Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna Vision 2-Prijenos  (Posjeta: 4187 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Luna Vision 2-Prijenos
« : 30 Rujan, 2008, 23:07:26 »
danas ja velim frendu da dođe po mene sa skuterom da ćemo ić na trening(jer u svojoj Runnerici nemam ulja) i vozimo se kakvih 1,5km i odjedanput njegov skuter samo poćne gubiti brzinu i nakon 50m skuter stane...ustanovio sam da je problem vjerovatno na prijenosu...e sad toćno koji ne znam...pa ako mi možete objasnit...skuter radi normalno, kada mu je dao gas on je polako krenuo kakvih 3m ali opet je skuter nakon toga stao...stvarno neznam koji mu je vrag bio...i dođemo mi sa treninga i zvao sam ga i veli da mu opet sad ide normalno...jel mi možete reć di je došlo do greške...i dal bi se trebalo to provjerit na servisu jer taj skuter još ima garanciju...
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2008, 01:10:52 Benjamin »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #1 : 30 Rujan, 2008, 23:12:37 »
Bas da skuter stane i da je problem u prijenosu  :icon_scratch: ovo djeluje kao ozbiljniji problem. Moguci problemi sa termo grupom...

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #2 : 30 Rujan, 2008, 23:49:02 »
evo..išli smo večeras u 20:30 na trening i napravili cca 1,5 km i motor je samo gubio na brzini, mašina je radila normalno...znaći samo je stao i nije htio ić...ja mu velim da ga ugasi i ćeka min i da ga opet upali.....motor pali iz prve i radi normalno, ali kad mu je davao gas on nije jednostavno išao naprijed...još se podigao da vidi jel oće bez tereta ić...al ništa...tu di je motor stao je bila lagana uzbrdica....ono tek takava da se jedva može zvat uzbrdicom...

Offline Johnny

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lazarevac
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #3 : 01 Listopad, 2008, 01:06:31 »
U kakvom mu je stanju remen ?
Pravila su napravljena da bi se krsila...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #4 : 01 Listopad, 2008, 08:46:41 »
Ako se mašina čuje normalno i ako se razvrtava normalno odmah na dodavanje gasa onda je remen u banani! Ili proklizava ili je skroz gotov.

Termo grupa slow? Pa idemo prvo vidit prijenos, kaj nije to lakše rastavit?  :icon_thumright: :toothy9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #5 : 01 Listopad, 2008, 09:18:46 »
Ako se mašina čuje normalno i ako se razvrtava normalno odmah na dodavanje gasa onda je remen u banani! Ili proklizava ili je skroz gotov.

Termo grupa slow? Pa idemo prvo vidit prijenos, kaj nije to lakše rastavit?  :icon_thumright: :toothy9:

Da, odmah u glavu. :dontknow: kad tako naglo skuter izgubi snagu onda se sjetim toga, samo sto nije lako upaliti kada se ugasi   :sad1:

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #6 : 01 Listopad, 2008, 11:40:17 »
skuter ima cca 800km....nemrem vjerovat da može tak brzo remen otić, ako je u njemu problem...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #7 : 01 Listopad, 2008, 11:56:54 »
skuter ima cca 800km....nemrem vjerovat da može tak brzo remen otić, ako je u njemu problem...

Čuj gle! Prije remen nego mašina. Ako je sve novo onda CDI, paljenje, bobina, kontakti, svjećica, lulica!

Drugo nemre bit. Počni od zadnjeg prema prvom
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #8 : 11 Listopad, 2008, 00:14:52 »
e ovako,  skužili smo da je remen u *kur*u na Luni nakon 800km, al se sad pojavio novi problem...napravi smo cca 1,5 km većeras i kada smo došli do njega on je ostavio na trenutak da skuter radi na leru...radio je samo što nije krepo i kada mu je dao gas on se poćeo gušit, tj. dao je gas do kraja a skuter uopće ne reagira(oče krepat kada doda gas)...treba mu neko vrijeme nakon što doda gas da ga primi...i to ono još skuter stoji na nogarima...pa me zanima koji bi to bio problem...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #9 : 11 Listopad, 2008, 03:59:11 »
e ovako,  skužili smo da je remen u *kur*u na Luni nakon 800km, al se sad pojavio novi problem...napravi smo cca 1,5 km većeras i kada smo došli do njega on je ostavio na trenutak da skuter radi na leru...radio je samo što nije krepo i kada mu je dao gas on se poćeo gušit, tj. dao je gas do kraja a skuter uopće ne reagira(oče krepat kada doda gas)...treba mu neko vrijeme nakon što doda gas da ga primi...i to ono još skuter stoji na nogarima...pa me zanima koji bi to bio problem...

E sad može bit više toga... Pa kak tak brzo sve odlazi na tom motoru? Ak je pod garancijom još uvijek pravac u servis. Sumnjam na fergazer.

Al nije isključena opcija da je termo grupa ovaj put kak slow kaže... tak da crta u servis i nek se tam mučiju... tome i služi garancija
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: LUNA VISION 2-PROBLEM S PRIJENOSOM
« Odgovori #10 : 11 Listopad, 2008, 09:28:48 »
e ovako,  skužili smo da je remen u *kur*u na Luni nakon 800km, al se sad pojavio novi problem...napravi smo cca 1,5 km većeras i kada smo došli do njega on je ostavio na trenutak da skuter radi na leru...radio je samo što nije krepo i kada mu je dao gas on se poćeo gušit, tj. dao je gas do kraja a skuter uopće ne reagira(oče krepat kada doda gas)...treba mu neko vrijeme nakon što doda gas da ga primi...i to ono još skuter stoji na nogarima...pa me zanima koji bi to bio problem...

E sad može bit više toga... Pa kak tak brzo sve odlazi na tom motoru? Ak je pod garancijom još uvijek pravac u servis. Sumnjam na fergazer.

Al nije isključena opcija da je termo grupa ovaj put kak slow kaže... tak da crta u servis i nek se tam mučiju... tome i služi garancija

Nije sigurno termo grupa jer kako god se vozio nemozes ubiti tvornicki cilindar za tako malo kilometara.99% da je ista stvar kao kod Robyja.Vjerojatno je stvar u tome sto svjecica probija pod kompresijom na masu i motor ne prima gas.Promijeni svjecicu i trebalo bi bit ok. :icon_thumright:

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #11 : 11 Listopad, 2008, 19:54:37 »
mislim stvarno ne mogu vjerovat da to tak brzo se razjebe skuter...mislim to potvrđuje onu "kolko para tolko muzike"...uglavnom skuter ima garanciju, svaki dan ga jebe sve više, i reko frend da ćemo ga furat jedan dan u BETA-MOTO...ja mislim da serviseri skoro nisu ni pogledali skuter na servisu kada je imao 300km...to je isključivo moje mišljenje...ne mora bit točno

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #12 : 11 Listopad, 2008, 20:03:48 »
aj ti prvo nastelal karb pa onda pisi dalje ....kakva termo grupa....jedino da je bez ulja vozio pa zaribo .....ohladio se i onda opet vozio

Offline smedamecka

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Vespa px
  • MojSpuh: sito+
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #13 : 17 Studeni, 2008, 15:51:43 »
potpis na ovo gore, lune inace imaju problema s karburatorom jer oni stave najmanji da trosi mal da ga mogu prodat lako, al svejednoga odnesi u servis sad na 1000km i nek ga lipo pregleda,    inace cua sad da luna ima remen od kevlara i meni je prosa skoro 5000km i jos nista osim svjecice...

Offline martin1111

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Luna vision 2
  • Moja Kaciga: Nolan n 103
  • MojSetup: bit če
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #14 : 20 Studeni, 2008, 12:46:48 »
To ti je frgazer zaštopan sto posto tak je meni bilo kad sam ga očistio skuter je išao normalno.
Da ne otvaram novi post. Frajer u beta moto mi je rekao da su idealne rolice za lunu 4.2g, meni se to čini prelagano
ak ima ko iskustva nek javi

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #15 : 20 Studeni, 2008, 13:31:33 »
Proveri vakuum na pumpi za gorivo.To se javljao kao problem na par Sprint exactly[ista luna] :icon_thumright:

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #16 : 23 Siječanj, 2009, 19:23:42 »
To ti je frgazer zaštopan sto posto tak je meni bilo kad sam ga očistio skuter je išao normalno.
Da ne otvaram novi post. Frajer u beta moto mi je rekao da su idealne rolice za lunu 4.2g, meni se to čini prelagano
ak ima ko iskustva nek javi

imao sam rolice 4.7g na serijala luni i išla je 70, nekad i 75!
nisam probavao sa lakšim rolicama tada, ali sam pročitao da je najbolje 4.7 pa sam njih stavio
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #17 : 23 Siječanj, 2009, 19:37:55 »
ak nekom treba kevlar remen za lunu nek se javi :toothy3:

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #18 : 23 Siječanj, 2009, 20:06:06 »
ak nekom treba kevlar remen za lunu nek se javi :toothy3:

baš sam napiso post u drugoj temi mi možda treba remen za lunu vison 2, al neznam dimenzije?!

koje su dimenzije i jel korišten tvoj remen? kolko kunića?
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Luna Vision 2-Prijenos
« Odgovori #19 : 23 Siječanj, 2009, 21:05:35 »
788-17 :icon_thumright: