Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco SUPER 9 yellow-blue  (Posjeta: 45762 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #40 : 20 Lipanj, 2009, 14:06:25 »
airsal klipovi su dosta loši,jako se šire i dosta su mekani......na cilindru si trebao prije ugradnje skinut malo nikasila sa mosta na ispuhu,nekih 2-3/100 se pažljivo pobrusi i to rješi dosta problema.......vjerovatno ni problemi sa hladnjakom nisu pomogli......šteta za kit al sve je to dio igre
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #41 : 21 Lipanj, 2009, 02:12:04 »
airsal klipovi su dosta loši,jako se šire i dosta su mekani......na cilindru si trebao prije ugradnje skinut malo nikasila sa mosta na ispuhu,nekih 2-3/100 se pažljivo pobrusi i to rješi dosta problema.......vjerovatno ni problemi sa hladnjakom nisu pomogli......šteta za kit al sve je to dio igre

znam da mora ići stub u minus nešto jer nema hlađenja, a mislio sam da su to oni fabrički odradili, to sam viđao na drugim cilindrima da je brušeno naknadno, a ne sećam se da sam na T6 to zapazio...

stvarno za klip nemam reči, preterao sam 150km teškom mukom, često sam primetio da je tesan i da hoće zalepiti, morao sam ga ponovo otvoriti i snimiti situaciju..

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #42 : 21 Lipanj, 2009, 02:28:33 »
Nemas srece Mario stvarno..

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #43 : 21 Lipanj, 2009, 21:13:49 »
Citat:
a mislio sam da su to oni fabrički odradili

ni jedan ti ne dolazi tvornički "sređen" to si moraš sam sredit ,šteta što cilindar nije ostao čitav jer su airsal cilindri OK ak se kombiniraju sa dobrim klipom
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #44 : 22 Lipanj, 2009, 11:18:09 »
Nakon 150km pređenih rešio sam ipak da otvorim cilindar da proverim u kakvom je stanju klip, teško je bilo voziti ga, uglavnom posle pređenih 2-3km, moralo se jako paziti da obrtaji ne pređu 7000 u protivnom počinju dolaziti čudni zvuci, nalik lepljenju klipa mada ne još tako strašno kao kad žulja.. Trudio sam se da odvozim sa 4-6% ulja i da pravim pauze za hlađenje, ipak nešto nije u redu...grejanje je prejako, duva kao kalorifer od 2kW...

Evo slike klipa, na njemu se osim manjih linija ništa ne primećuje



I slike cilindra gde se osim grubog honovanja nazire aluminijum oko izduvnog kanala



Zazor na sastavu klipnog prstena je 0,15mm


Na kraju sam poludeo, i odneo ga ovoga puta lično u Novi Sad kod Cubija, da se vidim sa majstorom koji ga je bušio.. Premeri on komparaterom i mikrometrom, odstupanje u dnu cilindra i u donjem delu klipa je 8/100... Posle duže rasprave treba li ili ne treba više ili manje, hoće li to biti dobro za trku ili neće.. kaže mi majstor "što ne kažeš da je za trke" .. EEE ako je za trke onda poseban tretman, fino honovanje kako ga oni zovu usledilo je posle dogovora da se uradi na 12/100...



Ovo je mera 11/100 u hladnoj situaciji....




Sada sam prešao oko 400km, motor znatno lakše ide, i ima sličnu vršnu snagu, a manje se greje... Videću kakav je rezultat na kraju...
« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:09:27 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #45 : 22 Lipanj, 2009, 11:50:16 »
Na red je došao Yasuni C16, davno očekivani... Varijanta za Piaggio jer za Kymco ništa ne proizvode ;)....

Sledi merenje, i proba na licu mesta, neki privremeni nosač smo ukrojili


Sledi provera ugla naleganja grane na cilindar.. nisam odustao od patenta opruga i indirektne sprege grane sa cilindrom


Jednostavno je trebalo dodati materijala na prirubnici i zadati ugao od oko 15-ak stepeni


Prirubnica za grlo završena, var iznutra biax-om očišćen i površina pripremljena, rupe malo otvorene zbog podešavanja





Ovako stoji kada je montiran, malo ugao auspuha nije kao kod piaggia, ali na to sam se već navikao i RS2 nije pod originalnim uglom bio.. ovako je ipak unikatniji


Patent opruga kod prirubnice štima, malo smo prevarili onu ušicu za koje se kače opruge bila je daleko nije bilo moguće toliko nategnuti opruge



Grana prolazi na 10mm od nosača centralne nogare, koja je ovoga puta morala da ode na odmor.... baš sam je gotivio, ali ne mari....



