Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ina sint 10w40  (Posjeta: 17602 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Ina sint 10w40
« : 04 Rujan, 2012, 08:32:36 »

 pozdrav , dal ima netko da sipa u auto ulje Ina delta sint 10w40, i kako je zadovoljan s njim? Cijena mu je za 4L 140 kn na benzijskoj isto kao i Shellu 10w40 iz Metroa, trebam mjenjati ulje pa nemogu odvagnit između ta dva jer sam svasta citao o tim "market" uljima iz Kauflanda i Metroa, a ovo Inino se navodno proizvodi u Rijeci i cini se ok.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #1 : 04 Rujan, 2012, 08:41:14 »
ja bi radije shell..
ne znam, delta sint slovi za dobro ulje ali tko je u jugi imo para sipo je nešto strano, tko nije sipo je deltu 5..

Offline karambaVK

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1060
  • Spol: Muški
  • Sve je za 5, samo je Renault 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: ROCKY 150 2T
  • Moja Kaciga: IXS i jedna mal
  • MojSetup: je light
  • MojSpuh: BB serijski
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #2 : 04 Rujan, 2012, 11:29:08 »
Imaš u Kauflandu Total 10w-40 5 L za 130 kn
Bježi od Ine i njihovih ulja za "fritezu"  ;D

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #3 : 04 Rujan, 2012, 13:37:32 »
moj stari vec jedno 70k km toci delta sint u '01 hyundai accent 1.5 i sve ok...skida san nedavno poklopac ventila i unutra sve cisto...svi seru protiv ininog ulja a ja uvijek inino tocim i nikad problema...u skuter vec jedno izmedu 20-25k km ina 2t scooter bez problema,stavim za promjenu valvoline iz interspara i nakon niti 700 km se razleti iglicasti i napravi cirkus...tako da ostajem na ini
Rock out till your life is at an end

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #4 : 04 Rujan, 2012, 14:41:01 »

 Jbg gledao sam na njihovim stranicama ulje zadovoljava sve  specifikacije kao i druga ulja.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #5 : 04 Rujan, 2012, 14:42:31 »
ja sam to ulje gledao u trgovinama dok pola vas nije postojalo a druga polovica je pišala u gaće..
nikom to ne preporučam osim ako nema za nabaviti bilo koje strano ulje renomirane marke..

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #6 : 10 Rujan, 2012, 01:54:30 »
pojasni zasto?puno vas nece koristit nesto sta je made in croatia zato jer mi kao nista jeznamo kvalitetno napravit...kad san ja napisa da su ljudi po drugim forumima pisali da elf i selenia ulja ostavljaju svasta po motorima onda san ispa glup jer su elf i selenia "renomirani" proizvodaci ulja i njihova ulja NEMOGU bit losa.nemojte se uvridit al serete bezveze(ne mislin na nikog odredeno).
Rock out till your life is at an end

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #7 : 11 Rujan, 2012, 10:11:43 »
Slenia je renomirana samo kod nas, niko živ van EU nije čuo za nju kao ni za inu, zapravo za inu i jesu jer je dosta poznata po i cijenjena arabskom svijetu radi bušenja i istraživanja. Masu puta englezi i amerikanci ne nađu naftu, dođu naši i nađu je...... (frend mi radi u croscu - inina firma za bušenja i istraživanja)
Selenia živi asmo radi fiata i alfe jer su oni vlasnici bradna pa forsaju to ulje.....
Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #8 : 11 Rujan, 2012, 10:36:58 »
ma uostalom samo ti sipaj inu i bok..
anyway ina više nije hrvatska firma neg mađarska tak da o domoljublju nema ni riječi.. sve su to megakompanije koje rade zajedno i možda je ovo inino ulje isto ono koje se pakira u mobil kantice.. tko to može znati..
ali ak za istu cijenu dobijem inu i mobil radije ću uzet mobil..
selenia je samo brand i vjerojatno u kantice pakiraju ulja drugih rafinerija..
sve je to kupus..

