Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom  (Posjeta: 5171 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acosp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« : 11 Veljača, 2016, 16:27:04 »
Dakle da pocnemo, pred kraj prosle sezone mi skut izgubio snagu i nije htio ici preko 50 a prije toga je 70-80, ja kupim novi remen stavim ocistim spuh i isao je 7 dana i opet isto i tako ga ostavim do sada, sada sam zamjenio remen, rolnice, ocistio karb, ustelovao, ocistio filter zraka ali sada skuter opet nece, kada stavim prst tj prekrijem pola rupe od filtera skuter povuce nenormalno kao prije i onda tako ide ali dok to ne uradim on ne moze preko 30km/h pali sasvim lagano i bez problema, elektronski cok skidan i isprava je on radi, jutros mi je iscurilo gorivo, ono curi iz karburatora ima iza neka cjevcica i tu pusta nju kad zatvorim prstom pocne da curi na sastavu kod casice i karburatora, zatim sam skinuo crijevo sa vakum pumpe i goriva prestane da curi iz karb ali kaplje sa vakum pumpe dok je ugasen... ja vise ne znam sta moze biti ima li ko kakav savjet planiram zamjeniti i vakum pumpu moze li biti da je do nje pa nece da vuce smjesa je dobra svjecica uredu suva baca iskru, jedino mi ulje izbacuje na auspuh, moze li biti da zbog pumpe ne dobija dovoljno goriva, i da rijec je o Peugeot Speedfight 2, 2006, lc 50cc. I da skuter dok tako krece kao da mu fali obrtaja i cim ja stavim prst na pola otvora on samo se probudi i leti... pa ako neko moze pomoci bilo sta bilo bi dobro jer ja sam sve moguce pokusao i gledao ali nema pomaka...

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2907
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #1 : 11 Veljača, 2016, 22:10:27 »
koji filter zraka imas gore?

Offline acosp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #2 : 11 Veljača, 2016, 22:23:05 »
koji filter zraka imas gore?
Imam njegov seriski air box

Offline skuteri_zg

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #3 : 11 Veljača, 2016, 22:40:33 »
ili mu fali goriva, ili dobiva previše zraka negdje (falš zrak). Provjeri vakuum pumpu, u najboljem slučaju ona je krivac. možda u frgazeru je plovak zaštopan ili dizne, a u najgorem slučaju vuće falš zrak na semeringu radilice (al to je vjerojatno nije krivac)

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #4 : 11 Veljača, 2016, 22:55:03 »
Ako gorivo curi svuda onda ga ne fali, problem ti je vjerojatno u karbu ili vakum ventilu..jel ti karb onaj sa plasticnom casicom? Provjeri spojeve na njemu i plovak jel ti odraduje kako treba.. Mozda je i on zastekao... Jel radis sam mjesavinu mozda? Cudno je da imas ulja i po auspuhu, toga nebi smjelo biti ako je smjesa dobra.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

WRC!

Offline acosp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #5 : 11 Veljača, 2016, 23:07:59 »
Ako gorivo curi svuda onda ga ne fali, problem ti je vjerojatno u karbu ili vakum ventilu..jel ti karb onaj sa plasticnom casicom? Provjeri spojeve na njemu i plovak jel ti odraduje kako treba.. Mozda je i on zastekao... Jel radis sam mjesavinu mozda? Cudno je da imas ulja i po auspuhu, toga nebi smjelo biti ako je smjesa dobra.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Karburator je sa plasticnom casicom, gorivo prelijeva dok ne skinem crijevo sa vakum pumpe kad skinem onda prestane na karburatoru ali kaplje iz vakum pumpe, sam pravi mjesavinu to mi se pocelo desavati od kako sam ocistio spuh prije nije bilo..

Offline acosp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #6 : 11 Veljača, 2016, 23:10:03 »
ili mu fali goriva, ili dobiva previše zraka negdje (falš zrak). Provjeri vakuum pumpu, u najboljem slučaju ona je krivac. možda u frgazeru je plovak zaštopan ili dizne, a u najgorem slučaju vuće falš zrak na semeringu radilice (al to je vjerojatno nije krivac)
Dizne sam cistio i karburator je opran i sredjen i produvan, gledao sam vuce li fals zrak i ne vuci to sam stavio ruku na karb gdje usisava vazduh i ugasi se..

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2907
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #7 : 12 Veljača, 2016, 07:43:07 »
za to sta se gusi vidi onu plastiku na pocetku usisa, ispod sjedala, dvije bijeli cijevi, ako su dobile lufta u kucistu, ako imaju lufta tamo vuce zrak i gusi se



na ovo gumeno na lijevo mislim

Offline acosp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #8 : 12 Veljača, 2016, 08:01:31 »
Oke, probacu, danas bi trebao i po pumpu da vidim hoce li biti bolje..

Offline acosp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #9 : 13 Veljača, 2016, 11:07:42 »
Nista, opet isto, medjutim skinuo sam klip i malo je cilindar poderan a klip ima lufta, da li je moguce da je tu gubio kompresiju? Cilindar cu nositi da mi razbusi, klip je 39,92 mislio sam staviti 42-43 e sad ja cu to nositi majstoru danas da li da mu kazem da i kanale malo obrusi? Da li je pametno raditi to? Nasao sam dr evo 70cc ali treba cekati da dodje pa sam razmisljao da ovaj razbusim i stavim a dr evo narucim jer moram ondanruciti i lezajeve radilice ovi su dobri nema lufta ali opet.. morao bi karb i spuh... sto je dosta skupo za speedfight...

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Speedfight 2 curi gorivo problem sa brzinom
« Odgovori #10 : 13 Veljača, 2016, 11:28:25 »
Peugeot inace ima alu cilindar i ne brusi se.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle