Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tehnički  (Posjeta: 328729 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #360 : 28 Ožujak, 2013, 00:30:56 »
Bratić bio prije ovog snijega na tehničkom, i vratili ga doma jer ima xenon 6000k, veli mu lik da previše plavo svijetli. Nema skuter nego motor, pa mi još čudnije..znači ipak su postrozili kao sto su najavili ovo sa neserijskim xenonima aka from cajna.

Jel bil neko ove godine sa skuterom a da ima xenon?

Sent from my HTC One X

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #361 : 28 Ožujak, 2013, 07:51:17 »
ako na motoru nema perač farova (u što sumnjam da ima) nemože proći sa aftermarket xenonima

kad sam ja bio sa autom na onom besplatnom TP-u lik mi je rekao u startu da padam zbog xenon-a, nije bila ptoblem ni ručna koja je hvatala na zadnji zub, ni istekla prva pomoć već samo xenon jer mi auto nema perače farova (boja je bila više plava nego bijela)

pregledao je i instalacije i kad je vidio china balast kako visi na nosaču dobro da sam nije počupao van xenone  ;D

još je na kraju rekao da nije vidio balaste i ožičenje i da je boja bijelja da bi me možda i pustio iako nemam perače farova

pajdo mi je bio sa i30 (leća+xenon iz metro-a) prošao je, zašto, kaže ovako, postoji verzija i30 sa lećom i original xenonom , pregledano ožičenje sve uredu, kako, uvukao je sve kablove u crno pvc crijevo i balaste je prefarbo sa crnom bojom te je na njih nabacio preko njih neku naljepnicu koja je šljaštila kao da je neka deklaracija

a nadalje, sve ti je to kako naiđeš na djelatnika što je već stara škola na tehničkom

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #362 : 28 Ožujak, 2013, 08:26:13 »


Pitam kaj rade sa skuterima...dal i njih sad tak maltretiraju?

A kaj se auta tiče, ne moraju biti peraci ako ima automatsko upravljanje farovima.

Sent from my HTC One X
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #363 : 28 Ožujak, 2013, 09:51:46 »


Pitam kaj rade sa skuterima...dal i njih sad tak maltretiraju?

A kaj se auta tiče, ne moraju biti peraci ako ima automatsko upravljanje farovima.

Sent from my HTC One X

pa ako finski rečeno prcaju vlasnike automobila zašto nebi i motocikliste

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #364 : 28 Ožujak, 2013, 10:08:21 »
I na motori.hr se javljaju ljudi da xenon na motoru ne prolazi tehnicki

Sent from my HTC One X


Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Tehnički
« Odgovori #365 : 28 Ožujak, 2013, 10:12:45 »
I na motori.hr se javljaju ljudi da xenon na motoru ne prolazi tehnicki

Sent from my HTC One X

Kako gdi  :toothy3:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #366 : 28 Ožujak, 2013, 10:20:20 »
I na motori.hr se javljaju ljudi da xenon na motoru ne prolazi tehnicki

Sent from my HTC One X

Kako gdi  :toothy3:

Problem je ako odes prvo tamo gdje ne prolazi pa se to unasa u sistem i kad odes na mjesto gdje bi to jos i proslo, sumnjam da ce te pustit kad je napomena vec unesena i covjek riskira sankcije ako te pusti jer prakticki mora "sluzbeno" tu napomenu otklonit, a znas kako je kad se "papirologija" upetlja u postupak.
Ako te odma pusti, nema pisanih tragova....

Sent from my HTC One X


Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #367 : 28 Ožujak, 2013, 10:28:01 »
jednostavno je odzvonilo aftermarket xenon kit-u ukoliko nemaš neki štelung u stp-u

kao što i alfa kaže

Ako te odma pusti, nema pisanih tragova....

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Tehnički
« Odgovori #368 : 28 Ožujak, 2013, 10:32:35 »
I na motori.hr se javljaju ljudi da xenon na motoru ne prolazi tehnicki

Sent from my HTC One X

Kako gdi  :toothy3:

Problem je ako odes prvo tamo gdje ne prolazi pa se to unasa u sistem i kad odes na mjesto gdje bi to jos i proslo, sumnjam da ce te pustit kad je napomena vec unesena i covjek riskira sankcije ako te pusti jer prakticki mora "sluzbeno" tu napomenu otklonit, a znas kako je kad se "papirologija" upetlja u postupak.
Ako te odma pusti, nema pisanih tragova....

