Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Variomat FR4 stiže na test!!  (Posjeta: 22763 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #100 : 30 Travanj, 2013, 10:30:07 »
baš čitam vaše odgovore i koliko sam zaključio iz njih taj fr4 vario i nije ono što se na forumu već duže vrijeme očekuje a sve zahvaljujući onoj gif animaciji tj. video sa one utrke di kao fr4 vario ubija konkurenciju... sad nznm eto, ako se na leader mašinama ne osjeti prevelika razlika ili možda nikakva u odnosu na polini vario, iz kojeg razloga bi se onda osjetila na 2T skuterima? i btw i polini evo vario sa 9 rolica ima 50% manju potrošnju rolica u odnosu na variomate sa 6 rolica, te po tome onda ništa ne zaostaje za fr4?

vaše mišljenje?
tak nekak,manji je dodirni tlak...ali baš za 50% da se poveća trajnost,ne bi rekel  :icon_thumright:
 :)
« Zadnja izmjena: 30 Travanj, 2013, 11:10:54 zrakoplovac »
:skuter:

Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #101 : 30 Travanj, 2013, 10:52:40 »
dakle prvi dojam ludnica,krenul na posel u 8 a stigel u pol 8  :icon_biggrin:

uglavno kak je neno napisal,nema vibracija i skuter radi puno mirnije i ugladjenije..po osjecaju ubrzanja su lineranija  i ostavlja dojam da se masina manje muci i lakse dize okretaje,mada se okretaji nisu povecali u odnosu na serijski..(mozda 100 okretaja + -)
u serijskom variu rolice su 11.2 gr ( po vagi ) a ove u fr4 variu su 15 mada se cini da su mrvicu teske,skuter se fino zavrti na 7600 rpm kad se poklopi gas al onda ima pad okretaja na 7300 pa onda opet krene dizat okretaje..
sljedecih par dana sw bude vozilo s njim pa se bude vidlo kak se ponasa,ovo je bilo samo na putu do posla kroz promet..
ali naspram polini/malossi variomata radi na dost nizim okretajima (oko 1000 rpm)
bez mjerenja nema nist
ako je to istina 2 brata također ,ce bit zainteresirani za taj vario  ;D
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #102 : 30 Travanj, 2013, 11:00:36 »
Nista bez proba sa nekoliko tezina rolnica,centralnih opruga...nijedan vario ne dolazi sa IDEALNOM  tezinom pa ni FR4 ...

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #103 : 30 Travanj, 2013, 11:08:06 »
baš čitam vaše odgovore i koliko sam zaključio iz njih taj fr4 vario i nije ono što se na forumu već duže vrijeme očekuje a sve zahvaljujući onoj gif animaciji tj. video sa one utrke di kao fr4 vario ubija konkurenciju... sad nznm eto, ako se na leader mašinama ne osjeti prevelika razlika ili možda nikakva u odnosu na polini vario, iz kojeg razloga bi se onda osjetila na 2T skuterima? i btw i polini evo vario sa 9 rolica ima 50% manju potrošnju rolica u odnosu na variomate sa 6 rolica, te po tome onda ništa ne zaostaje za fr4?

vaše mišljenje?

Kolega po cemu si ovo zakljucio  ;D

Vario je tu par dana, jos ni jedan usporedni test sa nekim drugim skuterom nije napravljen, ni jedno mjerenje prolaznog vremena na određenoj dionici, nikakav test ubrzanja, nismo ni rolice stavljali lakse, znaci skoro pa nista.......nije razlog da ne zelimo, vec jednostavno nismo stigli uz sve ostale obaveze.......kao sto je stef napisao bez mjerenja nemozemo konkretno pricat, sve sto govorimo je na osjecaj, a sami znate da nesto sto se "dere" imas osjecaj da i bolje ide, u ovom slucaju se ne dere niti se ne trese skuter kao sto je obicaj sa serijskim ili polini variom, znaci nisu u pitanju rolice i trosenje istih vec rad motora i prijenos vibracije na sve ostale djelove

Znaci vario je izvaden iz pakiranja i stavljen na 2 skutera, mog Nexusa sa LV spuhom i crvenim federima kvacila i cosin GP1 koji je 100% serijski, ono sto mozemo sa sigurnoscu reci je da skuter puno, ali jako osjetno mirnije radi, vibrira za vise nego duplo manje, ima ravnomjerno (linearno) ubrzanje bez rupa, radi na manjim okretajima (manje stoga trosi) i ono sto sa sigurnoscu nemozemo reci vec po osjecaju ide jako dobro......dalje slijede usporedna testiranja FR4 vs POLINI vario kao i naravno detaljno stelanje prijenosa, imam dogovor sa stefom da cemo uzet jedan cijeli dan i to odradit kako treba, nakon toga cemo moci pricati o svemu konkretno, kad brojke budu rekle svoje  :icon_thumright:

Ja osobno cu vozit ovaj vario ako performanse budu bolje ili iste kao sto su sa POLINI variom, jednostavno iz razloga sto je preporod kako skuter mirno radi, a ako performanse budu i bolje, onda ce to biti definitivno brutalna stvar......uglavnom bit cete obavjesteni i informirani sa realnim i tocnim podacima, cilj nam je otkrit stvarnu sliku a ne nekog muljat i sl  :headbang:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #104 : 30 Travanj, 2013, 11:08:51 »
Nista bez proba sa nekoliko tezina rolnica,centralnih opruga...nijedan vario ne dolazi sa IDEALNOM  tezinom pa ni FR4 ...

bas tako kolega......dok sam pisao ovaj poduzi tekst ti si mi uzeo rijec iz usta  ;D
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #105 : 30 Travanj, 2013, 11:21:52 »
Ak ces ic sta prema zgu dođi do mene da probamo na vxru!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #106 : 30 Travanj, 2013, 11:41:12 »
kak je vec receno,svi dojmovi su trenutno pisani po osjecaju..pravi test tek slijedi dok se neno i ja polovimo uz ostale obaveze..vozil sam ga 20 km i to je to..
tu se radi o sekundama i nemrem procjenit po osjecaju jel sam sad 2 sekunde brzi do 100 ili jednu sek sporiji nego prije..
performanse moru bit iste ili bolje ko sa polini/malossi variomatom uz manje okretaje ali bolji odaziv na gas,mirniji rad motora i manje 'mucenje' motora a s tim ide i maja potrosnja..
vec je dogovoreno da se proba sa vise gramaza rolica i usporedno sa poliniem..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #107 : 30 Travanj, 2013, 11:49:36 »
Ako je tako i performanse budu bolje ili cak iste.ja vidim samo prednost za 2t masine pogotovo radi vibracija i mirnijeg rada masine+ocivanje dijelova masine
Samo treba vidit dostupnost i izgor rolica i klizaca...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

lovac u mutnom team

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #108 : 30 Travanj, 2013, 12:08:35 »
kak je vec receno,svi dojmovi su trenutno pisani po osjecaju..pravi test tek slijedi dok se neno i ja polovimo uz ostale obaveze..vozil sam ga 20 km i to je to..
tu se radi o sekundama i nemrem procjenit po osjecaju jel sam sad 2 sekunde brzi do 100 ili jednu sek sporiji nego prije..
performanse moru bit iste ili bolje ko sa polini/malossi variomatom uz manje okretaje ali bolji odaziv na gas,mirniji rad motora i manje 'mucenje' motora a s tim ide i maja potrosnja..
vec je dogovoreno da se proba sa vise gramaza rolica i usporedno sa poliniem..

mislim da bi ovo trebao skuziti bez obzira na sve i to bez problema
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #109 : 30 Travanj, 2013, 12:10:48 »
Tako je Pajo, poanta (barem ono sto smo vidjeli do sada) je manje habanje kompletnog skutera uz manju potrosnju a opet uz iste ili bolje performanse, ako to sve bude zadovoljeno dobili smo odlican proizvod, a testovi ce to pokazati!

Sto se tice dostupnosti potrosnih djelova, ako cemo ici na uvoz variomata imat cemo u vidu i da kupac ima na raspolaganju djelove za isti  :icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #110 : 30 Travanj, 2013, 12:14:40 »
kak je vec receno,svi dojmovi su trenutno pisani po osjecaju..pravi test tek slijedi dok se neno i ja polovimo uz ostale obaveze..vozil sam ga 20 km i to je to..
tu se radi o sekundama i nemrem procjenit po osjecaju jel sam sad 2 sekunde brzi do 100 ili jednu sek sporiji nego prije..
performanse moru bit iste ili bolje ko sa polini/malossi variomatom uz manje okretaje ali bolji odaziv na gas,mirniji rad motora i manje 'mucenje' motora a s tim ide i maja potrosnja..
vec je dogovoreno da se proba sa vise gramaza rolica i usporedno sa poliniem..

mislim da bi ovo trebao skuziti bez obzira na sve i to bez problema


Ako ne podvuce crtu start i crtu cilj i uzme stopericu u ruke ili eventualno drugi skuter za usporedbu (makar to nije 100% mjerilo) nemoze skuzit dali je i koliko bolje ili losije, ako netko to moze "na osjecaj" onda taj ima zajamcen posao u bilo kojem vodecem auto/moto racing svjetskom timu  ;D
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #111 : 30 Travanj, 2013, 12:22:55 »
nemojte zaboraviti i usporediti potrosnju sa jednim i drugim variom... meni je kod svega ovoga zapelo za oko mirniji rad i nizi okretaji... neke desetinke mi i nisu bitne , ako vec skuter ima bolji odaziv na gas i mirniji i nizi rad.....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #112 : 30 Travanj, 2013, 12:29:03 »
da,imam u glavi gps koi ispisuje graf,torq power koi ispisuje kolko snage se prenosi na kotac u odredjenom rezimu voznje i sve ostale pojedinosti  ::)
napisal sam da po osjecaju to nemrem znat jer sam napravil 20 km do posla kroz promet i necu se bi probat zamarat s tim dok se nebude mjerilo barem po 3 puta sa svakim variom za odredjenu stvar..
najbolje da si brojim u glavi i gledam cajger dok ne dodje do 100.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #113 : 30 Travanj, 2013, 13:47:14 »
Jel se dobiju s njim lakše rolice za start ili teže za krajnju :help: ???

 :laughing7:


mislim da bi ovo trebao skuziti bez obzira na sve i to bez problema
Znači ti dok si s serijskog variomata prešel na multivar si skužil odma da je skuter puno jači ili bar malo?
Em nije ni njegov skuter da bi ga znal već u dušu kak ubrzava i di ima rupu, niti se navozil nekaj puno, ak je napravil 20 km od kuće do posla(možda ni tolko nema), uz to vjerojatno je bil i gusti promet jer je to vrijeme kad puno ljudi idu na posel.
Jeste zapeli svi, dobro da ne pitate dal baca bokon ili diže na kolo.
Vjerujem da budu napravili dobar test pa se bude vidlo na papiru sve, a ne vidim razlog zkj bi lagali, kad su takoreć neovisna stranka :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #114 : 30 Travanj, 2013, 16:57:39 »
ček sta sad mudrujes grale  :icon_scratch:

čovik je napisa 2 sekunde razlike do 100 km/h...to bi svatko treba skuziti bez problema, jer to velika razlika...
sad da li se dobije 2 sekunde, debelo sumnjam ali kazem da se dobije to bi se odma osjetilo

samo vi napisete dobar osvrt i sa sto vise skutera na ostalima ostaje izbor da li ce ga kupiti ili ne
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #115 : 30 Travanj, 2013, 19:29:05 »
ček sta sad mudrujes grale  :icon_scratch:

čovik je napisa 2 sekunde razlike do 100 km/h...to bi svatko treba skuziti bez problema, jer to velika razlika...
sad da li se dobije 2 sekunde, debelo sumnjam ali kazem da se dobije to bi se odma osjetilo

samo vi napisete dobar osvrt i sa sto vise skutera na ostalima ostaje izbor da li ce ga kupiti ili ne

ti ili čitaš na preskokce il kak ti paše..ako velim da sam se vozil na posel kroz promet,nisam ni imal di stat i oderat po gasu od 0 do 100 da bi uočil razliku i rekel sam karikirano '2 sekunde prije ili sekundu manje'..
već se X puta dokazalo da osjećaj vara,ko i dok stave neznam kakve rine od spulja i dok se to dernja briješ da ideš pun tur bolje a onda izmjeriš i vidiš da ide lošije nego sa serijskim i sl.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #116 : 30 Travanj, 2013, 20:29:08 »
to zadnje si posve u pravu... mene jedino interesira razlika u potrosnji i linearnost...
jer po samoj konstrukciji se da naslutii da ce raditi puno bolje nego bilo koji aftermarket sa ravinm zidovima slidera...
kupio bih ga samo radi toga sto skuter radi mirnije od ostalih variomata..


pitanje za efza, hoce li imati kakvi popust kroz pocetni period ako krene prodaja na webshopu, ono promocija malo i to..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #117 : 30 Travanj, 2013, 20:41:42 »
Mozda se dobije i koja hostesa u paketu??:D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

lovac u mutnom team

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #118 : 30 Travanj, 2013, 20:47:34 »
Ako je razlika mala onda treba crta i stoperica al kad sam prosle godine na T-max 530  stavio polini max speed i otisao probat kad nisam spao sa skutera kad sam opalio po gasu,razlika je bila drasticna i za ne povjerovat da su samo vario i opruga konrasta mjenjani.Kao da je na agregat nabaceno 20-25% snage a razlika je jos osjetnija kad je i suvozac na skuteru.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #119 : 30 Travanj, 2013, 20:50:27 »
gledam na e-bayu 169 eur za 300-ku, nečini mi se baš jeftino za dati za crticu razlike? što kaže dino da mi iščupa volan odmah dajem ali..
Pula Über Alles