec nema veze sa ventilatorom već polumjesec vrti mali zupčanik koji iskoči i uhvati se za zubove na ventilatoru variomata. Može se desit da se taj zupčanik ne vrati već zapne al to onda doslovno melje i tako bi to on i opisao. Vjerojatno mu šuška bendiks


Ja pričam o remenu potrošenom 1cm jer se kao takav već može nazvati  potrošenim, ne moraš odmah banalizirati stvari pa praviti od muhe slona. I ne znam kojom to logikom utvrdi da skuter jedva kreće ako remen upadne u polutke variomata.
Teorija bendiksa nema smisla jer je čovjeku zvuk nestao kada je skinuo mehanizam kurble,  zašto izmišljaš toplu vodu i zbunjuješ ga kada je stvar toliko očita?

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #10 : 10 Srpanj, 2016, 01:03:52 »
Pusti ti čovjeka, izvalio si glupost i ok, sad znaš. I mislio sam na polutke stražnje, a ne variomat.

Offline Tihich

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: B.Poljice
  • Moj Skuter: Typhoon, Vespa lx
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Serijski
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #11 : 10 Srpanj, 2016, 07:49:35 »
Polumjesec ima veze sa ventilatorom jer se i frendu na SF2 i meni na Typhoonu oslabio seger što drži kurblu sa vanjske strane tako da se polumjesec pomaknuo do ventilatora samo šta je moj plastičan pa ga je poderalo a od frenda aluminijski pa je šrotalo i oštetiko lopatice.

Offline Sandro Maršanić

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #12 : 10 Srpanj, 2016, 08:20:09 »
I moj ventilator je plastican i vidjelo se da je po njemu nesto islo jer je ostecen malo

Offline Sandro Maršanić

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #13 : 10 Srpanj, 2016, 14:56:36 »
17.5-18mm sirina remena, vratio stare rolice,skuter ide puno puno bolje
Moram nekom dat jos kurblu i sve oko nje da mi slozi jer ja ne znam bas

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #14 : 10 Srpanj, 2016, 18:48:36 »
 :icon_thumright:

Offline Sandro Maršanić

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Kurbla problem? Gilera Runner SP 50. HITNO POMOĆ !
« Odgovori #15 : 11 Srpanj, 2016, 20:20:48 »
Skuter na kraju ide super,malo se čuje drugacije valjda bez tog dijela od kurble,ali mi trosi cca 4,5L na 100km