Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blokade  (Posjeta: 37635 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Downtown

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: Matrix 50
Blokade
« : 14 Lipanj, 2006, 09:41:29 »
Evo kako sam cuo da taj cirkus (s valjcima) stize i u moj grad
Trebalo bi nesto izmudrovat i po tom pitanju

Sto preporucate, kupovne blokade su preskupe, a negdje sam nasao
shemu za blokadu s kondenzatorima, pa ako netko ima to molio bih da
posalje.
Evo odmah i jedno pitanje, steti li takva blokada skuteru, odnosno ako
se vozi s tom "kondenzatorskom" blokadom.

eto ako netko ima jos kakvu preporuku neka slobodno napise...

Offline WENZE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 152
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Squab, Runner 180 SP
Odg: Blokade
« Odgovori #1 : 14 Lipanj, 2006, 11:37:51 »
ja cu osobno prije registracije rastelat karburator  ;D

a elektronska blokada mu nece smetat, osim sta ce ti zacepit skuter sa garezi ako ga dugo vozis tako ;D

Offline Downtown

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: Matrix 50
Odg: Blokade
« Odgovori #2 : 14 Lipanj, 2006, 11:57:55 »
ma nebi ja s tim uopce vozio al da imam za svaki slucaj
ako naletim na valjke

eto molio bih jos shemu kak se to tocno spaja i otprilike
koji kondenzator ako netko ima...

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: Blokade
« Odgovori #3 : 14 Lipanj, 2006, 19:05:56 »
Blokada za 50 ccm, 30kn i 30 min posla

Samogradnja najjednostavnije blokade kosta <30 kn i treba <30 minuta za ugradnju ako imate barem osnovni alat (kljucevi, klijesta, lemilica, odvijaci...), sto je isprobano na vlastitoj kozi.
Potrebno je samo malo strpljenja za pronalazak prave vrijednosti kondenzatora, obzirom da ovaj nacin ne koristi promijenjive vrijednosti, nego metodu pokusaja i pogresaka sto se ionako napravi jednom i kada se nadje prava vrijednost, ostaje kao stalna na skuteru.
Od materijala je potrebno kupiti koji metar zice, prekidac, klemice i nekoliko kondenzatora u vrijednostima od (0,1-2 mikro F) koji moraju biti elektrolitski.

Potrebno je spojiti prema shemi jednu zicu na zicu s CDI-a (na koji ulaze tri zice) na onu koja ide s pickupa, a prema bojama u tablici (ili pogledajte shemu u uputamam vaseg motora). Konkretno za moju gilericu je crvena(na koju je spojena ova crvena na slici).
Ja sam kraj zice zalemio za stopicu na CDI-u.

Na drugi kraj zice veze se prekidac, pa klemica. Na drugi kraj klemice stavite zicu koju spojite na sasiju. Na klemicu stavite kondenzatore ali tako da morate pratiti polaritet kondenzatora (na njima su oznake), tako da je minus kondenzatora vezan na sasiju motora.
Kondenzatorima se paralelnim spajanjem zbrajaju kapaciteti (da ponovimo gradivo).
Sada isprobavajete razne vrijednosti kondenz. kako bi dobili pravu max brzinu. Dobra stvar u ovome je da nemate sto zajebati.

Sto je visi kapacitet, manja je brzina. Ja sam stavio 2x1 mF i na tehnickom ostvario 40.9 km/h.

Preostaje samo naci skriveno mjesto za prekidac sto ostaje na masti pojedinca. (hint: kratko spojeni jack od slusalica moze posluziti kao prekidac).

Princip rada je da kondenzator pokupi vise frekfencije paljenja (okretaja) koje dobija CDI od pickupa. Jednostavno.

napisao:M.Poggiali     
direkt link:http://p4.forumforfree.com/blokada-za-50-ccm-30kn-i-30-min-posla-vt65-gamingforum.html

Offline Spin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 36
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blokade
« Odgovori #4 : 14 Lipanj, 2006, 23:49:48 »
Dobra shema.
Guns dont kill people,Chuck Norris kills people

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Blokade
« Odgovori #5 : 15 Lipanj, 2006, 22:34:33 »
Ma shema, kakve nema!!!  :dontknow:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Blokade
« Odgovori #6 : 26 Lipanj, 2006, 12:48:32 »
ma ne treba je uopće skidat i bog :toothy9:

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: Blokade
« Odgovori #7 : 26 Lipanj, 2006, 13:46:32 »
da da loool-.....to su kretenčine koji ne skine...iako neki to ne rade jer njim brže ni netreba ::)

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Blokade
« Odgovori #8 : 12 Srpanj, 2006, 07:48:31 »
da da loool-.....to su kretenčine koji ne skine...iako neki to ne rade jer njim brže ni netreba ::)

... a nekima ne ide brže i kad ih skinu!  :headbang:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Waynder

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • Ma joj...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • StuntBase
  • Mjesto: WL
  • Moj Skuter: SR 172 Stunt, Derbi GP1 172 Stunt, KTM SD
Odg: Blokade
« Odgovori #9 : 12 Srpanj, 2006, 09:31:29 »
preskupo ti je davat 700 kn JEDNOM u životu za blokadu?

a dalo bi ti se jebat po elektornici sa kondenzatorima i sam radit blokadu i jebavat po karbu i tako svaki put naštelavat? + kaj napraviš ak te zaustavi na licu mjesta? daj odvoji 100€ i bok kaj koji qurac...

ak ti je to puno dat jednom u životu hiti se s mosta odma

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Blokade
« Odgovori #10 : 19 Srpanj, 2006, 10:30:36 »
čuo sam priče da postoji neka elektronska blokada koja se pali/gasi na daljinski?

jel ima tko više saznanja o tome? kolika je uopće cijena takvog uređaja ili šta god? :glasses9:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blokade
« Odgovori #11 : 19 Srpanj, 2006, 11:52:22 »
800-1000kn glupost!
ako bas hoces daljinac, slozi ono od kondenzatora, kupi daljinac u kitu za 300kn i eto.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Blokade
« Odgovori #12 : 19 Srpanj, 2006, 14:37:40 »
do 1000 kn je elektronska s daljinskim i s montažom. jednostavno je podesiva pa se može prilagođavat brijačini motora i selit s jednog na drugi. dalekosežno puno bolje i trajnije rješenje od hand made smeća za sirotinju!  :headbang:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blokade
« Odgovori #13 : 19 Srpanj, 2006, 15:03:12 »
pa daj razmisli, 1000kn!!  :notworthy:
mozda tebi nije, ali meni je to puno.  ja se inace kuzim u elektroniku i to je doslovno par min posla za slozit, mozes napravit i podesivu, sa daljinskim za max 400kn! i nema te sanse da razlikujes tu koju platis 1000 kn i rucni rad.
osim toga, smijesno mi je blokadu palit i gasit daljenskim  :laughing6:

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Blokade
« Odgovori #14 : 20 Srpanj, 2006, 09:55:34 »
čuj, neznam kako murija provjerava al čuo sam da navodno provjeravaju brzinu skutera,stoga je praktično pred njima ili eventualno na tehničkom jednostavno na daljinski uključit blokadu i  ;D im se u facu :laughing7:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Blokade
« Odgovori #15 : 20 Srpanj, 2006, 10:08:52 »
pa daj razmisli, 1000kn!!  :notworthy:
mozda tebi nije, ali meni je to puno.  ja se inace kuzim u elektroniku i to je doslovno par min posla za slozit, mozes napravit i podesivu, sa daljinskim za max 400kn! i nema te sanse da razlikujes tu koju platis 1000 kn i rucni rad.
osim toga, smijesno mi je blokadu palit i gasit daljenskim  :laughing6:

za iskusnije, to je sigurno isplativije..

a i za one koji imaju vremna i volje...


za one koji nemaju ni vremna, ni iskustva.. isplativija je skuplja varijanta  :glasses9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blokade
« Odgovori #16 : 20 Srpanj, 2006, 10:44:19 »
moze i s kocnicom,npr stisnes 5 puta brzo kocnicu i aktivira se blokada.
ja cu si stavit prekidac kod kontakta.  i da ti vide sve to ne mogu ti nista, ti mozes imat blokadu kakvu hoces samo da ne ide preko 50. a to sto ti nju iskljucis u voznji....  ko ce dokazat  :laughing7:
ma cak i ne bi propao za tih 1000kn, ali kad znam da mi neko prodaje maglu, nema sanse. realna cijena toga je 70% manja.
osim toga, imas kupit alarm za motor sa blokadom paljenja, daljinsko aktiviranje i paljenje motora. cijena 600kn!
uz minimalne preinake bez dodatnog ulaganja mozes uz to slozit i blokadu brzine! znaci za 600kn imas i alarm i paljenje i blokadu na daljinskom.

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blokade
« Odgovori #17 : 20 Srpanj, 2006, 10:50:57 »

za iskusnije, to je sigurno isplativije..

a i za one koji imaju vremna i volje...


za one koji nemaju ni vremna, ni iskustva.. isplativija je skuplja varijanta  :glasses9:

i to je tocno, sto se tice elektronike to uvjek volim sam jer se kuzim u to.
za mehaniku,masinu itd nisam bas strucnjak i takve stvari prepustim ljudima koji znaju vise.
a neznanje se uvijek mora platit, to je tako....  :laughing1:

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Blokade
« Odgovori #18 : 31 Srpanj, 2006, 11:19:29 »
neznam dali je već neko napisao al zanima me jedna stvar, pa ukoliko netko pouzdano zna odgovor da ne otvaram novu temu...

po zakonu skuteri do 50ccm ne bi smjeli preko 45-50 na h.?točno?

e sad, čuo sam da ukoliko imaš papir da si u ovlaštenom servisu skinuo blokadu navodno nije bitno koliko ide skuter? jel to točno ili je to dezinformacija? :binkybaby:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Blokade
« Odgovori #19 : 31 Srpanj, 2006, 11:48:58 »
dezinformacija  :toothy12:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!