Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj Kawasaki Z750 2009god  (Posjeta: 425554 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15020
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #540 : 08 Listopad, 2024, 18:45:01 »
Evo pofotkao sam sve i izmjerio distancer, a uvjerio se i da lager zapinje i na OEM i na allballs semeringu (na slici je allballs semering i lager). Tocno se osjeti pod prstima kako bez distancera usna semeringa drzi kavez lagera i pruza otpor, a sa distancerom se vrti bez otpora.....

Prva slika su lager, distancer i semering (lager i semering allballs)

Druga slika je kad je lager u semeringu bez distancera

Treca slika je kad je distancer izmedju lagera i semeringa


Inace, dimenzija distancera je ako je vjerovat mom digitalnom subleru  44mm x 35,7mm x 0,63mm - ako ces ga nabavljat, to ti je ugrubo to, moze to biti i 44x36x0,6mm, pa cak i da je 0,1mm tanji bit ce super, glavno da imas informaciju sto traziti da ne lutas. Vjerojatno mu je nazivna dimenzija 44x36x0,5mm ako je po nekom uobicajenom standardu

Problema iz videa da bi falilo navoja neces imati iako su lageri cca pola mm drugacije visine, ali to nije nikakav problem, samo je problem sto kavez donjeg lagera bez distancera struze u usnu semeringa, a gore ionako moras koristiti Kawasaki semering koji nema s tim problema jer je drugacije izvedbe.
Kuglicni lageri zbog svoje izvedbe nemaju s tim problema.

Ociti previd firme allballs, da su barem napravili semering koji to kompenzira, ili dodali u set distancere. Ali nisu, ipak su to kinezi





« Zadnja izmjena: 08 Listopad, 2024, 19:16:49 3alfa3 »

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15020
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #541 : 08 Listopad, 2024, 20:06:52 »
E da.....

Upozoravam te da ovi lageri (konusni) imaju jednu prilicno neugnodnu manu koja se pokaze ogromna kada ih treba mijenjati: vanjski dio koji ide u ramu je tanji od OEM kuglicnih lagera i gotovo ih je nemoguce izbit van cekicem i nekom sipkom jer se sipka nema za sto uhvatiti - a Kawasaki je poznat da su slicevi u rami za alat za izbijanje tih dijelova lagera ionako mali - neki ljudi cak rekli da njihovi Kawasaki motori ih uope nemaju (sliceve).

U tom slucaju, 2 su nepopularne metode (vjerojatno ih ima i vise, ali ovaj lik je inzenjer strojarstva ak se ne varam i sigurno bi rekao da postoji neko jednostavnije rjesenje), a druga je zapravo neprihvatljiva sto se mene tice. Vise u videu:


Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6087
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BJ
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Originalni
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #542 : 08 Listopad, 2024, 20:43:02 »
Hvala kolega 3alfa3 sutra narucujem semernig oem :icon_thumright:
Bude mi kolega na tokarskom napravio te dimenzije distance
I sto se inine masti tice
Svi je godinama koristimo u svemu i svacemu i nema problema

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6087
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BJ
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Originalni
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #543 : 09 Listopad, 2024, 12:09:32 »
Kupljen  oem semering placen nemalih 23€ :drunken_smilie:

https://www.ebay.com/itm/226127493707

Stize direkt iz japana :headbang:
Uzeo sam i novi prednji far posto je moj puknut (bivsi vlasnik pokupio nekakvu pticu na vecoj brzini) ::)


Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15020
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #544 : 09 Listopad, 2024, 14:16:02 »
Kupljen  oem semering placen nemalih 23€ :drunken_smilie:

https://www.ebay.com/itm/226127493707

Stize direkt iz japana :headbang:
Uzeo sam i novi prednji far posto je moj puknut (bivsi vlasnik pokupio nekakvu pticu na vecoj brzini) ::)


U jbt, to nije jeftino......
Kaj ga nema kod Kawa servisa u HR za kupit za manji iznos? Znam da ih nemaju na stanju vjerojatno, ali 23e je fakat uzas za jebeni semering.

ali kad si odrjesio kesu za taj semering, moja topla preporuka je da pregrizes g#vn% i nabavis NTN kuglicne lagere i pretrpis financije kupovinom ovih allballs lagera. Prijateljski savjet, ostajes s NTN na OEM koncepciji, trajnost moguce manja od allballsa, ali, koliko km mislis radit s motorom? Vidis koliko su ti tvornicki trajali, a njih je dosta jednostavnije mijenjat/tj. postelat kod ugradnje (ako se pravilno stegnu kod ugradnje, zapravo nema dotezanja). S druge strane, ako te potrefi sreca da s ovim allballs neces imati problema, imat ces vjerojatno vise km u zalihi jer bi trebali biti trajniji iako nije garancija. To ti pricam jer jos imas vremena promijenit misljenje - kao sto sam i ja nakon sto sam vec kupio allballs lagere i zato ih i imam spremljene i vjerojatno nikad nece biti u funkciji iako pasu savrseno i na Z900. To ti pricam zato jer sam se "polakomio" za prednosti valjkastih lagera, ali nije mi vrag dao mira i isao sam guglat prednosti i mane i na kraju se ipak odlucio za kuglicne pa sam i platio duplo kad sve zbrojim - mozda si i ti sada u toj situaciji, samo ti dajem opciju koja je tada meni imala smisla.

Ak su financije problem, gledaj to s druge strane: svaki km voznje na motoru kosta odprilike duplo vise od same cijene benzina. Motori nazalost nisu jeftini ako ces ih odrzavat kako treba, a ne prodavat dok se izgustas pa kupit opet polovni i opet se jebat sa servisiranjem ako prijasnji vlasnik nije bio picajzla. S tim da tu pricam o odrzavanju koje sam radis, ne majstoru koji ce naplatit svoj posao i tu rayliku u cijeni dic na visi nivo.


Sto se fara tice, vjerujem da si gledao jel ima polovnog negdje pa nisi nasao.


Ako se ipak odlucis na NTN kuglicne lagere koji su i tvornicka ugradnja, samo druge shifre ako kupujes u Kawa servisu i po bitno visoj cijeni, ovo je shifra: SF07A17PX1 - kupio prije godinu dana 2 komada na Jankomiru u ZG za 50e (made in Japan), a prije dosta godina za Z750 u Velikoj Gorici (ista shifra, isti lageri)


apropo prednjeg fara, moj na Z900 je LED, ako i jedna dioda (od njih 6 ako sam dobro gledao) krepa, ne gine mi novi/polovni far jer se ne mogu mijenjati niti se far moze otvoriti, a cijena je debelo preko soma eura za novi (danas vjerojatno  i oko 1500 eura - nisam provjeravao niti zelim). To mi je knedla u grlu jos od dana kad sam kupio motor  - nadam se da nebu problema po tom pitanju.
« Zadnja izmjena: 09 Listopad, 2024, 14:48:37 3alfa3 »

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6087
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BJ
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Originalni
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #545 : 09 Listopad, 2024, 14:47:08 »
Budem onda ove vratio u inter cars all balls i uzeo te obicne kuglicne
Jel to sifru od ntn pakiranja?
Ma za semering mi se nije dalo zvat i narucivat
Pa opet dok platim postarinu tu me negdje bude dosao financijski

Far sam novi kupio aftermarket zamjenski
« Zadnja izmjena: 09 Listopad, 2024, 14:59:55 ljubo46 »

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15020
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #546 : 09 Listopad, 2024, 14:51:26 »
Budem onda ove vratio u inter cars all balls i uzeo te obicne kuglicne
Jel znas sifru od ntn pakiranja?
Ma za semering mi se nije dalo zvat i narucivat
Pa opet dok platim postarinu tu me negdje bude dosao financijski

Far sam kupio aftermarket zamjenski

gle, ne kazem da nebus sretan sa ovim lagerima koje si kupio, ali ako se odlucis na NTN kuglicne koji su OEM ugradnja, shifra je  u mom prijasnjem postu: To su identicni lageri koje i Kawasaki ugradjuje, samo oni imaju slovo/dva vise u nazivu kako bi mogli u ovlastenim servisima imat bitno visu cijenu.

Ako mislis dulje vrijeme vozit ovaj Z750, moja preporuka je da odes na sigurno - OEM - ako ga mislis prodat za godinu dvije, ugradi ove lagere koje imas, ali sa distancerom na donjem lageru i OEM semeringom. Ako mozes kojim slucajem prodat ovaj set lagera koje imas da ne izgubis bitno novaca - odi na kuglicne bez razmisljanja, ali ako si mozes priustit takve lagere i bez prodaje allballsa..... Tako sam ja napravio i sad je samo pitanje da li zelis slijedit moj primjer koji ne znaci da je optimalan, ili ces stavit allballs - vise od toga ne mogu ponudit, ali, znaj da sam ja jebeni ziheraš i da svaki svoj motor shvacam ozbiljno - to je mozda i moja greska, ali - takav sam - samo najbolje je dovoljno dobro  ;D
« Zadnja izmjena: 09 Listopad, 2024, 15:00:56 3alfa3 »

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6087
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BJ
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Originalni
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #547 : 09 Listopad, 2024, 20:46:13 »
Budem sutra po bj potrazio te kuglicne ntn lezaje ako ih uspijem naci idem na njih sigurno.
Jer mi se ne da narucivat od nekud i pusit lovu na postarinu i cekat da dode :toothy11:

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6087
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BJ
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Originalni
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #548 : 10 Listopad, 2024, 09:29:39 »
Uspjesno vraceni all balls lezaji u ducan
Narucio sam ntn u trgovini set u bjelovaru
Cekam da mi jave cijenu i kad ce doci
Ugl idemo na original soluciju

3alfa3 hvala na svim savjetima :headbang:

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15020
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #549 : 10 Listopad, 2024, 12:08:33 »
Uspjesno vraceni all balls lezaji u ducan
Narucio sam ntn u trgovini set u bjelovaru
Cekam da mi jave cijenu i kad ce doci
Ugl idemo na original soluciju

3alfa3 hvala na svim savjetima :headbang:

nemam vise service manual za Z750, ali Z900 koristi iste lagere i semeringe pa ti ovo mozda pomogne kod instalacije.

« Zadnja izmjena: 10 Listopad, 2024, 13:55:12 3alfa3 »

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6087
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BJ
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Originalni
Odg: Moj Kawasaki Z750 2009god
« Odgovori #550 : 10 Listopad, 2024, 13:29:54 »
Hvala kolega
Imam ja skinut manual na laptopu za z750 :headbang:


Ako sam dobro shvatio malo pretegnem tj stegnem na 65 Nm pa otpsutim i stegnem nazad na 65 mora ici glatko
 
« Zadnja izmjena: 10 Listopad, 2024, 16:54:10 ljubo46 »