Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: POMOC u odabiru skutera???  (Posjeta: 10873 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #40 : 15 Studeni, 2006, 01:15:32 »
hm.. ma tesko mi je reci.. kad bi ja za te pare vozio vrhunsku vespu ili neki skiper 150c ili tako nesto..

50ccm je za mene sporo  :redface:


ali, evo, ako je taj piggio stvarno dobro ocuvan BEZ PADOVA , onda on  :frajer:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #41 : 15 Studeni, 2006, 09:10:21 »
Piaggio najkvalitetniji,drži cijenu,mogućnost tuninga,kočnice,ovjes,šasija  BEST!!!!!  :laughing7: :laughing7:
Derbi ,piaggio motor,piaggio atributi :laughing7:
Tgb - smeće,nema tuninga,kome ga prodati poslije?(provjereno nema dijelova,surađivao sa uvoznikom) :redface: :redface:
Kymco- stara Honda agregati,najružniji,pitanje prodaje,gubitak na cijeni :'( :-[

ajde mi reci kak nema tunninga za TGB??
ili je tebi tunning nesto drugo...

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #42 : 15 Studeni, 2006, 12:35:20 »
kod kupnje skutera, ako je ikako moguće treba uzet novi... ima garanciju, nitko nije prdio po sicu i sam uhodavas motor!

www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #43 : 15 Studeni, 2006, 13:34:16 »
Mislim da je najbolje rjesenje uzeti od nekog forumasa koji je ulagao u skuter i brinuo se o njemu... Taj je vjerojatno promijenio mnogo toga na njemu i zna oko skutera pa si siguran da ces dobiti dobru masinu... Nikada nemozes dobiti na cijeni koliko si ulozio u njega tako da pri takvoj kupnji dobijes mnogo vrijedniji skuter za male novce...

Npr. Moze se naci skut '03. godina sa kitom, spuhom itd... za 1000€   (a kada bi posebno isli uzimati te dijelove doslo bi vas skoro duplo)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #44 : 17 Studeni, 2006, 05:40:15 »
osobno nikad ne bih kupio rabljeni skuter s tuniranom masinom... to je uvijek macak u vreci koji se moze pretvorit u vrecu bez dna!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #45 : 17 Studeni, 2006, 14:23:43 »
osobno nikad ne bih kupio rabljeni skuter s tuniranom masinom... to je uvijek macak u vreci koji se moze pretvorit u vrecu bez dna!
Pa to kupuje onaj koji zna nesto o skuterima... :-)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #46 : 17 Studeni, 2006, 14:26:53 »
U takvim situacijama često ni jedno znanje nije dovoljno... osim mozda tvojeg!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #47 : 17 Studeni, 2006, 14:43:48 »
U takvim situacijama često ni jedno znanje nije dovoljno... osim mozda tvojeg!
A cuj, ako nesto znas mozes po zvuku dijagnosticirati jesu li otisli lezajevi radilice, treba li ih mijenjati, po izgledu dijelova vidis pusta li gdje ulje, voda, benzin...
Po potrebi i zahtjevas da se skida deklo kako bi vidio u kakvom je stanju prijenos, sto ima od dijelova... Sada jasno da nemozes vidjeti u kakvom su stanju klip i cilindar a ni radilica, ima li mikropukotina itd... ali covjek sa znanjem i odredjenim iskustvom ce bolje proci pri kupnji nego netko tko prvi put kupuje i nema pojma ni sto da gleda ni kako...

Ali da se razumijemo, klip cilindar, karike, lezajevi, prijenos, sve su to potrosni dijelovi i daje se zamijeniti bez problema... Nesto skuplje, nesto jeftinije...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #48 : 17 Studeni, 2006, 14:53:27 »
nikad nije bilo srece od rabljenog.
i oni s najvecim iskustvom ne znaju dok ne vide, a neces nekom rastavit motor samo da bi vidio.
ali naravno da se nesto da skuzit i po zvuku itd...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #49 : 17 Studeni, 2006, 15:07:47 »
nikad nije bilo srece od rabljenog.
i oni s najvecim iskustvom ne znaju dok ne vide, a neces nekom rastavit motor samo da bi vidio.
ali naravno da se nesto da skuzit i po zvuku itd...
Ja sam kupio rabljenu serijalu i mogu reci da sam zadovoljan...
Sada je to daleko od onog skutera koji sam kupio ali je sve po mome, znam ga u svaki detalj i tako znam na cemu sam a mogu ga i preventivno odrzavati... Istina, za to treba i vremena ali to me cini sretnim i ulazi u podrucje hobya tako da nije problem...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #50 : 18 Studeni, 2006, 01:20:26 »
Potpuno razumije Tvoj stav MR J. Ne mislim se svrstavati u neke znalce, a takva je većina...
Pri kupnji donekle znam na sto treba paziti. Ja sam rabljenu serijalu (x-fight) relativno povoljno kupio od dobrog prijatelja pa se kasnije pokazalo da su ga zaje u servisu Gigant, gdje su obavljeni nužni radovi na početku sezone, nakon cca 4000 km... inaće, kupio sam odblokanu serijalu i takvu vozim. Nije mi bilo do daljnjih troškova neke neposredne nadogradnje ili prerade i posjeta mehaničarima a ipak sam morao pljunuti nesto love vrlo brzo nakon kupnje... Nakon sto je u karmatu zamijenjen variomat i postelan je motor nije bilo daljnjih problema. cvajo ide dobro, iako nije neki urnebes od ubrzanja i brzine. Trošak od cca 1000 kn podijelio sam s prodavateljem... No, to nije bilo sve. U jednom mi je trenutku ljetos mi je bila otišla stražnja guma. promijenio sam obje i pritom utvrdio da je u stražnju stavljana ona sperma za punjenje pukotina u gumi koja je izjela cijelu unutrašnjost felge. Nisam ju zbog toga mijenjao, ali sad barem znam kakva je!
U proljeće namjeravam staviti otvoreni auspuh. originalni je s katalizatorom i tako je sav pohrđao. vjerujem da cu s time nesto dobiti na performansama. nisam siguran da ću osim redovitog servisa i rege na tom skuteru raditi neke dodatne stvari. ne zelim dirati motor dok ide, ne zelim stavljati kofer, jer bi mu stajao kao kravi sedlo, ne želim stavljat el blokadu jer sumnjam da ce mene slati na valjke, a blokada se za mnogo manje love može staviti privremeno, uoči servisa i na variomat. (eto ti biznisa). Meni je bitno da skut ide...
Sada kupujem PX-icu i razgledavam ih pomno... polako stvaram predodžbu o ponudi i na kraju ću neku od vidjenih izabrat za jedno 15 dana. Prethodno ću natjerat lika da ode  sa mnom u mondo, da ju pogleda tamošnji mehaničar, koji je prijatelj mojeg prijatelja, a i ja sam prijatelj kuće. No, ne znači da se ipak neću krvavo zaje. Može se dogoditi da na kraju troškovi sredjivanja budu mnogo veći od predvidjenih. Ali, sredit ću ja nju da bude kao beba!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #51 : 18 Studeni, 2006, 09:18:33 »
Potpuno razumije Tvoj stav MR J. Ne mislim se svrstavati u neke znalce, a takva je većina...
Pri kupnji donekle znam na sto treba paziti. Ja sam rabljenu serijalu (x-fight) relativno povoljno kupio od dobrog prijatelja pa se kasnije pokazalo da su ga zaje u servisu Gigant, gdje su obavljeni nužni radovi na početku sezone, nakon cca 4000 km... inaće, kupio sam odblokanu serijalu i takvu vozim. Nije mi bilo do daljnjih troškova neke neposredne nadogradnje ili prerade i posjeta mehaničarima a ipak sam morao pljunuti nesto love vrlo brzo nakon kupnje... Nakon sto je u karmatu zamijenjen variomat i postelan je motor nije bilo daljnjih problema. cvajo ide dobro, iako nije neki urnebes od ubrzanja i brzine. Trošak od cca 1000 kn podijelio sam s prodavateljem... No, to nije bilo sve. U jednom mi je trenutku ljetos mi je bila otišla stražnja guma. promijenio sam obje i pritom utvrdio da je u stražnju stavljana ona sperma za punjenje pukotina u gumi koja je izjela cijelu unutrašnjost felge. Nisam ju zbog toga mijenjao, ali sad barem znam kakva je!
