Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto  (Posjeta: 3127 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi GP1 racing 50
Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto
« : 29 Listopad, 2012, 18:36:20 »
Pozdrav svima.

Registrirao sam se na ovaj forum jer mislim da bih ovdje mogao pronaći odgovor na probleme koje imam.
Naime, s jednim "majstorom" sam mijenjao radilicu na svom skuteru Derbiju GP1 racing 50 te je on podesio mješavinu ulja i goriva tako da više uzima ulja, ne bi li se novi dijelovi što bolje podmazali. No, sada je došlo vrijeme da se omjer vrati u normalu. Problem je sljedeći: tog "majstora" više ne mogu kontaktirati, a ja osobno ne znam točno gdje se nalazi mješalica ulja i goriva na dotičnom skuteru, kako se podešava omjer te koji je uopće omjer.
Pretpostavljam da se mješalica nalazi iznad prednjeg kotača gdje vode dvije cjevčice (jedna za ulje, jedna za gorivo). Na jednoj cjevčici ima matica. Je li potrebno samo nju zašaraviti malo ili? "Majstor" mi je rekao da postoje oznake omjera te da se ni on sam ne sjeća koliko treba naštelati. Ja oznake nigdje nisam pronašao. Možda tražim na krivom mjestu, stoga upućene molim za pomoć.

I još jedno pitanje je vezano za elektronsku blokadu na daljinski koju imam na skuteru. Naime, nešto se poremetilo na njoj i sada kad ju   upalim, skuter ne može krenuti. Okrenem gas do daske, ali skuter jednostavno nema dovoljno okretaja i stoji na mjestu. Drugim riječima, blokada mi je trenutno potpuno beskorisna. Dakle, mogu li i kako na samoj blokadi narihtati do koliko okretaja da pušta, tj. da brzina bude do 50 km/h?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto
« Odgovori #1 : 29 Listopad, 2012, 19:24:20 »
Uljna pumpa iliti mješalica ti se nalazi ispod variomata,a naštela se tako(pričam o serijali) da se crtica na ovom dijelu kojeg nateže sajla poklopi s crticom na samoj pumpi,a štela se pomoću šarafića na bloku kroz koji prolazi sajla.

Ovak to izgleda na mašini


A tu se vidi o kojim je crticama riječ,ove lijevo pokraj matice na natezaču



Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto
« Odgovori #2 : 29 Listopad, 2012, 21:43:59 »
mmmm kak lijepi djevičanski blokovi :happy6:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto
« Odgovori #3 : 30 Listopad, 2012, 16:41:32 »
mmmm kak lijepi djevičanski blokovi :happy6:
Kaj si se napalil na moje blokove  ;D
Više tak ne izgledaju,sad su crni od remena,ovo je slika još od ljeta kad sam ugrađival multić.

Vezano za temu,sad vidim da pitaš za blokadu,ak je riječ o pinasco blokadi na daljinac(tu i ja imam) moguće da je nekaj krepalo u njoj jer i moja zafrkava,radila je savršeno a sad skuter ide s njom 20kmh u kojem god položaju potenciometar bio,ko zna kaj je točno,ja svoju moram otvorit pa pogledat da nije kaj zgorilo.

Offline Mario007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi GP1 racing 50
Odg: Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto
« Odgovori #4 : 31 Listopad, 2012, 13:57:17 »
@Tomi_ZG hvala ti, puno si mi pomogao. Sad vidim da sam bio potpuno na krivom tragu.
Uglavnom, ispod je slika mješalice (slikano s mobom pa nije najbolje ispalo) i na njoj sam označio oznake za koje mislim da ti misliš  :) Dakle, ako sam te dobro shvatio, oznaku br. 1 poravnam s oznakom br. 2 ili? To mi se čini onda nekako minimalno podešavanje.


A što se tiče blokade, jedan frend mi je rekao da je ona u obliku kutije šibica, a jedino što sam našao da je slično tome je ovo:
.

I jedino što još od nje vidim je prijemnik signala s daljinskog. On ima neka 4 prekidača "On" "Off" i piše "KXK". Trenutno mi skuter nije u pogonu tako da se ne mogu igrati s blokadom i tim prekidačima. Možda ih samo treba dovesti u pravilnu kombinaciju. Trenutno su svi u "On" položaju  :)

E da, sad sam se sjetio da imam još jedan problem, i to problem koji me poprilično nervira. Naime, sat mi je potpuno poblesavio. Pokazuje duplo veću brzinu. U početku je bila fora što ide 185 km/h, ali sad već polako živcira. Također, prestalo mi je pokazivati razinu goriva. Sad non stop piše da sam na rezervi (koliko god bio pun rezervoar). To pogotovo živcira. Jel zna netko ovako odokativno u čemu bi mogao biti problem? Pretpostavljam da se sat treba ponovno kalibrirati. Kome da se u Slavoniji obratim za to?

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6077
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto
« Odgovori #5 : 31 Listopad, 2012, 15:41:10 »
prva stvar to nije blokada nego regler...blokada na daljinski treba ovako izgledat evo dolje slika...kupi novu svjecicu koja je odgovarajuća za tvoj model skuta možda s njom riješiš problem...a ako ne to ti oče bit od blokade da struja poludi jer su te blokade na daljinac smeče

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline Mario007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi GP1 racing 50
Odg: Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto
« Odgovori #6 : 31 Listopad, 2012, 16:28:59 »
prva stvar to nije blokada nego regler...blokada na daljinski treba ovako izgledat evo dolje slika...kupi novu svjecicu koja je odgovarajuća za tvoj model skuta možda s njom riješiš problem...a ako ne to ti oče bit od blokade da struja poludi jer su te blokade na daljinac smeče
Hehe totalni sam analfabet za skutere. Tak što s tvoje slike nisam vidio na svom skuteru, ali je vrlo lako moguće da nisam dobro gledao. Onda pretpostavljam da treba samo tim kotačićem narihtati struju. Znači ti misliš da je sat poludio zbog blokade? Mislim da je blokada spojena na akumulator pa ću ju odspojiti i vidit jel se štogod popravilo.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6077
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Mješalica na Derbiju GP1 racing 50 i još ponešto
« Odgovori #7 : 31 Listopad, 2012, 16:49:34 »
tako bi trebala izgledat..na kotačić reguliraš struju ali ja bi na tvom mjesto nju skinuo i gotovo.. ;D