Nosač spuha izrađen od 3mm čeličnog lima i pofarban u mat crno






Dužan sam vam još ovu sliku


Crvena - C16
Žuta - MHR replica
Plava - TOP Nardo
Zelena - Polini for race
Crna - Pinasco race

Test Cilindar Stage6 Racing
« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:10:05 mmario73 »

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #46 : 22 Lipanj, 2009, 12:15:44 »
uuu bemti! svaka čast! da je meni c16 bocnit na svoju 9-ku  :notworthy:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #47 : 23 Lipanj, 2009, 10:48:20 »
uuu bemti! svaka čast! da je meni c16 bocnit na svoju 9-ku  :notworthy:

auspusi od piaggio tipa uglavnom štimaju uz male prepravke na grani kod prirubnice.. ja sam onaj RS2 tecnigas malo zakrivio i granu skratio za neki mm, ovde vidiš trebalo je malo produžiti i skinuti centralnu..

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #48 : 23 Lipanj, 2009, 10:52:08 »
ni jedan ti ne dolazi tvornički "sređen" to si moraš sam sredit ,šteta što cilindar nije ostao čitav jer su airsal cilindri OK ak se kombiniraju sa dobrim klipom

ahh nažalost mislim da si u pravu, videćemo kako se ponaša sada ovaj T6 u malossi gus-u, ja nemam baš mogućnosti da variram jer je hod 41,6 na radilici pa je čelo klipa u odnosu na bolcnu malo drugačije nego kod mina tipova... 

pogledaj molim te prethodnu stranu, i reci mi šta misliš za ovih 11/100 odstupanje dno klipa od dna cilindra ?

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #49 : 10 Srpanj, 2009, 12:22:05 »
Evo novosti, ne previše dobrih, šta je tu je.. Prešao sam oko 400km sa termogrupom, mazio pazio i sve po redu, nemam običaj da dajem motor koji nije završen nikome, i eto.... Krenuli smo da podesimo Apriliju i trebao mi je Kymco da izmerim 402m na putu gde uglavnom radimo podešavanje, Dragan onaj sa slika na trkama, je uzeo da vozi Kymco, Danijel svog rox-a, ja Apriliju, i šta čovek zna, opiči ga pun gas do izlaza iz grada.. destinacija možda 1km, i ugasi mu se, došlepamo motor natrag, i nastavimo sa merenjima.... i iduće nedelje otvorim i imam šta da vidim...
Nije čovek kriv, ponavljam ja sam kriv što sam dao motor i nisam napomenuo da se pazi po gasu...

Totalno se zalepio klip sa donje strane prema izduvnom kanalu, čak je i klipni prsten bio blago zakočen te sam mučio muku dok ga nisam izvadio...





Uradio sam čišćenje sa finim brusnim papirom, vodenom šmirglom 600 i na kraju sa pastom i bušilicom, isto sam ispolirao i telo klipa, rezultati su očigledni, mada ovo nikad neće biti više ok, jer će klip na istom mestu verovatno ponovo baciti aluminujum sada već na manjim temperaturama....







Posle sklapanja uzmem da okrenem jedan krug, četiri ulice, taman da se malo zagreje termo grupa i reših da otvorim ponovo i zamenim igličasti u gornjoj pesnici radilice... kad imam šta da vidim... klip je za neverovatnih 800m opet zalepio na novom mestu...





Posle istovetnih poliranja, prebacim diznu sa 88 na 100, boja svećice je pretamna, klip više ne lepi, motor ide 85kmh...






Ovaj Airsal je kod mene definitvno završio karijeru.... sad moguće je da je ovaj klip za neke niže temperature jer je kupljen kao rezerva za LC grupu, meni deluje  isto kao i na grupama AC kao što Sale ima... e sad u GUS-u definitivno ne dobija dovoljno hlađenja i nenormalno se širi.. Inače sam nezadovoljan od kako je cilindar otvoren na 11/100 nema više te snage koja se javila prvi put kada je bušen na 6/100 milimetra...

To je to.. nadam se da neće još dugo biti na mašini, sad ima i prizvuk karike, zvekeće ko pokvaren APN... verovatno je ležište klipnog prstena oštećeno kada sam vadio napolje posle prvog lepljenja, a i moguće je da na cilindru još ima ostataka aluminujuma, koje ja ne mogu da ispoliram do besprekornog...
« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:11:01 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #50 : 15 Srpanj, 2009, 10:41:03 »
I na kraju da ipak ovaj neuspeli projekat overim sa jednim videom, takav je red...