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #9 : 11 Rujan, 2012, 20:38:08 »
kolko ja to pratim po forumima okolo,i po riječima mehaničara te ljudi koji rade u dućanima specijaliziranim za ulja,ina ima jako kvalitetno ulje,pa čak i kvalitetnije od mobila ili valvolina u istoj klasi (10w-40) upravo zato kaj se inina ulja rade od friških,tj. novih sirovina,dok se mobilova i valvolinova ulja rade od određenog postotka prerađenih ulja (čitaj otpadnih,iliti pregorenih ulja),možda sam u krivu,ali za naš balkan slablju kvalitetu daju,pa čak i ne zadovoljavaju specificirane norme...naravno,ovdje ne pričam o mobil 1 ili takvim vrhunskim uljima koja slove za najboljima  :notworthy:,tu ne bi smjelo biti odstupanja u kvaliteti,ali to nemože ić u istu klasu sa ininim delta 5 ni po kvaliteti,a još manje po cijeni  :sad3:...tata je recimo uvijek prije točil ulje renomiranih brandova,naravno uz redovite servisne itervale od 10k,i pred 2 god mu se jako zamjerilo valvoline ulje,koje je nakon ispusta bilo tak strajbano,ko da je voženo s njim 30k,a ne 10,i to normalne vožnje...to se desilo dvaput i od onda toči samo inu za koju i sam kaže da je puuuno u boljem stanju nakon intervala,plus kaj je jeftinije,tak da sam ja za inu  :headbang:
:skuter:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #10 : 11 Rujan, 2012, 21:26:13 »
Slobodno stavi inino ulje. Ja ga točim svaki dan u aute i niti jedan auto nema problema, a neki su napravili pozamašnu cifru kilometara s tim uljem. Uostalom, i ja vozim svoj auto s tim uljem zadnjih 50k km i ne vidim mu manu.

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #11 : 11 Rujan, 2012, 21:37:42 »
Slobodno stavi inino ulje. Ja ga točim svaki dan u aute i niti jedan auto nema problema, a neki su napravili pozamašnu cifru kilometara s tim uljem. Uostalom, i ja vozim svoj auto s tim uljem zadnjih 50k km i ne vidim mu manu.
:happy6:
:skuter:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #12 : 11 Rujan, 2012, 22:52:12 »
a kako vi to ocjenjujete ulje?
sipate ga u mašinu i ako se u 10000km ništa ne desi znači da je dobro ???

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #13 : 11 Rujan, 2012, 23:04:07 »
čitaj moj post gore,znači neka osnovna svojstva se promjene,prvenstveno viskozitet kaj je normalno da se ulje razrjedi u smislu pada viskoziteta,ali ne u tolikoj mjeri da natočiš ulje,a izađe ti mlijeko...malo karikirano  :laughing6:,ali nije daleko od istine...crno je ko da je voženo 30k km i tak...znači s takvim uljem ti dođe isto ko i da točiš ulje skroz drugačijih specifikacija nego kaj je proizvođač propisal...kratkoročno ne smeta,ali dugoročno bi moglo izazvati neke posljedice  :dontknow:
:skuter:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #14 : 11 Rujan, 2012, 23:14:41 »
baš si našo valvoline za usporedbu  :icon_biggrin: , slažem se može biti lošije od ine.. to nisam sipao u ništa već 15 godina..
ali dok god ima nečeg drugog, sipam sve osim ine.. mobil, shell, total, castrol, elf, itd..

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #15 : 11 Rujan, 2012, 23:20:56 »
baš si našo valvoline za usporedbu  :icon_biggrin: , slažem se može biti lošije od ine.. to nisam sipao u ništa već 15 godina..
ali dok god ima nečeg drugog, sipam sve osim ine.. mobil, shell, total, castrol, elf, itd..
za valvoline mogu sa sigurnošću tvrdit  :jerk:,ostalo su priče od drugih koje mogu i nemoraju bit točne  ::)
:skuter:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #16 : 11 Rujan, 2012, 23:22:22 »
ina delta sint ti je isti vrag ko srpska modriča

http://www.modricaoil.com/products.php?p=2&nid=13

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #17 : 12 Rujan, 2012, 20:54:07 »
Ako to ulje točim u aute koji su napravili i preko 100k km + u ute koji se redovno vrte preko 7k rpm i tako zadnjih godinu dana, bez ikakve štete. Onda mogu reći da je ulje kvalitetno. Ni jedan karter, galava, poklopac ventila i ostali dijelovi nemaju ništa više talkoga i smeća nego što imaju s tim uljima koja plaćate po ne znam koliko i hvalite ih, a zapravo su smeće. Btw, susjed mi radi u samoj proizvodnji delte tako da znam možda i nešto više od prosječnih korisnika koji znaju samo ono što piše na netu i što pročitaju na deklaraciji. Kako god bilo, ja znam da je ulje dobro, a onaj tko želi platiti više i imati isto ulje ili lošije, neka izvoli.  :hello:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #18 : 12 Rujan, 2012, 22:00:56 »
onda ukratko reci da ti tata radi u ini i bok.. :icon_biggrin: pa nismo djeca.. i ja bi točio inu da ju dobivam badava..
ne moraš to ulje tolko hvaliti jer je na dnu svih ulja oduvijek..

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6076
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Ina sint 10w40
« Odgovori #19 : 12 Rujan, 2012, 22:51:31 »
ja ga u svog golfa nebi nikad natočio..al da imam yugsona onda bi i znam da mu nebi ništa bilo