Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?  (Posjeta: 5295 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #20 : 24 Siječanj, 2016, 19:31:14 »
Koliko si izracunao para za gorivo? Tj. kolko uopce trosi tvoj?

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline musa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • skuter novak, više voli mijenjač
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Runner vx 125
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSetup: ------std
  • MojSpuh: ------std
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #21 : 24 Siječanj, 2016, 22:09:53 »
za masinu ne treba ni soma kn da se obnovi,da je samo to u igri isplatilo bi se..
Danas sam bio malo mazohista  ;D pa sam išao izračunat koliko me točno runner koštao od kad ga imam u ovih između 45-50tkm(točan broj ne znam zbog više puta na duže vrijeme neispravnog puža)

Normalno najskuplja stavka je skuter koji je kupljen nov i još na kredu,zbrojio sam svaki dio koji sam kupio za njega(tuninga da se razumijemo nije skoro ni bilo tak da je to zanemarivo u cijeloj cifri),znači sav potrošni i dodatni materijal stavljen na njega,uračunao sam i ulje i na kraju svega bengu(prosječnu cijenu benge sam uzeo manju tak da je cifra realno i veća)

Na kraju ispada da je runner iz mene iscicao 57000kn  ;D
(mada mislim da je realno i preko 60)

E naisao sam na stvarno doabr primjer runner-a nova linija 2006. godište, danas sam ga išao gledati i zamisli lik kaže da nema goriva da ne može upaliti, donesemo ja i prijatelj malo goriva i isprazni aku, i kurblamo ga i nesto upali i ugasi se , i tako mucili se spajali ga preko klema sa autom da upali vergla, skidali svjećku i opet ništa,

Cijena nema prigovora 4000 tkn, registriran je do 11/16, plastike i sve odlično amo reć ima nešto neprimjetno, mane su mu ne radi mu km/h, radi mu turceler, sada nisam se previše zagledao niti znam kako ima runner riješeno, ako je sajlom onda je ili sajla pukla ili je puž pukao, to mi ne predstavlja problem, na satu ima 2330 pa mislim da nema nemu km skuter...inače plastike su malo od sunca one izblijedile i prednje vilice su propišale, trebali bo zamijeniti semeringe...

Sutra cemo vidjeti ako ga covjek uspije napraviti, vidjeti cu jeli dobro ide i tako to, pa me zanima je što vi mislite..

Kužim se u dvotakte, dosada su svi oni bili nisam još vozio 4t ništa tako da..

I kolika mu je potrošnja tom runneru.. ?

I evo link od oglasa pa vi procijenite.

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-50-cm3-oglas-17896354

Znači lik prodava motor ondosno stariji čovjek , i u njemu nema kapi goriva i isprazni se akumulator zamislite kakvih budala ima sve  ::)

I da vas pitam pošto imam položeno za A2 da li je bolje odnosno isplativije naći nekoga vx ili vxra ili nešto tako slično ili ovo uzeti . Malo se strpiti još koju kunu dodati i uzeti ili da uzmem ovoga i to popravim i vozim ga  hm ?

-just drive by-

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #22 : 24 Siječanj, 2016, 22:12:46 »
Koliko si izracunao para za gorivo? Tj. kolko uopce trosi tvoj?
Uzeo sam prosječnu potrošnju od 4.5 litara na 100km,mada s rezom po Zagrebu di je svakih 50m semafor po gužvi troši i koji dec više,manje je trošio jedino sa sc46 i sc08

Recimo da sam prešao 45000km(mada sam i više),cijenu za litru benzina sam uzeo srednju vrijednost 9kn/l kaj je realno i malo,uglavnom ispada da sam za bengu dao 20000kn,a za ulje 3000kn,te dvije stavke su koštale ko i skuter.

Ostatak je radilica, lageri radilice x2, semerinzi radilice x3, igličasti x3, dihtunzi x3, karike, vodena pumpa x3, remen x6, mikroremen x4, rolice x4, klizači x4, feder kontrasta x4, federi kuplunga x3, uljna pumpa, čep antifriza, puž brzinomjera(koji je opet crko), bobina x2, pickup, lulica, jedno 10 svječica, gume, disk pločice, kočiono ulje, litra hipenola, multivar, sc08, mhr replica, tt, dr evo(pokoj mu duši), el. blokada na daljinski...

Sjetio sam se još nekih stavki i ispada da me koštao preko 60 hiljada kuna,tak da one priče da je 50ka jeftino vozilo kod mene ne drži vodu,a skoro me čeka komplet generalka mašine,kočnice,ovjes,gume i cifra leti u nebo još više.


Offline musa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • skuter novak, više voli mijenjač
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Runner vx 125
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSetup: ------std
  • MojSpuh: ------std
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #23 : 24 Siječanj, 2016, 22:25:43 »
Tebi se ne isplati nikako voziti onda to, puno previše je tu djelova, kao moj prošli motor Aprilia mx 125 to otkada sam ga kupio promijenio sve moguće na mašini više puta, stravljao polini kit, pa vazda problemi nakraju sam ga prodao i taj motor me ogulio ulozio sam pun k para i gle na što sam spao, a prodao sam ga bagatela doduse ne u super stanju...

Što mislite onda o cijeni ovoga runnera, moguće da je vrlo malo prešao jer prijašnji 1 vlasnik je bio pomorac koji ga je jako malo koristio, tako da ovaj motor je moguće jako dobra prilika,  :)  :icon_scratch:

Jednostavno ne mogu bez nekog prijevoznog sredstva, doma imam tomosa sa mašinom od e90 sređen je tip top i vozio sam ga godinu dana i služio me vrhunski nikad me nije ostavio i još dan danas pali vozi ali ne isplati mi ga se opet voziti jer je ipak potrošnja velika (dellorto 24 i malossi e13 gljiva), tako da sada tražim tj. svakodnevno po oglasima, obilazim okolo,  ;D
-just drive by-

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #24 : 24 Siječanj, 2016, 22:39:01 »
ovak ubijene vilice nebi bile da je mala kilometraža u igri,a isto tak nit bi puž crko od stajanja nego od korištenja..
i u tu pedesetku ima ulaganja,neznam di nađeš sve te grobine?
s kolko para raspolažeš uopće?normalno da je bolje kupit vxr nego pedesetku
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline onil94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: VXR 200, SP 50
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: multivar, serijala
  • MojSpuh: serijala, sc08
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #25 : 24 Siječanj, 2016, 22:40:57 »
Ova crna hrapava plastika nije malo izbljedila nego jako jako puno, to je za farbat ili mjenjat jer je odvartno (osobno misljenje ali ako ti ne smeta...), to nikakav kokpit sprej nemoze popravit.
Sto se km/h sajle nema nego je zica sa magnetom na kraju lako za promjenit ali ce te kostat oko 100-150 kn rabljena i neznas dali radi. Stvarne km probaj pogledat na tehnickom ili tak nesto jer ako mu nije radio km sat onda vjerojatno ima vise, samo koliko to je pitanje?
Cjena je uredu ako motor normalno radi, a za VX - VXR ce morat jos nadodat oko 4-5k kn a posto imas kategoriju radje odi na nesto jace.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2016, 22:43:04 onil94 »
:biker:  :gilera: :skuter:

Offline musa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • skuter novak, više voli mijenjač
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Runner vx 125
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSetup: ------std
  • MojSpuh: ------std
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #26 : 24 Siječanj, 2016, 22:46:43 »
ovak ubijene vilice nebi bile da je mala kilometraža u igri,a isto tak nit bi puž crko od stajanja nego od korištenja..
i u tu pedesetku ima ulaganja,neznam di nađeš sve te grobine?
s kolko para raspolažeš uopće?normalno da je bolje kupit vxr nego pedesetku

I mene to čudi, dobro kažeš...a nalazim ih eto po oglasnicima i tako to, a gledam uzeti nešto do 6 tkn, preko ako uzmem ne ostaje mi ništa novca sa strane.. tako da... čovjek je odveo u servis bio i registriro pa sad..

a gdje je oglasnik na ovom forumu, jeli to meni nevidljiv zbog broja postova ili da nema uopće ?

