Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco SUPER 9 yellow-blue  (Posjeta: 45763 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Kymco SUPER 9 yellow-blue
« : 09 Travanj, 2009, 01:57:05 »
Evo da predstavim moj skuter... ukratko

Kupio sam ga 2007 u jednoj prodaji ovde u Senti, koji rade ovaj i još neki brend.. Svideo mi se jer imam 127kg, pa mi je lepo legla ova njegova nosivost 160kg, a i kolena mi za divno čudo ovde ne udaraju u volan... Malo sam čitao o njemu, uglavnom sve pohvale, tu neke kurirske službe Kymco mopede koriste pa reko ako je njima dobar da ga cepaju svaki dan biće i meni. Malo je jača kinta bila od ovih kineza, ja sam ga platio 1740e, iskreno za nekog novog italijana nisam imao love, trebalo je i ženi kupiti jedan, pa se tu uklopio jedan Rieju toreo 4T ... Na kraju kad sam malo razradio, skinuo one blokade tipa čaura na varijatoru i slepo crevo na auspuhu, i uvrnem diznu 88, to što sam dobio sa njim, napumpa tu 75kmh po satu... Nije to ni loše bilo nego daj rezonantni auspuh da imam, nekako mi gušt bio, vozio sam nekada APN i pravio rezonu sa sve proračunima, i to mi je bio neki neostvareni san posle 20-ak godina, da opet osetim malo 2T kako cepa. Kupim ja tu Tecnigas Next-R bio je već kraj sezone, jedva se šta i moglo kupiti, a i Kymco posebna sorta nigde niko ništa za njega nema, lep, neću ništa da pravim samo ga nabacim i vozi. Naravno 8g rolnice ubiše motor sa sve auspuhom, i tu ja poludim, nemože to tako.... Dobio sam neke rolnice 6g sa auspuhom ako se ne varam, međutim odma se tu naturpijali kanali, izduv na 184, nađem ja neki biax, kod matorog i bože mi pomozi neki stari frezer tupi do zla boga...











Vozio sam tako do kraja sezone, nije bilo loše uglavnom slovo p, na onom delu gde meri milje, to je po gps-u nekih 80kmh, malo je bio problem kada se ugreje padne na 65, jbg nisam ni rolnice mogao baš da skockam , vozio sam neku kombinaciju 5,25 , 3+3 od dve vrste šta sam našao već Septembra.. U svakom slučaju to me nije zadovoljilo, opet ponavljam setup za mene je otprilike kao da radiš za dvoje...
Sledeće godine 2008, kupim onaj Malossi SPORT 70cc kit, i tu još delova dole nabrojanih, pa u sezoni kupim još jedan, i tako naturpijam i jednog i drugog, i tu sam cele sezone vozio, uglavnom 105 sa mojom težinom, momci koji su vozili drag trke testirali su 112kmh, i tako do 11400 rpm-a koliko palenje fabričko pušta preko toga škljoca... Imali smo i nekih rezultata na drag trkama, ja sam uglavnom zadovoljan, lep provod u svakom slučaju i odlična druženja nisam propustio kad god sam prilike imao, skuter sam vozio.. hah ovo se već rimuje... dole je setup trenutni, za 2009 god planiram da ga prebacim na LC, videćemo šta će ispasti ne volim pričati unapred....

cilindar : Malossi SPORT 70, #1-188/135, #2 200/147 #1 cil, #2 cil, uglovi - izduv/preliv
karburator : Stage 6 TM24 + difuzor imao sam i Stage 6 filter, 125 glavna dizna
reed ventili : carbon 0,25 , da ne poveruješ stock
auspuh: Tecnigas RS2, namešten za 10350 rpm-a za 188/135
palenje: Kymco , stock podešeno na 22 stepena ili 1,47mm pre GMT
Prenos: Stage 6 primarni 15/41 ako se ne varam
varijator: Stock sa 16x13 rolnama 4,7g je za 9750 rpm ubrzanje
remen: stock, spržio sam dva komada bando i dayco
kvačilo: Stage 6 torque controll, ono podešavajuće i zvono Stage 6 ono sa vidijom i otvorim
opruga: Kontra Pollini plava
gume: Pirelli napred GTS 23, 120x12x70 i GTS 24 130x12x70 sve sa P za do 150
instument: Koso RX1N

To je to vozio sam uglavnom 95 oktana sa Liqui molly octane plus aditivom +4 oktana i Valvoline Sync power 2T uljem na 1:50, izuzev kad su trke, onda se palio Castol 2T racing i benzin od 100 oktana.

..ja sam ovaj deblji .....
















Najbolji rezultat na 1/4 milje (402m) nam je bio - 19,53s, 98kmh
« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 22:57:42 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #1 : 09 Travanj, 2009, 01:59:57 »
Konverzija AC na LC

Konverziju mog motora planirao sam prošle sezone, mahom zato što sam shvatio da je friziran motor veoma povredljiv ukoliko je na vazdušnom hlađenju, mahom što sam u ovom moru ponuda cilindara za devetku, jedino u Airsal-u video ozbiljan koncept, kanala, na aluminijumskom cilindru i klip sa jednim prstenom, koji obećava.. Ne upuštam se u sada u kvalitet odnosno upored proizvođača, vreme će svakako pokazati svoje, a na meni je da odradim sistem za ovaj T6 koji je za vodeno hlađenje.

U svim planovima preko zime, u vidu sam imao da ću se poslužiti električnom pumpom za 12V, jer prvo i osnovno je da ne želim opterećivati radilicu kako bih dobio još malo obrnog momenta, a drugo ispostavilo se da je ova bosch pumpa, koja se inače koristi za pumpanje tečnosti u grejačima kabine kod golf-a, nekih renoa i mercedesa, većeg protoka od klasične pumpe koja se nudi za skuter, i što je najvažnije da njen protok ne zavisi od obrtaja motora, pa se tu mnogo dobija jer i u manjem opterećenju mašine pumpa gura 18 litara u minuti, te se tu usled većeg porotoka u malim pauzama turiranja dobija na boljem hlađenju, naravno ukoliko je motor u pokretu. Da zaključimo što se ove pumpe tiče ona troši 1A struje na 12V, to je 12W utroška energije, ako prevedemo da je jedna konjska snaga 1HP=746W izlazi da pumpa troši 0,016 HP-a od motora, odnosno 20% više jer struju za punjenje akumulatora proizvodi generator i tu ima bar toliko gubitaka. Recimo da je za trke moguće i odspojiti generator pa neka troši samo akumulator koji bi kasnije na punjaču dopunili...

Za hladnjak nisam imao neku posebnu ideju, originalni hladnjaci sa cenom od 100e, su mi delovali skupo, pa sam se poslužio grejačem kabine auta, tj Yugo Florida, ovaj mi se svideo jer prvo odgovara dimenzija, drugo ima oba priključka koji su pod odgovarajućim uglom... Kasnije ipak shvatam da je ovaj hladnjak premalog kapaciteta, jer su cevi iako od aluminijuma okrugle a  ne pljosnate i da je malo odavanje toplote na ovom grejaču kabine za potrebe jednog turiranog 70cc cilindra...

Posudicu sam kupio od Aerox-a, tu baš mnogo izbora nije bilo jer od kymca kod nas baš nema da se nabavi, a ostale su mi bile prevelike, cena posudice nije tako skupa ako izuzmemo da se čep kupuje posebno kojem je cena skoro još toliko..

Termostat sam isto kupio od Aerox-a, nikad manji a skuplji deo nisam kupio na motoru..

Creva sam nabavio gumena armirana za 20bar-a, koja kasnije ipak nisam upotrebio jer su toliko kruta da jednostavno šanse nema da se dobiju neki uglovi u patosu motora, na kraju sam kupio gumena creva sa krivinom od 60cm, opet za neke delove kabine nekog auta..

Ostatak su mi uradili na strugu od profila aluminijuma i mesinga, a šelne su klasične, T razdelnik je od nekog gas uređaja za auto, od plastike..

Evo spiska delova bez cilindra
Pumpa - Bosch -105e -doneta iz mađarske
Hladnjak - Florida grejač kabine 2300 Din - 23e - prodavnica auto delova u lokalu
Posudica Aerox 1150din + Čep sa ventilom 950Din - 20e - Yamaha Rodić NS
Termostat od Aerox-a -32e - Yamaha Rodić NS
Creva - 4x 60cm -4x150din - 6e -prodavnica auto delova u lokalu
Šelne i T razdelnik - 10e - prodavnica auto delova u lokalu
Profil za struganje ne znam našlo se u radionici

Evo slike pribavljenih delova





Evo pumpa sa cilindrom na slici, pored malu crnu glavu sam koristio od nekog starog aerox-a kako bih se sa idejama ipak izjednačio, trebalo je termostat i ugraditi u glavu ovog T6





Termostat treba ovako postaviti sa telom unutra, da bi na temperaturi reagovao i puštao rashladnu tečnost prema napolje odnosno na crevo pa ditrektno u hladnjak, samo još ne želi na svoje mesto otvor na glavi cilindra je nešto manjeg prečnika





Ovde vidimo kako izgleda priključak creva za izlaz tople vode iz cilindra, koji je na strugu rađen od četvrtastog ALU profila, treba doraditi oblik koji odgovara mestu na glavi i probušiti rupe za šrafove





Ovde vidimo kako izgleda priključak creva za ulaz hladne vode u cilindar, urađen isto od aluminijuma da bi se dilatacija cilindra i priključka što manje razlikovala





Potrebno je bilo izraditi i prsten koji će držati termostat na svome mestu, pritiskom prikljčka creva, opet od aluminijuma





Slike Airsal T6 cilindra, priključak ulazne vode, navoj malo nestandardan, trebalo je pronaći u gradu ko ima nareznicu tog promera





Slike Airsal T6 cilindra, blago honovanje se nazire čak i u nikasil košuljici





Povezao sam prva creva, prva ideja da se T razdelnik stavi na hladnoj vodi pa kada se sipa tečnost iz posudice, ulazi u hladnjak i u cilindar preko pumpe





Završena obrada priključaka za creva ostale su još samo rupe za šrafove





Posudica bi trebala da se montira ovde, ona treba da je u višljoj tački od poslednjeg nivoa tečnosti u hladnjaku, montirao sam masku da probam kako to ovde ulazi, i da vidim kakav nosač da izradim





Morao sam malo deformisati prednji kraj fenom za skidanje farbi, kako bi maska nalegla





Šanse nema da se sklopi, zazor može vrabac da uleti, posao neće biti toliko jednostavan.. nije ovo mali izazov





Idemo opet fen za farbu, priznaću vam ova posudica ko god da je napravio je od odličnog materijala, grejač farbe počinje da je omekšava tek posle minut grejanja po istome mestu, druga plastika bi se već odavno otopila da je toliko grejem





deformacije pritiskom i blagim klackanjem po mengelama, pa opet malo grejanja i tako u krug, opet pazio sam da ne preteram može se izbušiti





ovako izgleda donji deo posudice posle deformacije





palo mi je na pamet da ovaj čep može ići dole ukoliko skratim navoj na koji nailazi, pa da i tu dobijem neki milimetar





Obrada šmirglom je neizbežna ipak mora biti kraj ravan, jer je čep zatvara pod pritiskom





Ovako izgleda posudica pre skraćenja navojnog dela

« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 22:58:31 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #2 : 09 Travanj, 2009, 02:01:10 »
Ovako izgleda čep posle obrade navojnog dela, vidimo da sam uhvatio 3-4 mm na visini





deformacije su bile neophodne i sa zadnje strane posudice, malo se slabije vidi, na tački koja dodiruje masku sa unutrašnje strane





Postavljam je ponovo na mesto gde sam planirao da izmerim sada zazor





Ahh, koji zazor još uvek nije dovoljno, počinjem biti nestrpljiv i nervozan, prošlo je celo popodne u montaži posudice





U ovim slučajevima menjam posao, sada se priprema nosač za hladnjak, dakle postavljen ne horizontalno jer mi izlaz creva ovako odgovara, i ne mogu ga pričvrstiti za fabričke plastične ušice. Problem postoji jer je ovo kraj aluminjumskih limova koji su veoma meki i svaki pritisak na njih dovodi do deformacije





Ovde je i fabrički hladnjak bio pričvršćen na neku foru, nama pade na pamet da ubušimo rupe urežemo navoj i šrafovima pritisnemo ceo hladnjak preko nekog lima ili U profila





E ovako treba da stoji hladnjak, a usput nađoh i četvrtasti profil koji će možda odgovarati ako se iseče za U profil