Sent from my HTC One X

Bez brige
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #369 : 28 Ožujak, 2013, 10:36:16 »
mislim da ce od sada vrijediti skidanje xsenona za tehnicki i poslije vracanje (u nadai da murija nebude pre revna) - isto ko i blokade  :toothy9:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Tehnički
« Odgovori #370 : 28 Ožujak, 2013, 12:13:23 »
i treba sve to sjebat..ide mi na k**ra* dok mi majstor dolazi u susret sa kina ksenonima bez leće a to plavo bijelo sranje od svjetla mi para oči.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline vanjavk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50 2t mica
  • Moja Kaciga: Takachi TK-110X
  • MojSpuh: Zx Crome
Odg: Tehnički
« Odgovori #371 : 28 Ožujak, 2013, 12:15:02 »
Bas gledam zbog cega sve vas tu ruse na tehnickom i uopce se ne cudim  :uuuu:
Htjeo sam ugradit xenon u svog Runnera,a vidim u vecini mijesta ne pustaju,a skidat iprije tehnickog i te stvari pa poslje opet montirat nema smisla?  :icon_scratch: Jedino neka druga sema
Mene konstantno svake godine sa dva Runnera sam bio,imam tvornicko sive zmigavce,sa zaruljicama u boji i lik me skoro rušio zbog nijanse tj intenziteta boje zmigavaca,mislim koji debilizam,jos mi kaze da je to bojano te plastikice,bas traze dlaku u jajetu,pa me za spuh zajeb za Zx-a reko majstore to je sve po ps-u,pa za boju kao jesi ti farbo skut,ja onak ladno reko tako sam ga kupio,samo treba s njima ladno i imat na te provokacije uvijek spreman odgovor,na valcima skut nije iso preko 35km,h pa je frajeru bilo cudno lik se oso "provozat" iza hale stao i trazi budala blokadu na skuteru :thepukokokokokica: ,e reko nes je nac da cijeli dan gledas pošto sam to rijesavo prstenom na variomatu,ne kazem ja svako radi svoj posao,al ovo je cjepidlacenje i to ono provokatorsko s njihove strane,jos frajer na pocetku pregleda pita jel to 180ka  :umroodsmijeha: ...

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #372 : 28 Ožujak, 2013, 12:25:25 »
vi se zalite kaj neide vise xenon, svatko ko vozi NRG bio bi sretan da ima ikakva svjetla  :laughing6: - al zalosno je da je to po propisu iako nevidim pola metra ispred sebeu mrklom mraku

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #373 : 28 Ožujak, 2013, 13:05:39 »
I na motori.hr se javljaju ljudi da xenon na motoru ne prolazi tehnicki

Sent from my HTC One X

Kako gdi  :toothy3:

Problem je ako odes prvo tamo gdje ne prolazi pa se to unasa u sistem i kad odes na mjesto gdje bi to jos i proslo, sumnjam da ce te pustit kad je napomena vec unesena i covjek riskira sankcije ako te pusti jer prakticki mora "sluzbeno" tu napomenu otklonit, a znas kako je kad se "papirologija" upetlja u postupak.
Ako te odma pusti, nema pisanih tragova....

Sent from my HTC One X

Bez brige

U Mokricama ne puštaju, ti ideš u Trgocentar?

Sent from my HTC One X

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #374 : 28 Ožujak, 2013, 13:19:12 »
U zg nedavno na jadranskom mostu murija zaustavljala sve (i aute i motore) sa ksenonima.
Bojim se da nema vise zajebancije, drzavna blagajna je prazna i uzima se gdje god se moze


Jbt, rekla mi zenska na tehnickom da obavezno nalijepim naljepnicu jer da i to uredno kaznjavaju.

Sent from my HTC One X
« Zadnja izmjena: 28 Ožujak, 2013, 13:21:48 3alfa3 »

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #375 : 28 Ožujak, 2013, 19:37:12 »
šta za reći, počeli su radit svoj posao

u današnje vrijeme svako čuva svoj posao jer ako dobije kantu zbog gluposti može se pozdravit sa lijepom plaćom koja mu osigurava financijske potrebe

u današnje vrijeme više nisi siguran ni u državnoj firmi

U zg nedavno na jadranskom mostu murija zaustavljala sve (i aute i motore) sa ksenonima.
Bojim se da nema vise zajebancije, drzavna blagajna je prazna i uzima se gdje god se moze


Jbt, rekla mi zenska na tehnickom da obavezno nalijepim naljepnicu jer da i to uredno kaznjavaju.

