Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera  (Posjeta: 1433 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ozy_Sr46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« : 02 Srpanj, 2008, 13:43:44 »
Pozdrav
Stavio sam na apriliu sr(2004)
cilindar:TPR-top performans
Radilica:malosi r.h.q+lezajevi DR
ispuh:nardo rep.
karb:malossi phbg 21+lamele vl13+red sponge
variomat:multivar 2000mhr+kavler belt
kvačilo:delta clutch+ljubičasta opruga
to mi je radio jedan frend koji radi u skuter servisu ali pošto nema dosta iskustva sa tuning djelovima imamo malo problema kod uštimavanja setupa.prvo kako je odprilike najbolje uštimati deltu za taj kit(imam i mhr šuštice).druga stvar su rulini,imam set od 3.8 i 3.5g dali su dobri ili treba neka druga gramaža da ne kupujem sad bezveze različite gramaže.imam i manjih problema kod ušimavanju karburatora i airbox sam preradio(po uputama malossi) ali opet fali zraka a gljivu nebi stavljao.svaki savijet je dobro došao.zahvaljujem se unaprijed

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #1 : 02 Srpanj, 2008, 13:50:20 »
za takav setup nemoze tebi nitko rec koje rolice i kako karb postelat!!

mislim ako nezas kud si bash isao na takav setup ???

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #2 : 02 Srpanj, 2008, 13:57:52 »
lol, sory al glupost :)

sto to znaci da "neznalice", ajmo ih tako nazvati - po tebi bi trebali voziti samo serijalu  zbog tvojih navedenih razloga ???
Da se razumijemo i ja spadam u tu grupu neznalica  :toothy10: pa cu i ja traziti pomoc preko foruma  za djelove koje neznam postelati ili eventualnu preporuku,

Ili da se vozim i dalje na serijali ??  :toothy9:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #3 : 02 Srpanj, 2008, 14:02:29 »
a jbg al vpucko je u pravu...
nemoš po nećemu ić j#bat i prčkat ako nemaš pojma o tome, možeš se sam učt ili ak imaš kolegu kraj sebe da ti pokaže, ovako prek neta je teškooo... :laughing7:
ja se zato nemislim ni upuštat u neke zahvate, dost mi da znam štelat prijenos... :frajer:

zato ti preporučam ko kak su i meni govorili da se ne upuštaš sam u takve zahvate ak nemaš blage o tuningu jer moš si samo štetu napravit :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #4 : 02 Srpanj, 2008, 14:27:07 »
Sto se tice mhr sustica idu plave ili crne, sad ovisi koliko spanas na delti, znaci te 2 su u igri sigurno.

A sto se tice centralnog federa, stavi najtvrdji ili za nijansu meksi.


I onda stavljaj rolice....

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #5 : 02 Srpanj, 2008, 15:17:16 »
moraš probati par varijanti pa ćeš i sam videti kako ti se ponaša scoot...Nema sad tu idealne varijante, nekom će biti odlične rolnice jedne gramaže dok kod tebe ne mora biti...

A ako si stuko toliko već para u setup, šta ti je onda još par 10-tina eura u rolnice i federe za probavanje i naštelavanje...! ! !
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #6 : 02 Srpanj, 2008, 15:48:52 »
Sto se tice mhr sustica idu plave ili crne, sad ovisi koliko spanas na delti, znaci te 2 su u igri sigurno.


Da.

S time da ako vozi i po gradu, treba definitivno plave i to nategnute na pola, a ako je skut samo za izdrkavanja po selu i sa malo startova, onda crne u skroz opustenom stanju.
Naravno, sve pod uvjetom da je vario postelan kak treba, a centralni feder bi preporucio Malossi zuti.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #7 : 02 Srpanj, 2008, 15:55:40 »
a centralni feder bi preporucio Malossi zuti.

Ja mislim da je rijec o piaggio masini :icon_scratch:

Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #8 : 02 Srpanj, 2008, 19:19:34 »
a centralni feder bi preporucio Malossi zuti.

Ja mislim da je rijec o piaggio masini :icon_scratch:

Pa........mora biti piaggio!!!
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #9 : 02 Srpanj, 2008, 22:01:23 »
Ovako, sto se tice rolica mislim da su ti za multivar2000 i 3,5 i 3,8g prelagane jer ce se prevrtavati. Tu ti nitko ne moze puno pomoci jer je razlika od skutera do skutera ogromna (mogu biti isti, s istim setupom, a da potpuno razlicito idu! Tu se moras igrati sam. Za stelanje karba ti treba set dizni jer karb 21mm je prevelik za preradjeni airbox i tu ces morati stavljati manju diznu od tvornicke na njemu jer dobivas previse goriva. Sto se tice rolica mislim da bi ti najbolje odgovarale negdje izmedju 4,5 i 5,5g s obzirom na setup. A sa kupungom se takodjer moras igrati i probavati sta ti najbolje pase s obzirom na to sta zelis izvuci iz tog setupa.

Offline Ozy_Sr46

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #10 : 05 Srpanj, 2008, 16:44:09 »
napokon sam uspio donekle naštimati setup.rezultati su da skuter na ima slabi start(rulini su od 3.8g) i pod malim gasom onako trokira do nekik 40 na sat,a poslije kad dam više gasa on snažno potegne kao da su mu se ventili otvorili.dali se tako mora ponašat ili se da naštimat da može ljepo ići i pod malim okretajima?spužvu od filtra sam morao izvaditi jer nisam mogao dobiti dovoljno zraka ne pomaže ni red spong,sad koju bi gljivu preporučali za taj setup.i nisam mogao staviti termostat od original cilindra,dali se inače stavlja takav kit bez termostata ili se mora kupiti baš za taj kit?

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #11 : 05 Srpanj, 2008, 17:26:13 »
koje si federe stavio na kvačilo, kako je karb uštiman?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Pomoć uštimavalja tuniranog skutera
« Odgovori #12 : 05 Srpanj, 2008, 18:31:04 »
dizna 92 + gljiva
ljubicasti centralni
plave oprugice nategnute do kraja
kevlar obavezno
4.3g rolice



..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake: