Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: LPG u skuter  (Posjeta: 4299 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DajTeh

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: PUREJET
  • MojSetup: 70ccm
LPG u skuter
« : 29 Srpanj, 2015, 13:13:52 »
Pozdrav!

Zainteresiran sam za ugradnju plina u skuter, vidio sam neke slike odradjenih projekata od prije, ali nemam nikakvih dodatnih informacija. Ovaj projekt mi je vrlo zanimljiv i zelio bih to ugraditi u svoj skuter s direktnim ubrizgavanjem, Runner Purejet 50/70

Glede spremnika kao najveceg problema zbog ogranicenog volumena, iskoristio bih postojeci prostor koji zauzima rezervar od 12l benzina, a sto se tice grijanja isparivaca, za to bi bio zaduzen postojeci vodeni sustav hladjenja skutera.


Odustati ili ici dalje, pitanje je sad? Jos sam u fazi prikupljanja osnovnih informacija :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #1 : 29 Srpanj, 2015, 13:15:52 »
Odustati ili ici dalje, pitanje je sad?

Svakako ici dalje, jer purejet trosi ko ruski tenk i ustede ce bit znacajne  :toothy12:

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #2 : 29 Srpanj, 2015, 13:26:26 »
Odustati ili ici dalje, pitanje je sad?

Svakako ici dalje, jer purejet trosi ko ruski tenk i ustede ce bit znacajne  :toothy12:

Kaj voznja moze biti jeftinija po kilometru sa necim od purejeta/ditecha? Ta vozila tako i tako nista ne trose. Ako su zdravi, nemoj to raditi. Pomislio sam da vozis neku cvaju 250 pa da ima razloga to raditi

Offline DajTeh

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: PUREJET
  • MojSetup: 70ccm
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #3 : 29 Srpanj, 2015, 13:37:41 »
U principu potrosnja mi nije glavni cilj, nek trosi isto ili malo manje to je ok. Nego me  prvenstveno zanima pouzdan sistem ubrizgavanja goriva, i volio bih sloziti s gustom taj sistem, ono sto nekome predstavlja tuning skutera, bitno da se nesto novo radi.

Pored danasnjih i.e. masina ovo je neisplativo, ali ja bih to s gustom slagao pod uvjetom da stvar funkcionira i ne radi probleme.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #4 : 29 Srpanj, 2015, 13:43:03 »
U principu potrosnja mi nije glavni cilj, nek trosi isto ili malo manje to je ok. Nego me  prvenstveno zanima pouzdan sistem ubrizgavanja goriva, i volio bih sloziti s gustom taj sistem, ono sto nekome predstavlja tuning skutera, bitno da se nesto novo radi.

Pored danasnjih i.e. masina ovo je neisplativo, ali ja bih to s gustom slagao pod uvjetom da stvar funkcionira i ne radi probleme.

Ima na motori hr jedan projekt aprilia pegaso 660 koja je prebacena na plin. Ako ti to moze sto pomoci

Offline monph2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MT Zion
  • MojSetup: Serijalović
  • MojSpuh: ZX
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #5 : 29 Srpanj, 2015, 14:11:51 »
Kristijan Prša je slagao taj pegaso ja mislim :)
Sad ima TDM i opet planira plin slagat
:)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #6 : 29 Srpanj, 2015, 14:14:07 »
Haha ludilo ako ovo slozis, a vjerujem da hoces ako bude samo pouzdano, sve ostalo nije problem za tebe.:D
Pricao sam s tim momkom i zadovoljan je sistemom, bocu je grunuo u prosireni kofer i sistem jako lijepo radi. On postize ustede jer ima kubika.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #7 : 29 Srpanj, 2015, 14:15:18 »
imas na srpskom forumu batinu koju su decki predelali na plin
i sta sad

radis to iz fore ne iz ustede jer nije neka razlika kad je to rekreativno vozilo
a ne svakodnevna kobila  za dostavu pice

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #8 : 29 Srpanj, 2015, 14:31:18 »
Dali mislis koristit original dizne ili aftermarket?

kako god bilo, preporucio bi ti da nafrljis malo uljnu pumpu
« Zadnja izmjena: 29 Srpanj, 2015, 14:37:18 Tadr3 »

Offline DajTeh

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: PUREJET
  • MojSetup: 70ccm
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #9 : 29 Srpanj, 2015, 14:41:51 »
Mislio sam na orginalne dizne s tim da imam malossi elektroniku koja produljuje vrijeme ubrizgavanja benziske dizne. Na 50ccm elektronika daje prebogatu smjesu, tako da tu vidim njen potencijal u kombinaciji s plinom. Inace ta elektronika je namjenjena za 70ccm kit. Nisam noob imam servis skutera :)

U prednosti sam sto se tice podmazivanja, jer purejet dobiva cisto ulje direktno u karter i vrtlozi zraka podmazuju lezaje i termo grupu, dakle cisto nerazrijedjeno ulje. Cisti benzin se ubrizgava i rasprsuje samo iznad cela klipa. Uljnu pumpu mogu pojacati, mogu staviti od karb verzije koja baca 50% vise ulja, mogu staviti od BB masine koja bljuje ulje.

Na serijskom auspuhu imam tvornicki prikljucak za mjerenje ispusnih plinova oko podesavanja smjese.

Ideja je pala preko noci, za sad ne znam skoro nista o tome, ali edukacija ce uciniti svoje kroz neko vrijeme.
« Zadnja izmjena: 29 Srpanj, 2015, 14:56:36 DajTeh »

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #10 : 29 Srpanj, 2015, 14:59:36 »
Mislio sam na orginalne dizne s tim da imam malossi elektroniku koja produljuje vrijeme ubrizgavanja benziske dizne. Na 50ccm elektronika daje prebogatu smjesu, tako da tu vidim njen potencijal u kombinaciji s plinom. Inace ta elektronika je namjenjena za 70ccm kit. Nisam noob imam servis skutera :)

U prednosti sam sto se tice podmazivanja, jer purejet dobiva cisto ulje direktno u karter i vrtlozi zraka podmazuju lezaje i termo grupu, dakle cisto nerazrijedjeno ulje. Cisti benzin se ubrizgava i rasprsuje samo iznad cela klipa. Uljnu pumpu mogu pojacati, mogu staviti od karb verzije koja baca 50% vise ulja, mogu staviti od BB masine koja bljuje ulje.

Na serijskom auspuhu imam tvornicki prikljucak za mjerenje ispusnih plinova oko podesavanja smjese.

Ideja je pala preko noci, za sad ne znam skoro nista o tome, ali edukacija ce uciniti svoje kroz neko vrijeme.

tko zna, trebat ces vjerojatno i polini casicu, te malossi i serijski ecu. za probavanje

Offline DajTeh

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: PUREJET
  • MojSetup: 70ccm
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #11 : 29 Srpanj, 2015, 15:10:26 »
Imam polini casicu, malossi ecu, i serijski ecu s normalnom i full odblokiranom mapom :)

Nekako mi se cini najlakse sloziti takav tip agregata

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #12 : 29 Srpanj, 2015, 15:14:40 »
Ima dosta plinskih dizni od HANA-e koje bi ti mogle mozda pasati na original kuciste tipe H2100 ili H2200

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #13 : 29 Srpanj, 2015, 16:11:45 »
Ajd napravi zanimljiv projekt :)
Kako bi se rjesio tank i punjenje plina?
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline DajTeh

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: PUREJET
  • MojSetup: 70ccm
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #14 : 29 Srpanj, 2015, 18:18:51 »
Trebao bih doci do decka koji vozi Apriliu Pegaso 650 Strada na plin, Bjelovarske tablice. Ako netko ima broj bio bih zahvalan jer sam jednom prilikom upoznao tog decka, a broj nisam memorirao. Mnogi majstori me naravno odjebavaju, genericki naravno. Da sam slusao takve u zivotu bio bih idiot, stoga ne odustajem dok ne naletim na osobu koja je spremna pomoci u najgrubljim smjernicama.

Tank je metalna boca za plin, u Italiji ih ima orginal za ispod sica primjer Gilere Runner SP180. Ako ga nadjem u Italiji da mi savrseno odgovara lako cu doci do njega.

Na ebayu sto mi ne pada na pamet kupiti,imaju nekakvi kitovi koji imaju rasprsivac namjenjen za montazu ispred karburatora.

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #15 : 29 Srpanj, 2015, 18:55:36 »
Trebao bih doci do decka koji vozi Apriliu Pegaso 650 Strada na plin, Bjelovarske tablice. Ako netko ima broj bio bih zahvalan jer sam jednom prilikom upoznao tog decka, a broj nisam memorirao. Mnogi majstori me naravno odjebavaju, genericki naravno. Da sam slusao takve u zivotu bio bih idiot, stoga ne odustajem dok ne naletim na osobu koja je spremna pomoci u najgrubljim smjernicama.

Tank je metalna boca za plin, u Italiji ih ima orginal za ispod sica primjer Gilere Runner SP180. Ako ga nadjem u Italiji da mi savrseno odgovara lako cu doci do njega.

Na ebayu sto mi ne pada na pamet kupiti,imaju nekakvi kitovi koji imaju rasprsivac namjenjen za montazu ispred karburatora.

mozes za probu koristit i bocu za doma, samo ne bez nepovratnog

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #16 : 30 Srpanj, 2015, 08:11:03 »
Onu malu plinsku bocu "za kampiranje" za probu mozes staviti.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Fast Nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr180
  • Moja Kaciga: Hjc Is-17
  • MojSetup: Kb glava,multivar,s6 28 pwk
  • MojSpuh: Kucelj pm59
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #17 : 30 Srpanj, 2015, 16:17:54 »
Ovo bu bilo zanimljivo
Tetrapak cjuning

Offline rs50e9

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zelja
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #18 : 30 Srpanj, 2015, 16:42:09 »
ima jedan stih od kise metaka

Nema nikom u teku, jer ne jeben te baze
slazem pare na hrpu, dici izbacujem prpu
vozin auto na plin, vozin skutera na plin
kralju, na pedeset ge uvik desetku capin



bas za prave djibere do koze.
al ovo mi se cini da je projket za gust. stoga update-aj nas
sretno!!! inace furam auto na plin, da nije unutra plin ne bi tuko 30-40tisuca godisnje

Offline DajTeh

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: PUREJET
  • MojSetup: 70ccm
Odg: LPG u skuter
« Odgovori #19 : 30 Srpanj, 2015, 18:21:53 »
Malo po malo kupim inf ovaj rijeci, tako sam dobio odmah potporu od jednog majstora koji ce mi dati sve pa da si ja slazem, ako sto treba objasniti ce. Bio je u guzvi pa ga nisam uspio nacimati direktno na purejeta, ali kaze bitno da ima 80* grijanje vode radi sprijecavanja zaledjivanja isparivaca, i da je na 4T karb to najlakse spojiti. Samo nikako nisam uspio doci do cijene, nece pa nece da kaze bar grube okvire. Opet postoji neka granica do koje sam spreman platiti, razumnu cijenu . Drugi jednoglasno kazu ne, a jedan veli da to nece ici kroz postojeci injection i ecu, da treba novi plinski ecu s mapom koja se radi po specifikaciji vozila.

U principu,mene zanima jel to moze raditi na postojecim diznama i sustavu ubrizgavanja bez nekih ekstremnijih prerada, ostala pitanja me zaparavo ne zanimaju jer do toga cu doci sam, s gustom.

Za sada sam upoznat s principom spajanja na skuter sa karbom 50ccm, ali to me ne zanima jer se rasprsivac plina stavlja na sami pocetak venturija karba, i onda ga podtlak usisava u motor. Mogao bih i to sloziti na purejeta, ali tu se radi o klasicnom ubrizgavanju koje mi nije toliko napeto.
Ovako imam injektor, kompresor koji daje 5.5 bar vise ubrizganom benzinu, a moze se i jednostavno iskljuciti, ecu, dodatni ecu koji produzava tajming dizne, temperaturni senzor koji daje vise dok je motor hladan (cok funkcija), a smislio sam varalicu za fiksiranje ubrizgavanja tako da je uvijek na radnoj temp. I tako, to je ono sto je meni u cijeloj prici zanimljivo.

Ako bi taj sistem radio pouzdano, znaci lijepo bez prekidanja i zezanja, taj se skuter nebi gasio, a trajnost mu je garantirana ako ne zbog plina, onda zbog boljeg podmazivanja i nizih radnih okretaja za nekih 1000 od karba.