Mali fleks i tanki kamen za sečenje radi posao







Treba obraditi i krajeve koji po dimenzijama hladnjaka nailaze na limove za hlađenje





Malo doterivanja ivica na brusnom kamenu





E onda još malo da obrade iz stare škole





I farbanje lima po Niškom zvučniku, kojem nije na odmet malo crne farbe





Plan montaže lima za pritisak izgleda ovako, zaključujemo da je potrebno dodati neku gumu sa donje i gornje strane hladnjaka kako bi kontakt bio dobar i elastičan





Proba sa posudicom i plan prolaska creva, sa zadnje strane





Sledi obrada T6 glave da termostat legne na svoje mesto, mali biax i frezer 3mm radi posao





Termostat je na svome mestu





Sledi obrada čaure koja je ostavljena na malo jaču meru





Čaura na svome mestu

« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 22:59:19 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #3 : 09 Travanj, 2009, 02:02:16 »
Slika termostata sa unutrašnje strane glave, vidimo da je onu malu rupicu na termostatu koja je za kontinualni protok tečnosti moguće podešavati ukoliko zakrenemo ceo termostat za neki ugao





Evo ih stari Malossi 200/147 i T6 netaknut, radoznao sam želim testirati fabričke uglove 194/143 cilindar je na space-u oko 2mm, jer kymco ima hod radilice 41,6 glava je upuštena.. Ovo su novi momenti za mene, nikada nisam vozio cilindar kome čelo klipa silazi 2mm ispod donje ivice izduvnog i prelivnih u DMT, opet uglovi su uglovi, a površine su manje...





sledi montaža brezona za pričvrst auspuha




T6 je na bloku





Glava stegnuta, uvrnuti termometar, i prikljčci za creva







Ahh problem , priključak creva mi dolazi do dna sedišta, ovde nikako ne mogu priključiti crevo





Mora da se ili skrati ili preradi da priključak creva nailazi pod kosim uglom koji sam kasnije snimio da je takav i u originalu na LC devetki





Ovo su prelazi sa creva koji dolaze od hladnjaka i ovde bi trebalo pumpu iskombinovati, mesing rađeno na strugu





Priključak prerađen na najkraću moguću dužinu, dodata dva zareza kako bi se guma creva bolje pritisla i zadihtovala





Prvo crevo sam povezao, topla voda koja izlazi iz cilindra ide pravo u hladnjak, pumpu želim montirati na hladnoj vodi koju potiskuje u cilindar sa strane





Pumpa je montirana, posle nekoliko egzibicija, jedino mi je ovako odgovarala , teško je saviti i ova creva, a kamoli ona debela za 20 bar-a koja sam prvo kupio, problem je pravila plastična kutija akumulatora, koja na kraju taman ulazi pored pumpe





Guma je isečena i zalepljena u profil, kao i na dno hladnjaka





Ovde će biti potrebne neke kontra matice da se šrafovi od vibracija ne bi popustili





Malo zenkovanja rupa na profilu gde šrafovi pritiskaju i to je to hladnjak je na mestu

« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:00:03 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #4 : 09 Travanj, 2009, 02:03:53 »
Evo prvi test, punjenje, i palenje na leru, uz obavezno praćenje temperature.. Hladnjak sam morao da izbušim jer se zarobio vazduh, i tečnost nije htela da popuni ceo sistem, uzalud sam pokušavao sa pumpom, šanse nije bilo pumpa je uhvatila uvek nešto vazduha i čulo se po zvuku da vrti u prazno... Stalo je blizu oko 1,2l tečnosti, sipao sam Glukol Antifriz G12, čist za -40, ne zbog temperature, več mi je zbog pumpe i kamenca u hladnjaku bitno da bude čista tečnost.





Našao sam da curi, na onom malom šrafu na vrhu cilindra, i na termometru, pa sam tu rešavao zaprivke, klingerit prsten , guma i teflon..





Evo snimka sa tog prvog palenja







Ovde je slika pumpe po danu malo se bolje vidi





evo još jedan video





Na red dolazi ugradnja ovog malog priključka creva. Setio sam se da će kobno biti stalno puštati vazduh onim malim šrafom, pogotovu ako bude plastika montirana ko zna kako ću moći ovde uopšte da priđem. Ovaj mali ispust sam dobio sa cilindrom verovatno može da se uoptrebi za crevo grejanja karburatora kome treba, na glavi je baš M6, ja sam tamo šraf zavrnuo, moj karb se ne greje.. Drugo na posudici postoji ispust baš sa ove strane pa reko da top povežem crevom. Ovde taman može da se provetrava hladnjak kada sipam, opet kada je posudica zavrnuta sve je pod pritiskom , tako da sistem treba da funcioniše





Montirano je i crevo, imao sam PVC tanko, za prvo vreme stegao sam vezicom, ne razmišljajući koji je ovde pritisak, i koje su mogiućnosti pvc creva i vezice... kasnije se ispostavilo da ovo ovde ne drži i da curi, što na navoju ispusta što jer je crevo popustilo, pa je potrebno bilo ispust dvokomponentnom plastikom ulepiti, i crevo i vezice menjati...





Na red dolazi opet plastika zbog posudice koju sam već 100 puta spuštao i deformisao, sada mi više nema izlaza ostao je još ovaj posao, iako ga mrzim, moralo se rešiti zatvaranje prednje maske... pa udri još jedno popodne, skraćujem plastični zid maske ne bi li ovde dobio još koji milimetar





i obrada rotirajućom šmirglom, biax radi posao





Ručni rad sa 400 šmirglom je ipak neizbežan





Na red dolazi ova crna plastika koja se šrafovima pričvršćuje sa unutrašnje strane, padne mi napamet da izbušim rupe većom burgijom od promera mostića, koje sam već prethodno skratio bez nekog rezultata





Posao urađen plastika legla na svoje mesto





našao sam neke četvrtaste čaure tek da probam koji je rezultat i da pritegnem plastiku sa mostićima i šrafovima





Ahh dobio sam zazor gore na sastavu, normalno je sam upustio crnu plastiku dublje, ovde fali materijala da se sastavi, opet mi je vrabac pao na pamet neko će mi se smejati... Posto sam dobio i više nego što je trebalo, rešim da vratim malo crnu plastiku natrag koliko da tesno nailazi na posudicu, a da ovaj zazor ovde koliko mogu umanjim pa ćemo videti kasnije kako da to zamaskiramo





nađem neke gumene zaptivke i platne i iskoristim ih za podizanje





zazora između dve plastike ima ovoliko





nije loše poklopac taman dolazi do kraja i blago dodriuje posudicu





najzad sklopljena mašina već je kraj dana sutra ide probna vožnjica





Pojavio se novi problem, velika mi je temperatura, iako sam vozio na svega 6000 rpm-a temperatura u vožnji skoči do 111C i padne do min 105C, ovo je ozbiljan problem i počeo sam biti zabrinut... Dakle ili termostat nije dobar, ili mi cilindar duva preko zaptivke glave eksplozije u tečnost ili je hladnjak jednostavno preslab.. Ovde sam obeležio nivo preciznije da vidim da li se gubi tečnost ako je eventualno loš zaptivač na glavi pa izgara u tečnost





Nego nađem da se crevo tople vode koje ide u hladnjak ovde pritiska sa sedištem na kapicu svećice... Plastično dno sedišta silazi kada sednem još neki milimetar niže i to je to presek je smanjen....

« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:01:19 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #5 : 09 Travanj, 2009, 02:06:00 »
Ide sečenje plastike sedišta ovde, da crevo ne bude pod pritiskom





Opet mali biax, za 100 poslova je dobar





Morao sam promeniti malo crevo za provetravanje hladnjaka na neko jače i stegnuti metalnim šelnicama





Na kraju sam ipak izavio i termostat da probam sa punim protokom ovako sa slobodnim crevom. Evo test boje svećice, mogla bi biti malo tamnija, štelovanje je tek na redu





Uspeo sam da dobijem temperaturu 92C u vožnji, ako se cepne gas skoči na 95, u gradu je oko 80 kadkad padne na 75, uglavnom je preko 80. Iz ovog a zaključujem da je hladnjak malog kapaciteta, i da je potrebno da pribavim neki koji više toplote može da disipira, a da sa gabaritom odgovara ovom mestu


Ovo je u nekom selu obližnjem gde smo se vozili da ubodemo 200km razrade





Evo video sa testa, ovo je bez ekstra podešavanja, popularni naziv je rekreativno, bez nekog forsiranja...

Start 97Kmh





I neka vožnja, na 1:52 je ubrzanje od 57-92





Trenutni setup
Airsal T6 LC - stock ports
Stage6 TM24 + Stage6 air filter
Tecnigas RS2 tuned stock 9k
Malossi multivar + Kevlar
Malossi Torque driver
Stage6 Primar 15/41
Stage6 Torque controll clutch
Stage6 R/T clutch bell
« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:02:17 mmario73 »

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #6 : 09 Travanj, 2009, 02:21:43 »
fino uredno nema sta .bravo care.obozavam vidit poso uredan i bez zurbe . :icon_thumright:

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #7 : 09 Travanj, 2009, 06:43:41 »
ej mario pa kako ja gde ti je  vodnata pumpa posto na ova najdolna slika namesto vodnu pumpu imas ventilator kako za vazdusno ladenje ???

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #8 : 09 Travanj, 2009, 08:55:12 »
Svaka čast Mario!! Ovo je jedan od najboljih projekata ovdje  :notworthy:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #9 : 09 Travanj, 2009, 09:04:37 »
super!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #10 : 09 Travanj, 2009, 09:07:56 »
odličan project......fino detalnjo poslikano sve  :icon_thumright:
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #11 : 09 Travanj, 2009, 10:20:17 »
ej mario pa kako ja gde ti je  vodnata pumpa posto na ova najdolna slika namesto vodnu pumpu imas ventilator kako za vazdusno ladenje ???

koristi se električna bosch pumpa, ono je dekla od AC verzije samo sam umetnuo klingerit 3mm tog prečnika i ofarbao u crno da ne ulazi voda u palenje.. Pogledaj gore i pročitaj naćićeš je na slikama...

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #12 : 09 Travanj, 2009, 11:09:44 »
ljepo si ti to sredio svaka caast :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #13 : 09 Travanj, 2009, 11:41:54 »
Odlicno, nisam sve procitao za sada (budem kasnije), ali svaka cast, ovo se ne vidja tako cesto.

Pitanje jedno, kakva je to masina u tog skutera? Jer inace kod Kymca cilindar je u polozaju kao kod peugeota, ovo mi vise vuce na piaggio iako nije.

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #14 : 09 Travanj, 2009, 12:04:14 »
 :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #15 : 09 Travanj, 2009, 12:06:10 »
Svaka čast Mario, na tako detaljno predstavljanju i opisu...  :icon_thumright: :icon_thumright:

kaže na početku: da predstavim svoj skut ''ukratko'' ! na koliko strana je complete verzija...  :toothy12: :toothy12:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #16 : 09 Travanj, 2009, 12:13:48 »
ej posto vikas deka temperatura i je oko 92c mozes da izmes i da stavis ventilatore na ladilnik ( mozes koristiti one ventilatore sto se stavjaju na napajanje na kompjutere i imaju promjer od 12cm ) stavis 2 ventilatora ( ako moze i vise ) priklucis na akolumator i napravis na prekidac i koga je potrebno to uklucis a kad nije potrebno nemora na je ukluceno

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #17 : 09 Travanj, 2009, 12:31:35 »
ti motorici od kompa nerade neki vjetar, najbolje je napraviti usisnike, pa ce se najbolje hladiti

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #18 : 09 Travanj, 2009, 12:32:03 »
Super projekt ,super opis ,dobor fotke , ma svaka cast!


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #19 : 09 Travanj, 2009, 12:52:19 »
Odlicno, nisam sve procitao za sada (budem kasnije), ali svaka cast, ovo se ne vidja tako cesto.

Pitanje jedno, kakva je to masina u tog skutera? Jer inace kod Kymca cilindar je u polozaju kao kod peugeota, ovo mi vise vuce na piaggio iako nije.

Stari Hondin projekt, koji već niko ne koristi, horizontalni cilindar, međutim hod radilice 41,6mm otuda i 74,6ccm sa 47mm klipom i nestandard sa ostalim cilindrima, ulaz prelivnih kanala na blokovima veoma sličan Peugeot cilindrima.. palenje identično sa Viva mašinama, ali opet sve Kymco markirano... Ponuda cilindara je veoma slaba upravo zbog hoda, svega 4-5 modela za kupiti ukupno AC+LC...