Malossi GUS, 188/135+Airsal T6, na 12/100, Tecnigas RS2, na 9000rpm-a, Keihin 17mm+Airbox, main jet 100, driver 125Kg :) malo sam smršao

Max speed 95Kmh
0-88Kmh, 402m, 23,32s

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #51 : 15 Srpanj, 2009, 17:06:26 »
sprema se nešto drugo???
lovac u mutnom team

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #52 : 15 Srpanj, 2009, 23:58:32 »
juče je stigao najzad Hebo Manston replica kit, novi na tržištu za Kymco motore koji imaju 41,6 hod klipnjače... Alu nikasil, i klip sa jednim prstenom... Da ne dužim mnogo ovo je slika sa net-a, kada budem radio, postovaću iskustva.. Kymco zasada ostaje na vazduhu.. Ovaj kit se ne radi u LC varijanti..

« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:12:02 mmario73 »

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #53 : 27 Srpanj, 2009, 18:39:36 »
airsal klipovi su dosta loši,jako se šire i dosta su mekani......

Tu si u pravu,bas sam nedavno na svom airsalu(alu),skido glavu i cistio nju i garez sa cela klipa!
Uglavnom da ne duljim cilindar je netaknut, bez ikakvih risova, klip takoder ali karike dobile malo lufta u svojim utorima i to nakon 4000km,Vozen u podrucju 7000-9000okr min!
Inace hladenje je odlicno iako se radi ozracnjaku,dobro ga saftam sa full sintetickim elf-om na 3-4%,frga je 16mm dellorto sa 72 diznom,smjesa lagano bogata!


I naravno sad mi vrag neda mira jer malo zvone karike na leru,pa razmisljam o zamjeni klipa posto je cijena smjesnih 23€!
A vidio sam da je 3alfa3 mjenjao tek na 10tkm i to cisto preventive radi na svojoj replici(je da je vodeno ali opet)!

*ovolko zaribanih cilindara u jednoj temi nisam tak skoro vidio!


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #54 : 31 Srpanj, 2009, 13:54:43 »
čitao sam i ja razne postove za tog airsal-a, i nisam hteo da se upuštam u tuđe iskustvo ipak ja verujem velikim fabrikama, i reko da probam, pa kupim i klip u rezervi da imam..

ova kombinacija sa Gus-om je baš kobna bila, u prvom slučaju je jasno za hlađenje tog stuba, tog cilindra mi je pomalo žao, dobro je išao... Ovo za post loših cilindara me spopala i ekipa sa drugih foruma, moj stav je da treba biti objektivan i postovati i neuspehe, inače sve postaje sterilno..

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #55 : 31 Srpanj, 2009, 17:27:21 »
Da baš ću skinut cilindar dolje i vidjet koliko karike plešu u utorima na klipu te izmjerit kolko im fali da se spoje!Ako se pojavi izvjestan luft to i ne mora bit tako strašno!
Provjerit ću i eventualni luft na klipnjači u gornjem i donjem igličastom!
Brijem da oni namjerno već u startu naprave cilindar sa večom tolerancijim baš iz razloga što se zna da je kit namjenjen za ganjanje,i da razrada alu kita bude malo razrade na leru sa grijanjem hlađenjem,šparanje prvih 100km(to sam puno i rekel jar znam kak ekipa razrađuje...odma po gasu),a u ovom slučaju pričamo o zračno hlađenom cilindru,pa da je tu tolerancija na knap bi zacvikal ziher na večim okretajima!


Update:
-skinuo danas cilindar dolje,ispoliro celo klipa ocistio utore za karike,ubacio karike u cilindar i izmjerio zazor izmedu krajeva karika i on je oko 0.25,tako da se ne zabrinjavam previse!
Na novima je zazor bio oko 0.15,e sad ono sto mi se na svida je to da gornja karika kad namontiram klip u cilindar plese malo u svojem utoru,tako da stoji ona tvrdnja da su airsal klipovi mekani i brzo se razlohaju!
Inace klip je ok izgledom,osim jednog risa(na strani usisa) kojeg je pretpostavljam pobrao kod razrade di sam ga od opleo par puta u vece turaze,a i vozio sam bez filtera zbog ogromne dizne,jer drugacije nije htio radit,pa sam mozda i usisal neku malu zivotinjicu(salim se)  :toothy9: :toothy9:

« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2009, 17:39:45 noky007 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #56 : 12 Kolovoz, 2009, 13:17:03 »
Evo izveštaja šta se radilo, rešio sam da zamenim ležajeve na radilici jer su počeli malo da se čuju, prizvuk tankog kuckanja kada spustim ručicu gasa počeo sam da osluškujem od kako je Keihin 17 karburator sa fabričkim Airbox-om i novi C16 na mašini pa je motor dosta tiši i u laganoj vožnji. Posle kontrole varijator, magnet došao sam do osovine koja se veritkalnim pomicanjem rukom dole-gore javila u vidu klimanja. Ne još toliko kritično neki deo milimetra je u pitanju međutim meni je to za zamenu..

