Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Led diode  (Posjeta: 912 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aragorn

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Led diode
« : 20 Lipanj, 2013, 00:12:23 »
Ovako ljudi, zanima me kako da stavim ona plava svijetla naprijed kao pozicije na skuteru sf2. To su kao led diode. E sad bi li ja to mogao spojiti sve sam i kako? to ide na akumulator ? Moj motor je 2005 godiste pa mi svijetla rade uvijek ili dugo ili kratko, znaci trebao bi mi i prekidac za paljenje pozicije. e sad ako moze neko objasniti sta? kako? Gdje ima kupiti  te sijalice? Kako spojiti?

Hvala unaprijed. Molio bih za pomoc jer ja bas se ne razumijem u ovo.

Offline haRRen

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Led diode
« Odgovori #1 : 29 Lipanj, 2013, 22:40:59 »
Ovako ljudi, zanima me kako da stavim ona plava svijetla naprijed kao pozicije na skuteru sf2. To su kao led diode. E sad bi li ja to mogao spojiti sve sam i kako? to ide na akumulator ? Moj motor je 2005 godiste pa mi svijetla rade uvijek ili dugo ili kratko, znaci trebao bi mi i prekidac za paljenje pozicije. e sad ako moze neko objasniti sta? kako? Gdje ima kupiti  te sijalice? Kako spojiti?

Hvala unaprijed. Molio bih za pomoc jer ja bas se ne razumijem u ovo.
Eh,ovako
koliko sam razumio ti hoces da instaliras led diode na scooter ovako sam ja to radio kupis u nekom trznom centru one sajbe sto se uklapaju na saraf akumulatora ako nemas to mozes i direktno ali ti to nije skupo 10 komadati je oko 1km (4kune) led diode mozes da uzmes svagdje ako si iz BIH mozes preko pik.ba tako sam ja uzimao eh sad imas 2 zicetj + - stavis ih na akumulator i plus presjeces i na to mjesto stavis prekidac tako nastavljas sa + zicom tako + i - spojis na diode zalemis za diode na + i - e ali pazi da ne spojis + i - sa akumulatora jer ce ti se sve istpiti tako se meni desili jednostavni kada se to spoji samo se zalemi i nemozes da odvojis a sve ti gori tada sam se prepao i sve potrgao ali eto na greskama se uci .I ja imam skuter 2012 je godiste i nemogu da gasim svjetla uvjek mora da bude upaljena ili kratka ili duga taj prekidac bi trebao ubusiti kod retrovizora alči vec kada bih to radio odvukao bih to elektricaru jer bolje ti je da te zice ostavis orginal da ih ne sjeces pa kasnije bude spojeva a LED diode sam mozes  razvesti samo ti treba par metara provodnika nemoj puno krut provodnik onaj AV kabal ili kabal od zvucnika ili jednostavno kupi provodnike u radnji.To je vrlo jednostavno samo pazi da ne spojis + i - :nono: