Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna - Lampica kolicine ulja  (Posjeta: 4500 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Luna - Lampica kolicine ulja
« : 14 Rujan, 2008, 21:40:06 »
imam lunu vision 2, mada mislim da to je opcenito na svakom 2T skuteru, al moram pitati jer nisam siguran. ulja u spremniku ima nekih 3-4cm u visinu, znaci dovoljno, ali pali mi lampicu prilikom
starta sa punim gasom. sad je pitanje, dal se lampica odnosi na kolicinu ulja u spremniku ili ima veze s podmazivanjem motora. da slucajno nema problema sa dobavljanjem ulja i da mi ne zariba...
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2008, 23:07:30 Benjamin »
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Lampica kolicine ulja
« Odgovori #1 : 14 Rujan, 2008, 21:41:40 »
 na kolicinu ulja u spremniku

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Lampica kolicine ulja
« Odgovori #2 : 14 Rujan, 2008, 21:43:58 »
iz iskustva ti mogu reći da je to normalno na lunama! onaj senzor ili kako se već zove u rezervaru ulja  reagira kad unutra ostane još od prilike 250ml ulja!
nemoj se brinuti ali nemoj ni zaboraviti nasuti novo ulje

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Lampica kolicine ulja
« Odgovori #3 : 14 Rujan, 2008, 22:45:35 »
tnx decki, i jos nesto. pise mi da na 1000km je potrebno zamijeniti ulje u mjenjacu. dal da to sam obavim, ili da odem na servis? a racunam otici na servis negdje pocetkom iduce sezone, taman da mi sve provjere.
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Luna - Lampica kolicine ulja
« Odgovori #4 : 14 Rujan, 2008, 23:07:52 »
Pripazi na naslov teme ubuduce...procitaj si pravila postanja novih tema
Under construction...

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Lampica kolicine ulja
« Odgovori #5 : 16 Rujan, 2008, 12:42:08 »
tnx decki, i jos nesto. pise mi da na 1000km je potrebno zamijeniti ulje u mjenjacu. dal da to sam obavim, ili da odem na servis? a racunam otici na servis negdje pocetkom iduce sezone, taman da mi sve provjere.

Paaa, ovak...

ak imaš garanciju, drž se ti garancija kako piše tako ti napravi... (naravno ako ti je garancija mila)...

A ako nije onda:

Ako nikad prije nije mjenjano ulje u getribi, onda je JAKO preporučljivo da se promjeni, i to čak na prvih 300 km, da se iščisti sva ona eventualna špena, trunje i smeće koje je zaostalo u getribi, nakon što su zupčanici "ulegli" jedni na druge...

Ako si tu prvu zamjenu obavio, onda si miran idućih 2000 km, znači do proljeća...
« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2008, 12:44:20 gozz »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Lampica kolicine ulja
« Odgovori #6 : 16 Rujan, 2008, 14:22:03 »
tnx decki, i jos nesto. pise mi da na 1000km je potrebno zamijeniti ulje u mjenjacu. dal da to sam obavim, ili da odem na servis? a racunam otici na servis negdje pocetkom iduce sezone, taman da mi sve provjere.

Paaa, ovak...

ak imaš garanciju, drž se ti garancija kako piše tako ti napravi... (naravno ako ti je garancija mila)...

A ako nije onda:

Ako nikad prije nije mjenjano ulje u getribi, onda je JAKO preporučljivo da se promjeni, i to čak na prvih 300 km, da se iščisti sva ona eventualna špena, trunje i smeće koje je zaostalo u getribi, nakon što su zupčanici "ulegli" jedni na druge...

Ako si tu prvu zamjenu obavio, onda si miran idućih 2000 km, znači do proljeća...

ne vidim razlog zakaj mijenjat ulje u getribi svakih par tisuca.Ja ga mijenjam svakih par godina reda radi jer sam kupio greskom cijelu litru i cisto je skoro ko novo a znam par ljudi koji ga nikad nisu mijenjali.To ti je isto ko da na autu mijenjas ulje u getribi svakih par tisuca a mijenja se mislim svakih 80000 ili 100000km.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Luna - Lampica kolicine ulja
« Odgovori #7 : 16 Rujan, 2008, 14:26:34 »
Ulje u getribi ne diraj a kaj se tiče lampice, pitaj samo vlasnike aeroxa koji se kuže malo u sve, pola spremnika ima a već lampica zasvijetli pri startu. Ja sipam ulje tek kad konstantno svijetli. Nemaš straha. Dok god motor na mjestu stoji i ne svjetli lampica - to je u redu!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Luna - Lampica kolicine ulja
« Odgovori #8 : 16 Rujan, 2008, 14:31:25 »
Ulje u getribi ne diraj a kaj se tiče lampice, pitaj samo vlasnike aeroxa koji se kuže malo u sve, pola spremnika ima a već lampica zasvijetli pri startu. Ja sipam ulje tek kad konstantno svijetli. Nemaš straha. Dok god motor na mjestu stoji i ne svjetli lampica - to je u redu!

ja ni ne dopustam da mi ulje padne ispod pola spremnika. :icon_tongue:

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Lampica kolicine ulja
« Odgovori #9 : 16 Rujan, 2008, 15:59:58 »
tnx decki, i jos nesto. pise mi da na 1000km je potrebno zamijeniti ulje u mjenjacu. dal da to sam obavim, ili da odem na servis? a racunam otici na servis negdje pocetkom iduce sezone, taman da mi sve provjere.

Paaa, ovak...

ak imaš garanciju, drž se ti garancija kako piše tako ti napravi... (naravno ako ti je garancija mila)...

A ako nije onda:

Ako nikad prije nije mjenjano ulje u getribi, onda je JAKO preporučljivo da se promjeni, i to čak na prvih 300 km, da se iščisti sva ona eventualna špena, trunje i smeće koje je zaostalo u getribi, nakon što su zupčanici "ulegli" jedni na druge...

Ako si tu prvu zamjenu obavio, onda si miran idućih 2000 km, znači do proljeća...

ne vidim razlog zakaj mijenjat ulje u getribi svakih par tisuca.Ja ga mijenjam svakih par godina reda radi jer sam kupio greskom cijelu litru i cisto je skoro ko novo a znam par ljudi koji ga nikad nisu mijenjali.To ti je isto ko da na autu mijenjas ulje u getribi svakih par tisuca a mijenja se mislim svakih 80000 ili 100000km.

Sistem ulja u getribi automobila je drugačiji nego na skuteru...

U getribi se ulje skoro redovito puni do (pred) vrha getribe tako da su svi pokretni dijelovi skroz uronjeni u ulje.
Osim toga na dnu getribe je magnet koji na sebe skuplja špenu i struhotine nastale korištenjem getribe...

A nskuterima s druge strane, ulje ne prekriva potpuno prijenos, pa ga zupčanici mješaju - lupaju, pa nastaje sitna emulzija (poput tučenog mlijeka - maslac) i to smanjuje djelovanje ulja. A i sve strugotine koje nastanu se ne talože na magnet kojeg nema, već sa ostalim uljem čine fini šmirgl...

Zato neka (jeftinija ulja) nakon vađenja iz getribe skutera imaju i drugu boju i "metalik" odsjaj...


Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Lampica kolicine ulja
« Odgovori #10 : 16 Rujan, 2008, 18:00:14 »
da se javim, bio jutros u servisu, istresao 250kn, zamjenio mi je ulje u mjenjacu, sipao je valvoline ATF, staro je izgledalo kao hammerite metalik srebrna boja :toothy12: ulja u spremniku sam imao taman za dosipavanje, pred krajem full bilo... 65kn me izaslo, valvoline durablend 1L, filter zraka mi je samo oprao... kaze za blokadu, da cu izgubiti garanciju ako je skinem... pa razmisljam o necem izmedju, u proljece kupiti u drugoj trgovini i kod kuce ugraditi, pa kad idem na servis samo vratiti stari cdi..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Luna - Lampica kolicine ulja
« Odgovori #11 : 16 Rujan, 2008, 21:48:43 »
takva boja je samo na pocetku kad kupis motor dok se sa zupcanika ne skine taj sloj.Onda se to unistavanje zucanika nebi smjelo dogadjat.Bar se kod mene ne dogadja u takvoj mjeri da mi je ulje takve boje ko da je puno aluminijske spene.