Pošto sam svakako hteo da uradim blok i da optimiziram prelivne puteve prema cilindru, palo je poliranje obe polutke



Ovako izgleda sklopljen



Usisna strana nije do zanjeg sjaja urađena, poznato je da je kod usisa dobro ostaviti malo grublje poliranje odnosno samo fino šmirglanje jer to povoljno utiče na mešanje vazduga i goriva, .. dokazao Porsche mislim 1956...


Vidi se da je na desnoj polutki bilo više da se obrađuje, linija prati otisak cilindra, kao da je cilindar više u desnoj strani pozicioniran, ako je blok takav ja nemam mnogo šta da pametujem, možda je neki drugi primerak više u centru, kod mene je jednostavno ovakav.. Ako bi sišao skroz u obeleženu ivicu ostalo bi cca 1,5mm zida na sastavu sa cilindrom...



maločas leva ili sada na slici gornja strana je fabrički taman po cilindru koji je širi od stock-a dosta, u nekim delovima je čak za nekih 0,5mm veća mera.. definitivno je cilindar i sve komplet pomereno u stranu


Čelo klipa je ispolirano, veoma tvrd materijal, sjaji ovako... po meni je ovo sasvim dovoljno



Prelivni kanali u cilindru su ispolirani prvo 400 šmirglom i malim biaxom, kasnije pastom, koliko se moglo prići sve sam uradio, može ovo i bolje, ostavljam malo posla sebi za sledeći put kad budem rasklapao, dosadno bi bilo sve odjedno uraditi ;)







Izduvni kanal je optimiziran za priklučak C16, i ispoliran, ugao nisam dirao, sledi provera stock porting situacije




I pogled kroz priključak C16 auspuha



Ubacio sam stock radilicu jer mi se ta učinila najozbiljnije, zapravo nema u njoj 1500km pređenih, a nema ni hoda na ležaju klipnjače u donjoj pesnici, ranije sam je menjao iz preventive a sada se vratila, na redu je optimizacija zaptivača, koji na nekim mestima blago ulazi u sastav, skalper je 20din treba samo kupiti nov i posao ide ko od šale 1:0 za Daniku


Cilindar je pritegnut nekim bakarnim čaurama i sledi provera uglova stock cilindra


izduv 182deg prelivni primarni i sekundarni isto 125deg, usis i back prelivni 116deg



Najzad sklopljen, sledi prvo palenje


Lepo radi međutim kako se motor greje lupanje se ponov počinje čuti, smršao sam 3kg, i hvata me ludilo od ovih ležajeva više


posle dužeg traganja jedva sam našao da kupim ležajeve radilice za Kymco. Nestandardne mere zbunile su i iskusne prodavce ležajeva u našoj oklini tako da smo jedno celo pre podne tragali po Vojvodini gde da ih kupimo.. Na kraju se nađosmo u Novom Sadu i da nam Sheriff nije rekao gde se nalazi FAG prodavnica ostali bi bez ležaja... Sreća nađoh ležajeve u NTN proizvodnji, ne precenjene 1350din (cca 13e) po komadu kupim 2 para...

Čudne mere 56x25x12 desni ide prema varijatoru i 52x20x12 prema palenju. Na slici vidimo gore originalne i dole nove, jedan par novih sam ubacio... Poludim nakon pola sata rada, novi ležajevi se čuju isto možda jo malo više, proverim osovinu, klima, kad je hladan manje kad se ugreje više...



Rešio sam da rasklopim karter još jednom i ubacim drugi par ležaja što sam kupio mada su identični, počinjem sumnjati da su sa nekom slabijom tolerancijom naime oznaka na njima PXI33 mi ništa ne govori..
« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:12:58 mmario73 »

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #57 : 12 Kolovoz, 2009, 13:24:02 »
svaka čast mario ima tu volje i znanja :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #58 : 12 Kolovoz, 2009, 20:05:42 »
 mario a koj bi bil sledeci setup skuta znaci imace hebo 70cc cilindar i spuh yasunic 16 a dali ces mjenati nesto u prenosu karb. elektroniku i sl. i dali ta seriska radilica bi izdrzala taj cilindar posto to je slabijeg midrace ( so dobre usputne djelove vadi odo 15ks )
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2009, 15:37:44 sanatorium »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Kymco SUPER 9 yellow-blue
« Odgovori #59 : 12 Kolovoz, 2009, 20:19:51 »
molio bi pojasnjenje ovoga sa slike
kako izmjerit te usisne kuteve , previlne...... i ako moze slika tog ¨alata¨
kako promjenit to , kako znat koji najbolje odgovara spuhu ....itd
ako nije problem  :)

« Zadnja izmjena: 29 Studeni, 2011, 23:14:25 mmario73 »