Sent from my HTC One X


danas sam imao prilike vidit kako je policija zaustavila auto sa china xenon i pretpostavljam da je lik popušio kaznu, još k tome ga je policeman tražio da okrene kotače da provjeri dal su na autu ljetne ili zimske gume

bicikl i ne pomišljem vozit jer bi morao uložit u njega kao u skuter da bude tehnički ispravan pored današnjih zakonskih odredbi (usput bi me sigurno kaznili jer sam vozio u nekoj zamišljenoj neobilježenoj pješačkoj zoni)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Tehnički
« Odgovori #376 : 28 Ožujak, 2013, 19:57:04 »
Jbt, rekla mi zenska na tehnickom da obavezno nalijepim naljepnicu jer da i to uredno kaznjavaju.

kod nas moras potpisat da ces sam zalijepiti, inace sami odma lijepe (nitko te nist ne pita)

tehnicki za vece skutere se sastoji od 3 radnje, prepisivanje km, provjere br. sasije i da li se colaza guma podudara sa papirima...slobodan si

dok za 50ccm SVE i još te drka jer je na valjcima pokazao 54, 10% tolerancije kao da ne postoji
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #377 : 28 Ožujak, 2013, 20:16:51 »
Kaj je najžalosnije čajna ksenon nije uopće loš nit nije zabranjen, da je ne bi ga tj. ne bi ga smjeli ni kupovat/uvozit. Taj ksenon ima neke certifikate bla bla...

Problem se nalazi u samom faru, al policajci to vjerojatno ne kuže nego samo gledaju jel kineski ksenon. A da možda vide neki drugačiji taj bi pustili makar je i on po pravilu nedopušten.

Ksenon se može imati samo ako imaš dinamičko podesive farove(automatsko spuštanje kad dolazi auto iz suprotnog smjera), brisaće farova i leće. Znači ne mora to biti serijski u autu ali o mora imati da bi prošel tehnički.... e sad ja nisam 100% siguran da auti iz 2004.g godine imaju dinamičko podesive farove ili leće a znam da imaju serijski ugrađen ksenon, te nemaju perače farova...kak njih puste.

Svi kupite 4300-5000K žarulje i ne bi smjelo biti problema, tak se barem ja nadam, jer na serijska svjetla se ne vračam.

P.S- ja sa ksenon svjetlima ne ugrožavam ama baš nikoga, i na skuteru i na autu nemam rasipanje snopa( ima nešto sitno, ali ne kao kod nekih farova) jer je odličan far, a uz to sam maksimalno spustil snop tak da nikome ne tuče u oći...tak da ne kužim zake bi svima to branili, jer X puta mi se dogodi da me neko ubije sa običniom kratkim svjetlom po noći gore nek bi ja mogo sa ksenonom, al on je onda ok a ja ne.

Jedino mi je drago to kaj se bude smanjila seljačija sa tim bojama, ne bi ste vjerovali ali prekjučer sam videl zeleni Fiat Uno sa ZELENIM svjetlima, ej ZELENIM, pa kaj taj čovek ima u glavi ko je to stavljal...samo mi je radi takvih drago.
« Zadnja izmjena: 28 Ožujak, 2013, 20:18:47 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline apriliatuner

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #378 : 28 Ožujak, 2013, 21:15:33 »
Jbt, rekla mi zenska na tehnickom da obavezno nalijepim naljepnicu jer da i to uredno kaznjavaju.

kod nas moras potpisat da ces sam zalijepiti, inace sami odma lijepe (nitko te nist ne pita)

tehnicki za vece skutere se sastoji od 3 radnje, prepisivanje km, provjere br. sasije i da li se colaza guma podudara sa papirima...slobodan si

dok za 50ccm SVE i još te drka jer je na valjcima pokazao 54, 10% tolerancije kao da ne postoji
ovo za veće skutere je još i dobro kod vas onda, ja sam prije više od 2god bio na tehničkom s sr150, i sve  je gledao, još sam morao ići i na valjke za provjeru kočnica(i to i prednje i zadnje, skoro sam zaginio na tim valjcima haha) da bi me na kraju srušio jer prednji žmigavci malo vuku na crveno

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #379 : 28 Ožujak, 2013, 21:31:27 »
Jbt, rekla mi zenska na tehnickom da obavezno nalijepim naljepnicu jer da i to uredno kaznjavaju.

kod nas moras potpisat da ces sam zalijepiti, inace sami odma lijepe (nitko te nist ne pita)

tehnicki za vece skutere se sastoji od 3 radnje, prepisivanje km, provjere br. sasije i da li se colaza guma podudara sa papirima...slobodan si

dok za 50ccm SVE i još te drka jer je na valjcima pokazao 54, 10% tolerancije kao da ne postoji

Moj tehnicki je (kao i za prosli motor) bilo samo citanje broja rame, slikanje i pitanje koliko ima km (nije gledao) ;D
Dok sam imao skuter - samo valjci