Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prometna nesreca  (Posjeta: 4218 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #20 : 06 Ožujak, 2013, 21:29:18 »
ja sam isto imo sudar 28.11.12 , dobio novce 8.2.13..

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #21 : 07 Ožujak, 2013, 00:26:53 »
kako je proslo u tebe, jesi zadovoljan cifron?  :toothy9:

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #22 : 07 Ožujak, 2013, 08:21:07 »
Ako na autu nema bas nikakvih ostecenja, kako ces dokazat da je do sudara uopce doslo? Jedino ako ti se krivac smiluje i prizna sudar.

Za ubuduce, uvijek zvati muriju

zar nije neka fora ako se zove murija a nema ozljedjenih i nije velika materijalna steta (auto/motor otisao u sastavne dijelove) da se placa izlazak murije nekih 700-1000kn ?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Prometna nesreca
« Odgovori #23 : 07 Ožujak, 2013, 09:11:50 »
Nije definirano sto je to velika steta. Za mene je to i 500kn :)

Sent from my HTC One X


Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #24 : 07 Ožujak, 2013, 09:15:25 »

zar nije neka fora ako se zove murija a nema ozljedjenih i nije velika materijalna steta (auto/motor otisao u sastavne dijelove) da se placa izlazak murije nekih 700-1000kn ?
Prije par godina dok se frend zabil u mene, izlazak murje se plaćal 8-9 kn/km i oko 100 kn kaj je samo ona kolica gural.
Nismo zvali murju, već je frend išel na hitnu i rekel da je pal s motora( inače nije baš najbistriji :toothy3: ), pa je hitna obavijestila policiju.
Materijalne štete na mojem kinezu nije bilo, na njegovom možda 100 kn.
To se dogodilo 30 km od KC, znači izlazak je bil samo 60x8-9 kn :redface:
Sami murjaci su mu rekli dok smo išli na mjesto nesreće, da je glup kaj je na hitnoj rekel da je pal s motora :toothy12: :toothy12:
A slomil je ključnu kost samo.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #25 : 07 Ožujak, 2013, 13:09:14 »
kako je proslo u tebe, jesi zadovoljan cifron?  :toothy9:
razbio sam sanli devil ( kinez ) , procjenjena totalna šteta , spigana rama , vilica itd , 2050 kn , tolko sam i prihvatio i dobio i prodao još skuter za 500 kn , tako da sve skupa sam dobio 2550kn , da sam ga išao prodati u njuškalo nebi tolko za njega dobio  :toothy12:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #26 : 07 Ožujak, 2013, 13:13:21 »
kako je proslo u tebe, jesi zadovoljan cifron?  :toothy9:
razbio sam sanli devil ( kinez ) , procjenjena totalna šteta , spigana rama , vilica itd , 2050 kn , tolko sam i prihvatio i dobio i prodao još skuter za 500 kn , tako da sve skupa sam dobio 2550kn , da sam ga išao prodati u njuškalo nebi tolko za njega dobio  :toothy12:

Slicno i sa mojim bivsim motorom. Dobio sam 45tkn, a odprilike bi toliko dobio i da sam ga prodavao prije sudara, a i pitanje je ko bi u danasnje vrijeme iskesirao tolke novce.

Sent from my HTC One X

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #27 : 07 Ožujak, 2013, 14:31:56 »
dal se placa izlazak hitne ak ju pozoves nakon pada a nije ti nista ozbiljno (kao preventiva jer mozda zbog soka nisi svjestan ozljede) ?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #28 : 07 Ožujak, 2013, 14:36:53 »
dal se placa izlazak hitne ak ju pozoves nakon pada a nije ti nista ozbiljno (kao preventiva jer mozda zbog soka nisi svjestan ozljede) ?

Ne

Sent from my HTC One X


Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #29 : 07 Ožujak, 2013, 15:55:45 »
Evo me taman sa osiguranja, covik prihvatija da je kriv iako je stalno nesto mrmlja da san ja zapea njega dok je on staja  :toothy12:
I tako smo popisali sve te plastike i gluposti, kacigu san im isto da i reka da je ostecena i da se u motoru cuju neki cudni zvukovi nakon pada(to su moji dragi lezajevi i kvacilo skripi :glasses2:)
Prista san na novcanu odstetu jer mi se ne isplati da mi oni minjaju plastike koje neman namjeru jer skoro pa i nisu ostecene :D
Sad cekan da mi se javu sa ponudom pa cemo vidit sta dalje

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #30 : 07 Ožujak, 2013, 21:43:31 »
nemoraš očekivat ponudu min. mjesec dana..

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #31 : 07 Ožujak, 2013, 22:21:23 »

 oprostite ako je off-u, nesto me zanima malo je i vezano za temu clana bidalotC30 , recimo u slucaju prometne ako je 100% sigurnost da skuteras nije kriv, dali druga strana moze traziti ili iskaze sumnju da npr. skuter nema blokadu i recimo prema njegovoj procjeni je isao brze od 50km/h bla bla, da u tom slucaju bude problema? dal je netko imao takvih iskustava?

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #32 : 07 Ožujak, 2013, 22:32:28 »
Gledaj sve se može dns ako imaš veze,ja sam imao prometnu prošle godine dan prije uskrsa,ja s astrom 2008 a taj lik s r5 polutrula,našli smo se na seoskoj cesti gdje je on meni presjekao zavoj,i vidi se trag i sve,al lik ima tolke veze očito da je vještak napisao da sam ja brže od njega isao,a vidi se da sam stao a da je on bio u pokretu nakon šusa,te da njegov auto bio u teh,ispravnom stanju a nisu mu radile kočnice na 3 kotača,samo na jednom..I jebeš drzavu takvu,sad se gonim po sudovima,i sreća ak dobim,meni procjena stete 30000kn,a njemu 2000kn totalna....Dao sam odvjetniku u ruke pa nek on rješava,jer za najmanju sitnicu se možete sjebat
......

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #33 : 07 Ožujak, 2013, 22:43:09 »

 oprostite ako je off-u, nesto me zanima malo je i vezano za temu clana bidalotC30 , recimo u slucaju prometne ako je 100% sigurnost da skuteras nije kriv, dali druga strana moze traziti ili iskaze sumnju da npr. skuter nema blokadu i recimo prema njegovoj procjeni je isao brze od 50km/h bla bla, da u tom slucaju bude problema? dal je netko imao takvih iskustava?

Ako 100% nisi kriv onda to nema nikakve veze, osim ako se nekim slucajem ne dokaze da si isa brze, a to sta on kaze nek obisi macku od rep ;)
meni je npr ovaj oduzea prednost, ja sam znaci skreta lijevo i on je iz te ulice isto skreta lijevo i pogodija me u lijevi bok, stin da cesta na kojoj san ja bija ima prednost, i sad on uvatija mudrovat da san ja dosa prebrzo i prisika u njegovu traku i da san ja zapea njega, a on da se nije ni pomaka, a tu vecer kad me bacija vidija san da je auta izasla na pola trake.

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #34 : 07 Ožujak, 2013, 22:47:36 »

  dali druga strana moze traziti ili iskaze sumnju da npr. skuter nema blokadu i recimo prema njegovoj procjeni je isao brze od 50km/h bla bla, da u tom slucaju bude problema

Može.
Svatko pokušava dokazati svoju nedužnost i ima pravo osporavati sve što misli da je nepravilno u sporu.
Svako osporavanje mora biti potvrđeno dokazom koji ako je ppravovaljan ulazi u spis slučaja i može utjecati na presudu.

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #35 : 08 Ožujak, 2013, 00:59:29 »

 

  dali druga strana moze traziti ili iskaze sumnju da npr. skuter nema blokadu i recimo prema njegovoj procjeni je isao brze od 50km/h bla bla, da u tom slucaju bude problema

Može.
Svatko pokušava dokazati svoju nedužnost i ima pravo osporavati sve što misli da je nepravilno u sporu.
Svako osporavanje mora biti potvrđeno dokazom koji ako je ppravovaljan ulazi u spis slučaja i može utjecati na presudu.
da, jebeno, lako je ak ja dodjem nekako kuci onda nije problem blokadu namontirat za 5 minuta, al ako odmah npr posalju skuter na tehnicki onda je belaj.

Offline maky_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: upravo kupujem
  • Moja Kaciga: nolan N84 tiger
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #36 : 08 Ožujak, 2013, 08:42:30 »
Da se nadovežem:

Čuvajte si račune opreme jer ako vam se ošteti jakna, kaciga, rukavice...morate priložiti račun na osiguranju da bi dobili odštetu za to.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #37 : 08 Ožujak, 2013, 09:38:10 »
Da se nadovežem:

Čuvajte si račune opreme jer ako vam se ošteti jakna, kaciga, rukavice...morate priložiti račun na osiguranju da bi dobili odštetu za to.

Ja nisam prilozio nego sam procjenitelju reko koliko sam platio. Bilo je dovoljno.
Jakna 2700kn (na popustu platio 1350), stara par godina, kaciga 1200, stara 6 godina, rukavice 380kn, skoro nove.
Opremu i dalje koristim osim rukavica.
Dobio sam tocno 3303kn za to (Croatia osiguranje)

Ako bas inzistiraju na racunima, a nemas ih, moze se kod prodavaca koji ih prodaje provjerit koliko kosta, a neki puta ce i prodavac dati racun ako je kod njega kupljeno jer oni takve stvari cuvaju neko vrijeme, al to ovisi o dobroj volji prodavaca

Sent from my HTC One X
« Zadnja izmjena: 08 Ožujak, 2013, 09:41:37 3alfa3 »

Offline maky_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: upravo kupujem
  • Moja Kaciga: nolan N84 tiger
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #38 : 08 Ožujak, 2013, 09:54:03 »
Imao si sreće, moj frend je sve račune morao dati, čak i za traperice.

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prometna nesreca
« Odgovori #39 : 08 Ožujak, 2013, 12:15:46 »
Meni nije trazija nista za kacigu, samo slika ostecenje i marku, a sobziron da je kaciga stara dosta, al je marka shoei koja kod novijih modela drzi cijenu nenormalno, samo se nadan da ce se zabunit negdi :D