Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Generic XOR 50cc - iskustva  (Posjeta: 13859 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline FiZor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Generic XOR 50cc - iskustva
« : 25 Kolovoz, 2008, 17:24:19 »
Zanima me kakva su iskustva sa konkretno gore navedenim modelom; pouzdanost, potrošnja, održavanje. Bacio sam oko na podosta modela i ovaj mi se dosta svidio. Puno hvala unaprijed!

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #1 : 25 Kolovoz, 2008, 18:00:36 »
bjezi od toga kupi polovnog roxa ili runnera i miran si  :icon_thumright:

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #2 : 25 Kolovoz, 2008, 18:09:45 »
bjezi od toga kupi polovnog roxa ili runnera i miran si  :icon_thumright:
:icon_thumright: :icon_thumright:
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline FiZor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #3 : 25 Kolovoz, 2008, 19:21:18 »
Odgovori tipa "bježi od toga"  mi nimalo ne pomažu,rado bih čuo neki smislen argument zašto ne uzeti primjerice upravo taj model. Ne želim plaćati brand ako za iste novce mogu dobit novo i solidno, jerbo u ovoj cjenovnoj kategoriji je i Kymco Agility koij je iznimno hvaljen skuterčić samo mi smetaju nešto manji kotači, čisto stabilnosti radi.

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #4 : 25 Kolovoz, 2008, 19:26:18 »
bjezi od toga kupi polovnog roxa ili runnera i miran si  :icon_thumright:
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Pa ovo ti ljudi i govore jer su dugo na forumu i dosad su puno toga culi i naucili[a neki od njih i imali taj ili slican model]
savet- kupuj provereno :icon_biggrin:

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #5 : 25 Kolovoz, 2008, 19:32:00 »
Vozim taj motor(tj dva ta motora) i podosta sam zadovoljan s njima,al u pitanju odrzavanja i ostalog,doduse nikad kod servisera nisu bili ja sam ih odrzavao,ali nista pretjerano,jedino ciscenje filtera i karburatoa i ono sitnica odravanje,jos nisam nista od djelova morao mijenjati na njima,jedan je presao 13000 a drugi 8000 i dalje rade kao sat,e sad po pricama i dopisivanjima sa forumasima,svatio sam da je motor dosta zablokiran,tj ima slabu kompresiju,te ne moze razviti vise od 50 kmh,jedino uz neka malo veca ulaganja,sto se tice izgleda meni je u tom progledu super skuter,bas mi neki unikatni cool izgled ima,mana je nesto neudobniji sic od ostalih,potrosnja je oko 3.5-4 l na 100km.....a sto se agility kimca tice,od i generic imaju iste tockove,isto 12 cola iste dimenzije guma....

I nemojte s ovim komentarima bjezi od toga,to je sranje,to je zlo....jer stvarno ne vidim sto mu hvali



FiZor ako ne jos nesto interesuje pitaj

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #6 : 25 Kolovoz, 2008, 19:36:33 »
.

    Ne fali mu mnogo[ko i keewaju] 400-500e da ga napravis da bude O.K. :laughing7:
« Zadnja izmjena: 25 Kolovoz, 2008, 19:40:14 cvele60 »

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #7 : 25 Kolovoz, 2008, 19:41:01 »
Po meni se isplati,na kraju opet izadje jeftinije od 2000 eura,a ide bolje od seriskih skutera sa skinutim blokadama,za 2500(koliko otprilike kostaju provjereni skuteri,runnere,sr,nrg,rox...)moze da se sredi da ide ko lud i da extra izgleda,mislim na lakiranje skutera i na dodatne styling stvarcicie,pa nek neko kaze da se ne isplati

Offline FiZor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #8 : 25 Kolovoz, 2008, 20:00:20 »
Vidiš, vidiš, mislio sam da Generic ima veće kotače, barem tako na oko izgleda. Agility mi je strasno simpa, malen, cijenom povoljniji za jedno 500kn. Planirao sam nešto uzimat na proljeće, tada bi bilo realno, treba mi za grad a i nije mi problem na more ga odvuć, dobro dođe za vozikanje da se ne troše galoni goriva sa automobilom.
Od aktualnih su mi još zanimljivi TGB R50X Jet Fighter, TGB 303R Hawk i Kymcov Vitality i Agility City 50, kojeg sam vidio uzivo na moru i fascinirao me. Veliki kotači što je hvalevrijedno i izgleda mi kao avion, nešto jest skuplji ali opet je znatno jeftiniji od razvikanih Talijana.
Nisam tip koji bježi od mladih korejskih, kineskih i sl. brandova jer ispod tih imena se znaju kriti također pravi strojevi koji su k tome još i vrlo pristupačni, štoviše pozdravljam svaki njihov pokušaj da vrlo konkurentnim modelima pokose bezobrazluk cijena/ponude razvikanih i dugo prisutnih brandova.
Što se uređenja tiče, zanima me samo serijala i skidanje blokade jer ne planiram dodatno ulagat u skuter i 5km/h +/- mi ne igra ulogu, riječ je o gradskoj penzić vožnji, a za taj ušparani novac od ulaganja u friziranje rađe uzmem nešto bolju zaštitnu opremu.
« Zadnja izmjena: 25 Kolovoz, 2008, 20:02:32 FiZor »

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #9 : 25 Kolovoz, 2008, 20:22:06 »
Vidiš, vidiš, mislio sam da Generic ima veće kotače, barem tako na oko izgleda. Agility mi je strasno simpa, malen, cijenom povoljniji za jedno 500kn. Planirao sam nešto uzimat na proljeće, tada bi bilo realno, treba mi za grad a i nije mi problem na more ga odvuć, dobro dođe za vozikanje da se ne troše galoni goriva sa automobilom.
Od aktualnih su mi još zanimljivi TGB R50X Jet Fighter, TGB 303R Hawk i Kymcov Vitality i Agility City 50, kojeg sam vidio uzivo na moru i fascinirao me. Veliki kotači što je hvalevrijedno i izgleda mi kao avion, nešto jest skuplji ali opet je znatno jeftiniji od razvikanih Talijana.
Nisam tip koji bježi od mladih korejskih, kineskih i sl. brandova jer ispod tih imena se znaju kriti također pravi strojevi koji su k tome još i vrlo pristupačni, štoviše pozdravljam svaki njihov pokušaj da vrlo konkurentnim modelima pokose bezobrazluk cijena/ponude razvikanih i dugo prisutnih brandova.
Što se uređenja tiče, zanima me samo serijala i skidanje blokade jer ne planiram dodatno ulagat u skuter i 5km/h +/- mi ne igra ulogu, riječ je o gradskoj penzić vožnji, a za taj ušparani novac od ulaganja u friziranje rađe uzmem nešto bolju zaštitnu opremu.

Ja sam za TGB-a :headbang: :icon_biggrin:

Offline FiZor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #10 : 25 Kolovoz, 2008, 20:26:43 »
Koliko ti troši, kolko ide bez blokade, naravno ako si ju skinuo, jesi imao kakvih problema sa njim?

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #11 : 25 Kolovoz, 2008, 22:31:33 »
Blokade nisam još skinuo(neda stari :angry9: ),al urbzo se skidaju.Nisam imao nikakvih problema s njim,samo toči gorivo i ulje,pa pali i vozi :icon_biggrin: .Skut je po mome mišljenju dobar za 9tkn(toliko sam ga platio na popustu koji će sad ubrzo,pa ako budeš uzimao TGB sačekaj)...Neznam što bih još rekao,ima još članova foruma sa tim skutom/mašinom(r50x) koji su skinuli blokade...

Offline FiZor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #12 : 26 Kolovoz, 2008, 18:59:36 »
Koliko ti troši na stotku? :)

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #13 : 26 Kolovoz, 2008, 22:22:52 »
Koliko ti troši na stotku? :)
Oko 3.5-4 litre...,ali mislim da je malo manja kad se skinu blokade :toothy11:

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #14 : 04 Rujan, 2008, 01:59:11 »
Vidiš, vidiš, mislio sam da Generic ima veće kotače, barem tako na oko izgleda. Agility mi je strasno simpa, malen, cijenom povoljniji za jedno 500kn. Planirao sam nešto uzimat na proljeće, tada bi bilo realno, treba mi za grad a i nije mi problem na more ga odvuć, dobro dođe za vozikanje da se ne troše galoni goriva sa automobilom.
Od aktualnih su mi još zanimljivi TGB R50X Jet Fighter, TGB 303R Hawk i Kymcov Vitality i Agility City 50, kojeg sam vidio uzivo na moru i fascinirao me. Veliki kotači što je hvalevrijedno i izgleda mi kao avion, nešto jest skuplji ali opet je znatno jeftiniji od razvikanih Talijana.
Nisam tip koji bježi od mladih korejskih, kineskih i sl. brandova jer ispod tih imena se znaju kriti također pravi strojevi koji su k tome još i vrlo pristupačni, štoviše pozdravljam svaki njihov pokušaj da vrlo konkurentnim modelima pokose bezobrazluk cijena/ponude razvikanih i dugo prisutnih brandova.
Što se uređenja tiče, zanima me samo serijala i skidanje blokade jer ne planiram dodatno ulagat u skuter i 5km/h +/- mi ne igra ulogu, riječ je o gradskoj penzić vožnji, a za taj ušparani novac od ulaganja u friziranje rađe uzmem nešto bolju zaštitnu opremu.

Ako ti pasu veliki kotaci, agility city ti je jedini izbor u tom cjenovnom razredu., za dobru cijenu dobijes vrhunski skuter. a cijena koliko se meni cini nije nista skuplja od r50x-a

Offline FiZor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #15 : 07 Rujan, 2008, 22:30:13 »
Yep! To mi je najljepši skut pedesetica. Cijena je stvarno ok, a kotači su veliki, što je iznimno bitno za naše drgljave ceste  :)

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #16 : 07 Rujan, 2008, 22:33:02 »
Yep! To mi je najljepši skut pedesetica. Cijena je stvarno ok, a kotači su veliki, što je iznimno bitno za naše drgljave ceste  :)
daj ajde....šta pričaš to ??...najljepši ??....na kakvim si ti to drogama..... ružan je i ima vozne osobine ko' divlji isus !
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline FiZor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #17 : 08 Rujan, 2008, 03:25:46 »
Yep! To mi je najljepši skut pedesetica. Cijena je stvarno ok, a kotači su veliki, što je iznimno bitno za naše drgljave ceste  :)
daj ajde....šta pričaš to ??...najljepši ??....na kakvim si ti to drogama..... ružan je i ima vozne osobine ko' divlji isus !

Što se izgleda tiče, to je subjektivna stvar, stvar ukusa, tema o kojoj se ne raspravlja a pogotovo ne pišu niti izbacuju infantilne izjave tipa ova tvoja gore, a što se tiče voznih osobina, serijala tog skutera je sasvim zadovoljavajuća za moje potrebe. Što se pak tvog spomena njegovih voznih osobina tiče, vrlo sam skeptičan glede tvog zaključka s obzirom da nije naveden nijedan argument, već kao i po običaju, izbačena tek paušalna izjava razrađena i stvorena vrlo vjerojatno na temelju 0 iskustva sa konkretno tim modelom. Većina "znanja" kod ljudi se bazira na "rekla-kazala" sistemu, bez argumenata, a kamoli činjenica koje se tiču određene teme tako si i ti vrlo vjerojatno čuo da taj skuter "nejde" i tu priča za tebe staje.
Fascinantan mi je tvoj naglasak na "vozne osobine" koji vjerojatno ima jedan jedini kriterij a to je krajnja brzina.
Molio bih da se javljaju samo suvisli i koji znaju što pišu, sem toga da to potkrijepe sa argumentima, a ovo je primjer persone čiji mi savjet ničemu ne koristi osim što potvrđuje koliko su ljudi ograničeni.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #18 : 08 Rujan, 2008, 08:10:56 »
Za te novce uzmes talijana u udlicnom stanju starog par godina.I s njim si miran jer znas da servisera i dijelova ima na svakom cosku.A kaj se tice izgleda kak se veli o okusima se ne raspravlja.I meni je taj skuter ruzan al nekima je lijep pa onda nek si ga kupe ako je ljepota glavni uzrok kupnje.

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Generic XOR 50cc - iskustva
« Odgovori #19 : 08 Rujan, 2008, 12:28:30 »
Yep! To mi je najljepši skut pedesetica. Cijena je stvarno ok, a kotači su veliki, što je iznimno bitno za naše drgljave ceste  :)
daj ajde....šta pričaš to ??...najljepši ??....na kakvim si ti to drogama..... ružan je i ima vozne osobine ko' divlji isus !

Što se izgleda tiče, to je subjektivna stvar, stvar ukusa, tema o kojoj se ne raspravlja a pogotovo ne pišu niti izbacuju infantilne izjave tipa ova tvoja gore, a što se tiče voznih osobina, serijala tog skutera je sasvim zadovoljavajuća za moje potrebe. Što se pak tvog spomena njegovih voznih osobina tiče, vrlo sam skeptičan glede tvog zaključka s obzirom da nije naveden nijedan argument, već kao i po običaju, izbačena tek paušalna izjava razrađena i stvorena vrlo vjerojatno na temelju 0 iskustva sa konkretno tim modelom. Većina "znanja" kod ljudi se bazira na "rekla-kazala" sistemu, bez argumenata, a kamoli činjenica koje se tiču određene teme tako si i ti vrlo vjerojatno čuo da taj skuter "nejde" i tu priča za tebe staje.
Fascinantan mi je tvoj naglasak na "vozne osobine" koji vjerojatno ima jedan jedini kriterij a to je krajnja brzina.
Molio bih da se javljaju samo suvisli i koji znaju što pišu, sem toga da to potkrijepe sa argumentima, a ovo je primjer persone čiji mi savjet ničemu ne koristi osim što potvrđuje koliko su ljudi ograničeni.

za tvoje potrebe očito bi zadovoljila i invalidska kolica......inače care...imao sam prilike voziti upravo taj model skutera.....i nisam niti malo zadovoljan.... ti kao da želiš samo pozitivne komentare za navedeni skuter.....
Za te novce uzmes talijana u udlicnom stanju starog par godina.I s njim si miran jer znas da servisera i dijelova ima na svakom cosku.A kaj se tice izgleda kak se veli o okusima se ne raspravlja.I meni je taj skuter ruzan al nekima je lijep pa onda nek si ga kupe ako je ljepota glavni uzrok kupnje.
u potpunosti se slažem !!  :icon_thumright: :icon_thumright:
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA