Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco SUPER 9 yellow-blue  (Posjeta: 46625 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #80 : 30 Travanj, 2010, 12:04:54 »
ii tu malo izludim jer ovo ipak nije rešenje, Hebo je malo skuplji cilindar da dozvoli sebi ovoliku grešku... uzeo sam da premerim dimenzije na sastavima prelivnih kanala sa blokom

levo kymco originalni 50cc desno Hebo Manston Replica, model 191 za Kymco Super 9, Dink, People,..itd








slike sve govore, u gornjoj ivici se ništa ne razlikuju , u sredini se razlikuju 1,3mm a u dnu razlika 5,5mm... to je praktično 2,7mm sa obe strane u plus nije ni čudo što jedva naleže na blok gde je predviđeno 4mm za naleganje zaptivača..

evo ih zajedno malo oštija slika pa uporedite....



našao sam aluminijum debljine 1,5mm pošto imam gore gimnastike sa kompresijom a mogu da variram sa glavama Malossi i Hebo plus zaptivač od 0,5mm koji je sa Hebom došao u originalu, rešio sam da od ovog lima uradim zaptivač ispod cilindra..

drugo dovoljno je debeo materijal da pokrivanjem spoljne i unutrašnje mere cilindra i bloka uradi kvalitetno zaptivanje i ne deformiše se na pritisku kada stegnem glavu gore..

ide handwork imam još jedan novi zaptivač koji koristim kao šablon




na slici sam doterao mere koje meni trebaju, ovaj je za 50cc cilindar pa se mora malo otvoriti na mestima ulaska iii dodao sam u širinu onoliko koliko hebo izazi u plus..




prisećanje na školske dane, s tom razlikom da ovo nije šperploča :)




evo slika gde se vidi o čemu tupim već 10-ak redova








Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #81 : 03 Svibanj, 2010, 03:00:34 »
Kupio sam TM24 od Danike natrag, ovih dana sam ga setovao malo, nije još sve pod konac.... Koso je merio +5 u odnosu na GPS,  pa sam ga kalibrisao na +1,5

danas je palo merenje, sa pola gasa dotera do 95-97, za onaj kraj sam ga odvrnuo, vremena nisu bitna jer usput testiram prelaze otklona ručice...itd



nastaviću dalje gde sam stao sa sklapanjem, želeo sam da podelim rezultat sa vama

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #82 : 08 Svibanj, 2010, 15:29:47 »
svaka cast na znanju i svemu, zbilja si majstor od zanata :)

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #83 : 10 Svibanj, 2010, 15:17:31 »
Kak ja svaki put previdim tvoje postove? Grrr.... Milina za čitati i pratiti.  :notworthy:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #84 : 10 Svibanj, 2010, 21:49:40 »
ahh  ...ovu za SF3 iz potpisa garant nisi video

pisaću o kymco mašini dalje, imam opet novih ideja... kupio sam ponovo Airsal T6 LC, ovoga puta ću bit mnogo sporiji i precizniji, a unutra će mi se MHR vrteti ako bog da sreće i dimenzije...


Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #85 : 10 Svibanj, 2010, 21:51:37 »
Pratim ja i SF3 projekt... ne brini ti za to. Rekoh ti ja da mi je to štivo za živce. :D ;)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #86 : 25 Rujan, 2010, 11:56:13 »
gde smo stali.... Hebo MR je na kraju ostao spregnut sa originalnim klipom jer je MHR za divno čudo manji... Posle kupovine komparatera i mikrometra postajem pismen, i uviđam da je cilindar 47,60mm a klip u najširoj tački 47,48 za razliku od Hebo ili Airsal klipa koji su 47,54mm, otuda i zazor na kariki 0,45 pa sam posle laganog zagrevanja imao pad snage sa MHR klipom...

Pošto je on izletio napolje posle 50km, preostaje da skockam još malo taj Hebo klip i stavim mu novu kariku, imao sam Airsal u rezervi... koja je bila na 0,25 ili 0,30 zazoru ne sećam se već... Uglavnom to se malo razradilo i sa TM24 karbom i S6 15/41 primarom se vozilo cele sezone...

Rezultati su dobri, mogu reći da sam zadovoljan, osim nešto slabijeg starta kojeg sam svesno upasovao da se mogu voziti i po gradu, imao sam brzinu 105Kmh, nešto lakši vozači su vozili 110Kmh bilo je primera u NS-u, Muhi i Danijel..... brzine su GPS +1Kmh

Došao je kraj sezone i u meni se pojavila potreba za mirnijim motorom, uvek sam imao potrebu za dva setup-a, pa evo me opet..

pazario sam Trek-a, najbolji najbži i najefikasniji auspuh, mislim šala, treba mi neki base spuh....

kad ono Trek menjao projekat.. ubiću se...


pre mesec dana sam montirao Danijelu Trek-a i bio je kao i na mina mašinama velik i rezonantan na oko 8500


na red je usledila kontrola usisnih lamelica... 0,34 definitovno kymco karbonit originalne nema potrebe menjati





Vidimo da su kopirali elemente sa Reverse duo spuha, dugo sam razmišljao zašto, verovatno jer ovde nema dva protivkonusa, a da je Revesre ubo sebi novi projekat a ovaj predao matičnoj firmi...

rezultat je centar rezonance na 9400-9800 sad to je nešto višlje jer je Hebo kod mene otvoren, inače power band je od 8800 do 10000 i u tom spektru ima rezonancu, na 8900 ide 92Kmh, na 9400 ide 95Kmh, na 10000 ide 95-96Kmh, preko nisam probao....

ovo su rezlutati sa fabričkim karburatorom i airbox-om, prerađena igla i 90 dizna... malo mi preliva, nijansa je u pitanju




evo razlike na slici dole je Danijel-ov kupljen pre samo mesec dana



evo jedan video posle 10km aktivne vožnje


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #87 : 16 Lipanj, 2011, 12:16:24 »


Vraćen je kymco na serijalu, izmenjao sam veliki ležaj na radilici koji mi je bio propao, i spakovao sve fabričke delove.. Koso je setovan da meri kao i originalni sat, i na 80Kmh je stvarna brzina 67 GPS-a.. Pošto mi je fabrički Bando u meri 17, ukomponovao sam ga sa 1mm kraćom bolcnom te start ima malo nesinhronizovan sa težinom rolnica, ali zato sa 3mm ručice gasa ide fino.. Za sada se vozikam do posla i natrag sa njim, jednostavno željan sam i ja bio ponovo fabričke situacije..

Mogu vam slobodno reći da fino ubrzava i da ima dosta snage, jedino je krajnja brzina malo smešna, u dosta situacija sam hteo da obiđem neke kamione i sporija vozila, što je sa turpijom sasvim normalno, i osetim da sam u kraj gasa, da tu baš nema mnogo prostora i razlike u brzini, pa je rizik takve vožnje povišen..

Veoma sam zadovoljan potrošnjom, i smešno mi je ovo što Koso pokazuje..

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #88 : 16 Lipanj, 2011, 13:12:17 »
koja je to razlika kad si sad sjeo na stock skut negdje