Ova crna hrapava plastika nije malo izbljedila nego jako jako puno, to je za farbat ili mjenjat jer je odvartno (osobno misljenje ali ako ti ne smeta...), to nikakav kokpit sprej nemoze popravit.
Sto se km/h sajle nema nego je zica sa magnetom na kraju lako za promjenit ali ce te kostat oko 100-150 kn rabljena i neznas dali radi. Stvarne km probaj pogledat na tehnickom ili tak nesto jer ako mu nije radio km sat onda vjerojatno ima vise, samo koliko to je pitanje?
Cjena je uredu ako motor normalno radi, a za VX - VXR ce morat jos nadodat oko 4-5k kn a posto imas kategoriju radje odi na nesto jace.

A to se i mislim još, ne bi volio pogriješiti, kada se sjetim koliko sam para ovo ljeto zaradio i na što sam spao onda ispadam teška budala...  :-[
-just drive by-

Offline onil94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: VXR 200, SP 50
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: multivar, serijala
  • MojSpuh: serijala, sc08
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #27 : 24 Siječanj, 2016, 22:53:55 »
Moras ima 50+ postova na forumu. I da mislim da ti najlakse vidjet kilometrazu po diskovima sa tom kilometrazom trebali bi bit ko novi bez ikakvog prijelaza sa kocione povrsine.
:biker:  :gilera: :skuter:

Offline musa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • skuter novak, više voli mijenjač
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Runner vx 125
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSetup: ------std
  • MojSpuh: ------std
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #28 : 24 Siječanj, 2016, 23:01:27 »
Moras ima 50+ postova na forumu. I da mislim da ti najlakse vidjet kilometrazu po diskovima sa tom kilometrazom trebali bi bit ko novi bez ikakvog prijelaza sa kocione povrsine.

Da to nisam primjetio baš... a razmisliti ću još šta da kažem, hvala svima na savjetima..

Jeli problem za reparirati vilice, ja sam sebi na svojim od tomosa e90 marzocchi mijenjao 4 semeringa i ulje, jako jednostavno, sada neznam kako je to kod runnera za srediti ?
-just drive by-

Online robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2907
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #29 : 24 Siječanj, 2016, 23:04:22 »
isti princip kao na tomosu, samo imas par plastika vise za skinuti

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #30 : 24 Siječanj, 2016, 23:11:14 »
jel vi fakat mislite da to ima 2300km?
diskovi mogu bit i sa 20 000km ko novi ako su pločice mjenjane redovno..

isti princip kao na tomosu, samo imas par plastika vise za skinuti

ne da nije isto nego nije ni slično,ta vilica na runneru nije ulja.
jebada ju je rastavit,u lijevom tubu imaš uljni uložak i oprugu,u desnom je samo opruga..oba tuba imaju po dvije plastične pikse kroz koje teleskopi rade..
dijelovi za reparirat tu vilicu koštaju preko 500kn
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline musa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • skuter novak, više voli mijenjač
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Runner vx 125
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSetup: ------std
  • MojSpuh: ------std
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #31 : 24 Siječanj, 2016, 23:14:46 »
Hahahahah, i mene čudi kako može biti isto jer sam na mojem bivšom purejetu koji je bio jako dobar skuter išao promijeniti jednu čizmu dole jer je pukao nosač blatobrana i to je meni smetalo i onda sam nabavio neke polovne vilice sa tim donjim djelovima što valjaju i nisam to uspio rastaviti, kod tomosa je to mačji kašalj...

Dobro sam se došao ovdje posavjetovati, a ne da se zaletim..
-just drive by-

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #32 : 24 Siječanj, 2016, 23:27:17 »
salicu kad vadis treba otsarafit onj imbus saraf koi ide kroz nju pa ju zagrijat fenom da se lakse izvadi.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline musa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • skuter novak, više voli mijenjač
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Runner vx 125
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSetup: ------std
  • MojSpuh: ------std
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #33 : 24 Siječanj, 2016, 23:37:54 »
Ako ga kupim javim se vama da mi pomognete riješiti tih par stvari .  :icon_biggrin:

-just drive by-

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #34 : 24 Siječanj, 2016, 23:48:41 »
Uzmi si baotiana Italscooter ak nemas puno kila, kad znas vec serafiti ovog ti nece biti problem utegnuti. S ostalih 5000kn uzivas, bolje neg voziti drndavu gileru i drkarati nesto svaki dan  :laughing7:


@Tomi, hitno na savjetovanje i pomno poslusati predavanje s onim coekom koji je napravio 60tkm+ bez tog suludog popisa dijelova. Ako nastavis dalje, u HR ce se povecati BDP za 7%
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2016, 23:52:46 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #35 : 25 Siječanj, 2016, 01:01:27 »
taj sr sad vec ima 65+ hiljada km,kad zatopli dolazi na zamjenu guma  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #36 : 25 Siječanj, 2016, 07:16:34 »
Tebi se ne isplati nikako voziti onda to
Ljudi moraju shvatit (a teško to shvaćaju) da se ni jedno vozilo ne isplati,samo je pitanje jel hoćeš to imat i možeš/želiš to platit,drugog nema.
Runner bi mi se isplatio da mi zarađuje novce,npr. da dilam drogu s njim,onda bi mi se isplatio,isplatio bi se i kupit ferrarijev oldtajmer za 10 milja eura kojeg bi za 10 godina prodao za 20,to se isplati


@Tomi, hitno na savjetovanje i pomno poslusati predavanje s onim coekom koji je napravio 60tkm+ bez tog suludog popisa dijelova. Ako nastavis dalje, u HR ce se povecati BDP za 7%
Zaboravio sam u popis stavit 3 para retrovizora jer su se raspadali il sam ih lomio,ventilvar,plastični ventilator x2 i hrpu šarafa/matica,sigurno ima još nekaj samo se nemrem sjetit  ;D

Popis i nije sulud,većina je redovno održavanje uz koji kvar,nisam ja klasični forum meštar koji vozi jedan remen 20 hiljada,al je suluda cifra na kraju koju sam iskrcao za posjedovanje i održavanje prdekala od 50ccm,zato se onima koji vele da je 50ku jeftino imat mogu samo nasmijat

Online robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2907
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #37 : 25 Siječanj, 2016, 07:39:59 »
jel vi fakat mislite da to ima 2300km?
diskovi mogu bit i sa 20 000km ko novi ako su pločice mjenjane redovno..

isti princip kao na tomosu, samo imas par plastika vise za skinuti

ne da nije isto nego nije ni slično,ta vilica na runneru nije ulja.
jebada ju je rastavit,u lijevom tubu imaš uljni uložak i oprugu,u desnom je samo opruga..oba tuba imaju po dvije plastične pikse kroz koje teleskopi rade..
dijelovi za reparirat tu vilicu koštaju preko 500kn

svasta, neki dan sam na vxr-u mijenjao semeringe, tamo su obicne vilice, iste tomosove  :icon_biggrin:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia sportcity 200 07. god da li kupiti ili ne ?
« Odgovori #38 : 25 Siječanj, 2016, 07:59:27 »
Vxr vile su jednostavne,s ovim usd se izjebeš ko mladi majmun,pola ljudi koji ih krenu pokušat rastavljat ni ne uspiju na kraju