U proljeće namjeravam staviti otvoreni auspuh. originalni je s katalizatorom i tako je sav pohrđao. vjerujem da cu s time nesto dobiti na performansama. nisam siguran da ću osim redovitog servisa i rege na tom skuteru raditi neke dodatne stvari. ne zelim dirati motor dok ide, ne zelim stavljati kofer, jer bi mu stajao kao kravi sedlo, ne želim stavljat el blokadu jer sumnjam da ce mene slati na valjke, a blokada se za mnogo manje love može staviti privremeno, uoči servisa i na variomat. (eto ti biznisa). Meni je bitno da skut ide...
Sada kupujem PX-icu i razgledavam ih pomno... polako stvaram predodžbu o ponudi i na kraju ću neku od vidjenih izabrat za jedno 15 dana. Prethodno ću natjerat lika da ode  sa mnom u mondo, da ju pogleda tamošnji mehaničar, koji je prijatelj mojeg prijatelja, a i ja sam prijatelj kuće. No, ne znači da se ipak neću krvavo zaje. Može se dogoditi da na kraju troškovi sredjivanja budu mnogo veći od predvidjenih. Ali, sredit ću ja nju da bude kao beba!
Pa logicno je kada kupujes polovnu stvar da ces nesto mijenjati i utuci nesto novaca...
To je neizbjezno, mada ima ljudi koji dok ide voze a poslije je "jao meni"...
Smatram da se iskljucivo nove stvari ne isplate kupovati (automobili, motocikli), ja sam kupio gajnc novi auto koji je nakon 3 godine izgubio dosta na svojoj cijeni, sada cu uzimati veci automobil i namjeravam uzeti 2-3 godine starog jer smatram da se to najvise isplati, naravno ima ljudi koji su sporsobni u tom malom vremenskom roku potpuno unistiti auto ali zato prije kupnje ce biti pomno pregledan...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #52 : 19 Studeni, 2006, 01:29:44 »
To je ok, sto kazes... s druge str., statistike njemacke DECRA-e pedantno pokazuju koliko su stari auti kvarljiviji od novih... i to za pojedine modele, ponaosob. međutim trend Ti je naravno poznat. Ne gube auti u prve tri godine najviše na vrijednosti uzalud!!!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #53 : 19 Studeni, 2006, 13:28:23 »
To je ok, sto kazes... s druge str., statistike njemacke DECRA-e pedantno pokazuju koliko su stari auti kvarljiviji od novih... i to za pojedine modele, ponaosob. međutim trend Ti je naravno poznat. Ne gube auti u prve tri godine najviše na vrijednosti uzalud!!!
Hvala Bogu da se i ti u necemu slazes samnom   :toothy9:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #54 : 19 Studeni, 2006, 21:42:30 »
Dei gratiae!  :notworthy: :notworthy: :notworthy:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: POMOC u odabiru skutera???
« Odgovori #55 : 20 Studeni, 2006, 12:03:08 »
nikad nije bilo srece od rabljenog.
i oni s najvecim iskustvom ne znaju dok ne vide, a neces nekom rastavit motor samo da bi vidio.
ali naravno da se nesto da skuzit i po zvuku itd...

A nemožeš baš tako reć.Ja znam puno ljudi koji su kupili rabljeno i imaju manje problema nego onaj koji je kupio novo.Normalno je da ćeš morati mijenjati potrošne materijale ili nešto drugo jer nisi kupio novo naravno. :dontknow:
Već kad kupuješ rabljeno najbolje bi bilo da kupuješ kod nekog poznatog,prijatelja,rodbine ili sl. jer vrlo je važno u koga kupuješ.Najveći rizik je kupovati u oglasniku.
Ovo lito meni prijatelj pročita u oglasniku "Prodajem Gileru Stalker,99.god,stanje vrhunsko,nijedna ogrebotina,kufer i na poklon kaciga.Cjena:3500Kn
Svi pomislili moramo otić vidit i odmah kupit.Mi došli zamo on otvara garažu,a u garaži Stalker jedna strana cila ogrebana druga strana napuknuta plastika,kufer ajde nekako je staja a u kuferu disk pločice i kliješta.Ja sam osta bez riči :punicemi:
Pa sad vi mislite koja se sve sranja pišu u oglasniku :headbang:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!